Stanowiło odzwierciedlenie postępu cywilizacyjnego, ale przede wszystkim miało służyć ułatwieniu transportu towarów i ludzi, dlatego od samego początku wyznacznikiem jakości utwardzenia była jego trwałość. Brukowanie okazało się być najtrwalszym sposobem na wzmacnianie traktów i dróg. Przylegające do siebie kamienie ułożone na podbudowie z tłucznia lub piasku miały wiele zalet. Doskonale wyrównywały podłoże i odprowadzały wody opadowe. Kamienie polne oraz nieregularne w kształcie tzw. ciosy kamienne wraz z rozwojem techniki zaczęły zastępować także i inne materiały. Pojawiły się kostki granitowe, bazaltowe, a z czasem wyroby ceramiczne takie jak cegła klinkierowa. Dużą popularność zyskały również wyroby betonowe.

fot. Brenbud 

Najczęściej kupowana kostka brukowa

Moda na rodzaj kostki brukowej zmieniała się. Szczególnie gwałtowny postęp, jeśli chodzi o jej właściwości i wytwarzanie nastąpił od lat 90. ubiegłego wieku. Innowacyjne technologie oprócz właściwego utwardzenia terenu dzięki doskonałym parametrom technicznym zapewniają również łatwość czyszczenia czy możliwość walki ze smogiem. Najpopularniejsze kostki brukowe zyskują też przychylność odbiorców swoją wyszukaną estetyką. Dawna czerwień i szarości zostały zastąpione wieloma formatami w szerokiej gamie kolorystycznej.

Kostka brukowa Libet

To skarbnica możliwości nie tylko ze względu na kolory, kształty czy rozmiary, ale też różnorodność materiałów i faktur. W kolekcji kostki brukowej, płyt i galanterii betonowej tej firmy każdy na pewno znajdzie jakość i to „coś”. To coś co wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom estetycznym przyszłych użytkowników. Motyw postarzania w postaci subtelnych, zamierzonych to niewątpliwie propozycja dla wielbicieli stylu retro. Kostki płukane mają szansę znaleźć uznanie wśród tych, którzy oczekują wielobarwnych deseni ze strukturą chropowatego kamienia. Powierzchnie śrutowano-szczotkowane, łączą oryginalny wygląd z właściwościami antypoślizgowymi i zdobędą zainteresowanie zwolenników funkcjonalności. W portfolio produktowym firmy Libet znajdzie się też rozwiązanie dla zwolenników zastosowania w przestrzeni użytkowej kolorowych melanży, uzyskanych w specjalnych procesach barwienia. Nie brakuje też monochromatycznych klasyków dla zwolenników współczesnych, nowoczesnych aranżacji. Libet śledzi trendy i prócz jakości w swoich produktach oferuje klientom wszystko to, czego oczekują od najpopularniejszych kostek brukowych.

fot. Brenbud 

Eco możliwości kostki brukowej

Estetyka i funkcjonalność to nie wszystko. Od nowoczesnej kostki brukowej można oczekiwać dziś znacznie więcej. Ekologiczne rozwiązania to nie tylko moda, ale i konieczność. Kostki ażurowe Libet umożliwiają realizację inwestycji, które mają nawet 30% i więcej powierzchni przepuszczającej wodę. Obecność powierzchni biologicznie czynnej nie uniemożliwi przy tym wykonania ciekawej aranżacji.

Kostka antysmogowa to przykład innych, jeszcze dalej idących możliwości. Uzyskuje się ją dzięki produkcji mieszanki betonowej ze specjalną recepturą cementu TioCem®. W technologii tej wykorzystuje się fotokatalityczne właściwości nanometrycznego dwutlenku tytanu TiO2. To on bezpośrednio wpływa na redukcję tlenków azotu NOx w powietrzu. Promienie UV oraz obecności wody opadowej sprawiają, że materiały zawierające TiO2 przyspieszają naturalny proces utleniania, i przyśpieszają tym samym szybki rozpad szkodliwych związków znajdujących się w powietrzu.

Tylko u najlepszych dystrybutorów

Najlepszą kostkę brukową można znaleźć tylko u najlepszych dystrybutorów. Firma Brenbud jest polską marką i firmą rodzinną, która zapewnia profesjonalną obsługę inwestycji i doradztwo. Niezależnie od tego czy współpracuje z projektantami, wykonawcami czy inwestorem indywidualnym dokłada wszelkich starań, aby sprostać wszystkim, oczekiwaniom. Autoryzowany dystrybutor firmy Libet, dla którego najważniejsza jest jakość.

80-180 Gdańsk, ul. Elżbiety Zawackiej 10, woj. pomorskie
tel. 501 510 050, 511-553-221,