Potrzeba szczypty luksusu, przytulności oraz domowego relaksu sprawia, że w łazienkach coraz rzadziej stosujemy standardowe białe brodziki prysznicowe. W przypadku wielu aranżacji łazienkowych tego typu rozwiązania bywały ograniczające, szczególnie w zakresie dostępnego miejsca. Standardowe rozmiary brodzików oznaczały konieczność kompromisów. Odbiorcy coraz częściej poszukują pryszniców bez brodzika. Różne potrzeby, zmieniające się gusta, dostępna powierzchnia, a także kolorystyka łazienek sprawiają, że prysznic z odpływem ukrytym pod podłogą jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem. W tym zakresie warto przyjrzeć się systemom odpływów prysznicowych polskiej firmy Wiper, która oferuje szereg interesujących i trwałych produktów.

fot. Wiper 

Dla prywatnych odbiorców oraz inwestorów

Odpływy liniowe Wiper przeznaczone do prysznica bez brodzika i chętnie wybierane są przez klientów prywatnych, jak też inwestorów hotelowych oraz trafiają także do wielu obiektów typu baseny czy SPA. Można zauważyć ogromną i ciągle rosnącą popularność takich rozwiązań. Prysznice bez brodzika są bardziej eleganckie, łatwiejsze w czyszczeniu, a także w dostępie, np. jeśli mówimy o osobach z niepełnosprawnością albo np. potrzebie wykąpania czworonoga.

fot. Wiper 

Jakość, bezpieczeństwo i design

Firma Wiper już od wielu lat związana jest z tematem odpływów dla pryszniców. Firma wprowadziła na rynek bogatą ofertę odwodnień liniowych, które pozwalają na wygodne zaaranżowanie przestrzeni prysznicowej i sprawią, że nawet najbardziej wyszukana realizacja prysznica stanie się możliwa.

Odpływy liniowe Wiper wykonywane są z najwyższej jakości certyfikowanej stali nierdzewnej (AISI 304 i AISI 316). Wyroby firmy już wielokrotnie zdobyły wiele wyróżnień i medali w polskich konkurach oraz rankingach. Wiper rozpoczynał swoją przygodę na rynku odwodnień jako lokalna firma i z biegiem lat rozwinął się do poziomu czołowego polskiego producenta. Obecnie ze względu na wysoką jakość wyrobów bardzo wiele z nich jest eksportowanych na rynki zagraniczne, m.in. do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii, Francji, Włoch, Czech oraz na Słowację, jak również do dalej położonych krajów.

Produkty firmy cenione są za nowoczesność, wyjątkowy design, elegancję i wysoką jakość. Wiper stawia na praktyczność, wygodę stosowania oraz bezpieczeństwo.

fot. Wiper 

Na każde potrzeby

Zaawansowany park maszynowy sprawia, że firma dostarcza na rynek funkcjonalne i wyszukane produkty. Wytwarzając swoje odpływy liniowe, Wiper korzysta z nowoczesnych procesów produkcyjnych, które są oparte na komputerowych systemach projektowych. Niezwykle istotnym etapem pracy jest przygotowanie, podczas którego producent projektuje odpływy w CAD oraz wykorzystuje modelowanie przestrzenne 3D.

Wiedza techniczna oraz możliwości produkcyjne sprawiły, że dziś w ofercie Wiper znajdziemy szereg różnych modeli dopływów pod prysznice bez brodzika. Niektóre z nich posiadają eleganckie kratki w różnych wzorach i ramki ze stali nierdzewnej w różnych kształtach, a inne (np. INVISIBLE) przygotowane są do montażu pod posadzką z gresu lub granitu, (materiał o estetycznie obrobionej krawędzi) sprawiając, że odpływ jest prawie całkowicie niewidoczny. Widoczna pozostaje tylko szczelina w podłodze.

fot. Wiper 

Do wyboru są m.in. rynienki prysznicowe PREMIUM, wyposażone w kołnierz izolacyjny, przydatny w przypadku zabudowy w posadzce z warstwą izolacyjną. Z kolei PREMIUM ZK to odpływy ze specjalnym kołnierzem, pozwalające na montaż przy samej ścianie.

fot. Wiper 

Wiper przygotował także serię ELITE czyli rynienki z kołnierzem izolacyjnym oraz regulowaną wysokością ramki w zakresie 8-12 mm, z możliwością dostosowania nawet do 50mm. Rynna Elite posiada podwójne odprowadzenie wody, przez szczelinę między kratką i ramką oraz z warstwy izolacyjnej pod ramką. System ten stosowany jest na bardziej rygorystycznych rynkach np. skandynawskich.

fot. Wiper 

W ofercie nie brakuje rynienek poszczególnych modeli w wersji SLIM, bardziej minimalistycznych i węższych, które nadal cechuje doskonała przepustowość.

Jeśli poszukujemy jeszcze bardziej interesującego designu, warto przyjrzeć się rynienkom EYE-DRAIN, które charakteryzują się ciekawym, zaokrąglonym kształtem i świetnie sprawdzają się w połączeniu z mozaiką.

Jeszcze więcej swobody projektowej osiągniemy dzięki półokrągłej rynience S-LINE, która doskonale sprawdzi się wokół jacuzzi lub łukowego basenu. Firma oferuje również rynny o dowolnej długości i z przesuniętym syfonem, a także serię wpustów punktowych w kształcie kwadratu.

fot. Wiper 

Odpływ liniowy Wiper – jakość na lata

Wszystkie wytwarzane produkty charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością. Odpływy liniowe Wiper przygotowane są w taki sposób, aby zarówno ich montaż, jak i użytkowanie były bezproblemowe. Produkty cechują się dobrą izolacją akustyczną oraz łatwym czyszczeniem. Dzięki tym zaletom odpływy sprawdzają się już od lat zarówno w domach prywatnych, jak też w centrach SPA, na basenach i w saunach w Polsce i poza granicami kraju.

fot. Wiper