Fotowoltaika dla firm. Dotacje w 2021 roku

Słoneczna energia ze wsparciem

Fotowoltaika to najszybciej rozwijający się sektor OZE w Polsce – w roku ubiegłym zanotowano kolejny duży wzrost ogólnej mocy pochodzącej z tego źródła. Częściej jednak decydują się na nie konsumenci niż podmioty biznesowe. Przyczyną są wysokie koszty początkowe, jakie generuje fotowoltaika dla firm. Dotacje w 2021 roku mogą jednak znacznie ułatwić przedsiębiorcom wejście w świat zielonej energii. Ekspercką wiedzą, know-how i wsparciem w tej kwestii służyć może firma Modern Energy Pro.

Wsparcie dla firm

Firma Modern Energy Pro posiada wieloletnie doświadczenie w branży energii odnawialnej, specjalizuje się m. in. w usługach w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych oraz pośrednictwie w uzyskaniu kredytu ratalnego na zakup instalacji. Polecanym i coraz częściej stosowanym rozwiązaniem, które może ułatwić przedsiębiorcom decyzję o wprowadzeniu swojej firmy na nowy, energooszczędny poziom jest leasing paneli fotowoltaicznych. To bardzo atrakcyjny pomysł, szczególnie dla tych klientów, którzy pragną od razu korzystać z dobrodziejstwa niższych rachunków za prąd, nie angażując przy tym znacznych początkowych środków własnych. Z tej formy dotacji fotowoltaicznej dla firm w 2021 roku skorzystać mogą średnie, małe i mikro przedsiębiorstwa, w tym także rolnicze, gdzie wartość instalacji nie przekracza 50 KWp. Przedsiębiorcy mają do wyboru, po pierwsze, leasing operacyjny, gdzie zakup instalacji realizowany jest przez leasingodawcę, po drugie – leasing finansowy, w którym inwestor jest właścicielem instalacji lub w końcu po trzecie – pożyczkę leasingową na zakup paneli PV. Wydaje się, że bieżący rok to odpowiedni moment, by skorzystać z któregoś z wymienionych sposobów: oszczędności na zakupie energii elektrycznej mogą być w zasadzie od samego początku wyższe niż same raty leasingu. Wynika to przede wszystkim ze wzrostu cen prądu i jednocześnie spadku kosztów instalacji paneli fotowoltaicznych. Obecnie większość dużych instytucji finansowych w Polsce ma w swojej ofercie leasing na panele PV: taką możliwość dają m. in. PKO, Santander, Alior, Millennium, mBank. Przy odpowiednim zaś doborze parametrów i zaprojektowaniu instalacji ma ona szansę niemal natychmiastowo pracować sama na siebie, bez wsparcia dodatkowych środków czy dotacji z zewnątrz. Firma Modern Energy Pro i jej konsultanci służą wsparciem w projektowaniu, wykonawstwie i pośrednictwie w uzyskaniu dotacji dla firm na fotowoltaikę w 2021 roku, jak również na przyszłość. Czy to w postaci kredytu ratalnego, czy którejś z formy leasingu – dzięki doświadczeniu doradców możliwe stanie się skoordynowanie całego procesu wdrażania sposobu pozyskiwania energii słonecznej.

fot. Modern Energy Pro

Fotowoltaika dla firm – dotacje w 2021 z programów rządowych i regionalnych

W roku ubiegłym zakończyło się kilka państwowych programów wsparciowych dla firm, co nie znaczy, że przedsiębiorcy zostali pozostawieni w tej kwestii sami sobie. W obecnym roku podmioty gospodarcze mogą na przykład liczyć na dofinansowanie z programu Energia Plus, kierowanego do przedsiębiorców w rozumieniu ustawy z 6.03.2018 r. Wnioski można składać do 17.12.2021 r., warto jednak nie odkładać tego na ostatnią chwilę, gdyż przeznaczona na to pula środków może wyczerpać się wcześniej. W przypadku inwestycji w panele fotowoltaiczne dofinansowanie dla przedsiębiorców będzie mogło przyjąć formę pożyczki albo dotacji. W pierwszej opcji możliwe jest pokrycie do 85% kosztów, na preferowanych warunkach, z możliwym częściowym umorzeniem. Dotacje – bezzwrotna forma wsparcia – pokrywa z kolei do 50% kosztów poniesionych na inwestycję w technologii ORC. Kolejnym sposobem pozyskania dotacji na fotowoltaikę dla firm w 2021 jest też gwarancja Biznesmax, udzielana przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Jest to bezpłatna promesa kredytu, z której można skorzystać przy pożyczkach przeznaczonych m.in. na inwestycje o proekologicznym charakterze. Oprócz programów ogólnopolskich warto też sprawdzić możliwości dofinansowania fotowoltaiki w ramach projektów realizowanych przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W zależności od województwa dostępne są one w różnych formach: pożyczek preferencyjnych i/lub z możliwością umorzenia, dopłat do kredytów czy do oprocentowania kredytów bankowych. W większości regionów prowadzony jest stały nabór na dofinansowanie działań związanych z ochroną powietrza, w tym także na instalację paneli słonecznych.

fot. Modern Energy Pro

Zielona energia – opłacalne rozwiązanie także dla przedsiębiorców

Fotowoltaika oprócz niewątpliwych zalet dla środowiska naturalnego jest także korzystnym ekonomicznie rozwiązaniem, szczególnie w dobie wzrostu opłat za prąd. Pozwala firmom w dużym stopniu uniezależnić się od podwyżek cen energii i tym samym z wyprzedzeniem planować swój budżet. Wyniki ekonomiczne wskazują, że w zależności od rozmiaru instalacji, rachunki za prąd mogą ulec obniżeniu nawet o 90%. To również dobry sposób na ulokowanie wolnego kapitału i połączenie go z zyskiem wizerunkowym. Coraz więcej firm, szczególnie z branży meblarskiej (ale nie tylko) chcąc otrzymać intratne zlecenia, wykazać się musi proekologiczną filozofią i jak najmniejszym negatywnym wpływem na środowisko. Dlatego starania o dofinansowanie czy dotację fotowoltaiki dla firm w 2021 roku jest okazuje się być krokiem w stronę budowania stabilności ekonomicznej oraz prestiżu przedsiębiorstwa. Przyszłość w zakresie potencjalnych dalszych dotacji do instalacji ogniw fotowoltaicznych także rysuje się bardzo pozytywnie, głównie z powodu przewidywanych środków pochodzących z Unii Europejskiej – około 30% planowanego budżetu UE wykorzystane ma być na ochronę klimatu. Środki te trafią także do Polski, choć na ich transfer trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. We wszystkich tych staraniach warto sięgnąć do sprawdzonych doradców i wykonawców, bowiem tylko odpowiednio obliczona, zaprojektowana i wykonana instalacja paneli zapewni wymaganą korzyść finansową. Nie bez znaczenia jest też wyręczenie przedsiębiorców w formalnościach i koordynacja całego procesu – co zapewniają doradcy Modern Energy Pro.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www: www.modernenergy.pro

43-430 Skoczów, ul. Budowlanych 6, woj. śląskie
tel. 519 894 652,


Liczba odwiedzin: 404 | Data publikacji: 2021-06-08

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


10.03.2021 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika to niewątpliwie hit ostatnich lat. Energia...
01.03.2021 | Energia ekologiczna
Obowiązująca od 2021 roku obowiązkowa opłata mocowa,...
25.08.2020 | Systemy kominowe
Ricom energy produkuje systemy instalacji, będące wewnętrznymi...
Świat nieustannie się zmienia wyznaczając nowe trendy....
10.06.2021 | Izolacje
Wiedza o cechach technicznych materiałów budowlanych to...
06.06.2021 | Energia ekologiczna
Dylemat dotyczący wyboru odpowiedniego systemu grzewczego niejednokrotnie...
03.02.2016 | Stolarka otworowa
Sposób montażu stolarki otworowej oraz jakość jej...
28.09.2015 | Sztukateria
Krzywe ściany, trudność z zamaskowaniem kabli i...
Światło naturalne właściwie na każdym polu ma...
Współczesne globalne zagrożenia obecnymi w powietrzu wirusami,...
23.07.2021 | Chemia budowlana
Upływ czasu oraz warunki atmosferyczne to czynniki,...
21.07.2021 | Ogrzewanie
Trwałe, odporne na osadzanie się kamienia, nieszkodliwe...
16.07.2021 | Ogrody zimowe
Czy nam się to podoba, czy nie,...
16.07.2021 | Chemia budowlana
Hydroizolacja RemmersMB 2K to elastyczna polimerowa powłoka...
15.07.2021 | Altany, pergole
Ogrodzenia sztachetowe metalowe to funkcjonalne i estetyczne...
15.07.2021 | Meble
Szafy ubraniowe, szczególnie te, które mają stanąć...
Zarówno w przestrzeni publicznej, jak też prywatnej,...
Prace związane z wykonywaniem czy serwisowaniem instalacji...
Giętarki do blachy i giętarki do rur...
08.07.2021 | Pompy
Pompa obiegowa to urządzenie służące do wzbudzenia...
Twarda woda to częsty problem w gospodarstwach...
07.07.2021 | Oświetlenie
Światło jest jednym z najlepszych narzędzi do...
Lato sprzyja pracom w ogrodzie, który w...
06.07.2021 | Chemia budowlana
Płyty gipsowo-kartonowe to doskonała alternatywa dla ścian...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. lubelskie
woj. pomorskie
woj. lubelskie
woj. pomorskie
woj. warmińsko-mazurskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. podkarpackie
woj. mazowieckie
woj. małopolskie
woj. zachodniopomorskie

Słowa kluczowe: fotowoltaika dla firm dotacje w 2021 roku, modernenergypro, modern energy pro, modern energy, fotowoltaika modern energy,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy