Dlaczego warto stosować kostkę brukową?
Nawierzchnie z kostki brukowej mają wiele zalet. Są przede wszystkim trwałe, odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Niewielkie elementy kostki łatwo jest układać, a potem demontować lub poprawiać, gdy np. chcemy przenieść je w inne miejsce lub dodać do aranżacji jakiś element małej architektury. Kiedy się kostka niefortunnie uszkodzi, łatwo poszczególne fragmenty wymienić, a czynność tę, przy odrobinie wprawy, można wykonać samodzielnie. Nie trzeba dodawać, że to wyjątkowo łatwy w utrzymaniu czystości materiał.

 

kolorowa kostka brukowafot. KOSTBET

 

Jaką kostkę brukową wybrać?
Na rynku budowlanym kostka brukowa jest ogólnodostępnym materiałem. Jednak jak pokazuje praktyka budowlana, kostka kostce nierówna: jedna jest bardziej, druga mniej trwała; jedna lepiej, druga gorzej zabarwiona itd. Dlatego warto zainwestować w kostkę brukową doświadczonego producenta, np. firmy KOSTBET. Otrzymujemy wówczas produkt wysokiej jakości, zgodny z polskimi normami, dający gwarancję, że praca włożona w ułożenie kostki brukowej nie pójdzie na marne i przyniesie zamierzone efekty.

 

kolorowa kostka brukowafot. KOSTBET

 

Kostka brukowa – kolory inne niż szare
Jeszcze do niedawna główny zarzut dotyczący kostki brukowej był taki, że jest „nudna”. Rzeczywiście, można było kupić kostkę w dwóch kolorach: szarym i czerwonym. Postęp w technologii produkcji kostki jest jednak tak duży, ze dzisiaj kolorystyka koski brukowej jest dużo bogatsza i obejmuje wszelkie odcienie brązu, szarości i czerwieni, beże, czerń oraz zieleń. Jeśli dodamy do tego różne kształty i wymiary, w jakich produkowana jest dzisiaj kostka brukowa, pomysłowy architekt jest w stanie stworzyć niepowtarzalną i zwyczajnie ładną kompozycję.   

 

kolorowa kostka brukowa kolorowa kostka brukowafot. KOSTBET

 

Maxi Trio – nowość od firmy KOSTBET
Podążając za bieżącymi trendami, firma KOSTBET wzbogaciła swoją i tak już obszerną ofertę o kostkę Maxi Trio. Ta wielogabarytowa kostka brukowa o grubości 8 cm produkowana jest w 3 rozmiarach: 30x20cm, 40x20cm i 50x20cm. Co ważne, kostka Maxi Trio występuje nie tylko w różnych wersjach kolorystycznych  (piasek pustyni, kasztanowy, stalowy, gołębi oraz grafitowy), ale także dostępna jest w tzw. strukturze szlachetnej, bardzo przypominającej kamień (kolor jasnoszary i antracytowy). Dzięki temu można uzyskać bardzo popularny w ostatnich latach efekt „śródziemnomorskiego klimatu” na podjeździe czy tarasie. To oferta dla najbardziej wymagających inwestorów, umożliwiająca najmodniejsze w tym sezonie łączenie kostek gładkich z kostkami szlachetnymi.  Dzięki temu każdy obiekt, zarówno dom mieszkalny, biurowiec czy też nowoczesne osiedle zyska jeszcze bardziej atrakcyjny wygląd na wiele lat. Kostka Maxi Trio to idealna kostka brukowa na taras, podjazd, otoczenie basenu czy ścieżkę ogrodową.

 

kolorowa kostka brukowa kolorowa kostka brukowafot. KOSTBET

 

Jak dbać o kostkę brukową?
Aby jak najdłużej cieszyć się pięknym kolorem nowej kostki, warto stosować środki, które zapobiegną rozprzestrzenianiu się na niej mchu oraz chwastów.  Oprócz tego, powinniśmy zwracać uwagę, czy nic nie kapie z naszego auta stawianego na podjeździe – plamy z oleju są praktycznie niezmywalne. Dostępne są również specjalistyczne środki do konserwacji bruku, które pomagają albo zachować pierwotny wygląd kostki brukowej, albo go przywrócić.

 

kolorowa kostka brukowa kolorowa kostka brukowafot. KOSTBET

 

KOSTBET – jakość i różnorodność!
Firma produkująca kostkę betonową KOSTBET działa na rynku polskim już od 1997 roku. Konsekwentnie buduje swoją pozycję na rynku, stając się jednym z liderów produkcji betonowych kostek brukowych na Kaszubach. Dwudziestoletnie doświadczenie firmy w produkcji kostki brukowej przekłada się na jakość oferowanych produktów a użyte do produkcji surowce oraz gotowe wyroby podlegają stałej kontroli. Z pełną ofertą firmy KOSTBET można zapoznać się na stronie www.kostbet.com.pl

80-297 Banino, ul. Miszewko 39 , woj. pomorskie
tel. 58 684 85 43 , 602 655 356,