System zdrowego powietrza w domu SALUTAIRE a RADON

Ile warte jest Twoje zdrowie?

To trudne pytanie, ale w dobie wszechobecnego smogu i zanieczyszczonego środowiska prędzej czy później trzeba będzie sobie na nie odpowiedzieć. Odpowiedzieć i jednocześnie zdecydować, jakim powietrzem chcemy oddychać we własnym domu.

Jak jednak sprawić, żeby powietrze w domu było czyste nie tylko teoretycznie, ale tak „naprawdę”? Bez szkodliwych pyłów, alergenów, grzybów i bakterii, a dodatkowo wzbogacone o mikro, makro oraz ultramikroelementy? To proste, wystarczy postawić na innowacyjny i co warto podkreślić – dotychczas JEDYNY na polskim rynku – system SALUTAIRE, redukujący zawartość radonu w nawiewanym powietrzu.

 

fot. Warebud 

Czym jest system SALUTAIRE?
System SALUTAIRE wykorzystuje darmową energię geotermalną i stałą temperaturę gruntu, dzięki czemu powietrze jest wstępnie ogrzane zimą, natomiast latem daje poczucie chłodu. Jak to działa? System SALUTAIRE wykorzystuje gruntowy wymiennik ciepła, coraz częściej stosowany w energooszczędnych układach wentylacyjnych gwarantujących wysoki odzysk ciepła. W dużym uproszczeniu: powietrze potrzebne do wentylacji pomieszczeń pobierane jest przez czerpnię gruntową z filtrem, po czym jest ono transportowane do wymiennika gruntowego przez rury systemowe. Dzięki odpowiednio dobranym i wbudowanym złożom minerałów skalnych (baza dolomitowa) następują procesy, dzięki którym powietrze staje się czystsze biologicznie i chemicznie oraz zostaje wzbogacone w makro, mikro oraz ultramikroelementy w postaci jonowej. Równocześnie, zależnie od posiadanej temperatury, powietrze ulega ogrzaniu lub ochłodzeniu bezpośrednio w GWC. Dopiero tak gruntownie „przygotowane” powietrze wpuszczane jest do domu.

 

fot. Warebud 

Co takiego wyróżnia system SALUTAIRE?
SALUTAIRE nie jest zwykłym systemem wentylacji. To nowoczesny mechanizm uzdatniania i wymiany powietrza, wzbogacony o rewolucyjny wynalazek firmy WAREBUD – moduł RADON FREE, wielokrotnie zmniejszający stężenie radonu w nawiewanym powietrzu. Opatentowany wynalazek Gruntowny Powietrzny Wymiennik Ciepła – system SAULTARE jest jedynym rewolucyjnym GWC z największą zdolnością pozyskiwania energii z gruntu (grzanie, chłodzenie, osuszanie, dowilżanie), zapewniającym bardzo wysoką czystość biologiczną powietrza (redukcja 99% grzybów, redukcja 98% bakterii), zdecydowanie poprawiający czystość chemiczną powietrza (redukcja stężenia CO2, benzopirenów, gazów smogowych).

 

fot. Warebud 

Dlaczego redukcja radonu jest tak ważna?
Radon (Rn) jest promieniotwórczym pierwiastkiem chemicznym z grupy gazów szlachetnych. Wysokie promieniowanie radonu jest szkodliwe dla zdrowia ludzkiego. W środowisku radon emitowany jest do atmosfery z głównie z gleby, dlatego podczas stosowania gruntowych wymienników ciepła zaobserwowano zwiększone nawet ponad normę stężenie radonu w pomieszczeniach. Firma WAREBUD, twórca systemu SALUTAIRE opatentowała jednak innowacyjny, jedyny na rynku moduł redukujący zawartość radonu w nawiewanym powietrzu – moduł RADON FREE.

Czy moduł RADON FREE działa?
Dobroczynne i skuteczne działanie systemu SALUTAIRE z modułem RADON FREE potwierdzają specjalistyczne badania, przeprowadzone przede wszystkim przez Państwowy Zakład Higieny i Instytut Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk. Czytamy w nich między innymi, że „po zamontowaniu w miejscu czerpni powietrza GWC, modułu redukującego stężenie radonu i odpowiednim jego wysterowaniu, stężenie radonu (Rn-222) w powietrzu nawiewanym do pomieszczeń zmalało” oraz że „uzyskane wyniki pozwalają na sformułowanie wniosku, że zamontowanie modułu redukcji stężenia radonu w badanym GWC typu SALUTAIRE może skutecznie obniżać stężenie radonu w powietrzu nawiewanym do wnętrza budynku”. W podsumowaniu badań czytamy ,, że moduł redukcji stężenia radonu powinien być niezbędnym elementem instalacji wentylacji mechanicznej z GWC.

 

 

Co więc zyskujemy, inwestując w SALUTAIRE?
Gruntowy wymiennik ciepła SALUTAIRE z modułem RADON FREE to przede wszystkim czyste powietrze. A dalej zależność jest prosta: czyste powietrze = zdrowie, zdrowie = szczęście, szczęście = długie życie. Warto wiec sięgnąć po to, co mamy w zasięgu ręki i zadbać nie tylko o siebie, ale i o zdrowie i komfort swoich najbliższych. To inwestycja w długie, dobre życie!

Więcej informacji o systemie SALUTAIRE dostępnych jest na stronie www.salutaire.pl

98-300 Wieluń, ul. Przemysłowa 3, woj. łódzkie
tel. 043 842 79 19,


Liczba odwiedzin: 941 | Data publikacji: 2019-01-11

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Polski klimat ma to do siebie, że...
03.06.2020 | Domy ekologiczne
W naszym kraju budownictwo murowane jest uświęcone...
Sposobem na stworzenie przyjaznego i zdrowego miejsca...
12.06.2018 | Domy ekologiczne
Gdy kurczące się zasoby naturalne sprawiają, że...
28.04.2016 | Domy prefabrykowane
Drewniane domy prefabrykowane to rozwiązanie coraz bardziej...
Troska o efektywność energetyczną budynków przekłada się...
Ograniczenie zużycia energii do zera - ta...
Dezynfekcja powietrza, zwana inaczej dekontaminacją to usuwanie...
Elementem, który ma kluczowe znacznie dla właściwego...
Dobre opinie klientów o urządzeniach marki Daikin...
Straty z tytułu wentylacji w bilansie cieplnym...
Otwarte przestrzenie w postaci połączonych kuchni i...
Ogrzewanie domu, biura czy innego wnętrza ma...
Rozważając kwestię, jaki klimatyzator do mieszkania w...
Klimatyzator domowy ścienny jeszcze do niedawna można...
Dom jest naszym azylem, dlatego chcemy czuć...
Smog to słowo, które w ostatnich latach...
Dlaczego klimatyzator domowy Etherea jest wielokrotnym laureatem...
Klimatyzator ścienny TCL serii Elite to nowość,...
Idea inteligentnego domu, który dzięki odpowiedniemu systemowi...
Zapewnienie prawidłowych parametrów powietrza to podstawowe zadanie,...
„Energooszczędność” – to słowo, które na dobre...
Dzisiejsze budownictwo mocno zmierza w kierunku budownictwa...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. pomorskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. mazowieckie
woj. pomorskie
woj. zachodniopomorskie
woj. opolskie
woj. wielkopolska
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: system SALUTAIRE, moduł RADON FREE, dlaczego redukcja radonu jest tak ważna, darmowa energia geotermalna, warebud, system zdrowego powietrza w domu, salutaire a radon
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy