Jaki rekuperator do domu 100 m2, 120 m2 ? Poznaj MISTRAL CITY

MISTRAL CITY został stworzony z myślą o spełnieniu norm wentylacyjnych w nowoczesnych inwestycjach deweloperskich, czyli domach lub blokach budowanych w standardzie wysokiej energooszczędności, zerowych strat ciepła, wysokich parametrów izolacyjności termicznej i akustycznej oraz minimalizacji ilości energii pierwotnej niezbędnej do wytworzenia w celu optymalnego funkcjonowania budynku pod względem termiki i wentylacji. Wybór tego rekuperatora do domu o powierzchni ok. 100 m2 wyposażonego w wymiennik entalpiczny sprawia, że zapewniamy sobie zarówno odpowiednią cyrkulację powietrza, jak i optymalny dla zdrowia poziom wilgoci. A to, obok realnego wpływu na nasz dobrostan, generuje oszczędności. Suche powietrze zimą zwiększa parowanie, czyli ilość energii do jego zagospodarowania. Latem mierzymy się z duchotą, którą zwykle usuwamy klimatyzatorami. MISTRAL CITY rozwiązuje problem świeżego powietrza przez cały rok. Dzięki tym właściwościom sprawdzą się także w domach jednorodzinnych termomodernizowanych.

fot. PRO-VENT

Co wyróżnia rekuperatory MISTRAL CITY?

Kompaktowa obudowa

To nieduże, lekkie i ciche urządzenia, które z łatwością umieścisz w zabudowie dowolnego pomieszczenia – w szafkach przedpokoju, w kuchni nad okapem, w łazience, w pomieszczeniu technicznym. Odnajdą się w każdym typie aranżacji oraz układach przestrzennych.

4w1 – ogrzewa, osusza, dowilża powietrze

Sercem tego modelu jest wymiennik entalpiczny, który nie tylko ogrzewa powietrze nawiewane energią z powietrza usuwanego, ale także na tej samej zasadzie wymiany energii, dowilża je zimą bądź osusza latem. Ten rodzaj wymiennika rozwiązuje problem suchego powietrza zimą oraz zaduchu latem.

Cicha praca i niskie zużycie energii

Pamiętajmy, że rekuperatory montowane są w pomieszczeniach bytowych, z których korzystamy na co dzień (kuchnie, łazienki, hole). Ważne więc, by działały bez hałasu. MISTRAL CITY to rekuperator do domu 100 m2, który spełnia to założenie. Wyposażony jest w energooszczędne i cichobieżne wentylatory EC, a dodatkowo obudowa została zaizolowana od środka. Technologia EC pozwala na płynną regulację prędkości obrotowej wentylatora w zależności od aktualnych warunków pracy, co pozwala na optymalne zużycie energii.

Wymiana filtrów tylko raz w roku

W urządzeniu zastosowano filtry powietrza w standardzie LongLIFE. Dzięki zwiększonej powierzchni i grubości filtrów rośnie ich chłonność, a co za tym idzie żywotność. Dla nas oznacza to prostszą i bardziej oszczędną konserwację urządzenia bez strat na jakości. Wystarczy doroczna wymiana filtrów (średnio 4 x rzadziej niż w modelach standardowych).

fot. PRO-VENT

Automatyzacja pracy

Automatyka rekuperatora pozwala na dostosowanie trybu pracy do danych potrzeb i warunków oraz zapewnia wygodną, intuicyjną regulację parametrów, gdy zajdzie taka potrzeba. Możemy liczyć na wieloletnią, bezawaryjną i niemal bezobsługową pracę urządzenia.

Jaki rekuperator do domu 120 m2 – parametry MISTRAL CITY

MISTRAL CITY to rodzina aż 7 modeli rekuperatorów w systemie wentylacji decentralnej, dzięki czemu w łatwy sposób dobierzesz urządzenie do swoich potrzeb.

• 5 wariantów rozmiarów do niewielkich przestrzenni
• 3 warianty objętości strumienia powietrza – 180 m3/h; 200 m3/h; 250 m3/h;
• 3 warianty układu do różnych systemów zabudowy – SV, FV, LH
• 2 warianty wagi – 17 kg i 19 kg
• 1 rodzaj wymiennika – entalpiczny
• 1 typ wentylatora – modele EC z silnikiem bezszczotkowym
• Filtry Long-life o podwyższonej chłonności
• Dedykowana fabryczna automatyka z manipulatorem ściennym RC7
• Dopuszczalna temperatura wpuszczanego powietrza mieści się w przedziale od -25 do +45 °C

fot. PRO-VENT

Dobrym wyborem rekuperatora do domu o powierzchni do 100 m2 będzie także seria MISTRAL HOME.

MISTRAL CITY jako alternatywa dla wentylacji grawitacyjnej w mieszkaniach w bloku

MISTRAL CITY to jednak nie tylko doskonały wybór rekuperatora do domu do 120 m2. Skuteczność urządzenia PRO-VENT została także potwierdzona w zastosowaniach w nowoczesnym wielorodzinnym budownictwie mieszkaniowym. Działa w nich na zasadzie wentylacji decentralnej, czyli takiej, w której każde mieszkanie ma swoje własne źródło dopływu świeżego powietrza oraz odprowadzania czynnika zużytego. To pozwala na indywidualną kontrolę warunków klimatycznych w poszczególnych strefach budynku.

Decentralna wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła w bloku – nowy wymiar komfortu

Małe wymiary, cicha praca i odpowiednia wydajność przy wysokiej energooszczędności, jaką daje technologia rekuperacji to atuty, które świetnie sprawdzają się mieszkaniach w bloku na nowo budowanych osiedlach oraz budynkach po termomodernizacji. Dlaczego?

• W nowoczesnych, szczelnych mieszkaniach wentylacja grawitacyjna często nie jest w stanie spełnić swego zadania.
• Wentylacja decentralna zapewnia niezależną centralę i obieg powietrza każdemu mieszkaniu osobno.
• Rekuperator entalpiczny wpływa także poziom wilgotności pomieszczeń, zapewniając odpowiedni mikroklimat.
• Brak konieczności budowy długich linii zbiorczych kanałów i wspólnej centrali, co ogranicza koszty i niweluje straty energii związane z transportem powietrza.
• Do transportu czynnika wystarczy niewielkich rozmiarów kanał wentylacyjny (12,5 cm), co pozwoli oszczędzić przestrzeń roboczą i daje duża elastyczność projektowania lub modernizacji.

fot. PRO-VENT

Oddychaj pełną piersią i żyj zdrowiej z rekuperacją

Kompaktowy rekuperator entalpiczny jest dobrym wyborem zarówno dla domu budowanego od podstaw, jak i poddawanego termomodernizacji. To sprawdzone rozwiązanie skutecznej wentylacji, po które coraz częściej sięgają również projektanci nowoczesnych osiedli mieszkaniowych. Jeśli potrzebujesz wsparcia w ustaleniu, jaki rekuperator do domu do 100 m2 będzie najlepszy, skorzystaj z doradztwa ekspertów PRO-VENT i porównaj katalogi produktów na www.pro-vent.pl.

47-300 Dąbrówka Górna, ul. Posiłkowa 4a, woj. opolskie
tel. 774 404 498, 782 176 321,