Produkty BIAFORM znajdują zastosowanie m.in. w meblarstwie, (korpusy i blaty mebli skrzyniowych, ramy mebli tapicerowanych) budownictwie (szalunki, budownictwo szkieletowe, podesty rusztowań, elementy konstrukcyjne stolarki) i przemyśle transportowym (podłogi  naczep i przyczep, zabudowy pojazdów).

Sklejki pokrywane filmem lub tworzywem sztucznym
Jedną z najbardziej pożądanych na rynku sklejek jest sklejka foliowana pokryta filmem fenolowym. Najpopularniejszym zastosowaniem dla tego produktu są szalunki wielokrotnego użytku w budownictwie ogólnym, drogowym i mostowym. Ze względu na właściwości użytkowe tych sklejek są one używane przez duże firmy budowlane, które cenią sobie fakt długiego użytkowania bez znaczącej utraty jakości.

 

sklejka na podłogi przemysłowe pokryta tworzywem sztucznym sklejka wodoodporna pokryta folią fenolowąfot. 1. Sklejka na podłogi przemysłowe pokryta tworzywem sztucznym / fot. 2. Sklejka wodoodporna pokryta folią fenolową / fot. ZPS BIAFORM

 

ZPS BIAFORM już w 1978 roku, jako pierwsze w kraju rozpoczęły produkcję sklejek pokrywanych folią fenolową, a w 1996 roku wprowadziły do seryjnej produkcji sklejki największego w kraju formatu: 1550x3l00 mm (obecnie największy oferowany format to 1550x3300mm).
W 2006 roku oddana została do użytku nowa hala produkcyjna wyposażona w najnowocześniejszą w Europie linię do pokrywania sklejki folią fenolową.
Produkowane przez BIAFORM wodoodporne sklejki szalunkowe są obustronnie pokryte folią fenolową i zabezpieczone dodatkowo farbą akrylową na krawędziach. Na specjalne życzenie klienta na każdej płycie może zostać umieszczone Logo klienta wraz z dodatkowymi informacjami.

 

W 2007 roku BIAFORM, jako pierwszy w kraju rozpoczął produkcję sklejek pokrytych tworzywem sztucznym (substytut sklejki z filmem fenolowym). Zaletami tego produktu są przede wszystkim znacznie dłuższy okres użyteczności niż sklejki foliowanej, gładsza powierzchnia betonu, możliwość bezpośredniego malowania betonu, łatwe oddzielenie płyty od betonu, łatwe czyszczenie, większa odporność na wnikanie wody. Powierzchnia takiej płyty nie zmienia jakości podczas długiego okresu użytkowania.

 

Sklejka przeznaczona do cięcia laserem sklejka antypoślizgowa pokryta folią fenolowąfot. 1. Sklejka przeznaczona do cięcia laserem / fot. 2. Sklejka antypoślizgowa pokryta folią fenolową / fot. ZPS BIAFORM

 

Uzupełnieniem oferty jest niewątpliwie obróbka mechaniczna, którą BIAFORM wykonuje na podstawie otrzymanej dokumentacji technicznej. Przycięte pod wymiar i pofrezowane a nawet okute płyty mogą być dostarczone bezpośrednio na plac budowy gdzie mogą zostać natychmiast zamontowane.

 

Sklejka szalunkowa pokryta polipropylenem Sklejka szalunkowa pokryta polipropylenemfot. Sklejki szalunkowe pokryte polipropylenem / fot. ZPS BIAFORM  

 

Oprócz szalunków, sklejka w budownictwie wykorzystywana jest również do wznoszenia ścian działowych, na poszycia ścian, podłóg i dachów. Do wykańczania wnętrz, wykonania podsufitki, boazerii i ścianek działowych zalecana jest sklejka suchotrwała.
Kolejnym zastosowaniem sklejki są podesty rusztowań, gdzie dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa ludzi pracujących na wysokościach używane są wodoodporne sklejki antypoślizgowe (foliowane z odciskiem siatki). Służą one do budowy pomostów, rusztowań, ciągów komunikacyjnych.

Oferta sklejek dla producentów mebli
W sektorze meblarskim powszechnie stosowana jest sklejka surowa. Wykorzystuje się ją do produkcji elementów nośnych stelaży sypialnianych oraz ram mebli tapicerowanych. Bardzo popularnym produktem jest sklejka lakierowana. Firma BIAFORM jako pierwsza w Polsce wprowadziła do oferty lakierowanie sklejek oraz produkcję sklejek lakierowanych przeznaczonych do cięcia laserem.  Sklejki lakierowane wykorzystuje się między innymi jako dna szuflad, wieńce boczne czy też blaty w meblach skrzyniowych.
Coraz większy udział w rynku zyskuje sklejka pokrywana różnokolorową melaminą oraz podkładem malarskim (painting base), która łączy wysoką wytrzymałość z walorami estetycznymi.

 

sklejka suchotrwała Sklejka pokryta melaminąfot. 1. Sklejka suchotrwała / fot. 2. Sklejka pokryta melaminą / fot. ZPS BIAFORM

 

Zakłady Przemysłu Sklejek BIAFORM S.A. są przedsiębiorstwem produkcyjno-handlowym, specjalizującym się w produkcji i sprzedaży sklejki. Swoją ofertę kierują głównie do branży budowlanej oraz do wytwórców środków transportu, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.biaform.com.pl

 

15-566 Białystok, ul. Dojlidy Fabryczne 24, woj. podlaskie
tel. +48 (85) 740 79 10,