– Popularność drzwi drewnianych nie wzięła się znikąd. Rynek hołubi drewno przede wszystkim ze względu na wszechstronność zastosowania w budownictwie. W przypadku stolarki otworowej drewno chwalone jest za stabilność wymiarową, termoizolacyjność oraz estetykę – mówi Łukasz Wiatrak, właściciel firmy Wiatrak, producent drzwi drewnianych – Jednocześnie drzwi wykonane w nowoczesnej technologii udowadniają, że sceptycznie podchodzący do drewna producenci stolarki z PCV czy aluminium nie mają racji twierdząc, że drewniana stolarka jest nietrwała i ma tendencje do zmiany wilgotności i wymiarów – dodaje.

 

drzwi drewniane nowoczesnefot. WIATRAK

 

Drzwi drewniane – estetyka i wszechstronność wykończenia
Biorąc pod uwagę zakup drzwi drewnianych, jednym z parametrów według, którego kierujemy się wyborem jest przede wszystkim wykończenie i estetyka. Drewno charakteryzuje się niepowtarzalną fakturą oraz naturalnym rysunkiem słojów. Naturalne wykończenie przewyższa wszelkie folie, okleiny czy powierzchnie lakierowane, charakterystyczne dla drzwi z PCV czy aluminium. Jednak trzeba zwrócić uwagę na to, że w pełni naturalne wykończenie drewniane może nie być odporne na oddziaływanie warunków atmosferycznych czy uszkodzenia mechaniczne. Dlatego firma Wiatrak proponuje w swojej ofercie wykończenie wierzchnie ze sklejki wodoodpornej.

 

drzwi drewniane drzwi drewniane drzwi drewnianefot. WIATRAK

– Jedną z opcji wykończenia drzwi drewnianych w naszej ofercie jest trwała i jednocześnie estetyczna warstwa wierzchnia o nazwie dąb szczotkowany. Jest ona oparta na  sklejce wodoodpornej, a więc materiale, któremu nie straszne złe warunki pogodowe. Jej odporność dodatkowo wzmacnia powłoka lakiernicza – mówi Łukasz Wiatrak.
Lakier nakładany jest w systemie czteropowłokowym. Firma Wiatrak zapewnia trzykrotne malowanie metodą hydrodynamiczną, farbami wodorozcieńczalnymi transparentnymi wg palety kolorów WIATRAK lub kryjącymi RAL.

 

drzwi drewniane drzwi drewniane drzwi drewnianefot. WIATRAK

 

Drzwi drewniane – stabilność wymiarowa i wysoka termoizolacja
Estetyka nie powinna być jedynym argumentem przemawiającym za zakupem drzwi drewnianych. Należy również brać pod uwagę parametry takie jak ich izolacyjność. Drewno ma w tej kwestii bardzo dobre wyniki. Dzięki temu, w porównaniu do drzwi z innych materiałów nie występuje w nich zjawisko przemarzania lub skraplania wilgoci.   
W ofercie firmy Wiatrak znajduje się kilka typów drzwi drewnianych o różnych poziomach izolacyjności. Najlepiej w tym wypadku wypadają drzwi pasywne PA.
– Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów drzwi pasywne WIATRAK osiągają współczynnik przenikania ciepła na poziomie 0,67W/m2K przy grubości skrzydła 88 mm. Jest to obecnie jeden z najlepszych wyników na rynku – mówi Łukasz Wiatrak – Niższą izolacyjnością, ale wciąż wysokimi parametrami charakteryzują się drzwi zewnętrzne WP exclusive i ZP dla, których współczynnik przenikania ciepła wynosi odpowiednio 0,92 i 1,0 W/m2K – dodaje.

 

drzwi drewniane przekrój drzwi drewniane przekrójfot. WIATRAK

Nowoczesne drzwi drewniane zadają również kłam twierdzeniu, że stolarka wykonana z tego surowca podatna jest na odkształcenia. Nie jest tak w przypadku drzwi o nowoczesnej konstrukcji.
– Drewno jest materiałem wielokrotnie mniej wrażliwym na niskie i wysokie temperatury i tym samym drzwi drewniane nie odkształcają się w upalne czy mroźne drzwi. Poza tym konstrukcja nowoczesnych drzwi nie pozwala im na paczenie czy jakiekolwiek zmiany wymiarów. Opracowaliśmy konstrukcję skrzydła opartą na drewnianej kratownicy wypełnionej pianką polistyrenową oraz materiałem Aerogel Spaceloft – stwierdza Łukasz Wiatrak.

 

przekrój drzwi drewnianych przekrój drzwi drewnianychfot. WIATRAK

 

Drzwi drewniane – bezpieczeństwo
Kolejny punktem przy, którym należy zatrzymać się na dłużej wybierając drzwi drewniane jest sprawdzenie norm bezpieczeństwa. Według statystyk policyjnych to drzwi są najchętniej forsowaną przez złodziei przeszkodą w celu kradzieży majątku znajdującego się wewnątrz mieszkania czy domu. Dlatego nie warto oszczędzać na zabezpieczeniach antywłamaniowych.
Drzwi WIATRAK wyposażono w zamek listwowy klasa C o rozstawie 72 mm. Zaczep w futrynie zamka głównego regulowany jest mimośrodem. Cztery wysokiej jakości zawiasy umożliwiają płynną regulację w trzech płaszczyznach. Za dopłatą drzwi wyposażane są w klamki, rozetki i wkładki 50/55.

 

drzwi drewniane nowoczesnefot. WIATRAK

 

Wybór drzwi drewnianych dokonywany jest raz na kilkanaście lat. Dlatego warto zapoznać się z proponowanymi przez rynek rozwiązaniami w zakresie drewnianych drzwi zewnętrznych. Przesadne oszczędności i nieprzestrzeganie ww. zasad przy zakupie drzwi może skończyć się uciążliwą wymianą stolarki już po kilku latach użytkowania.

Ze szczegółową ofertą firmy WIATRAK można zapoznać się na stronie: www.wiatrak.biz.pl

 

26-502 Jastrząb, ul. Szydłowiecka 139A, woj. mazowieckie
tel. 486284298, 600253186,