Czy kiedykolwiek marzyłeś o tym, aby twój dom był jednym z tych architektonicznych cudów, w których ściany zdają się być utkane z promieni słońca? A może pragniesz pozostać w bliskim kontakcie z naturą, nie rezygnując z luksusu i komfortu nowoczesnego życia? Jeśli tak - wielkogabarytowe przeszklenia to rozwiązanie stworzone właśnie dla Ciebie. To również połączenie innowacyjności i funkcjonalności oraz zgodności z najwyższymi standardami budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Architekci i inwestorzy od razu poznali ich potencjał, stawiając przed producentami ambitne wyzwania techniczne i wizualne, a OknoPlus nie pozostał na ten głos obojętny.

Jasno, jaśniej, Morlite Vision Design!

Pierwszym i najbardziej zauważalnym atutem Morlite Vision Design jest zmiana profilu stałego szklenia na znacznie węższy niż ten znany z Morlite Vision. Dzięki temu wymiary pakietu szybowego w części ze szkleniem stałym są większe, a co za tym idzie do pomieszczeń dostaje się jeszcze więcej drogocennego światła, które nie tylko dba o ciepło wnętrz, ale wydobywa z aranżacji to, co najpiękniejsze. - Przy tej samej zewnętrznej wielkości konstrukcji, w wersji DESIGN zyskujemy 104 mm więcej szyby na wysokości i 52mm szyby na szerokości – mówi Ewa Zarychta, ekspert marki OknoPlus. Jak to wygląda w praktyce? – Jeśli wyobrazimy sobie konstrukcję o wymiarach 3000 x 2300, suma powierzchni szkleń w wersji DESIGN wyniesie 5,42m2, zaś w wersji STANDARD = 5,17m2. 4,84% więcej szyby będzie naprawdę zauważalne – dodaje.

A to nie koniec jego zalet!

System lekki jak piórko!

Tym, co wyróżnia suwanki z rodziny Morlite jest niezwykła prostota obsługi. Wykorzystanie wysokiej jakości wózków jezdnych oraz innowacyjnych okuć Roto sprawia, że przesuwanie skrzydła drzwi staje się bezwysiłkowe – to również praktyczne rozwiązanie dla osób starszych czy domowników z ograniczeniami ruchowymi, dla których tradycyjne systemy mogą stanowić przeszkodę. Ważnym akcentem będzie bez wątpienia intuicyjna praca klamki. To, że klamka w pozycji zamkniętej skierowana jest do dołu, to nie tylko estetyczny zabieg, ale również świadomy wybór, mający na celu zwiększenie spójności i funkcjonalności całego systemu.

fot. OknoPlus 

Rozwiązanie na miarę XXI wieku

W dobie rosnących cen energii i coraz bardziej surowych norm budowlanych, komfort termiczny w domu jest jednym z kluczowych aspektów, który wpływa na jakość życia i koszty utrzymania. Z tego powodu innowacyjne, energooszczędne drzwi i okna są dziś na wagę złota. W przypadku Morlite Vision Design na straży termiki stoją trzy elementy.

Pierwszym jest wielopunktowe ryglowanie z jednoczesnym dociskiem na całym obwodzie konstrukcji. To rozwiązanie zapewnia doskonałą szczelność, która jest podstawą do utrzymania stałej temperatury wewnątrz budynku. Precyzyjnie dopasowane uszczelki dodatkowo zabezpieczają stolarkę przed wpływem negatywnych warunków atmosferycznych, takich jak wiatr czy deszcz.

Drugim są trzy aktywne zaczepy dociągające skrzydło do pionowego słupka, zapewniając wyjątkową hermetyczność na całym obwodzie.

Ostatnim, ale równie ważnym elementem jest wykorzystanie najlepszego na rynku pakietu trzyszybowego ECLAZ. Parametry tego szklenia (Ug = 0,5; LT = 77% oraz g = 60%) gwarantują nie tylko doskonałą izolację termiczną, ale również efektywność energetyczną.

Piękno w rozmiarze XXL

Imponujące przeszklenie wymaga równie imponującej oprawy. Subtelne profile możemy wyróżnić wybierając jeden z odcieni oklein dekoracyjnych, w tym absolutny hit ostatnich sezonów - kolor w strukturze Real Wood – Woodec Turner Oak.

- Morlite Vision Design to synonim wolności aranżacyjnej i stylowego minimalizmu - mówi Ewa Zarychta, ekspert marki OknoPlus. System został zaprojektowany tak, aby nie ograniczać wyobraźni projektantów i użytkowników. Dzięki delikatnej linii profili, można skupić się na pięknie przeszkleń bez wprowadzenia do wnętrza chaosu wizualnego.

Elegancja, styl, harmonia i innowacje – to właśnie Morlite Vision Design, który łączy pełen komfort obsługi, najlepsze parametry oraz niezrównane wrażenia estetyczne.

30-444 Kraków - Libertów, ul. Zgodna 55, woj. mazowieckie
tel. 12 27 75 700,