Aranżacja przestrzeni wokół domu

Zaprojektuj ogród z głową!

W miesiącach letnich ogród i taras stają się strefą relaksu i wytchnienia od codziennej krzątaniny – miejscem, w którym spędzamy nierzadko więcej czasu niż wewnątrz budynku. Już choćby z tego względu warto dobrze rozplanować przestrzeń wokół domu, co zapewni nam pełen komfort podczas jej użytkowania. Jaką nawierzchnię wybrać na ogrodowe alejki i podjazd? Jak zaaranżować ogród przed wejściem do domu, będący przecież wizytówką mieszkańców? Jaką kostkę wybrać na taras? Odpowiedzi poszukamy wraz z Joanną Kędzierską, architektką krajobrazu z firmy POZBRUK.

Ogród wielofunkcyjny
Funkcja reprezentacyjna, gospodarcza, rekreacyjno-wypoczynkowa, komunikacyjna, izolacyjna, użytkowa… jeśli chodzi o spektrum ról, jakie możemy przypisać naszym ogrodom, to jest ono rzeczywiście bardzo szerokie. Często nasze ogrody pełnią wszystkie powyższe funkcje równocześnie, dlatego aranżację przestrzeni wokół domu warto poprzedzić fazą dokładnego planowania: uzbroić się w kartkę, ołówek, miarę i poświęcić temu zadaniu więcej niż pięć minut.
– Na początku aranżowania przestrzeni wokół domu dobrze przemyślmy przede wszystkim plan ogrodu, dzięki czemu później będziemy mogli komfortowo z niego korzystać. Aby wystrzec się mniej lub bardziej absurdalnych pomyłek w zagospodarowaniu otoczenia domu polecam przygotowanie schematu funkcjonalno-przestrzennego, który polega na umownym podzieleniu terenu na mniejsze fragmenty, w zależności od tego, jaką funkcję mają spełniać – radzi Joanna Kędzierska.
Nawet jeśli tego typu planowanie zajmie nam nieco czasu, to jest to wysiłek, który się opłaci. Ogród, który latem pełni rolę czterech kątów na świeżym powietrzu, może stać się świetną odskocznią dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na wyjazd na dłuższy wypoczynek na łonie natury.

 

aranżacja przestrzeni wokół domufot. POZBRUK

 

Jaka kostka najlepsza na taras, jaka na podjazdy, place i alejki?
Uwzględnienie funkcji, jaką mają pełnić poszczególne strefy wygospodarowane z ogrodu pozwoli też na optymalny dobór konkretnej nawierzchni, co jest bardzo ważnym elementem aranżacji ogrodu przed wejściem do domu i wokół niego.
– Po rozrysowaniu kilka propozycji podziału przestrzeni na strefy trzeba je przeanalizować i dopiero wtedy wybrać tę, która jest najlepsza. Krok następny to dobór materiałów, z których wykonane będą nawierzchnie. Tu warto stawiać na produkty wysokiej jakości, które zapewnią trwałość na lata i bezproblemową eksploatację tarasu z kostki czy alejek spacerowych i podjazdów wyłożonych dekoracyjną kostką brukową – mówi Joanna Kędzierska.

Połączyć funkcjonalność z estetyką – dekoracyjna kostka brukowa
Świetnym materiałem do aranżacji nawierzchni są dekoracyjne kostki brukowe. Szeroka gama produktów z oferty firmy POZBRUK pozwali na tworzenie ścieżek ogrodowych, podjazdów, placów oraz alejek spacerowych, a zróżnicowane rozmiary oraz kolorystyka poszczególnych wyrobów dają możliwość idealnego dopasowania produktów do otoczenia i otwierają pole do popisu dla kreatywnych aranżerów.
– Wspólną cechą dekoracyjnych kostek brukowych POZBRUK jest podążanie za nowoczesnymi trendami oraz wzornictwo inspirowane kamieniem naturalnym, a nawet drewnem – materiałami, które świetnie korespondują zarówno z budownictwem tradycyjnym, jak i najnowszym, stawiającym na surowy minimalizm – komentuje Joanna Kędzierska.

 

aranżacja przestrzeni wokół domufot. POZBRUK

 

To właśnie drewno było inspiracją do pojawienia się w ofercie POZBRUK nowości, jaką jest kostka betonowa KANADA. Te imitujące drewno elementy nawierzchni doskonale sprawdzą się na ścieżkach ogrodowych, a także jako kostka na taras. Materiał dostępny jest w czterech kolorach: brzozowym, dębowym, orzechowym i mahoniowym i do złudzenia przypomina naturalną strukturę drewna, od którego kostka jest jednak trwalsza i mniej kłopotliwa w konserwacji.
Ciekawą propozycją z oferty POZBRUK jest też kostka GRANIT NOVA. Są to elementy o trapezowym kształcie i niewielkich wymiarach, które dają bardzo duże możliwości aranżacji, zarówno w linii prostej, jak i w formie łuków, tworząc efekt jednolitej powierzchni.

 

aranżacja przestrzeni wokół domufot. POZBRUK

 

Z kolei miłośnicy nowoczesnych wzorów często decydują się na dekoracyjne kostki brukowe LIDO i LINEA, o bardzo smukłym kształcie, które najlepiej sprawdzają się w modernistycznym otoczeniu. Ich ciekawy kształt pozwala optycznie poszerzyć i wydłużyć przestrzeń, co trudno przecenić zwłaszcza wtedy, gdy nie mamy do dyspozycji zbyt wielu metrów kwadratowych.

 

aranżacja przestrzeni wokół domufot. POZBRUK

 

To, co już od wielu lat jest standardem u naszych sąsiadów zza zachodniej granicy, staje się normą również w Polsce. Coraz częściej kreatywnie wykorzystujemy przestrzeń wokół domu, aranżując ją z takim samym zaangażowaniem, jak pomieszczenia mieszkalne. To dobry trend, bo zadbany ogród, wyłożone dekoracyjną kostką brukową alejki, ścieżki, podjazdy czy kostka na tarasie to elementy, które w równym stopniu co elewacja, dach i ogrodzenie budują pierwsze wrażenie i sprawiają, że nasz dom staje się elegancki i zadbany.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.pozbruk.pl

 

62-090 Rokietnica , Sobota, ul. Poznańska 43 , woj. wielkopolskie
tel. 61 814 45 00,


Liczba odwiedzin: 7885 | Data publikacji: 2017-09-27

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Niezastąpiona w codziennym użytkowaniu, funkcjonalna i estetyczna,...
Brak pomysłu na spójną z otoczeniem, piękną...
Zadbany, starannie wykończony podjazd czy plac przed...
Opaski, podjazdy, ścieżki i tarasy z kostki...
29.06.2016 | Brukarstwo
Kostka brukowa przed domem i wokół domu...
16.10.2015 | Brukarstwo
Sklepy, centra handlowe, markety, a także budynki...
06.06.2014 | Chemia budowlana
Kostka brukowa, klinkier oraz różnego rodzaju kamienie...
23.07.2021 | Chemia budowlana
Upływ czasu oraz warunki atmosferyczne to czynniki,...
Jak stworzyć niepowtarzalne, funkcjonalne i nowoczesne projekty...
Wielkoformatowe płyty z betonu cieszą się ogromną...
Firma Weranto oferuje profesjonalne usługi układania kostki...
10.06.2020 | Obiekty sportowe
Minigolf do ogrodu hotelowego, na placu zabaw...
27.05.2020 | Chemia budowlana
Bruk jest nieodłącznym elementem krajobrazu miast od...
Panujący aktualnie trend, pozwalający na wszechstronne wykorzystanie...
29.03.2019 | Oświetlenie
Latarnie dekoracyjne nieodmiennie kojarzą nam się z...
12.02.2019 | Artykuły ogrodnicze
Obrzeża trawnikowe metalowe (stalowe i aluminiowe) to...
27.04.2018 | Artykuły ogrodnicze
Obrzeża ogrodowe to nowoczesny, praktyczny i estetyczny...
Wraz z nadejściem wiosny marzysz zapewne o...
Podjazd do garażu jest istotnym elementem każdej...
27.10.2017 | Posadzki przemysłowe
Czy istnieje nawierzchnia, którą można stosować zarówno...
20.09.2016 | Kratki trawnikowe
Problem erozji gleby coraz częściej dotyka tereny...
24.03.2016 | Kruszywa
Żwir, grys, kora kamienna czy otoczaki? Zastosowanie...
W dzisiejszych czasach pracownicy firm brukarskich muszą...
04.04.2014 | Kratki trawnikowe
Umocnienia nawierzchni na działkach, parkingach, podjazdach czy...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolskie
woj. lubuskie
woj. mazowieckie
woj. pomorskie
woj. małopolskie
woj. wielkopolskie
woj. dolnośląskie

Słowa kluczowe: kostka brukowa, wybór kostki brukowej, kostka na podjazd
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy