System Ventiflex® – co warto o nim wiedzieć?

Konstrukcja

System Ventiflex® tworzą dwie grupy komponentów, które są podstawą każdej wentylacji mechanicznej typu rozdzielaczowego. Serce systemu stanowi modułowy zestaw plastikowych kształtek (Ventiflex® Plus), z których w kilku prostych krokach zbudujesz dowolne skrzynki rozprężne i rozdzielacze przy pomocy zaledwie 12 elementów (moduły bazowe i rozszerzające dla rozdzielaczy, skrzynki rozprężne, dekle, zaślepki, króćce, anemostaty nawiewne i wywiewne, uszczelki, przepustnice, złączki do kanałów, przedłużki króćca, redukcje). Drugi element to elastyczne kanały wentylacyjne (Ventiflex® VTX o średnicy DN7) wykonane z polietylenu z wewnętrzną antybakteryjną powłoką z cząsteczek mikro-srebra.

Zobacz, jak wygląda montaż rozdzielacza modułowego Ventiflex® Plus

Zobacz, jak wygląda łączenie skrzynki rozprężnej Ventiflex® Plus z kanałami Ventiflex® VTX

Osobną grupą produktów jest owalny system rozprowadzania powietrza, na który składają się kanały i kolana (pionowe i poziome) oraz rozdzielacze i skrzynki rozprężne. Wysokość elementów systemu owalnego nie przekracza 60 mm, przez co łatwo schować go nawet w cienkiej warstwie izolacji.

Producent

Ventiflex® to autorski i opatentowany w 2013 roku projekt polskiego producenta Ground-Therm, który jest wiodącym dostawcą systemów wentylacyjnych dla budynków mieszkalnych oraz wszelkich obiektów użyteczności publicznej. Opinie dotyczące systemu Ventiflex®, zbierane od ponad dekady, akcentują uniwersalność systemu, szybkość i prostotę samodzielnego montażu instalacji, swobodę w prowadzeniu kanałów, dużą dowolność, jaką system daje projektantom i instalatorom w zakresie estetycznego wkomponowania instalacji w całość aranżacji.

Dla kogo?

Ventiflex® to sposób na skuteczną i bezpieczną dystrybucję powietrza w domu. Szczególnie rekomendowany jest dla domów energooszczędnych i pasywnych, do budowy instalacji rekuperacji, która nie tylko zapewnia optymalną wymianę powietrza, ale generuje oszczędności, dzięki funkcji odzysku ciepła ze zużytego powietrza wywiewanego. Firma Ground-Therm, działająca na rynku od 2010 roku, promuje i rozwija właśnie tego typu nowoczesne, ekologiczne i energooszczędne technologie.

fot. Ground-Therm

Ventiflex® – opinie 10 lat od patentu. Co podkreślają użytkownicy i instalatorzy?

System dystrybucji powietrza wykonany z plastiku to korzystna alternatywa dla tradycyjnych przewodów ze stali ocynkowanej, zwłaszcza w nowoczesnym budownictwie, w którym efektywność energetyczna systemów wentylacyjno-grzewczych oraz minimalizm aranżacyjny mają kluczowe znaczenie dla inwestora i wpływają na opinie o produkcie. Ventiflex® ceniony jest także za:

• Mocny materiał bez korozji – solidny, wytrzymały plastik ABS odporny na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników środowiskowych oraz chemicznych.
• Elastyczność – kanały można prowadzić pod różnymi kątami i dostosować do niemal każdego projektu domu.
• Wydajność – konstrukcja i sposób prowadzenia przewodów zapewnia małe straty ciśnienia na instalacji, dzięki minimalizacji ilości łączeń i kształtek oraz łagodnym łukom kanałów.
• Spełnienie normatywów higienicznych – zoptymalizowana średnica sprawia, że system utrzymuje odpowiedni przepływ powietrza – 40 m3/h dla DN75 i 55 m3/h dla DN90 przy prędkości przepływu 3m/s.
• Minimalizacja oporów przepływu – dzięki zwiększonej średnicy wewnętrznej kanałów.

fot. Ground-Therm

• Szczelność – połączenia elementów za pomocą trwałej uszczelki ze spienionego polietylenu EPDM.
• Ergonomiczność – dzięki kompaktowym wymiarom elementy zajmują mało miejsca oraz wyróżniają się niską wagą.
• 100% czystego powietrza przez cały czas użytkowania to jedna z najczęściej powtarzanych opinii o systemie Ventiflex®.
• Antystatyczność, antybakteryjność, dom bez alergenów i insektów – zabezpieczenie przed rozwojem grzybów, pleśni i wilgoci zapewnia specjalna powłoka z mikrosrebra.
• Atesty, certyfikaty, deklaracje użytkowe – produkt posiada atesty PZH w zakresie skuteczności biobójczej potwierdzone także przez 3 niezależne laboratoria. System przeszedł także pomyślne próby szczelności przy 50 Pa sprężu, co jest typową wartością ciśnienia, która panuje w tego typu instalacjach domowych.

fot. Ground-Therm

• 30 lat gwarancji na bakteriobójczość to pewność zachowania wysokiej higieny pracy urządzenia i czystego powietrza wolnego od zanieczyszczeń i bakterii.
• Wysoka estetyka, dyskretny montaż – szybkie rozprowadzenie nawet najbardziej skomplikowanego układu w 1-2 dni. Kanały i kształtki można swobodnie ukryć w stropie montować pod wylewką, pod tynkami w bruzdach ściennych w taki sposób, by pozwalały zachować wysoką estetykę aranżacji wnętrza.
• Prosty montaż komponentów do samodzielnego złożenia – kanały do kształtek montujesz na wcisk, a skrzynki rozprężne i rozdzielacze za pomocą klucza montażowego. Ponadto docięcie kanałów wykonasz specjalnym nożykiem. Oba narzędzia wykonane ze stali malowanej proszkowo znajdziesz w zestawie.
• Uniwersalność zastosowań i oszczędność na kosztach ogrzewania – jak dowodzą opinie instalatorów Ventiflex®, system jest w pełni sprawdzony w instalacji ogrzewania podłogowego oraz rekuperacji.
• Cicha praca instalacji – bezszumowe działanie, które docenisz zwłaszcza przy zamkniętych oknach.
• Świetne właściwości izolacyjne – nie wymaga zastosowania dodatkowej izolacji piankowej.
• Bezobsługowy, bezawaryjny, wieloletni – producent zaleca jedynie okresowy przegląd i czyszczenie kanałów co 5-10 lat.

fot. Ground-Therm

Ventfiflex® od Ground-Therm – zakres usługi

Na pozytywne opinie o systemie Ventiflex® wpływa nie tylko jakość i innowacyjność samego produktu, który jest rozpoznawalny i ceniony wśród branżystów i inwestorów w kraju i za granicą, ale także kompleksowa obsługa ze strony producenta. W ramach współpracy otrzymujesz projekt instalacji obejmujący bilans powietrza i kosztorys opracowany przez inżynierów Ground-Therm lub współpracujących z Ground-Therm dystrybutorów, dostosowany do powierzchni, aranżacji i potrzeb wentylacyjnych danego budynku. Montaż powinien być realizowany przez doświadczonego instalatora, co zagwarantuje wykonanie prac zgodnie ze sztuką budowlaną i wytycznymi producenta. Sam montaż wykonywany jest po realizacji instalacji elektrycznej i przed instalacją grzewczą i wylaniem posadzki, gdyż najczęściej pod nią prowadzone są kanały i kształtki systemu Ventiflex®.

fot. Ground-Therm

Jak oszczędzisz najwięcej? Ventiflex® z rekuperacją

Misją Ground-Therm jest uzyskać dobrą atmosferę w każdym domu, poprzez dostarczanie nowoczesnych rozwiązań, które umożliwią poprawę komfortu użytkowania domów i mieszkań oraz zmniejszą ich zapotrzebowania na energię grzewczą. I ten aspekt doceniają użytkownicy. Doświadczenia projektantów oraz instalatorów, a także liczne opinie o systemie Ventiflex® podkreślają, że system ten świetnie współpracuje z nowoczesnymi rekuperatorami. Zapewnia odpowiednią jakość, temperaturę i wilgotność powietrza w domach mieszkalnych przez cały rok, przy zastosowaniu w pełni kontrolowanej wentylacji mechanicznej.

Szczegółowe informacje o systemie Ventiflex® firmy Ground-Therm znajdziesz na stronie producenta www.ground-therm.com.

41-940 Piekary Śląskie, ul. Podmiejska 35, woj. śląskie
tel. 322 318 020,