Jednak oprócz ciepła zimą i chłodu latem, system wentylacji może spełniać dodatkową bardzo ważną funkcję – może  redukować poziom smogu i alergenów oraz wzbogacać powietrze w mikro, makro oraz ultramikro elementy. To bardzo istotne w dobie zanieczyszczenia powietrza przekraczającego wielokrotnie dopuszczalne normy zarówno zimą, jak i latem. Choroby górnych dróg oddechowych ciągnące się miesiącami są zmorą większości rodziców, a alergia została już lata temu uznana za chorobę cywilizacyjną. Warto wyeliminować przynajmniej te szkodliwe czynniki, które jesteśmy w stanie i postawić na Salutaire.

 

Salutaire czyste powietrze warebudfot. Salutaire

 

Czym jest system Salutaire?
Salutaire nie można nazwać tak po prostu systemem wentylacji. To zdecydowanie coś więcej! Z systemem uzdatniania i wymiany powietrza Salutaire Twój dom będzie oddychał, a Ty razem z nim! System Salutaire wykorzystuje darmową energię geotermalną i stałą temperaturę gruntu, dzięki czemu powietrze jest wstępnie ogrzane zimą, natomiast latem daje poczucie chłodu. Salutaire to także znaczne oszczędności energii i możliwość rezygnacji ze szkodliwej dla zdrowia klimatyzacji.

 

Salutaire czyste powietrze warebudfot. Salutaire

 

Jak to działa?
System Salutaire wykorzystuje gruntowy płytowy wymiennik ciepła, coraz częściej stosowany w energooszczędnych układach wentylacyjnych gwarantujących wysoki odzysk ciepła. Dziś gruntowe wymienniki ciepła stają się standardowym elementem wentylacji nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła. Ogólna zasada działania takiego systemu jest prosta. Powietrze potrzebne do wentylacji pomieszczeń pobierane jest przez czerpnię gruntową z filtrem, po czym jest ono transportowane do wymiennika gruntowego przez rury systemowe. Dzięki odpowiednio dobranym i wbudowanym złożom minerałów skalnych (baza dolomitowa) następują procesy, dzięki którym powietrze staje się czystsze biologicznie i chemicznie oraz zostaje  wzbogacone w makro, mikro oraz ultramikroelementy w postaci jonowej. Równocześnie, zależnie od posiadanej temperatury, powietrze ulega ogrzaniu lub ochłodzeniu bezpośrednio w GWC. Dopiero tak gruntownie „przygotowane” powietrze wpuszczane jest do domu.

 

Salutaire czyste powietrze warebudrys. Salutaire

 

Dolomitowy GWC – innowacja na miarę naszych czasów
To, co szczególnie wyróżnia system Salutaire, to zastosowanie dolomitu w konstrukcji płytowego gwc. Zadaniem takiego gruntowego płytowego wymiennika ciepła, zamontowanego na odpowiedniej głębokości pod powierzchnią ziemi, jest wstępne ogrzanie oraz dowilżenie powietrza zimą, co znacznie  obniża koszty eksploatacji oraz zapewnia optymalną pracę rekuperatorów podczas ostrych mrozów. Latem gruntowe wymienniki ciepła chłodzą i osuszają powietrze, przez co można radykalnie poprawić mikroklimat wewnątrz pomieszczeń zapewniając uczucie przyjemnego chłodu. Jednak co najważnaiejsze, dolomitowy gwc przez cały rok oczyszcza, filtruje oraz wzbogaca przepływające powietrze, co znacznie poprawia jego jakość.

 

Salutaire czyste powietrze warebudfot. Salutaire

 

Przewaga płytowego gwc, stosowanego w systemie Salutaire, polega na jego innowacyjnej konstrukcji. Zastosowane złoża, których trzon stanowi dolomit, są niezwykle bogate w niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszych organizmów makroelementy, mikroelementy oraz ultramikroelementy. Optymalna zawartość magnezu i wapnia gwarantuje zwiększoną higieniczność i korzystną jonizację powietrza. Zdrowotne właściwości dolomitu znane są od wieków – starożytni Rzymianie wykorzystywali dolomit do budowy akweduktów i zbiorników na wodę – dzięki czemu woda pozostawała czysta i zdrowa. Zasadność zastosowania dolomitu można zaobserwować również w nowoczesnym przemyśle farmaceutycznym w rolnictwie i przemyśle spożywczym.

 

Salutaire czyste powietrze warebudfot. Salutaire

 

Jesteś tym, czym oddychasz!
Mówi się, ze jesteśmy tym, co jemy. Prawda jest jednak taka, że nawet jeśli będziemy jedli najzdrowsze i najbardziej organiczne jedzenie, a będziemy oddychali smogiem, pyłem i alergenami, nie ominą nas choroby i problemy zdrowotne. Korzystne dla zdrowia właściwości powietrza nawiewanego do pomieszczeń przez system Salutaire zostały potwierdzone niezależnymi i bezstronnymi badaniami przeprowadzonymi przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny w Warszawie z dnia 26.10.2010 r. Badania te stwierdziły radykalne zmniejszenie stężenia bakterii o 86%, a grzybów o 97% w nawiewanym powietrzu. Dlatego warto rozważyć instalację systemu Salutaire, ponieważ jest to inwestycja w nas samych – w nasze zdrowie i przyszłość.

 

Salutaire czyste powietrze warebud Salutaire czyste powietrze warebud

 

Więcej informacji na temat systemu Salutaire dostępnych jest na stronie www.salutaire.pl

98-300 Wieluń, ul. Przemysłowa 3, woj. łódzkie
tel. 043 842 79 19,