Dobry uczynek dla nas i świata
Powiedzieć o termomodernizacji, że jest dziś działaniem koniecznym, to jak nie powiedzieć nic – zarówno w skali mikro jak i marko. Korzyści tej pierwszej są widoczne jak na dłoni – cieplejsze domy to lepsze samopoczucie domowników, niższe rachunki eksploatacyjne, pełen komfort termiczny, a także rosnąca wartość budynku. W szerszej perspektywie – im więcej domów energooszczędnych i pasywnych na rynku, tym większy oddech dla środowiska. To właśnie tego typu projekty obniżają emisję szkodliwych substancji do atmosfery i korzystają ze źródeł odnawialnych. Ekologicznie i ekonomicznie zarazem.

OknoPlus w Koalicji Termomodernizacji
Czasy, w których okna i drzwi postrzegane były po prostu jako zwykły element budowlany już dawno za nami. Dziś, wykorzystując nowoczesne technologie i zdobycze techniki, stoją na straży komfortu akustycznego, bezpieczeństwa domowników, a także troszczą się o domowe ciepło, zatrzymując je we wnętrzach nawet w najmroźniejsze zimy. – Od lat wspieramy naszych klientów w wyborze ekologicznych, najwyższej jakości rozwiązań, które zatroszczą się o nich przez wiele długich lat. – mówi Dawid Mickiewicz, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu OknoPlus. – Dziś stawiamy kolejny krok na tej eko-drodze i stajemy się członkiem Koalicji Termomodernizacji. Tak zagwarantujemy inwestorom pełną opiekę podczas składania wniosku o dotację w ramach Programu Czyste Powietrze. Dzięki wiedzy produktowej oraz technologicznej naszych Przedstawicieli, a także dogłębnej znajomości przepisów, nasi klienci mogą z powodzeniem ubiegać się o wysokie dotacje na wymianę drzwi i okien. Podpowiemy, na jakie rozwiązania najlepiej postawić, jakie dokumenty przygotować oraz krok po kroku przejdziemy z inwestorami przez zawiłości wniosku pozwalającego na zdobycie dofinansowania – dodaje.

Koalicja Termomodernizacji to inicjatywa edukacyjna, która za cel nadrzędny stawia sobie kompleksowe szkolenie przedstawicieli handlowych oraz dealerów stolarki okiennej z zakresu dofinansowań programów rządowych. Koalicjantom przyświeca wspólne zadanie – stymulowanie rynku remontowego oraz podkreślenie niebagatelnej roli stolarki otworowej we wznoszeniu energooszczędnych oraz pasywnych budynków.

Liczą się parametry
Im lepsze parametry będą miały nasze drzwi i okna, tym więcej korzyści wniosą do naszego życia. Produkty OknoPlus z nawiązką wyprzedzają wymogi WT 2021 – zarówno gdy mowa o kolekcjach ALU, jak i PVC. Okna aluminiowe Reveal, a także okna Morlite PCV, których współczynnik Uw plasuje się na poziomie 0,7 W/m2K, z powodzeniem staną się dopełnieniem działań termoizolacyjnych objętych dotacją Programu Czyste Powietrze. Rozwiązania te znajdują się na rządowej Liście Zielonych Urządzeń i Materiałów.

30-444 Kraków - Libertów, ul. Zgodna 55, woj. mazowieckie
tel. 12 27 75 700,