Nowoczesne kratki wentylacyjne i kominkowe
Świadomość znaczenia detali w aranżacjach wnętrz robi się coraz większa również w Polsce. Dociera do nas, że nawet najbardziej niepozorne (ale zazwyczaj niezbędne) akcesoria mogą równolegle ze swoją funkcją czysto użytkową pełnić również funkcję estetyczną.
Eleganckie, oryginalne czy designerskie elementy użytkowe dostępne są obecnie w tylu różnych wzorach, kolorach i stylach, że nie ma najmniejszego problemu, aby wykorzystać je do ozdobienia mieszkania, biura czy pomieszczenia usługowego. Dotyczy to takich przedmiotów jak np. włączniki do świateł, gniazdka elektryczne czy właśnie kratki wentylacyjne i kominkowe, które nierzadko powstają przy współudziale projektantów. Tak wygląda to np. w firmie RAFA Konrad Frączek, która produkcją kratek wentylacyjnych i kominkowych zajmuje się już od niemal 20 lat.
– Przy projektowaniu naszych produktów szczególną uwagę skupiamy na nowoczesnych trendach w architekturze i wykończeniu wnętrz. Na bieżąco współpracujemy z projektantami pomieszczeń, wsłuchujemy się w ich rady i realizujemy nawet najbardziej wymagające pomysły – mówi Konrad Frączek, prezes firmy RAFA Konrad Frączek. – Cennymi uwagami dzielą się z nami również ostateczni użytkownicy, właściciele hoteli, biurowców, a także klienci indywidualni – dodaje.

 

kratki wentylacyjne kratki wentylacyjne dekoracyjneDzięki szerokiemu asortymentowi oferowanych przez firmę RAFA Konrad Frączek  kratek, ten niezbędny w każdym pomieszczeniu element może stać się również ozdobą wnętrza. / fot. RAFA

Proponowane przez firmę rozwiązania doskonale sprawdzają się we wnętrzach nowoczesnych biur, hoteli, elegancko urządzonych domów i mieszkań, jak również w pomieszczeniach gospodarczych i użytkowych oraz wszelkiego rodzaju halach, magazynach, warsztatach i garażach. Ponieważ wszystkie wyroby firmy RAFA posiadają atest PZH, mogą być również wykorzystywane w budynkach użyteczności publicznej, służby zdrowia, szpitalach, przychodniach, a także w zakładach produkujących żywność i leki.

Kratki wentylacyjne i kominkowe ze stali szlachetnej, miedzi, mosiądzu
Jako estetyczna osłona wszelkiego rodzaju otworów technicznych (wentylacji nawiewnej, wywiewnej, otwory w systemach kominkowych), jak również w drzwiach, oknach czy ściankach działowych, kratki muszą współgrać z wystrojem wnętrz.
– Współczesna architektura coraz częściej i śmielej wykorzystuje elementy wykonane ze stali szlachetnych, aluminium czy metali nieżelaznych (miedź, mosiądz) – zauważa Konrad Frączek. – Dlatego i my wyspecjalizowaliśmy się w produkcji wyrobów wentylacyjnych i kominkowych ze stali nierdzewnych, chromoniklowych, kwasoodpornych, a także aluminium, miedzi, mosiądzu. W ofercie posiadamy także kratki i akcesoria wykonane z blachy ocynkowanej i ocynkowanej lakierowanej – dodaje.
Kratki stalowe mogą być szczotkowane, szlifowane, polerowane, matowe, ponadto firma wykonuje również kratki lakierowane wg RAL lub z wykorzystaniem farb strukturalnych, imitujących naturalnie postarzałe metale (antyczne złoto, antyczne srebro, antyczna miedź).
Możliwości wyboru są ogromne, zważywszy nie tylko na szeroką ofertę standardowych wariantów wykończenia powierzchni kratek. Firma RAFA wykonuje również kratki ściśle pod zamówienie klienta, dostępne są ponadto dodatkowe zabezpieczenia w postaci siatki metalowej, które chronią np. przed przedostawaniem się większych owadów, ptaków czy liści.

 

kratki wentylacyjne i kominkowe kratki kominkowe i wentylacyjneRAFA Konrad Frączek oferuje kratki wentylacyjne i kominkowe ze stali nierdzewnych, chromoniklowych, kwasoodpornych, a także z aluminium, miedzi, mosiądzu czy blachy ocynkowanej (również lakierowanej). / fot. RAFA

 

Kratki wentylacyjne w pomieszczeniach o podwyższonym standardzie
– Kolekcję kratek stale uzupełniamy o nowe kratki kominkowe, kolejne modele kratek wentylacyjnych, a nasze rozwiązania stają się standardem na rynku tworząc przykład dla innych – mówi Konrad Frączek. -Wyrazem najnowszych trendów w wykończeniu wnętrz jest zaprojektowana przez nas seria nowoczesnych kratek Design Line, a wśród nich kratki Ślicznotka, Ciacho i Nemo – dodaje.
Produkty z serii Design Line dedykowane są zwłaszcza do pomieszczeń o podwyższonym standardzie, w których szczególny nacisk położono na elegancki styl wykończenia.
Wykonane ze stali nierdzewnej szczotkowanej (satyna) kratki Ślicznotka, Ciacho i Nemo doskonale podkreślają charakter nowoczesnych wnętrz: domu, biura, hotelu oraz salonu.
Kratki dostępne są w wymiarach od 70×70 do150x850 lub 850×150 (z uwagi na przepływ powietrza jeden z wymiarów nie może przekroczyć 150 mm). Możliwe są różne sposoby montażu, np. na niewidoczne zatrzaski w ramce montażowej, na otwory montażowe bez ramki montażowej, jak również inne, dostępne na zamówienie klienta.

 

kratka nemo kratka ślicznotkaNowości: kratki NEMO i ŚLICZNOTKA / fot. RAFA

 

Szeroki wybór kratek wentylacyjnych i kominkowych
Oferta firmy RAFA Konrad Frączek jest regularnie uzupełniana o nowe produkty. Obecnie obejmuje ona między innymi: kratki wentylacyjne ze stałymi lub zamykanymi żaluzjami, kratki nawiewne/wywiewne, wentylacyjne przepływowe, drzwiowe, z siatką, rastrowe czy okrągłe. Dostępne są również kratki wentylacyjne do drzwi i okien aluminiowych, drewnianych i PCW, jak również kratki zewnętrzne, bezwładnościowe i nawietrzaki. Firma posiada też szeroki asortyment kratek kominkowych, np. z żaluzjami stałymi lub zamykanymi, z siatką, rastrowe, okrągłe, prostokątne, kwadratowe. Spektrum oferowanych rozwiązań zamykają przepustnice, drzwiczki rewizyjne, doloty powietrza do wkładów kominkowych, dystrybutory gorącego powietrza,
oraz wiele innych akcesoriów wentylacyjnych i kominkowych stosowanych w wentylacji, klimatyzacji i systemach kominkowych.

 

kratka wentylacyjna nawiewno wywiewna drzwiczki rewizyjneKratka wentylacyjna nawiewno-wywiewna i drzwiczki rewizyjne / fot. RAFA

– Kluczowym czynnikiem sukcesu naszej firmy jest indywidualne podejście do klientów, ich potrzeb i wymagań. Dzięki wprowadzeniu nowoczesnego systemu obsługi klientów, zintegrowanego z planowaniem produkcji, nasza firma zapewnia terminowość oraz wysoką jakość dostarczanych wyrobów i usług. Wyrazem tego jest wykorzystanie naszych produktów w wielu hotelach, biurach, halach handlowych i przemysłowych oraz w domach prywatnych – podsumowuje Konrad Frączek.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronach: www.kratki24.pl oraz www.rade.pl

55-002 Łany, ul. Owocowa 15, woj. dolnośląskie
tel. 713 811 508, 534 694 479,