Czy istnieje element lepiej oddający charakter nowoczesnych budynków niż monumentalne przeszklenia o niezwykle cienkich profilach, które tworzą całoszklane ściany, wpuszczając do wnętrz mnóstwo naturalnego światła? W odpowiedzi na tak wymagające oczekiwania inwestorów oraz architektów marka OknoPlus rozpoczęła swoją innowacyjną podróż od stworzenia Reveal Unique – okna, które zainaugurowało serię naprawdę przełomowych rozwiązań. W ramach tego projektu marka skoncentrowała się na opracowaniu unikalnego profilu skrzydła oraz na pionierskim podejściu do integracji szyby z profilem aluminiowym. Wszystko dzięki autorskiej technologii DSB®, której na rynku, poza marką OknoPlus, nie oferuje jeszcze nikt.

fot. OknoPlus 

– Mając w rękach tak niezwykłą technologię, nie mogliśmy spocząć na laurach – mówi Krzysztof Gucwa, Dyrektor Generalny OknoPlus. – Chcieliśmy stworzyć model, który zupełnie zrewolucjonizuje branżę i udowodni, że o oknach nie powiedziano jeszcze ostatniego słowa. Przygotowując koncepcję nowego produktu, przyświecały mi trzy cele. Chciałem, by ofertę OknoPlus wzbogaciło rozwiązanie wykazujące pełną kompatybilność z wybraną rodziną przeszkleń, o najniższym złożeniu skrzydła i ramy przy zachowaniu najlepszych parametrów technicznych, a do tego w cenie, która będzie dostępna dla każdego. Tak właśnie postawiliśmy pierwszy krok na drodze do LUXE – dodaje ekspert.

Od marzenia do produkcji

Prototyp trzymany był w ścisłej tajemnicy, a dokładnie w szafie, która znajdowała się w gabinecie Dyrektora Generalnego, stąd LUXE zyskało miano „okna z szafy”. Pierwszy projekt zaprezentowano marce So Easy System, która od razu dostrzegła potencjał tego nowatorskiego pomysłu. Następnie przyszedł czas na serię rygorystycznych testów – zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, przeprowadzonych przez jednostki certyfikujące. – Naszym priorytetem było zapewnienie, aby okno LUXE wykazywało nadzwyczajną wytrzymałość nawet przy imponujących gabarytach – mówi ekspert marki OknoPlus.- Kluczowe wyzwanie stanowiło opracowanie konstrukcji składającej się z dwóch elementów profilu (termik i aluminium) w miejsce tradycyjnych trzech. To innowacyjne podejście wymagało stworzenia profilu zdolnego do efektywnego przenoszenia ciężaru masywnej szyby z przylgi na okucie, co zostało zrealizowane z sukcesem – dodaje ekspert.

fot. OknoPlus 

Obecnie, w ramach wdrożenia LUXE, OknoPlus jest w stanie konstruować zarówno pojedyncze okna, jak i modele ze słupkiem stałym. Co więcej, rozwiązanie to zostało zaprojektowane jako okno komplementarne do całej kolekcji Reveal.

Tam, gdzie design spotyka technologię

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom konstrukcyjnym, skrzydło, okucia i odwodnienia są niemal niewidoczne, tworząc efekt stałego szklenia. Wąskie profile o szerokości zaledwie 57 milimetrów sprawiają, że model ten idealnie wpisuje się w nowoczesne, minimalistyczne przestrzenie. To okno dla tych, którzy cenią sobie elegancję i subtelność.

Co więcej, zgodnie z Warunkami Technicznymi 2021, LUXE spełnia najwyższe standardy energooszczędności. Dzięki zastosowaniu środkowej uszczelki i pakietów szybowych Climatop Prime od Saint-Gobain, okno osiąga współczynnik przenikania ciepła Uw na poziomie 0,74 W/m2K. To nie tylko obniża koszty ogrzewania, ale także zapewnia komfort termiczny przez cały rok. LUXE uzyskało imponujące wyniki badań w Instytucie Techniki Budowlanej, Laboratorium Techniki Budowlanej oraz w prestiżowym, niemieckim IFT Rosenheim.

Od okien oczekuje się dziś bowiem nie tylko doskonałej izolacji termicznej i akustycznej, ale także atrakcyjnego wyglądu i całego szeregu wartości dodanych. LUXE spełniają te oczekiwania w 100%, zmieniając zasady gry w okiennym sektorze premium.

30-444 Kraków - Libertów, ul. Zgodna 55, woj. mazowieckie
tel. 12 27 75 700,