Ogranicza nas tylko wyobraźnia
Ogromną zaletą, jaką daje beton architektoniczny elewacyjny, jest możliwość uzyskania dowolnych kształtów, co pozwala na stosowanie go w bardzo wielu wymagających realizacjach. Za sprawą tego materiału możemy uzyskać różnorodne faktury oraz kolory wykończenia. Firma NOVA, specjalizująca się w dostarczaniu nowoczesnych systemów ściennych i elewacyjnych, również dostrzega coraz większą popularność tego materiału wśród swoich odbiorców. Jak informują przedstawiciele firmy, klienci wybierający beton elewacyjny są bardzo pozytywnie zaskoczeni jego niewygórowaną ceną, a jednocześnie ogromem możliwości, jakie daje. Dzięki indywidualnemu podejściu projektowemu, firma NOVA może zaproponować klientom optymalną cenę, dzięki czemu beton elewacyjny spełnia oczekiwania kreatorów oraz założenia kosztowe odbiorców.

 

Fot. NOVA

Wygoda montażu betonu architektonicznego
Cechą, którą wyróżnia beton architektoniczny na elewacje jest także szybkość jego montażu. Materiał może występować w postaci płyt lub elementów przestrzennych, które są wygodne w stosowaniu. Firma NOVA oferuje również systemy zamocowań elewacyjnych, które doskonale sprostają wymaganiom pewnego i trwałego zamocowania betonu architektonicznego. Producent systemów z betonu architektonicznego chętnie doradza swoim odbiorcom i pomaga dobrać odpowiedni kształt, grubość i sposób zbrojenia elementów betonowych. Zastosowanie sprawdzonych systemów mocujących jest gwarancją trwałości elewacji niezależnie od warunków atmosferycznych.

Rozwiązanie sprawdzone i docenione
Beton architektoniczny na zewnątrz budynków jest coraz częściej spotykany zarówno w przypadku projektów indywidualnych, jak też komercyjnych. Firma NOVA dostarczyła elewacje z betonu architektonicznego dla wielu klientów w kraju. Różnorodne realizacje, w których stosowany jest ten materiał dowodzą jego uniwersalności i ponadczasowości.

 

elewacje

Fot. NOVA

Beton architektoniczny na elewacjach budynków urzędowych
Wiosną br. oddano do użytku nowy 23-metrowy budynek komisji sejmowych w Warszawie, którego elewację wykonano właśnie z betonu architektonicznego. We wnętrzu budowli mieści się 9 sal komisyjnych oraz 64 dodatkowe pomieszczenia dla posłów. Firma NOVA uczestniczyła również w projekcie nowej siedziby Sądu Rejonowego w Siedlcach, który przypomina antyczny gmach. Harmonijny i majestatyczny budynek z betonu i szkła uzyskał swój niepowtarzalny charakter właśnie za sprawą wykorzystania betonu architektonicznego elewacyjnego.

 

sad-rejonowy-siedlce

Źródło: www.siedlce.sr.gov.pl

Dobrze komponuje się z charakterem biurowca
Efekty zastosowania betonu architektonicznego na elewacjach w przestrzeni publicznej możemy podziwiać także na biurowym budynku HOCHTIEF o powierzchni ponad 45 000 metrów kwadratowych z częścią usługowo-handlową, który znajduje się w Warszawie. Nowoczesne oblicze elewacji z betonu architektonicznego dostarczonego przez firmę NOVA zobaczyć można także na budynku innego znanego biurowca – Bobrowiecka 8 w Warszawie. Ten nowoczesny biurowiec o powierzchni ponad 25 00 metrów kwadratowych to unikalne miejsce na Dolnym Mokotowie, które dzięki swojemu niepowtarzalnemu charakterowi sprostało oczekiwaniom wielu najemców. Ponadczasowa architektura w połączeniu ze starannie zaprojektowanymi terenami zielonymi to nowa jakość, która stanowi wartość dodaną dla tej inwestycji.

 

Źródło: www.bobrowiecka8.pl

Beton, który współgra z naturą
Beton architektoniczny na elewacji zewnętrznej wybrano także na wykończenie nowego budynku V LO we Wrocławiu, który powstał w myśl zasad witruszowskich, czyli łączy w sobie piękno, funkcjonalność i trwałość. Na dachu budynku zaprojektowano boisko dla uczniów, a na niektórych ścianach osadzono specjalne siatki, po których pną się rośliny, dzięki czemu budynek doskonale wpisuje się w krajobraz stuletnich drzew i pięknego parku, który go otacza.

 

Fot. NOVA

Więcej informacji na temat oferty firmy NOVA: www.nova-elewacje.pl

04- 787 Warszawa, ul. Zerzeńska 33, woj. mazowieckie
tel. +48 575 015 874, +48 601 889 745,