Akcesoria do ocieplania domu

Ocieplenie domu – zadbaj o detale

Ocieplanie ścian zewnętrznych to bardzo ważny element budowy każdego domu. Od wyboru zastosowanych materiałów i rozwiązań, zależeć będzie wysokość opłat za ogrzewanie. Warto przeanalizować dostępne możliwości już na etapie budowy domu, by w przyszłości nie martwić się, jak poprawić termoizolację.

Zazwyczaj zadajemy sobie pytanie, jakie ocieplenie budynku zastosować, aby miało estetyczny wygląd, a jednocześnie było dobrym zabezpieczeniem przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dyskutujemy o wyborze koloru czy ewentualnie o rodzaju zastosowanej warstwy izolacyjnej. Często niestety zapominamy o detalach, które mają ogromny wpływ na jakość i trwałość wykonanej już elewacji

Ciepło budynku „ucieka” m.in. przez  ściany zewnętrzne, stropy, piwnicę oraz dach. By rozwiązać problem utraty ciepła warto zadbać szczególnie o odpowiednią izolację ścian zewnętrznych.

Elewacja budynku to nie tylko widoczne elementy wpływające na jego estetykę, ale również wiele akcesoriów, w które należy się zaopatrzyć by rozpocząć prace przy ocieplaniu elewacji.

Jesteśmy producentem takich detali jak narożniki czy profile cokołowe, które mają znaczący wpływ na jakość wykonanego ocieplenia budynku. Mamy w swojej ofercie także tynkarskie profile przyokienne  – mówi Łukasz Połoszczak, kierownik handlowy firmy Metpol.

metpol

fot. Metpol

Akcesoria do dociepleń – przyokienne profile tynkarskie i narożniki z siatką

Izolacja termiczna budynku musi być wykonana starannie, z uwzględnieniem obróbek okien i drzwi. W tych miejscach często dochodzi do strat energii cieplnej, do  tzw. mostków termicznych. Im więcej okien w budynku, tym większe straty. Inwestycja w ciepłe i szczelne okna w długofalowej perspektywie również się opłaca. Warto przy tej okazji zadbać o uszczelnienie styku ramy okiennej ze ścianą i zastosować tynkarskie profile przyokienne. Profile tynkarskie umożliwiają bardzo estetyczne wykończenie ościeży okien. Producenci akcesoriów do dociepleń oferują zarówno profile wewnętrzne jak i zewnętrzne. Różnią się tym, że profile zewnętrzne posiadają siatkę z włókna szklanego, dzięki niej można łatwo wkleić profil w warstwę zbrojącą termoizolacji.   

Do wykończenia elewacji przyda się także narożnik z siatką, który pomaga w wykonaniu idealnie prostych naroży budynku, zabezpieczając jednocześnie przed uszkodzeniami. Zaletą narożników elewacyjnych jest ich łatwy montaż i bardzo dobra przyczepność wszelkich mas szpachlowych i tynków. Odporne są na warunki atmosferyczne. Co ważne, prawidłowo zamontowane narożniki są całkowicie niewidoczne na elewacji.

metpol

fot. Metpol

Listwa startowa – profil cokołowy

Profil cokołowy nazywany listwą startową stosowany jest jako listwa początkowa, od której rozpoczyna się proces ocieplenia ścian zewnętrznych. Stosowana jest w celu wzmocnienia i oddzielenia dolnej krawędzi styropianu czy wełny mineralnej od warstwy cokołowej. Profile zabezpieczają  krawędzie i zapewniają utrzymanie prostej, poziomej linii.

Dzięki listwom startowym możliwy jest precyzyjny montaż dolnego rzędu płyt izolacyjnych oraz zabezpieczenie naroża zewnętrznego przed uszkodzeniami mechanicznymi – dodaje Łukasz Połoszczak.

Korzyścią ze stosowania listwy startowej jest także ochrona przed zniszczeniem warstwy termoizolacji przez gryzonie i owady. Na jakość izolacji elewacji ma też wpływ specjalnie zaprojektowany kapinos, w który jest wyposażony profil,  sprawia on, że woda nie spływa po części cokołowej budynku.

 

metpol

fot. Metpol

Ocieplanie domu zgodnie ze sztuką budowlaną

Wykonywanie izolacji ścian zewnętrznych to inwestycja na lata. Nie warto kupować tanich materiałów oraz inwestować w ekipy pseudofachowców, którzy mogą źle wykonać swoje zadanie i spowodować, że za kilka lat  będziemy musieli zajmować się poprawianiem izolacji budynku. Należy również pamiętać o wykorzystaniu akcesoriów, które będą przysłowiową „wisienką na torcie” ocieplonej elewacji, czyli o: profilach tynkarskich, listwach startowych, czy narożnikach z siatką.

Bardzo ważną kwestią jest również pora roku, w której planujemy wykonać ocieplanie budynku. Do wykonywania izolacji termicznej potrzebujemy odpowiednich warunków atmosferycznych. Zarówno zbyt niska (poniżej 5°C) i zbyt wysoka temperatura na zewnątrz może niekorzystnie wpłynąć na wykonanie elewacji. Przy zbyt niskiej temperaturze może wystąpić problem z wiązaniem kleju lub wyprawy tynkarskiej. Przy zbyt wysokiej temperaturze otoczenia wyprawa tynkarska zbyt szybko wiąże i może wystąpić problem z zacieraniem tynku.

Ze szczegółową ofertą akcesoriów do ocieplania budynków firmy Metpol można zapoznać się na stronie: www.metpol.pl

62-002 Suchy Las /k Poznania, ul. Szyszkowa 6 , woj. wielkopolskie
tel. 616500700,


Liczba odwiedzin: 2392 | Data publikacji: 2016-06-03

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


08.01.2015 | Systemy budowlane
Elementy suchej zabudowy swoją popularność na rynku...
27.06.2014 | Systemy budowlane
Jednym z największych problemów, z jakim borykają...
30.10.2013 | Systemy budowlane
Wydawać by się mogło, że w kwestii...
15.04.2020 | Izolacje
Efektywna termoizolacja budynków mieszkalnych oraz pomieszczeń przemysłowych...
21.08.2014 | Natryski pianki
Izolacje wykonywane metodą natryskową coraz częściej wypierają...
07.08.2020 | Termoizolacja
Ocieplanie powierzchni nie wymaga montażu wielu osobnych...
14.05.2020 | Domy drewniane
Drewno jest najlepszym materiałem budowlanym, jakim natura...
27.01.2020 | Natryski pianki
W dobie drożejących cen energii nikt nie...
14.08.2018 | Termoizolacja
Ceny energii sukcesywnie rosną, co zmusza właścicieli...
02.02.2018 | Natryski pianki
Ocieplenie z pianki poliuretanowej i cena takiego...
12.04.2017 | Systemy budowlane
Termoizolacja ma istotne znaczenie dla ograniczenia strat...
08.02.2017 | Natryski pianki
Coraz częściej słyszymy, że dążenie do oszczędzania...
Rynek budowlany ewoluuje w tempie błyskawicznym i...
22.10.2014 | Natryski pianki
Piany poliuretanowe wdzierają się przebojem na polski...
14.01.2021 | Natryski pianki
Pianka PUR i wełna skalna to stale...
21.10.2020 | Rusztowania
Firma Instant Polska to niezawodny i ceniony...
płytki klinkierowe
Płytki klinkierowe elewacyjne to rozwiązanie, którego popularność...
12.09.2014 | Termoizolacja
W związku z rosnącymi cenami energii właściciele...
23.04.2020 | Posadzki przemysłowe
Odgłosy kroków czy upadających przedmiotów, szum wody...
11.03.2019 | Chemia budowlana
Pytanie „jak pozbyć się wilgoci ze ściany”...
04.10.2018 | Chemia budowlana
Skuteczne zabezpieczenie fundamentów i ścian piwnic przed...
07.08.2018 | Chemia budowlana
W ciągu ostatnich lat branża budowlana dokonała...
25.05.2018 | Chemia budowlana
Jeśli zamieszkujesz stary dom, musisz liczyć się...
23.11.2017 | Systemy budowlane
Odpowiednia izolacja akustyczna wpływa na komfort użytkowania...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolskie
woj. opolskie
woj. warmińsko-mazurskie
woj. małopolskie

Słowa kluczowe: narożniki metpol, akcesoria do ocieplania domu, ocieplanie ścian zewnętrznych, ocieplanie elewacji, izolacja ścian zewnętrznych, izolacja elewacji, ocieplenie domu, ocieplenie budynku, izolacja termiczna, listwa startowa, kiedy ocieplać budynek, profil tynkarski
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy