System zdrowego powietrza w domu SALUTAIRE a RADON

Ile warte jest Twoje zdrowie?

To trudne pytanie, ale w dobie wszechobecnego smogu i zanieczyszczonego środowiska prędzej czy później trzeba będzie sobie na nie odpowiedzieć. Odpowiedzieć i jednocześnie zdecydować, jakim powietrzem chcemy oddychać we własnym domu.

Jak jednak sprawić, żeby powietrze w domu było czyste nie tylko teoretycznie, ale tak „naprawdę”? Bez szkodliwych pyłów, alergenów, grzybów i bakterii, a dodatkowo wzbogacone o mikro, makro oraz ultramikroelementy? To proste, wystarczy postawić na innowacyjny i co warto podkreślić – dotychczas JEDYNY na polskim rynku – system SALUTAIRE, redukujący zawartość radonu w nawiewanym powietrzu.

 

fot. Warebud 

Czym jest system SALUTAIRE?
System SALUTAIRE wykorzystuje darmową energię geotermalną i stałą temperaturę gruntu, dzięki czemu powietrze jest wstępnie ogrzane zimą, natomiast latem daje poczucie chłodu. Jak to działa? System SALUTAIRE wykorzystuje gruntowy wymiennik ciepła, coraz częściej stosowany w energooszczędnych układach wentylacyjnych gwarantujących wysoki odzysk ciepła. W dużym uproszczeniu: powietrze potrzebne do wentylacji pomieszczeń pobierane jest przez czerpnię gruntową z filtrem, po czym jest ono transportowane do wymiennika gruntowego przez rury systemowe. Dzięki odpowiednio dobranym i wbudowanym złożom minerałów skalnych (baza dolomitowa) następują procesy, dzięki którym powietrze staje się czystsze biologicznie i chemicznie oraz zostaje wzbogacone w makro, mikro oraz ultramikroelementy w postaci jonowej. Równocześnie, zależnie od posiadanej temperatury, powietrze ulega ogrzaniu lub ochłodzeniu bezpośrednio w GWC. Dopiero tak gruntownie „przygotowane” powietrze wpuszczane jest do domu.

 

fot. Warebud 

Co takiego wyróżnia system SALUTAIRE?
SALUTAIRE nie jest zwykłym systemem wentylacji. To nowoczesny mechanizm uzdatniania i wymiany powietrza, wzbogacony o rewolucyjny wynalazek firmy WAREBUD – moduł RADON FREE, wielokrotnie zmniejszający stężenie radonu w nawiewanym powietrzu. Opatentowany wynalazek Gruntowny Powietrzny Wymiennik Ciepła – system SAULTARE jest jedynym rewolucyjnym GWC z największą zdolnością pozyskiwania energii z gruntu (grzanie, chłodzenie, osuszanie, dowilżanie), zapewniającym bardzo wysoką czystość biologiczną powietrza (redukcja 99% grzybów, redukcja 98% bakterii), zdecydowanie poprawiający czystość chemiczną powietrza (redukcja stężenia CO2, benzopirenów, gazów smogowych).

 

fot. Warebud 

Dlaczego redukcja radonu jest tak ważna?
Radon (Rn) jest promieniotwórczym pierwiastkiem chemicznym z grupy gazów szlachetnych. Wysokie promieniowanie radonu jest szkodliwe dla zdrowia ludzkiego. W środowisku radon emitowany jest do atmosfery z głównie z gleby, dlatego podczas stosowania gruntowych wymienników ciepła zaobserwowano zwiększone nawet ponad normę stężenie radonu w pomieszczeniach. Firma WAREBUD, twórca systemu SALUTAIRE opatentowała jednak innowacyjny, jedyny na rynku moduł redukujący zawartość radonu w nawiewanym powietrzu – moduł RADON FREE.

Czy moduł RADON FREE działa?
Dobroczynne i skuteczne działanie systemu SALUTAIRE z modułem RADON FREE potwierdzają specjalistyczne badania, przeprowadzone przede wszystkim przez Państwowy Zakład Higieny i Instytut Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk. Czytamy w nich między innymi, że „po zamontowaniu w miejscu czerpni powietrza GWC, modułu redukującego stężenie radonu i odpowiednim jego wysterowaniu, stężenie radonu (Rn-222) w powietrzu nawiewanym do pomieszczeń zmalało” oraz że „uzyskane wyniki pozwalają na sformułowanie wniosku, że zamontowanie modułu redukcji stężenia radonu w badanym GWC typu SALUTAIRE może skutecznie obniżać stężenie radonu w powietrzu nawiewanym do wnętrza budynku”. W podsumowaniu badań czytamy ,, że moduł redukcji stężenia radonu powinien być niezbędnym elementem instalacji wentylacji mechanicznej z GWC.

 

 

Co więc zyskujemy, inwestując w SALUTAIRE?
Gruntowy wymiennik ciepła SALUTAIRE z modułem RADON FREE to przede wszystkim czyste powietrze. A dalej zależność jest prosta: czyste powietrze = zdrowie, zdrowie = szczęście, szczęście = długie życie. Warto wiec sięgnąć po to, co mamy w zasięgu ręki i zadbać nie tylko o siebie, ale i o zdrowie i komfort swoich najbliższych. To inwestycja w długie, dobre życie!

Więcej informacji o systemie SALUTAIRE dostępnych jest na stronie www.salutaire.pl

98-300 Wieluń, ul. Przemysłowa 3, woj. łódzkie
tel. 043 842 79 19, www.warebud.pl
Kategoria: Instalacje | Branża: Klimatyzacja, wentylacja


Liczba odwiedzin: 209 | Data publikacji: 2019-01-11

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Polski klimat ma to do siebie, że...
12.06.2018 | Domy ekologiczne
Gdy kurczące się zasoby naturalne sprawiają, że...
28.04.2016 | Domy prefabrykowane
Drewniane domy prefabrykowane to rozwiązanie coraz bardziej...
Troska o efektywność energetyczną budynków przekłada się...
Ograniczenie zużycia energii do zera - ta...
Dlaczego klimatyzator domowy Etherea jest wielokrotnym laureatem...
Klimatyzator ścienny TCL serii Elite to nowość,...
Idea inteligentnego domu, który dzięki odpowiedniemu systemowi...
Zapewnienie prawidłowych parametrów powietrza to podstawowe zadanie,...
„Energooszczędność” – to słowo, które na dobre...
Dzisiejsze budownictwo mocno zmierza w kierunku budownictwa...
Efektywne klimatyzatory domowe z serii Etherea pracują...
W dzisiejszym szumie komunikacyjnym bardzo trudno jest...
Kratki kominkowe odpowiadają za właściwą cyrkulację powietrza,...
Nowoczesny budynek ma być jasny i przestronny....
Jeszcze do niedawna mało kto spoza wąskiego...
Pleśń, grzyby, suche powietrze... nikomu nie trzeba...
Alergie, uczulenia, astma, nowotwory to plaga XXI...
Wybór kominków wentylacyjnych i odpowietrzających to na...
W czasach, w których każdego dnia wręcz...
Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, potocznie nazywana...
Klimatyzacja jest niezbędna w pomieszczeniach zamkniętych –...
Jak skutecznie klimatyzować obiekty komercyjne, aby obniżyć...
Wybór systemu grzewczego to wybór na lata,...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. pomorskie
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. podkarpackie
woj. opolskie
woj. łódzkie

Słowa kluczowe: system SALUTAIRE, moduł RADON FREE, dlaczego redukcja radonu jest tak ważna, darmowa energia geotermalna, warebud, system zdrowego powietrza w domu, salutaire a radon
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy