Żelbet, czyli połączenie stali z betonem jest wynalazkiem jeszcze z XIX wieku, kiedy to po opatentowaniu cementu portlandzkiego możliwa stała się masowa produkcja betonu konstrukcyjnego. Kluczem do sukcesu inżynierii materiałowej w tym względzie okazało się osiągnięcie wystarczającego oporu, czyli zdolności przeciwstawienia się wzajemnemu przemieszczaniu się stali i otaczającego ją betonu. Do zbrojenia najczęściej i najchętniej używa się gotowych elementów – prętów zbrojeniowych prostych lub wygiętych, siatek zbrojeniowych.

Zbrojenia stalowe do betonu – pręty

Prostym i zarazem ekonomicznym rozwiązaniem jest zbrojenie prętami prostymi i wygiętymi bezpośrednio na miejscu budowy. Pręty przycina się na odpowiednią długość i łączy za pomocą strzemion, drutów lub spawów. Przy zamawianiu zbrojenia stalowego należy pamiętać, aby zawsze założyć dodatkowy naddatek na cięcia, wygięcia itp. Zaleca się zamawianie stali do betonu w ilości ok 7-10% więcej niż wynika to bezpośrednio z zestawień zawartych w projekcie technicznym.

fot. Zbrostal 

Siatka zbrojeniowa

Używana jest wszędzie tam, gdzie mogą wystąpić naprężenia rozciągające. Stosuję się ją również w spoinach wspornych ścian lub na ich powierzchniach bocznych, jeśli stwierdzona zostanie ich niewystarczająca nośność.

Firma Zbrostal jest dostawcą wysokiej jakości stalowego zbrojenia. W ofercie znajdują się wszystkie opisywane wyżej elementy zbrojenia zgrzewane siatki stalowe, prefabrykowane zbrojenia proste oraz gięte, w tym elementy przestrzenne 3D. Te ostatnie są również często wykorzystywane do zbrojenia betonu. Wszystko to produkowane jest w wymiarach i kształtach ściśle według specyfikacji technicznej dostarczonej przez klienta. Warto podkreślić fakt, że firma jest otwarta na to, aby nie tworzyć jedynie zamkniętego katalogu swoich produktów, ale by dostarczyć każdy rodzaj potrzebnego zbrojenia. Tym samym wychodzi naprzeciw indywidualnym potrzebom inwestorów. To wszystko bez względu na wielkość i charakter realizowanej inwestycji.

Moce przerobowe firmy są efektowne. Jej zakład produkcji zbrojeń budowlanych może przetworzyć miesięcznie nawet 4000 ton wysokiej jakości stali pozyskanej z polskich hut. Zbrostal wykonuje prefabrykację z prętów o średnicach od 6 mm do 32 mm. Wcielenie w życie nawet najbardziej wszechstronnych rozwiązań umożliwiają nowoczesne giętarki oraz zaawansowane automaty zbrojarskie. Firma Zbrostal dysponuje zautomatyzowanym parkiem maszynowym, który gwarantuje bardzo wysoką precyzję zamawianych elementów. Wszelkie prefabrykaty zbrojarskie powstające na zamówienie klientów docierają do nich w najkrótszym możliwym czasie. Dzieje się tak również za sprawą efektywnego transportu.

fot. Zbrostal 

Transport

Realizowany jest na terenie całego kraju i odbywa się zawsze do wskazanych przez klientów punktów odbioru. Samochody są w pełni przystosowane do przewożenia stali prefabrykowanej i prefabrykatów przestrzennych, a klient nie jest zmuszony szukać stosownego środka transportu, co bardzo często zwielokrotniałoby koszty przedsięwzięcia.

Profesjonalne doradztwo techniczne

Ze względu na swoje bogate doświadczenie, dostęp do wiedzy z zakresu najnowocześniejszej inżynierii materiałowej oraz możliwość eksploatacji najnowocześniejszego parku maszynowego Zbrostal służy swoim klientom, jeśli chodzi o wybór optymalnych dla ich potrzeb technologii zbrojeniowych.

Więcej o ofercie znajdziecie Państwo na www.zbrostal.pl

05-250 Radzymin, ul. Weteranów 114, woj. mazowieckie
tel. +48 531 041 082,