Powłoka dachowa Cool-R termoizolacyjna, wodoszczelna – wiele zastosowań w jednym produkcie!

Powłoka Cool-R – innowacyjne rozwiązanie do pokryć dachowych

Panujący w ostatnich latach trend na „chłodne dachy” cieszy się coraz większą popularnością na świecie nie bez powodu. Takie rozwiązanie skutecznie pozwala zmniejszyć zużycie energii, gwarantując jednocześnie zachowanie korzystnej temperatury wewnątrz budynku. Powłoka dachowa Cool-R to wysoce innowacyjny produkt do pokryć dachowych. Zaawansowana termoizolacyjna i wodoszczelna technologia umożliwia niezawodne zabezpieczenie każdego dachu!

Powłoka Cool-R pozwala znacząco obniżyć temperaturę pokryć dachowych i znajdujących się wewnątrz budynku pomieszczeń. Jest to możliwe dzięki skutecznemu odbijaniu promieni słonecznych przy jednoczesnym neutralizowaniu emisji cieplnej. Tak praktyczne i efektowne rozwiązanie z powodzeniem sprawdza się we wszelkich nieklimatyzowanych obiektach produkcyjnych, magazynowych czy hodowlanych, w których zachowanie odpowiedniej temperatury jest kluczowe. Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia zabezpieczenia połaci dachowej przed promieniami UV.

Rozwiązanie to sprawdzi się zarówno na nowe, jak i na remontowane dachy wykonane z membran, blach czy mas bitumicznych o wysokiej porowatości i różnorodnych konstrukcjach. Utworzona bezspoinowa wodoszczelna warstwa o gładkiej fakturze, charakteryzująca się niższą emisyjnością ciepła, gwarantuje doskonałą barierę ochronną, o wysokim współczynniku zdolności odbijania światła. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala nie tylko zapobiec emisji ciepła, ale również umożliwia uzyskanie wymiernych korzyści ekonomicznych mających przełożenie na dłuższą żywotność przekryć dachowych bez konieczności konserwacji. Ogromne znaczenie ma również aspekt ekologiczny związany ze stosowaniem powłok termoizolacyjnych i wodoszczelnych Cool-R. Przyczyniając się do obniżania temperatury w dużych aglomeracjach miejskich, łagodzi efekt miejskich wysp ciepła i umożliwia zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.

fot. SELENA

Powłoka termoizolacyjna i wodoszczelna najnowszej generacji

Opracowana przez grupę SELENA wysokorefleksyjna, hydroizolacyjna powłoka dekarska Cool-R , która skutecznie odbija promienie słoneczne przy jednoczesnej redukcji temperatury to innowacyjny, jedyny taki produkt na rynku.
Bardzo wysoki współczynnik SRI=107 (stosunek sumy energii słonecznej padającej na dach do ilości odbitej przez ten dach energii) umożliwia realne obniżenie temperatury dachu w wyniku efektywnego dobicia światła słonecznego. Nie bez znaczenia pozostaje także emisja termiczna (zdolność powierzchni dachu do odpromieniowania zaabsorbowanego ciepła). Możliwość pomiaru obu tych wartości procentowo obrazuje fakt, że im większa wartość, tym bardziej chłodny jest dach. Istotny szczegół, jaki zasadniczo wpływa na niższe skupianie się energii słonecznej, stanowi kolor oraz materiał, z jakiego zostało wykonane pokrycie dachowe. Zastosowanie powłoki dekarskiej termoizolacyjnej Cool-R na konstrukcjach dachowych o czarnym pigmencie sprawia, że współczynnik SRI może z powodzeniem występować na poziomie 107, gdzie zwykle ciemne dachy wykazują SRI w granicach 20. Takie rozwiązanie zdecydowanie polepsza komfort życia w budynku szczególnie w upalne dni. Ponieważ powłoka COOL-R ma doskonałe właściwości pokrywające możne być użyta dachach o ciemnych kolorach.

W czasie letnich miesięcy w roku temperatura powierza wynosi ponad 30°C. W takich warunkach blaszany dach absorbuje ogromną ilość ciepła, wynoszącą nawet do 100°C. Ochronna powłoka dekarska Cool-R umożliwia afektywne schłodzenie dachu w ciemnym kolorze nawet o 70%. Dzięki zastosowaniu tak innowacyjnego rozwiązania możliwe jest uzyskanie gładkiej, bezspoinowej, wysokorefleksyjnej powłoki hydroizolacyjnej, jednocześnie redukującej problemy z przegrzewaniem pozostałych sąsiadujących ze sobą pomieszczeń nawet o 10°C. Pozwala to na poprawę komfortu cieplnego, ale także na znaczne obniżenie kosztów eksploatacyjnych dzięki niższym wydatkom na energię elektryczną zasilającą układy klimatyzacyjne. Jest to ponadto doskonałe rozwiązanie dla budownictwa, w którym konieczne jest utrzymanie wymaganej temperatury także bez możliwości wprowadzenia instalacji klimatyzacyjnej. Szczególnie efektywnie sprawdzi się we wszelkich zakładach produkcyjnych, magazynach czy obiektach hodowlanych. Ponadto technologia z użyciem wodoszczelnej i termoizolacyjnej powłoki dekarskiej nie stanowi obciążenia dla nawet najbardziej wymagającej konstrukcji dachowej. Nałożona powłoka Cool-R jest około sześć razy lżejsza w porównaniu z tradycyjną metodą zabezpieczenia wielowarstwową papą bądź metalowym pokryciem.

Technologia stworzona przez firmę SELENA zapewnia ciągłość termoizolacji i wodoszczelność, chroniąc powierzchnie dachowe przed negatywnym działaniem wody oraz promieni UV. Dodatkowo podnosi także odporność pokrycia dachowego na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, w tym dużych różnic temperatury, przy jednoczesnym utrzymaniu pełnych właściwości fizyko-chemicznych w zakresie temperatur od -35⁰C do+80⁰C.

Warto także podkreślić, że proces nakładania preparatu nie wpływa na możliwość użytkowania budynku, a co z tym związane – nie powoduje przestojów produkcyjnych lub usługowych. Dodatkowo ze względu na ognioodporny charakter powłoka Cool-R do minimum ogranicza możliwość rozprzestrzeniania się ognia. Produkt posiada również wszelkie wymagane zgodnie z normami certyfikaty EN 13501 – klasyfikacja Broof (t1).

fot. SELENA

Wysokorefleksyjna powłoka dekarska Cool-R – zrównoważone rozwiązanie

Nadmierne nagrzewanie się dachu potrafi przysporzyć wielu problemów. Długofalowe niekorzystne działanie tego rodzaju nieuchronnie wiąże się z kosztami jakich wymagają często rozległe prace renowacyjne. Wysoka temperatura wewnątrz budynków również negatywnie wpływa na efektywność pracy, jak i na zdatność asortymentu, który wymaga odpowiednich warunków przechowywania. Ponadto bez odpowiedniej hydroizolacji, proces starzenia się dachu i jego degradacji postępuje znacznie szybciej. Dlatego tak niezwykle ważne jest zadbanie o kompleksową ochronę pokrycia dachowego. Pozwoli to unikać olbrzymich kosztów ekonomicznych oraz znacząco zwiększyć komfort pracy.

Wodoszczelna i termoizolacyjna powłoka dekarska Cool-R firmy SELENA to skuteczne remedium na powyższe problemy. Jej zastosowanie pozwala na znaczne obniżenie temperatury dachu, zabezpieczenie go przed promieniowaniem UV i działaniem wody, a tym samym – przedłużenie trwałości. Ponadto, dzięki zmniejszeniu obciążenia urządzeń klimatyzacyjnych zmniejszają się rachunki za prąd. Dla osób, którym na sercu leży dobro środowiska, nie bez znaczenia jest ponadto fakt, że powłoka Cool-R wpływa na obniżenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery, bo energia słoneczna zaabsorbowana przez dach, oddawana jest w późniejszym okresie w postaci energii cieplnej.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.cool-r.pl

53-611 Wrocław, ul. Wyścigowa 56 E, woj. dolnośląskie
tel. +48 606 298 495,


Liczba odwiedzin: 675 | Data publikacji: 2020-07-16

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


06.06.2021 | Chemia budowlana
Gont bitumiczny Matizol Max doskonale nadaje się...
02.09.2019 | Chemia budowlana
Jednym z największych problemów miast i terenów...
gont bitumiczny
Gont bitumiczny cieszy się dużym uznaniem na...
11.01.2018 | Chemia budowlana
Dachy zielone to nowoczesny i ekologiczny sposób...
Titanium, czyli tytan. Metal bardzo wytrzymały, a...
28.09.2017 | Chemia budowlana
Zrzeszanie się przedsiębiorców nie jest nową formą...
30.11.2017 | Chemia budowlana
Jesień to czas, gdy nawet najmniejsze ubytki...
28.09.2020 | Izolacje
Energooszczędność to słowo, które w XXI wieku...
29.06.2018 | Natryski pianki
Izolacja budynku pozwala na znaczną redukcję kosztów...
27.01.2017 | Natryski pianki
Firma CELS jest jedną z wiodących firm...
05.01.2017 | Natryski pianki
Ocieplenie poddasza jest niezwykle istotne w trakcie...
24.09.2015 | Natryski pianki
Jeśli poddasze twojego domu ocieplone jest wełną...
09.07.2015 | Natryski pianki
Izolacje natryskowe z piany poliuretanowej to idealny...
16.06.2015 | Natryski pianki
Każda działalność gospodarcza, produkcja czy hodowla musi...
21.08.2014 | Natryski pianki
Izolacje wykonywane metodą natryskową coraz częściej wypierają...
02.03.2015 | Natryski pianki
W dzisiejszych czasach każdy inwestor wie, że...
27.01.2020 | Natryski pianki
W dobie drożejących cen energii nikt nie...
26.02.2019 | Natryski pianki
Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową zapewnia ciepło w...
25.06.2018 | Natryski pianki
Izolacje posadzek, dachów, poddaszy, ścian w budownictwie...
13.04.2018 | Izolacje
Za ocieplaniem domu pianką poliuretanową przemawia wiele...
02.02.2018 | Natryski pianki
Ocieplenie z pianki poliuretanowej i cena takiego...
05.04.2017 | Natryski pianki
Nowoczesne budownictwo poszukuje nowoczesnych materiałów, jednak zazwyczaj...
10.05.2016 | Natryski pianki
Natrysk piany poliuretanowej jako metoda izolacji, mimo...
28.01.2016 | Natryski pianki
W obiegowej opinii utarło się, że pianę...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie
woj. śląskie
woj. dolnośląskie
woj. łódzkie

Słowa kluczowe: selena, chemia budowlana, piana poliuretanowa, kleje, uszczelniacze, systemy ociepleń budynków, powłoka dachowa tytan cool-r, powłoka termoizolacyjna, powłoka wodoszczelna,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy