Blacha na dach domu i nie tylko

O możliwościach jakie dają tanie blachy na dach

Dach z blachy to powszechne rozwiązanie w nowoczesnym budownictwie. Jest trwały, solidny i estetyczny. Chroni dom przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, a jednocześnie dopełnia charakter budynku. Inwestor może wybierać spośród takich rozwiązań jak: blachodachówka, blacha trapezowa czy blacha na rąbek stojący. Wszystko zależy od upodobań inwestora i projektu jego domu. W jaki sposób można jeszcze wykorzystać blachę?

Tanie blachy na dach
Za wyborem pokrycia dachowego z blachy przemawia jego koszt. Blachodachówka czy blacha trapezowa jest dużo tańsza od dachówki ceramicznej. Ponadto, są one od niej lżejsze i nie obciążają więźby dachowej. Jest to szczególnie ważne w przypadku remontu starszych domów, w których konstrukcja więźby jest już przestarzała lub naruszona. Plusem jest również szeroka gama wzorów i kolorów. Blachy trapezowe są dodatkowo cenione za uniwersalność zastosowań. Można je stosować zarówno w budownictwie mieszkaniowym, przy realizacji wiat, garaży, budynków przemysłowych czy o charakterze rolniczym.

Wysokiej jakości pokrycia dachowe z blachy znajdziemy w ofercie firmy Blachodach. W asortymencie znajdują się eleganckie blachodachówki o wyrazistych kształtach jak: Bingo, Flamenco, Twist, Sonata oraz Swing dedykowane inwestorom o szczególnych gustach. Wśród blach trapezowych klient może nabyć takie modele jak: T-7, T-12, T-18, T-18 plus, T-35, T-55.

 

blachodach blacha na dachy blachodach blacha na dachyfot. 1. Bingo / fot. 2. Flamenco / fot. Blachodach

 

Pokrycia dachowe firmy Blachodach są dostępne w kilku klasach powłok:
– STANDARD – to blachy do prostych, niewymagających zastosowań, które posiadają 10-letni okres gwarancji.
– SUPER – blachy o podwyższonym standardzie jakości z 15-letnią gwarancją.
– SUPER Plus – jest najgrubszą blachą tej klasy, 25 lat gwarancji.
– DE LUXE – najwyższej jakości blachy, odporne na korozję i zarysowania mechaniczne, certyfikowane 35-letnim programem gwarancyjnym. Dodatkowo blacha w klasie DE LUXE dostępna jest w wersji Extreme Matt. Gruba powłoka lakiernicza (50-mikronów) została wzbogacona drobinkami akrylu, które wzmacniają trwałość blachy, uodparniając ją na korozję i zarysowania. Można ją stosować w miejscach, gdzie występują trudne warunki zewnętrzne, np. nadmorskie zasolenie.  
Wszystkie klasy powłok Firmy Blachodach dostępne są w opcji DR!PSTOP. Jest to system zabezpieczenia antykondensacyjnego, który zapobiega zjawisku skraplania się pary wodnej.

 

blachodach blacha na dachyDe luxe sonata / fot. Blachodach

 

Blacha płaska na dach
Jeśli marzy nam się blacha płaska na dach, to nasz wybór powinien paść na panel dachowy na rąbek stojący. Produkt ten jest połączeniem tradycji z nowoczesnością, idealny dla nowoczesnych domów w minimalistycznym stylu. Zastosowanie blachy na rąbek w postaci paneli ułatwia montaż pokrycia. Każdy panel montowany jest zatrzaskowo, a wkręty maskowane są przez kolejne elementy. Kolejną zaletą jest możliwość zastosowania paneli na dachach o małym stopniu nachylenia bez względu na skomplikowany podział połaci. Ze względu na ponadczasowy wygląd polecany jest również w renowacji starych i zabytkowych budynków.

 

blachodach blacha na dachy blachodach blacha na dachyPanele dachowe / fot. Blachodach

 

Blacha drewnopodobna na podbitkę
Większość dachów jest zaprojektowana w ten sposób, że ich spodnia część wystaje poza bryłę budynku, tworząc w ten sposób okap. Element ten jest szczególnie narażony na działanie czynników atmosferycznych i wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. W tym celu wykorzystuje się podbitkę dachową, która zamaskuje okap dachu, a jednocześnie będzie stanowiła jego estetyczne wykończenie.
Podbitka może być wykonana z wielu materiałów, np. tworzywa sztucznego lub drewna. Jednak najtrwalsza w tej kwestii jest blacha. To trwały materiał, który nie odkształca się pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dodatkową zaletą jest stosunkowo łatwy montaż podsufitki z blachy. Najczęściej jest ona mocowana prostopadle do okapu. Przytwierdza się ją bezpośrednio do krokwi lub na specjalnym stelażu z łat dachowych. Niemniej ważna jest również estetyka, jaką daje blacha.

 

blachodach blacha na dachyPodsufitki / fot. Blachodach

 

Do tej pory stosowano blachę trapezową T7, którą należało odpowiednio przyciąć i dopasować do wymiarów okapu. Ponadto, do jej montażu używano wkrętów farmerskich, które były montowane w sposób widoczny, obniżając tym samym estetykę całego dachu. Pojawiła się jednak na rynku alternatywa dla trapezu. Systemowa podsufitka od firmy Blachodach to wykonana z aluminium lub stali dekoracyjna podsufitka przeznaczona do zabudowy okapu dachu na zewnątrz domu. Aluminium jest lakierowane i nie odkształca się pod wpływem ciepła. Jest to rozwiązanie systemowe – małe panele ułatwiają montaż i dopasowanie do okapu. W tym rozwiązaniu wkręty montażowe są ukryte, miejsca łączeń można zamaskować listwami typu J, a brzegi narożnikami. Jej zastosowanie pozwala w prosty sposób poprawić estetykę budynku i zabezpieczyć konstrukcję dachu. Producent oferuje również panele wentylacyjne, które montuje się co kilka metrów, aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza i zapobiec powstawaniu wilgoci. Podbitka dachowa dostępna jest w kolorze brązowym, grafitowym oraz drewnopodobnym.
Blacha drewnopodobna na podbitkę imituje drewno dębowe. Jest jednak od niego wytrzymalsza. Wymaga mniej zabiegów konserwacyjnych niż lite drewno, ponieważ w przeciwieństwie do niego jest odporna na korozję biologiczną – grzyby oraz pleśń. Ponadto, blacha jest bardzo lekka i nie pochłania wody. Zachowuje tym samym atrakcyjny wygląd przez cały okres użytkowania.

 

blachodach blacha na dachyPodsufitki / fot. Blachodach

 

Z czego zrobić dach do altany?
Wielu posiadaczy domów z ogrodem inwestuje również w altanki i domki ogrodowe. Te elementy małej architektury sprawdzają się nie tylko w sezonie wiosenno-letnim. Altanka może być użytkowana przez cały rok. Dlatego ważne jest, aby zbudowana była z trwałych materiałów, odpornych na każde warunki atmosferyczne. W szczególności ważny jest materiał użyty na dach. Z czego zrobić dach do altany? Z blachy firmy HORNVAL.

 

blachodach blacha na dachyGarden roof / fot. Blachodach

 

HORNVAL Garden Roof jest nowością w ofercie firmy Blachodach. To panel dekoracyjny, który stanowi swego rodzaju pomniejszoną blachodachówkę. Dedykowany jest na altanki, domki ogrodowe, wiaty ogrodowe i małą architekturę. Do tej pory w tym zakresie wykorzystywano blachę trapezową lub blachodachówkę. Jednak nie prezentowała się ona dobrze. Blacha o długości ok. 1,5 – 2 m z przetłoczeniami co 35 – 40 cm dawała tylko 3, 4 przetłoczenia i nie wyglądała estetycznie na niewielkich dachach altanek. Panel HORNVAL dzięki swoim wymiarom daje lepszą widoczność przetłoczeń, a tym samym gwarantuje atrakcyjny wygląd dachu i całego obiektu. Ponadto, matowa powłoka, jaka posiada panel HORNVAL, jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania.

 

blachodach blacha na dachyGarden roof / fot. Blachodach

 

Firma Blachodach działa na polskim rynku od 25 lat. Jest producentem pokryć dachowych z blachy, systemów elewacyjnych, systemów rynnowych oraz akcesoriów dachowych. Produkowane blachy i systemy spełniają normy europejskie i ustanowienia polskiego prawa budowlanego. Materiał, z którego powstaje blacha na dachy, jest kontraktowany od największych dostawców wyrobów metalurgicznych w Europie, którzy spełniają najbardziej restrykcyjne normy produkcyjne.

Więcej szczegółów o produktach na stronie: www.blachodach.com.pl


Liczba odwiedzin: 34 | Data publikacji: 2017-05-26

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Drewno to jeden z najbardziej popularnych materiałów wykorzystywanych do produkcji mebli i podłóg. Jednak w domach można spotkać również meble i parkiety wykonane z materiałów drewnopochodnych, np. sklejki. Jak sklejka sprawdza się we wnętrzach? Jaka sklejka na meble i podłogi jest najlepsza?

05.07.2018 | Kominki

Ognisko domowe to miejsce, wokół którego od zarania dziejów koncentrowało się życie całej rodziny, a pochłaniający kolejne szczapy drewna ogień stał się symbolem ciepła, bezpieczeństwa, światła i rodziny. Budowa kominka w domu to wspaniały pomysł, jednak dla wielu z nas pozostają do rozstrzygnięcia trudne kwestie techniczne, a przede wszystkim – czy wybrać kominek wodny czy powietrzny. O tym, jak palić w kominku wodnym i powietrznym oraz zaletach i wadach płynących z eksploatacji każdego z nich mówi Mirosław Aniserowicz, właściciel firmy Marpol, która działa w branży już od 17 lat.

29.06.2018 | Natryski pianki

Izolacja budynku pozwala na znaczną redukcję kosztów zarówno ogrzewania, jak i klimatyzowania pomieszczeń. Aby rachunek ekonomiczny był jak najbardziej korzystny, warto zastosować sprawdzony produkt najwyższej jakości. Piana poliuretanowa to znany i ceniony materiał termoizolacyjny, który dzięki swojej uniwersalności zyskuje coraz większe grono zadowolonych obiorców. Zalety wynikające z zastosowania piany poliuretanowej omawia firma Optimum, która od 2009 roku specjalizuje się w technologii dociepleń i otrzymuje bardzo pozytywne informacje od swoich odbiorców, dla których wykonała termoizolacje z wykorzystaniem piany poliuretanowej.

Budujesz dom i zastanawiasz się, jaki kolor dachu wybrać? Masz problem z dopasowaniem koloru dachu do elewacji? Ten poradnik jest dla Ciebie! Wraz z firmą Dachy rustykalne, dostawcą ceramicznych dachówek w stylu śródziemnomorskim podpowiadamy, jak dobrać kolor dachu do elewacji i stworzyć modną aranżację domu.

Betoniarnie mobilne to przyszłość branży budowlanej. Do ich uruchomienia nie potrzeba pozwoleń na budowę, a same urządzenia bardzo łatwo się przestawia, co znacznie przyspiesza wszelkie prace i pozwala wygenerować znaczne oszczędności. Rozwiązanie docenili już użytkownicy w Polsce oraz na całym świecie.

28.06.2018 | Ogrzewanie

23 kwietnia 2018 rozpoczęła się EkoDotacja STOP SMOG, którą przyznaje swoim klientom Stiebel Eltron. Do 31 października br. lub do wyczerpania zapasów skorzystać można z dofinansowania w wysokości 5 000 zł oraz nabyć w promocyjnej cenie wybrane pakiety pomp ciepła z osprzętem. Dotacja, której celem jest poprawa jakości powietrza w Polsce, skierowana jest do wszystkich, którzy chcą pozytywnie wpłynąć na swoje otoczenie i zainstalować nowoczesne oraz ekonomiczne urządzenie grzewcze w użytkownym przez siebie domu. Wśród urządzeń objętych promocją znajdują się także znane i cenione inwerterowe pompy ciepła.

28.06.2018 | Oświetlenie

Miasto nie zasypia wraz z zapadnięciem zmierzchu. Gdy zachodzi słońce, zapalają się latarnie, które oświetlają drogi, ulice, parki, skwery i chodniki. Rola oświetlenia miejskiego ewoluowała na przestrzeni dziejów. Gazowe lampy zapalane kiedyś przez latarnika pełniły przede wszystkim funkcje użytkowe, zapewniając lepszą widoczność na ulicach i chodnikach. Dziś ich rola jest jeszcze bardziej doniosła, bo nie tylko rozświetlają ciemności, ale i stanowią często jeden z najpiękniejszych elementów zdobiących przestrzenie miejskie. Dekoracyjne latarnie współczesne i klasyczne oraz elementy małej architektury znajdziemy w ofercie firmy Art-Metal, która regularnie poszerza ofertę o produkty wpisujące się w najnowsze trendy w architekturze.

27.06.2018 | Budowlane inwestycje

Ściany szczelinowe, wykorzystywane w obiektach budowlanych, stanowią doskonałe zabezpieczenie stateczności ścian głębokich, pionowych wykopów. Sprawdzają się w budownictwie komunikacyjnym (np. w robotach tunelowych) oraz wszędzie tam, gdzie z uwagi na brak naziemnych miejsc parkingowych konieczne jest zbudowane garaży podziemnych. Technologia ścian szczelinowych, obok ścianek berlińskich, ścianek szczelnych czy przesłon gruntowych, należy do specjalistycznych prac geotechnicznych i jest uznawana za trudną. Od wykonawcy wymaga wiedzy, umiejętności oraz wyposażenia w specjalistyczny park maszynowy. Wszystkie powyższe wymagania posiada firma Greifbau, przedsiębiorstwo, w którym innowacyjny sprzęt najnowszej generacji łączy się z wieloletnim doświadczeniem pracowników.

25.06.2018 | Chemia budowlana

Końcowy efekt prac glazurniczych w kuchni lub łazience może zaskoczyć mieszkańców remontowanej przestrzeni. Czasem jest to miłe oczarowanie pięknem starych pomieszczeń w nowej odsłonie, jednak czasami zdarza się też nieprzyjemne i rozczarowujące uczucie fuszerki. Od czego zależy prawidłowe układanie płytek? Podpowiadają specjaliści z firmy Weber Saint-Gobain, która wyspecjalizowała się w dostarczaniu na rynek remontowy systemów i produktów, które są nie tylko funkcjonalne i trwałe, ale również łatwe i przyjazne w zastosowaniu.

25.06.2018 | Natryski pianki

Izolacje posadzek, dachów, poddaszy, ścian w budownictwie mieszkaniowym to zaledwie ułamek możliwości, jakie dają ocieplenia z pianki poliuretanowej. Traktowane początkowo przez polskich inwestorów z pewną dozą nieufności, dziś już na dobre zadomowiły się w naszym kraju, znajdując zastosowanie również w sektorze przemysłowym, rolniczym, sadowniczym. Przedsiębiorstwem, które może pochwalić się jednym z najdłuższych staży w dziedzinie izolacji natryskowych pianami poliuretanowymi PUR na polskim rynku jest firma Izolacje Pluimers Sp. z o.o. z Kutna, która doświadczenia zdobywa już od 20 lat. Pluimers wykonuje izolacje pianą zamknięto komórkową i otwarto komórkową Baymer Spray wiodącego producenta – firmy Covestro/Bayer.

Coraz więcej mówi się o inteligentnych domach – wyposażonych w nowoczesną automatykę, która integruje ze sobą różne urządzenia z możliwością zdalnego sterowania, ułatwiającą użytkownikowi codzienne życie i funkcjonowanie w przestrzeni własnego domu. Wiele osób jednak obawia się stosowania inteligentnych technologii, uznając je jedynie za drogi gadżet, który nie jest całkowicie bezpieczny. Czy rzeczywiście warto bać się inteligentnego domu?

21.06.2018 | Ogrzewanie

Gaz płynny LPG to jedno z podstawowych paliw, wykorzystywanych w XXI w. do celów grzewczych i technologicznych oraz jako alternatywne paliwo samochodowe. Popularności przysparza mu niska cena, wysoka kaloryczność, dostępność, a także ekologiczność. Wraz ze wzrostem popytu na gaz płynny, zaczęło rosnąć zapotrzebowanie na ciśnieniowe zbiorniki LPG w wersji naziemnej i podziemnej. Znajdziemy je w ofercie firmy CHEMET, która przez 70 lat działania na rynku urosła do rangi wiodącego producenta w Polsce i w Europie. Wieloletnie doświadczenie, wykwalifikowana kadra, nacisk na innowacyjność i inwestycje w modernizacje parku maszynowego sprawiają, że oferowane przez CHEMET zbiorniki na gaz odpowiadają najwyższym wymaganiom pod względem jakości, spełniając zarazem surowe normy polskie i europejskie.

21.06.2018 | Ogrzewanie

Niekontrolowany wzrost temperatury po dorzuceniu opału do kotła i jej gwałtowny spadek, gdy paliwo się kończy, wyziębiony dom po dłuższej nieobecności mieszkańców, brak kontroli nad procesem spalania… Takie niedogodności związane z obsługą kotłów na paliwa stałe to przeszłość. Dostępne dziś na rynku urządzenia są nie tylko ekologiczne, ale także wygodne i proste w obsłudze, umożliwiając jednocześnie pełną kontrolę nad parametrami pracy kotłów. Przedsiębiorstwem, które kładzie duży nacisk na komfort eksploatacji i oferuje szeroki pakiet rozwiązań usprawniających obsługę jest Metal-Fach Technika Grzewcza.

Sezon ogrodowy w pełni. Trwa przycinanie żywopłotów, koszenie traw, układanie skalniaków, sprzątanie. Wielu z tych prac już od dawna nie musimy wykonywać siłą własnych mięśni, bo wyręczają nas w tym akumulatorowe narzędzia ogrodowe: m.i. nożyce do żywopłotu, kosiarki, samobieżne wózki transportowe, podkaszarki i kosy. Urządzenia te bardzo odciążają człowieka i zwiększają komfort pracy w ogrodzie. Pełen asortyment akumulatorowych narzędzi ogrodowych znajdziemy w ofercie firmy Makita. Narzędzia zasilane są akumulatorami 10,8 V, 14,4 V, 18 V, oraz najmocniejsze – 2 x 18 V. Dzięki możliwości użycia akumulatora 18 V mamy możliwość pracy z ponad 200 narzędziami z oferty firmy Makita.

19.06.2018 | Domy prefabrykowane

Prefabrykowane domy drewniane cieszą się w Polsce coraz większą popularnością wśród inwestorów. Nad innymi technologiami przeważają zalety takie jak, zamknięty kosztorys, szybkie tempo wykonywania prac budowlanych i użycie nowoczesnych naturalnych materiałów do budowy.

Producenci maszyn budowlanych stoją dziś przed dużymi wyzwaniami, bo branża nieustannie ewoluuje, a klienci stają się coraz bardziej wymagający, oczekując rozwiązań efektywnych, ekonomicznych i wygodnych w obsłudze. W ciągu czteroletniego okresu rozwojowego firma JCB stosowała program intensywnego testowania komponentów oraz produktów, a cel był jeden: osiągnięcie podwyższonych poziomów jakości i niezawodności budowania z korzyścią dla klientów. W efekcie ten znany producent opracował nowe, zaawansowane koparki gąsienicowe 220X, pierwsze modele z nowej generacji maszyn gąsienicowych JCB dla globalnego rynku budowlanego.

Budownictwo energooszczędne to przyszłość – takie zdanie wypowiedziane jeszcze dwie dekady temu na nikim nie zrobiłoby wrażenia. Dziś jednak, gdy w związku z coraz mniejszą ilością zasobów naturalnych rosną ceny energii i paliwa, nieuchronnie musieliśmy postawić na energooszczędność. Świetnym przykładem są domy prefabrykowane i modułowe. Popularne kiedyś głównie w USA, Kanadzie i na zachodzie Europy, obecnie coraz częściej wybierane są też przez Polaków. Jednym z producentów o ugruntowanej na naszym rynku pozycji jest firma Hatek z Pułtuska, która zajmuje się projektowaniem, produkcją i montażem konstrukcji drewnianych od 2003 roku.

Jeśli z jakichkolwiek przyczyn nasza działka, na której budujemy dom, pozbawiona jest dojścia do wody, a najbliższy Zakład Wodociągów i Kanalizacji nie jest w stanie wykonać przyłącza wodociągowego – sami musimy zadbać o dostęp do wody. W tym celu najlepiej przeprowadzić budowę studni głębinowej. Jednak sama studnia nie wystarczy. Potrzebna jest również odpowiednia pompa głębinowa, która będzie bezpośrednio dostarczać wodę do naszego domu. Jaką pompę wybrać i jak ją zamontować w studni, aby uniknąć usterek?

W ostatnich latach polskie budownictwo przechodzi ogromną przemianę. Obok pojawiającej się coraz ciekawszej architektury biurowej, mieszkaniowej, czy użyteczności publicznej dzieje się też tak za sprawą budownictwa przemysłowego. Brzmi nieprawdopodobnie? Tylko pozornie. Dziś wizualna strona obiektów takich jak hale produkcyjne czy magazynowe podporządkowana jest często równie surowym zasadom wysmakowanej architektury, co nowoczesne budynki widywane w centrach średnich i dużych miast. Obecnie atrakcyjna architektonicznie hala przemysłowa coraz częściej staje się nieodzownym elementem wizerunku firmy, co każdym kolejnym obiektem ze swojego portfolio udowadnia firma CoBouw.

Jeżeli jesteś właścicielem psa, który ma przebywać tylko na zewnątrz, nie w domu i pilnować posesji, powinieneś zadbać o wygodny kąt dla niego, gdzie będzie mógł się schronić przed burzą, zimnem i deszczem oraz odpocząć po zabawie czy długim spacerze. W tym celu warto, abyś zainwestował w solidny kojec z wygodną budą, w którym twój pupil będzie czuł się dobrze i bezpiecznie. Jaki kojec będzie najlepszy dla Twojego psa?

Gotowe studnie wodomierzowe z tworzyw sztucznych sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zainstalowania na parterze budynku wodomierza (np. w domach niepodpiwniczonych), umożliwiając dokonywanie odczytu zużycia wody. Przez długi czas jedynym rozwiązaniem stosowanym w takiej sytuacji były studnie prefabrykowane z betonu. Coraz częściej jednak tradycyjne, ciężkie studnie wodomierzowe z kręgów betonowych zastępowane są przez ich lżejszą alternatywę, produkowaną z tworzyw sztucznych. Studnie wodomierzowe plastikowe przeznaczone do różnych zastosowań znajdziemy w ofercie firmy Gama Plastic.

12.06.2018 | Domy ekologiczne

Gdy kurczące się zasoby naturalne sprawiają, że koszty życia rosną, kwestie energooszczędności zaczynają nabierać coraz większego znaczenia. Najczęściej to właśnie argument ekonomiczny skłania inwestorów do budowy energooszczędnych budynków, choć oprócz finansów jest jeszcze cały szereg czynników przemawiających na korzyść domów pasywnych, z czego na pierwsze miejsce wysuwają się względy prozdrowotne i prośrodowiskowe. O tym, z czego buduje się domy pasywne i dlaczego to się opłaca rozmawiamy z Ireną Łobocką – Prezes Zarządu firmy Dom Plus, oferującej zdrowe, murowane budynki pasywne.

05.06.2018 | Wykańczanie wnętrz

Niedogodności, kurz, brud, chaos, a także nieplanowane wydatki i przekroczenie budżetu… właśnie takie skojarzenia u większości z nas wywołują słowa „remont” i „wykańczanie wnętrz”. Przyczyn takiego stanu rzeczy nie trzeba szukać daleko, bo wielu z nas ma złe doświadczenia związane z usługami remontowymi i wykończeniowymi oraz niesolidnymi wykonawcami. Nie brakuje też jednak osób, dla których przejście przez remont czy wykończenie wnętrz okazało się bezbolesne. Takie osoby znajdziemy wśród klientów firmy Prace Budowlane i Towarzyszące Szymański, działającej na terenie Trójmiasta. Szybko, fachowo, solidnie to słowa, które w tej firmie są czymś więcej niż tylko deklaracją.

05.06.2018 | Grzejniki

Kwestia ogrzewania w domu jest bardzo ważna. Do wyboru jest wiele rozwiązań, m.in. kocioł CO, kominek, ogrzewanie gazowe czy elektryczne. Inwestorzy często obawiają się jednak tego ostatniego, sądząc, że jest ono najdroższe w eksploatacji. Nic bardziej mylnego! Ogrzewanie elektryczne może być wydajne i energooszczędne. Wystarczy zainwestować w odpowiednio dobrane do pomieszczenia grzejniki elektryczne z niskim poborem energii.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: