Tanie blachy na dach
Za wyborem pokrycia dachowego z blachy przemawia jego koszt. Blachodachówka czy blacha trapezowa jest dużo tańsza od dachówki ceramicznej. Ponadto, są one od niej lżejsze i nie obciążają więźby dachowej. Jest to szczególnie ważne w przypadku remontu starszych domów, w których konstrukcja więźby jest już przestarzała lub naruszona. Plusem jest również szeroka gama wzorów i kolorów. Blachy trapezowe są dodatkowo cenione za uniwersalność zastosowań. Można je stosować zarówno w budownictwie mieszkaniowym, przy realizacji wiat, garaży, budynków przemysłowych czy o charakterze rolniczym.

Wysokiej jakości pokrycia dachowe z blachy znajdziemy w ofercie firmy Blachodach. W asortymencie znajdują się eleganckie blachodachówki o wyrazistych kształtach jak: Bingo, Flamenco, Twist, Sonata oraz Swing dedykowane inwestorom o szczególnych gustach. Wśród blach trapezowych klient może nabyć takie modele jak: T-7, T-12, T-18, T-18 plus, T-35, T-55.

 

blachodach blacha na dachy blachodach blacha na dachyfot. 1. Bingo / fot. 2. Flamenco / fot. Blachodach

 

Pokrycia dachowe firmy Blachodach są dostępne w kilku klasach powłok:
- STANDARD – to blachy do prostych, niewymagających zastosowań, które posiadają 10-letni okres gwarancji.
- SUPER – blachy o podwyższonym standardzie jakości z 15-letnią gwarancją.
- SUPER Plus – jest najgrubszą blachą tej klasy, 25 lat gwarancji.
- DE LUXE – najwyższej jakości blachy, odporne na korozję i zarysowania mechaniczne, certyfikowane 35-letnim programem gwarancyjnym. Dodatkowo blacha w klasie DE LUXE dostępna jest w wersji Extreme Matt. Gruba powłoka lakiernicza (50-mikronów) została wzbogacona drobinkami akrylu, które wzmacniają trwałość blachy, uodparniając ją na korozję i zarysowania. Można ją stosować w miejscach, gdzie występują trudne warunki zewnętrzne, np. nadmorskie zasolenie.  
Wszystkie klasy powłok Firmy Blachodach dostępne są w opcji DR!PSTOP. Jest to system zabezpieczenia antykondensacyjnego, który zapobiega zjawisku skraplania się pary wodnej.

 

blachodach blacha na dachyDe luxe sonata / fot. Blachodach

 

Blacha płaska na dach
Jeśli marzy nam się blacha płaska na dach, to nasz wybór powinien paść na panel dachowy na rąbek stojący. Produkt ten jest połączeniem tradycji z nowoczesnością, idealny dla nowoczesnych domów w minimalistycznym stylu. Zastosowanie blachy na rąbek w postaci paneli ułatwia montaż pokrycia. Każdy panel montowany jest zatrzaskowo, a wkręty maskowane są przez kolejne elementy. Kolejną zaletą jest możliwość zastosowania paneli na dachach o małym stopniu nachylenia bez względu na skomplikowany podział połaci. Ze względu na ponadczasowy wygląd polecany jest również w renowacji starych i zabytkowych budynków.

 

blachodach blacha na dachy blachodach blacha na dachyPanele dachowe / fot. Blachodach

 

Blacha drewnopodobna na podbitkę
Większość dachów jest zaprojektowana w ten sposób, że ich spodnia część wystaje poza bryłę budynku, tworząc w ten sposób okap. Element ten jest szczególnie narażony na działanie czynników atmosferycznych i wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. W tym celu wykorzystuje się podbitkę dachową, która zamaskuje okap dachu, a jednocześnie będzie stanowiła jego estetyczne wykończenie.
Podbitka może być wykonana z wielu materiałów, np. tworzywa sztucznego lub drewna. Jednak najtrwalsza w tej kwestii jest blacha. To trwały materiał, który nie odkształca się pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dodatkową zaletą jest stosunkowo łatwy montaż podsufitki z blachy. Najczęściej jest ona mocowana prostopadle do okapu. Przytwierdza się ją bezpośrednio do krokwi lub na specjalnym stelażu z łat dachowych. Niemniej ważna jest również estetyka, jaką daje blacha.

 

blachodach blacha na dachyPodsufitki / fot. Blachodach

 

Do tej pory stosowano blachę trapezową T7, którą należało odpowiednio przyciąć i dopasować do wymiarów okapu. Ponadto, do jej montażu używano wkrętów farmerskich, które były montowane w sposób widoczny, obniżając tym samym estetykę całego dachu. Pojawiła się jednak na rynku alternatywa dla trapezu. Systemowa podsufitka od firmy Blachodach to wykonana z aluminium lub stali dekoracyjna podsufitka przeznaczona do zabudowy okapu dachu na zewnątrz domu. Aluminium jest lakierowane i nie odkształca się pod wpływem ciepła. Jest to rozwiązanie systemowe – małe panele ułatwiają montaż i dopasowanie do okapu. W tym rozwiązaniu wkręty montażowe są ukryte, miejsca łączeń można zamaskować listwami typu J, a brzegi narożnikami. Jej zastosowanie pozwala w prosty sposób poprawić estetykę budynku i zabezpieczyć konstrukcję dachu. Producent oferuje również panele wentylacyjne, które montuje się co kilka metrów, aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza i zapobiec powstawaniu wilgoci. Podbitka dachowa dostępna jest w kolorze brązowym, grafitowym oraz drewnopodobnym.
Blacha drewnopodobna na podbitkę imituje drewno dębowe. Jest jednak od niego wytrzymalsza. Wymaga mniej zabiegów konserwacyjnych niż lite drewno, ponieważ w przeciwieństwie do niego jest odporna na korozję biologiczną – grzyby oraz pleśń. Ponadto, blacha jest bardzo lekka i nie pochłania wody. Zachowuje tym samym atrakcyjny wygląd przez cały okres użytkowania.

 

blachodach blacha na dachyPodsufitki / fot. Blachodach

 

Z czego zrobić dach do altany?
Wielu posiadaczy domów z ogrodem inwestuje również w altanki i domki ogrodowe. Te elementy małej architektury sprawdzają się nie tylko w sezonie wiosenno-letnim. Altanka może być użytkowana przez cały rok. Dlatego ważne jest, aby zbudowana była z trwałych materiałów, odpornych na każde warunki atmosferyczne. W szczególności ważny jest materiał użyty na dach. Z czego zrobić dach do altany? Z blachy firmy HORNVAL.

 

blachodach blacha na dachyGarden roof / fot. Blachodach

 

HORNVAL Garden Roof jest nowością w ofercie firmy Blachodach. To panel dekoracyjny, który stanowi swego rodzaju pomniejszoną blachodachówkę. Dedykowany jest na altanki, domki ogrodowe, wiaty ogrodowe i małą architekturę. Do tej pory w tym zakresie wykorzystywano blachę trapezową lub blachodachówkę. Jednak nie prezentowała się ona dobrze. Blacha o długości ok. 1,5 – 2 m z przetłoczeniami co 35 – 40 cm dawała tylko 3, 4 przetłoczenia i nie wyglądała estetycznie na niewielkich dachach altanek. Panel HORNVAL dzięki swoim wymiarom daje lepszą widoczność przetłoczeń, a tym samym gwarantuje atrakcyjny wygląd dachu i całego obiektu. Ponadto, matowa powłoka, jaka posiada panel HORNVAL, jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania.

 

blachodach blacha na dachyGarden roof / fot. Blachodach

 

Firma Blachodach działa na polskim rynku od 25 lat. Jest producentem pokryć dachowych z blachy, systemów elewacyjnych, systemów rynnowych oraz akcesoriów dachowych. Produkowane blachy i systemy spełniają normy europejskie i ustanowienia polskiego prawa budowlanego. Materiał, z którego powstaje blacha na dachy, jest kontraktowany od największych dostawców wyrobów metalurgicznych w Europie, którzy spełniają najbardziej restrykcyjne normy produkcyjne.

Więcej szczegółów o produktach na stronie: www.blachodach.com.pl

33-100 Tarnów , ul.Świętej Trójcy 3, woj. małopolskie
tel. +48 14 621 88 52, +48 14 628 30 05,