Oryginalne słoje i czerń – para do zadań specjalnych

Czy istnieje połączenie modniejsze niż ciepłe, jasne drewno i kontrastująca z nim głęboka, wyrazista czerń? Taką parę ciężko zrzucić z podium najchętniej wybieranych duetów zwłaszcza, gdy ich ponadczasowe piękno i przyciągający wzrok kontrast stają się dopełnieniem projektów, w których pierwsze skrzypce grają klimaty nowoczesne lub postindustrialne. Łącząc z pozoru dwa różne światy, pozwalają zapomnieć o niechcianych kompromisach, a do tego otwierają dodatkowe możliwości kompozycyjne dla modnych elewacji. Punkty wyjścia do dalszego rozwijania aranżacji kolorystycznej lub strukturalnej są bowiem dwa, nie jeden. A w zasadzie mogą być nawet trzy, gdy panel drzwiowy zostanie wzbogacony o przeszklenie. – Wprowadzając do oferty warianty New Black Design oraz Lineo Line myśleliśmy o soft loftach – fasadach oraz wnętrzach, które z jednej strony kryją w sobie ascetyczny wymiar przestrzeni pofabrycznych, z drugiej zaś zostają złagodzone dzięki elementom tak charakterystycznym dla stylu nowoczesnego – mówi Ewa Zarychta, ekspert marki OknoPlus. – Znalazło się tu więc miejsce dla kojącego usłojenia drewna, szkła, które zaprosi do holu mnóstwo światła oraz minimalistycznych, a zarazem bardzo wyrazistych detali w odcieniu czerni stanowiących fundament fabrycznych inspiracji – dodaje.

fot. OknoPlus 

Ascetycznie? Designersko! Beton i rdza na salonach

Hard loft – budynek z duszą, pamiętający echa minionych lat (lub na taki właśnie stylizowany) zachwyca tym, co już w nim jest, co pozostało po latach przemysłowej działalności. Surowa szarość betonowych podłóg, a czasem także filarów i schodów uzupełniona jest przez nieskalaną tynkiem szorstkość ceglanych ścian, po których pełzną wiązki grubych przewodów i srebrzyste, niczym nieosłonięte rury. To wszystko jest immanentną częścią stylu industrialnego, stanowi niepowtarzalny walor odróżniający hard loft od innych wnętrz mieszkalnych, dlatego powinno pozostać w miarę możliwości niezmienione. – W ostatnim czasie serca projektantów podbija odporna na czynniki atmosferyczne stal konstrukcyjna, na powierzchni której powstaje naturalna powłoka przypominająca rdzę. Corten, bo o nim tu mowa, to dziś niezwykle modny materiał, coraz częściej pojawiający się na elewacjach nowych budynków i to on stał się inspiracją dla powstania niezwykle oryginalnego skrzydła Ceramics Line – mówi Ewa Zarychta, ekspert marki OknoPlus. – Jednak, jeśli faktura rdzy jest zbyt odważna, w przypadku klimatów postindustrialnych warto postawić na sprawdzony beton. Nasz wybór to bez wątpienia stonowana szarość Concrete Line – dodaje.

fot. OknoPlus 

Postaw na efektowne wejście w wariancie… mono!

Czasem mniej znaczy… więcej. Kiedy? Gdy zależy nam, by projekt już od progu przyciągał wzrok jednym, wyrazistym elementem. Minimalizm, choć niezwykle modny, popularny i stylowy, może sprawiać wrażenie nijakiego, nieco nudnego, zachowawczego. Nie trzeba jednak elewacyjnej rewolucji, by dodać budynkowi charakteru i z pozoru zwykłą, dobrze znaną ścianę zmienić w tło dla prawdziwego dzieła sztuki. Tu z pomocą przychodzą drzwi, ale wcale nie takie zwykłe!

Minimalistyczne, ale odważne. Proste, ale niebanalne. Jednym słowem mono, ale w odcieniu, który nie budzi wątpliwości, że domownicy mają styl, wyobraźnię i fantazję. – Do kolekcji Reveal dołącza dziś panel Integro Line w tonach antracytowych.

Oszczędność dodatków, minimalistyczna forma oraz prosta linia sprawiają, że jego najmocniejszym atutem (poza parametrami i funkcjonalnością) staje się kolor. A ten nikogo nie pozostawi obojętnym – podkreśla Ewa Zarychta, ekspert marki OknoPlus.

fot. OknoPlus 

Wszystkie rozwiązania z kolekcji Reveal, również absolutne nowości, zostały objęte wysokim rabatem w ramach Zimowej Promocji, która trwa do 30 grudnia 2022 roku.

30-444 Kraków - Libertów, ul. Zgodna 55, woj. mazowieckie
tel. 12 27 75 700,