Okna Oknoplast - stolarka okienna pcv dla wymagających
Już dawno minęły czasy, w których okna pełniły jedynie funkcje praktyczne. Dziś stolarka okienna pcv i drewniana jest jednym z najważniejszych elementów naszych domów, bo odpowiednio dobrane okna zapewniają nie tylko komfort i bezpieczeństwo, ale są również nierzadko istotnym elementem architektonicznym, nadającym nieruchomości charakteru. Niebanalne wzornictwo, ciekawe rozwiązania , śmiała kolorystyka – to tylko niektóre z możliwości, jakie mają dziś do wyboru klienci świadomi tego, że za pomocą okien można kreować wizualną stronę zewnętrznej bryły budynku oraz wnętrz.
Ciekawą ofertę w tym zakresie przygotowała firma Oknoplast, której udało się znakomicie połączyć zaawansowane technologie w zakresie energooszczędności i funkcjonalności z niepowtarzalnym wzornictwem.

 

stolarka okienna pcv stolarka okienna pcvfot. Ferdo

 

Okna Oknoplast obejmują kilka autorskich linii produktów: Prolux, Pixel, Winergetic Premium i Winergetic Premium Passiv, które zaspokoją różne wymagania klientów odnośnie energooszczędności, jak również w zakresie estetyki. I tak na przykład linia Prolux jest chętnie wybierana przez tych klientów, którym zależy na mocnym doświetleniu wnętrz. Dzięki autorskiej konstrukcji profilu pcv ramy i skrzydła oraz większej powierzchni szyby, okna te dają do 22% więcej światła niż standardowa stolarka okienna pcv. Do miłośników ciekawego, oryginalnego designu kierowane są z kolei okna Pixel z dużą powierzchnią szyb, smukłym, eleganckim profilem i jedynym w Polsce, węższym o 33% w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań ruchomym słupkiem z symetrycznie umieszczoną klamką. Tym, którzy poszukują rozwiązań łączących harmonię i klasykę, spodoba się z pewnością prosta forma okien z linii Koncept. Klienci, którzy stawiają przede wszystkim na energooszczędność, najczęściej wybierają okna Oknoplast z linii Winergetic, których konstrukcja, podobnie jak w przypadku wszystkich pozostałych linii, bazuje na najwyższej jakości profilach w klasie A. Siedem komór i grubość ścianki profilu 3mm to nie tylko gwarancja stabilności i trwałości okna, ale przede wszystkim zwiększonej ochrony przed zimnem i hałasem. Nie brak też rozwiązań do budownictwa pasywnego – specjalną linią produktów dedykowanych do takich właśnie obiektów są okna Winergetic Premium Passiv z dodatkowymi wzmocnieniami termicznymi i trzykomorowymi pakietami szybowymi.
Dodatkowo do każdej linii dostępny jest dodatkowy pakiet „komfort i funkcjonalność”, pozwalający na jeszcze lepsze dostosowanie produktu do potrzeb klienta. Dostępne tu są różne opcje, np. obniżenie progu balkonowego, okna przesuwne lub specjalne zamknięcie drzwi balkonowych z zewnątrz.

 

stolarka okienna pcv stolarka okienna pcvfot. Ferdo

 

Rolety okienne zewnętrzne
Ferdo zajmuje się również dystrybucją, sprzedażą i montażem rolet zewnętrznych firmy Krispol, która już od ponad dwudziestu lat produkuje bramy, okna, drzwi oraz rolety okienne.
Jakie rolety zewnętrzne wybrać? Decyzja ta w znacznej mierze determinowana jest stanem budynku (obiekt już istniejący lub dopiero powstający), jak również wymaganiami odnośnie izolacji cieplnej i akustycznej.

 

stolarka okienna pcvfot. Ferdo

 

W starszych budynkach – takich, które są już całkowicie wykończone – sprawdzą się elewacyjne rolety okienne zewnętrzne Kalima RR lub RS. Ich pancerz zwija się do skrzynki umieszczonej na murze, nad wnęką okienną. Obudowa skrzynki dostępna jest w dwóch wariantach: zaokrąglona (RR) lub ścięta pod kątem 45 stopni (RS). Dzięki możliwości wykonania pancerza i pozostałych części rolety w różnych kolorach można uzyskać ciekawe efekty dekoracyjne i ożywić bryłę budynku, co trudno przecenić zwłaszcza przy starszych elewacjach.
Jeśli dopiero projektujemy dom i zastanawiamy się, jakie rolety zewnętrze pozwolą na poprawienie parametrów izolacyjności cieplnej i akustycznej, warto zdecydować się na rolety do zabudowy Kalima RZ. Ważne jednak, aby w tym wypadku decyzję o zakupie podjąć jeszcze przed wybudowaniem domu, ponieważ konieczne jest zaprojektowanie specjalnego kształtu nadproża, w którym montowana jest skrzynka rolety. Okienne rolety zewnętrzne Kalima RZ sprawdzą się szczególnie w budynkach pasywnych i energooszczędnych. Ich sposób montażu (skrzynka w nadprożu, prowadnice we wnęce okiennej) umożliwia obudowanie i ocieplenie rolety, skutecznie eliminując straty ciepła poprzez mostki termiczne.
Z kolei w domach znajdujących się w stanie surowym otwartym lub podczas wymiany okien, gdy nadproże nie zostało specjalnie ukształtowane, możliwy jest montaż rolet naokiennych Kalima RN oraz Kalima RT (te drugie sprawdzą się w domach o węższej grubości murów). Tego typu rolety montuje się wraz z oknem: skrzynkę umieszcza się we wnęce pod naprożem i można ją dodatkowo jedno- lub obustronnie obudować lub też pozostać bez zabudowy.

 

stolarka okienna pcvfot. Ferdo

 

Bramy garażowe segmentowe z napędem
Obok stolarki okiennej pcv i rolet zewnętrznych, jakie wybierzemy do naszego domu, równie ważnym elementem mającym wpływ na energooszczędność i estetykę są segmentowe bramy garażowe (z napędem lub bez). Również w tym zakresie firma Krispol przygotowała szeroką ofertę produktową, która sprosta najbardziej różnorodnym wymaganiom.
Bramy są zbudowane z paneli o grubości 40 mm, wypełnionych pianką poliuretanową i uszczelnionych na całym obwodzie oraz między segmentami. Kształt łuku górnego został tak zaprojektowany, by optymalnie dociskać górny panel bramy do nadproża. W efekcie są to bramy o najlepszych właściwościach termoizolacyjnych na rynku: U= 1,12 [W/m2K]. Dostępne są różne wzory: z tłoczeniami wąskimi, szerokimi, bez tłoczeń, z nowoczesnym V-profilowaniem czy rustykalne wzory w kasetony.

 

stolarka okienna pcvfot. Ferdo

 

Specjalnie dla domów energooszczędnych i pasywnych opracowane zostały bramy segmentowe z napędem VENTE K2 RFS 60 bez przetłoczeń, gdzie wyjątkowo wysoki poziom izolacji zapewniają ocieplone panele o grubości zwiększonej do 60 mm na całej wysokości, wzmocniony system uszczelnień, a także dopracowana w każdym detalu konstrukcja.
Jakim jeszcze oczekiwaniom muszą sprostać bramy segmentowe z napędem? Dziś liczy się także wygoda obsługi, niezawodność, cicha praca. Bramy Krispol mają łożyskowane rolki oraz minimalną ilość połączeń na prowadnicach, co znacząco wpływa na komfort eksploatacji oraz cichą, płynną pracę. Stosowaną w bramach Krispol automatykę bez przeszkód można wpiąć w dowolny system „domu inteligentnego” i instalację alarmową, zwiększając komfort obsługi i minimalizując ryzyko wejścia do domu nieproszonych gości. Bezpieczeństwo eksploatacji zapewniają z kolei specjalne zabezpieczenia przed opadnięciem bramy w przypadku zerwania sprężyny i zainstalowane w napędach wyłączniki przeciążeniowe, które unoszą bramę o ok. 10 cm w momencie, gdy napotka ona opór.

 

stolarka okienna pcv stolarka okienna pcvfot. Ferdo

 

Bramę automatyczną można także wyposażyć w fotokomórki, które uniemożliwiają zamknięcie, jeśli w świetle bramy znajdzie się przeszkoda.
W ofercie Krispol znajdą coś dla siebie także właściciele garaży i pomieszczeń gospodarczych, którzy maksymalnie wykorzystują dostępną przestrzeń. Dzięki temu, że brama rolowana otwiera się pionowo w górę, a pancerz po zwinięciu znajduje się w skrzynce na zewnątrz (model RGZ) lub wewnątrz (model RGW) garażu nad otworem wjazdowym, do dyspozycji właściciela nieruchomości pozostaje cały sufit, gdzie można przechowywać np. sprzęt narciarski.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.ferdo.com.pl

 

35-304 Rzeszów, Al. Sikorskiego 45D, woj. podkarpackie
tel. +48 17 778 82 55, +48 534 802 257,