Maty kapilarne to unikalny, wielkopowierzchniowy system, który pełni trzy funkcje: ogrzewa, chłodzi oraz klimatyzuje pomieszczenie. System oferowany przez firmę FERIS cieszy się dużą popularnością ze względu na zapewnienie doskonałego komfortu cieplnego zimą, przyjemnego chłodu latem i naturalnej wilgotności powietrza. Użytkownicy doceniają także korzystną jonizację, brak wzbijania się kurzu oraz alergenów. System eliminuje ryzyko wystąpienia podrażnień oczu, chorób gardła oraz pozostałych problemów z błonami śluzowymi, co ma miejsce przy innych systemach ogrzewania. Wśród zalet i dobrych opinii o matach kapilarnych i ich cenie znajdziemy także dowody na to, że rozwiązanie cechuje się doskonałą wydajnością oraz niesie za sobą bardzo niskie koszty ogrzewania.

fot. FERIS 

Równomierne i szybkie ogrzewanie i chłodzenie

Sekret mat kapilarnych tkwi w ich konstrukcji oraz dużej ilości cienkich rurek kapilarnych, dzięki którym uzyskuje się równomierne oraz szybkie podwyższenie temperatury na powierzchni przegród budowlanych. Pomieszczenia są równo ogrzane i nie ma do czynienia z dużymi wahaniami temperatur. Jest to duża zaleta dla mieszkańców, ale także dla budynków, które są zdrowsze oraz wolne od pleśni i cechują się korzystnym mikroklimatem. Maty kapilarne przewyższają wszystkie inne wodne systemy powierzchniowe. Warto zauważyć, że duże zagęszczenie rurek kapilarnych oznacza, że uzyskujemy o 100% większą powierzchnię wymiany ciepła (w porównaniu do np. typowego wodnego ogrzewania podłogowego lub ściennego).

fot. FERIS 

Do zainstalowania w różnych miejscach

To lekkie oraz trwałe rozwiązanie, charakteryzujące się niewielką grubością, można zamontować w dowolnym miejscu – suficie, podłodze lub ścianie, niezależnie od ich kształtu. Instaluje się je na różne sposoby – pod tynkiem, pod płytą kartonowo-gipsową czy też terakotą/gresem. Maty stosować można praktycznie wszędzie, np. w sufitach podwieszanych, na stropach betonowych czy też pod kasetonami. Rozwiązanie stanowi odpowiedź na problemy związane z ogrzewaniem poddaszy i skosów. Dodatkowo, wśród bardzo dobrych opinii o matach kapilarnych znaleźć można zadowolonych użytkowników, którzy potwierdzają, że system jest całkowicie niesłyszalny, co sprawia, że idealnie sprawdza się w sypialniach.

fot. FERIS 

Maty kapilarne – cena i oszczędności

Kolejne dobre opinie o matach kapilarnych i ich cenie, a także uzyskiwanych oszczędnościach sprawiają, że koło tego rozwiązania nie można przejść obojętnie. Temperatura zasilania niezbędna do pracy tego systemu nie przekracza 30°C (a w innych przypadkach 25°C). Technologia cechuje się także mniejszą pojemnością wodną całego układu, niskim oporem czynnika obiegowego i mniejszymi stratami energii przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniej mocy grzewczej i bardzo dużej powierzchni wymiany ciepła. W efekcie oznacza to niezwykle niskie koszty ogrzewania dla domu. Warto dodać, że maty kapilarne są efektywniejsze o ponad 300% od tradycyjnego ogrzewania podłogowego i świetnie sprawdzają się na podłodze.

fot. FERIS 

Energooszczędne maty kapilarne nie wymagają także dodatkowych urządzeń do ich prawidłowego i wydajnego stosowania. Korzystna cena mat kapilarnych wynika także z ich bezawaryjności. System nie zapycha się, jest odporny na korozję oraz sam się odpowietrza. Nie trzeba go także nadzorować ani czyścić. Oznacza to dodatkowe oszczędności czasu i kosztów dla użytkownika.

fot. FERIS 

Maty kapilarne – opinie oraz współpraca z pompą ciepła

Użytkownicy potwierdzają, że maty kapilarne świetnie sprawdzają się w połączeniu z powietrzną pompą ciepła, zapewniając poza ogrzewaniem zimą, także naturalną oraz zdrową klimatyzację latem. Maty są idealnym górnym źródłem dla pomp ciepła, która utrzymuje optymalny współczynnik COP oraz pracuje efektywniej i oszczędniej.

Ten nowoczesny system chłodzenia płaszczyznowego różni się od zwykłej klimatyzacji tym, że nie występuje tu niekorzystne uczucie wyziębienia.
Dobre opinie o matach kapilarnych i ich cena, a także duże oszczędności i uczucie komfortu sprawiają, że to rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.feris.tech

05-400 Otwock , ul. Władysława Reymonta 67 , woj. mazowieckie
tel. 601 437 122, 601 446 848 ,