Sterowanie centralą wentylacyjną (rekuperatorem)

Inteligentna rekuperacja w inteligentnym domu!

Idea inteligentnego domu, który dzięki odpowiedniemu systemowi odpowiada na potrzeby użytkowników bez wykonywania setek zbędnych czynności, jest już rzeczywistością. Oprócz sterowania takimi elementami, jak drzwi, okna, oświetlenie, możliwe jest także sterowanie centralą wentylacyjną za pomocą systemu inteligentnego domu Fibaro.

Odpowiedni klimat w domowym zaciszu to podstawa funkcjonowania. Dlatego coraz popularniejsze jest inwestowanie w rozbudowane systemy wentylacji z odzyskiem ciepła, zwane rekuperatorami.

 

fot. PRO-VENT

Na czym polega rekuperacja?
Najprościej mówiąc, rekuperacja to system służący do wymieniania zużytego, zanieczyszczonego powietrza w domu na czyste, świeże, przy jednoczesnym odzyskiwaniu części zgromadzonego już ciepła. Rekuperator to dwa wentylatory – wywiewny i nawiewny – oraz wymiennik ciepła, w którym powietrze dopływające do wnętrza domu ogrzewa się od cieplejszego powietrza wywiewanego. Są w nim montowane także filtry zatrzymujące zanieczyszczenia i alergeny, co niejako przy okazji zapewnia użytkownikom czyste powietrze.
Firma PRO-VENT to znany i ceniony producent rekuperatorów. Spośród bogatej oferty firmy, warto zwrócić uwagę na dwa urządzenia: centrale MISTRAL PRO oraz MISTRAL SLIM z automatyką RC6SmartHome. Co je wyróżnia?

Wydajność i wysoka jakość
Rekuperatory MISTRAL PRO oraz MISTRAL SLIM wykonane są z bardzo lekkiej, ale szczelnej i tłumionej akustycznie obudowy. Ważnym elementem urządzeń jest przeciwprądowy wymiennik ciepła o skuteczności dochodzącej nawet do 96%. Dodatkowo, te centrale wentylacyjne posiadają wbudowany, 100% szczelny automatyczny bypass wymiennika ciepła. Co ważne, w rekuperatorach MISTRAL PRO i MISTRAL SLIM zamontowane są energooszczędne i ciche wentylatory EC. Dzięki temu rekuperatory zapewniają niskie zużycie energii i minimalizację hałasu. Zarówno po stronie nawiewnej, jak i wywiewnej umieszczone są filtry powietrza klasy G4.

 

 

fot. PRO-VENT

Inteligentne sterowanie centralą wentylacyjną
Oba te rekuperatory, dzięki opracowanemu przez PRO-VENT sterownikowi, mogą współpracować z systemem inteligentnego domu FIBARO. Dzięki temu użytkownik systemu może w prosty sposób zapewnić w domu optymalny klimat, uzyskując jednocześnie oszczędności z tytułu rozsądnego gospodarowania możliwościami rekuperatora. Z poziomu interfejsu FIBARO użytkownik może w łatwy sposób sterować wydajnością wentylacji, stanem odzysku ciepła i stanem wentylatora nawiewu. Dodatkowo, rekuperator przekazuje do systemu FIBARO informację na temat stanu filtrów i ewentualnych stanów alarmowych rekuperatora.

 

fot. PRO-VENT

Co to oznacza w praktyce?
W codziennym użytkowaniu oznacza to, że tworząc tzw. sceny można sobie ustawić praktycznie wszystko, w zależności od tego jakie i ile mamy czujników, przepustnic, siłowników i dodatkowych urządzeń w systemie wentylacji. Granicą możliwości jest tu właściwie tylko inwencja osoby projektującej system. I tak np. można ustawić sobie, że jak wychodzimy z domu, to wentylacja spada na niższy bieg (oszczędności). Jak otwiera się brama wjazdowa, rekuperator wskakuje na bieg wyższy. Gdy ktoś jest w kuchni i gotuje, to automatycznie załącza się wietrzenie, a jak wzrośnie stężenie CO2, to znowu zmienia się bieg. Można powiązać wydajność wentylacji ze stanem otwarcia/ zamknięcia okien, itp. itd.

 

fot. PRO-VENT

Podłączenie rekuperatora do systemu Fibaro
Konfiguracja centrali wentylacyjnej z FIBARO jest bardzo prosta, co opisano w krótkiej instrukcji. Polega po pierwsze na podłączeniu kontrolera FIBARO do płytki zewnętrznej wyprowadzonej na rekuperator. Drugim krokiem jest import urządzenia wirtualnego reprezentującego rekuperator w interfejsie FIBARO. W najprostszy sposób wentylacja może być sterowana przez system FIBARO za pomocą utworzonego automatycznie „wirtualnego pilota”. Możliwe jest również zaprogramowanie scen, które mogą być powiązane z innymi urządzeniami znajdującymi się w domu.

Więcej informacji o rekuperatorach firmy PRO-VENT oraz o sterowaniu centralą wentylacyjną za pomocą systemu inteligentnego domu Fibaro dostępnych jest na stronie www.pro-vent.pl

47-300 Dąbrówka Górna, ul. Posiłkowa 4a, woj. opolskie
tel. 774 404 498, 782 176 321,


Liczba odwiedzin: 1086 | Data publikacji: 2019-01-29

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Czynniki, które mają wpływ na samopoczucie mieszkańców...
Nowoczesne systemy wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem...
O ile jeszcze nasi rodzice i dziadkowie...
Idea budownictwa pasywnego zakłada wznoszenie samowystarczalnych energetycznie...
Ograniczenie zużycia energii do zera - ta...
24.02.2016 | Grzejniki
Właściciele niewielkich domków i mieszkań wiedzą, jakie...
Alergie, uczulenia, astma, nowotwory to plaga XXI...
Troska o efektywność energetyczną budynków przekłada się...
Jeszcze do niedawna odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz...
02.09.2020 | Ogrzewanie
Dostęp do własnej energii, wytwarzanej na przykład...
Dezynfekcja powietrza, zwana inaczej dekontaminacją to usuwanie...
Elementem, który ma kluczowe znacznie dla właściwego...
Dobre opinie klientów o urządzeniach marki Daikin...
Straty z tytułu wentylacji w bilansie cieplnym...
Otwarte przestrzenie w postaci połączonych kuchni i...
Ogrzewanie domu, biura czy innego wnętrza ma...
Rozważając kwestię, jaki klimatyzator do mieszkania w...
Klimatyzator domowy ścienny jeszcze do niedawna można...
Dom jest naszym azylem, dlatego chcemy czuć...
Smog to słowo, które w ostatnich latach...
Sposobem na stworzenie przyjaznego i zdrowego miejsca...
Dlaczego klimatyzator domowy Etherea jest wielokrotnym laureatem...
Klimatyzator ścienny TCL serii Elite to nowość,...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. pomorskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. mazowieckie
woj. pomorskie
woj. zachodniopomorskie
woj. opolskie
woj. wielkopolska

Słowa kluczowe: sterowanie centralą wentylacyjną, rekuperacja w inteligentnym domu, podłączenie rekuperatora do systemu fibaro, provent, inteligentne sterowanie centralą wentylacyjną, na czym polega rekuperacja
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy