Nowoczesne maty uszczelniające otwierają nowe możliwości

Łazienka bez ograniczeń

Dokonując zakupu materiałów budowlanych do remontu łazienki, często skupiamy się na glazurze i terakocie, poszukujemy ciekawej wanny i funkcjonalnego prysznica. Pragniemy atrakcyjnego wnętrza, niestety zapominając o tym, jak istotne są niewidoczne elementy łazienki, które zapewnią możliwość bezawaryjnego korzystania z niej przez lata. To właśnie systemy izolacji są kluczowymi elementami każdego salonu kąpielowego. Odpowiednio dobrane oraz zainstalowane pozwolą cieszyć się ulubioną łazienką przez długi czas, ale co więcej, umożliwią jeszcze większą kreatywność przy jej aranżowaniu.

Łaźnia parowa nawet w bloku
Coraz częściej staramy się przenosić elementy salonów SPA do naszych domów i mieszkań. Obecnie szukamy jednak czegoś więcej niż zwykłego jacuzzi i prysznica z opcją masażu. Marzymy o saunie lub łaźni, która pozwoliłaby w pełni zrelaksować się po ciężkim dniu pracy. Chociaż jesteśmy gotowi na poniesienie nakładów finansowych związanych z jej budową, to często słyszymy od ekipy budowlanej, że nie jest to możliwe do wykonania.

 

Nowoczesne maty uszczelniającefot.BASF

 

Zarówno instalatorzy, jak i klienci indywidualni obawiają się degradacji konstrukcji, do której może dojść w wyniku wykorzystania złej maty uszczelniającej lub jej nieprawidłowego zainstalowania. Awaria systemu izolacji może pociągnąć za sobą konieczność rozbiórki elementów wykończeniowych co ciągnie za sobą znaczne straty finansowe. W przypadku drewnianych stropów może być nawet źródłem katastrofy budowlanej. Marka BASF, światowy specjalista w zakresie chemii, postanowiła rozwiązać ten problem i stworzyć produkt, który otworzy nowe możliwości i zapewni całkowitą izolacyjność dla łaźni instalowanych nawet w blokach. Koncern opracował nowoczesne materiały pozwalają na zachowanie wysokiej hydro- i paroizolacyjności, które oferowane są przez firmę PCI, należącą do grupy BASF. Proponowana do tego typu wnętrz, innowacyjna mata oddylatowująca i uszczelniająca PCI Pecilastic® W może być stosowana zarówno na podłogach, ścianach, jak i sufitach w dowolnych budynkach.

 

Nowoczesne maty uszczelniające Nowoczesne maty uszczelniające Nowoczesne maty uszczelniającefot.BASF

 

Produkt charakteryzuje się niewielką grubością (0,5 mm), dzięki czemu nie pogrubia warstw ściennych. Ta mata uszczelniająca cechuje się bardzo wysoką wodoszczelnością (4 m słupa wody) oraz doskonałą paroszczelnością (sD = 80 m; jest to izolacyjność tożsama z warstwą powietrza o grubości 80 m). Bardzo dużą zaletą dla instalatora jest niezwykle łatwa aplikacja maty PCI Pecilastic® W, którą przyrównać można do nakładania tapety. Po jej wyklejeniu można na powierzchni aplikować bez gruntowania dowolne okładziny (zarówno kamienne, ceramiczne, szklane), jak również wykonać mozaiki. Ta niezwykle skuteczna mata oddylatowująca i uszczelniająca znajduje swoje zastosowanie także jako izolacja na balkonach tarasach, a także w przestrzeni publicznej, np. na basenach, w zbiornikach wody użytkowej oraz w przemyśle spożywczym i chemicznym, co dowodzi jej niezawodności. 

Niezwykle uniwersalna mata uszczelniająca
Dla instalatorów poszukujących wszechstronności, koncern BASF przygotował cienką wielowarstwową matę izolacyjną PCI Pecilastic® U dla okładzin płytkowych na posadzkach. Doskonale sprawdzi się ona w łazienkach, umywalniach oraz będzie skutecznie izolować przed wodą opadową na tarasach i balkonach. Pomimo niewielkiej grubości (3,2 mm), ta mata izolacyjna bardzo dobrze radzi sobie na trudnych i niedostatecznie wysezonowanych podłożach.

 

Nowoczesne maty uszczelniające Nowoczesne maty uszczelniającefot.BASF

 

Jedną z jej zalet jest również izolacyjność akustyczna na poziomie 8dB oraz lekkość (2,3 kg/m2), co jest dodatkowym walorem w przypadku stosowania na drewnianych stropach. Warto wspomnieć, że ten produkt wyjątkowo dobrze oddylatowuje okładzinę płytkową od „pracującego” podłoża. Stosując PCI Pecilastic® U nie trzeba również wcześniej wygrzewać jastrychów z ogrzewaniem podłogowym. W skład maty wchodzi pomarańczowa włóknina, która pozwala na bezpośrednie przyklejenie na niej bez wcześniejszego gruntowania dowolnej okładziny. Kolejną warstwą jest wodoszczelna folia polietylenowa oraz wytłaczana folia o strukturze „plastra miodu”, wypełniona kwarcowym piaskiem o pomijalnie niskim oporze cieplnym i kanalikami powietrznymi, które zapewniają jej „oddychanie”. Z kolei szara włóknina zastosowana w tej izolacyjnej macie sprawia, że można ją przyklejać do podłoża standardowym klejem cementowym. Aplikacja maty jest prosta i szybka.

 

Nowoczesne maty uszczelniające Nowoczesne maty uszczelniającefot.BASF

 

Z pełną ofertą produktów PCI można zapoznać się na stronie: www.pci-polska.pl


Liczba odwiedzin: 97 | Data publikacji: 2018-05-24

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


08.04.2014 | Wykańczanie wnętrz

Posiadanie własnego domu lub mieszkania budzi poczucie stabilności i bezpieczeństwa. Właściciel chce aby jego nieruchomości zawsze była przytulnym miejscem, które gwarantuje nie tylko ciepło domowego ogniska, ale również posiada walory estetyczne zgodne z jego gustem. Jednak każdy, kto posiada własny dom lub mieszkanie na początku musi je wykończyć a w kolejnych latach będzie skazany na jego gruntowny remont lub odświeżenie.

25.06.2018 | Chemia budowlana

Końcowy efekt prac glazurniczych w kuchni lub łazience może zaskoczyć mieszkańców remontowanej przestrzeni. Czasem jest to miłe oczarowanie pięknem starych pomieszczeń w nowej odsłonie, jednak czasami zdarza się też nieprzyjemne i rozczarowujące uczucie fuszerki. Od czego zależy prawidłowe układanie płytek? Podpowiadają specjaliści z firmy Weber Saint-Gobain, która wyspecjalizowała się w dostarczaniu na rynek remontowy systemów i produktów, które są nie tylko funkcjonalne i trwałe, ale również łatwe i przyjazne w zastosowaniu.

Obok mebli i bibelotów, które dopełniają dzieła, jakim jest aranżacja wnętrz, na ostateczny wygląd całości wpływa przede wszystkim podłoga, dlatego musi ona harmonijnie wpisać się w stylistykę całego pomieszczenia i nie może przytłaczać całości wystroju. Ponieważ wymiana podłóg nie jest zadaniem łatwym, często asekuracyjnie wybieramy rozwiązania najpopularniejsze, tradycyjne. Jednak czasami warto wyjść poza utarte schematy i stworzyć aranżację jedyną w swoim rodzaju. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób stawia na podłogi winylowe. Co to jest i czemu zawdzięcza swoją popularność?

04.10.2017 | Elewacje

Beton architektoniczny podbija serca polskich architektów i inwestorów. Ten designerski i niezwykle trwały produkt jest świetnym i nowoczesnym sposobem na zaaranżowanie każdego mieszkania. W jaki sposób możemy wykorzystać beton architektoniczny w wykończeniu wnętrz?

16.08.2017 | Kontenery

Kontenery spełniają w dzisiejszych czasach ważną funkcję, nie tylko w transporcie czy budownictwie, ale również na wielu innych polach. Swoje zastosowanie znajdują w przemyśle, usługach, magazynowaniu towarów, a także jako obiekty mieszkalne. Zaletą jest ponadto możliwość nabycia w dogodnym dla inwestora systemie. Dla inwestycji długoterminowych wskazane jest kupno kontenera, z kolei na krótki czas prowadzenia inwestycji lub w przypadku ograniczonego budżetu – kontener można wynająć.

16.02.2017 | Wykańczanie wnętrz

Pracownicy firm budowlanych często podkreślają, że wznoszenie budynku „od podstaw” jest zadaniem zdecydowanie łatwiejszym niż prace adaptacyjne. Prawo budowlane musi być przestrzegane rygorystycznie w obu przypadkach, jednak to właśnie adaptacja wymaga od wykonawców większych umiejętności i elastyczności w reagowaniu na pojawiające się w trakcie remontu niespodziewane trudności. W realizacji nawet najbardziej nietypowych adaptacyjnych prac budowlanych wyspecjalizowała się Grupa KOL.

Wciąż dozwolona w polskim prawie budowlanym wentylacja grawitacyjna, w której świeże powietrze do budynku jest dostarczane przez nieszczelne okna i kominy wentylacyjne, powoli odchodzi do przeszłości. Współczesne, szczelne budownictwo, wymaga bardziej innowacyjnych rozwiązań. Jednym z nich jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, oferowana przez firmę VASCO GROUP Sp. z o.o.

11.01.2016 | Stolarka otworowa

Drzwi wewnętrzne w domu i mieszkaniu pełnią kilka podstawowych funkcji. Po pierwsze, odgradzają od siebie poszczególne pomieszczenia, zapewniając potrzebną intymność ich użytkownikom. Po drugie, tłumią dźwięki i zapachy dochodzące z tych pomieszczeń. Po trzecie i może nawet najważniejsze, ładne drzwi stanowią bardzo ważny element aranżacji wnętrza, który spaja w klamrę ogólny design domu czy mieszkania oraz nadaje wnętrzu styl i charakter. Firma Windoor to nasz rodzimy producent drzwi wewnętrznych. Drzwi tej firmy są nie tylko solidne i ładne – są przede wszystkim tanie, a więc dostępne dla kieszeni większości Polaków.

22.09.2014 | Meble

Nie ma chyba drugiego pomieszczenia w domu, które spełniałoby jednocześnie tyle funkcji, co łazienka. Jest to zarówno przestrzeń o charakterze użytkowym, jak i miejsce, w którym możemy zrelaksować się po ciężkim dniu. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio ją zaaranżować, zarówno jeśli chodzi o dobór płytek czy sanitariatów, jak i o meble łazienkowe. Nierzadko to właśnie ten ostatni element decyduje o charakterze całości.

01.10.2013 | Osuszanie

Każdy użytkownik domu, mieszkania czy jakiegokolwiek innego obiektu przyzna, że wilgoć pojawiająca się w nich w sposób niekontrolowany i powodujący rozwój grzybów, pleśni i zapachu stęchlizny jest najbardziej uciążliwą wadą budowlaną, z jaką można mieć do czynienia. Na szczęście eksperci dysponują już kilkoma metodami usuwania wilgoci w budownictwie.

01.07.2014 | Elewacje, docieplenia

Dostępne na rynku metody termoizolacji, w większości nie biorą pod uwagę zjawiska promieniowania cieplnego, które stanowi aż 75% strat ciepła spowodowanych różnymi zjawiskami fizycznymi. Ciepło promieniowania przechodzi przez tradycyjne materiały termoizolacyjne niemal w 100%. Sposobem na uniknięcie tego negatywnego efektu jest zastosowanie aluminiowych mat termoizolacyjnych.

18.05.2018 | Ogrzewanie

Elektryczne ogrzewacze pomieszczeń to doskonała alternatywa dla klasycznych systemów grzewczych oraz sposób na wygodne ogrzewanie dodatkowe, które można uruchomić w dowolnym momencie dnia, miesiąca oraz roku.

10.05.2018 | Deweloperzy

Ucieczki z miasta w XXI wieku przybierają różne formy. Zakup domku nad jeziorem czy ogródka działkowego to dla wielu za mało, dlatego decydują się na wyprowadzkę za miasto i kupno domu na wsi lub w małej miejscowości. Co determinuje takie decyzje Polaków? Z pewnością finanse – spory dom z ogrodem na wsi czy w małym mieście kosztuje często tyle samo, co kawalerka w centrum dużego miasta. Jednak coraz częściej obok ekonomii do głosu dochodzi… zdrowy rozsądek, który każe porzucić wielkomiejskie, naznaczone pośpiechem życie i stworzyć dla niego alternatywę – własną enklawę spokoju. Naprzeciw takim oczekiwaniom osób z okolic Trójmiasta wychodzi firma Profesjonal 24, której portfolio za moment już wzbogaci się o kolejne domy bezczynszowe na Pomorzu – Osiedle Wschodnie w Skowarczu.

03.04.2018 | Agregaty

Jeśli coś jest stare, nie oznacza to, że nie nadaje się do niczego. Wręcz przeciwnie! Ukryta w kilkudziecięcioletnich przedmiotach historia może stać się częścią czegoś zupełnie nowego. Na przykład nikomu nie potrzebne stuletnie cegły można z powodzeniem zamienić w wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju płytki elewacyjne. To właśnie każdego dnia udowadniają Bernard i Bernadeta Duraj, właściciele firmy BB Duraj zajmującej się ręczną produkcją materiałów wykończeniowych i elementów wystroju wnętrz, do której wykorzystują stare cegły, dachówki, drewno, kamień rustykalny i metal.

21.11.2017 | Domy drewniane

Domy drewniane są coraz częściej poszukiwane przez osoby decydujące się na nową inwestycję. Argumentów na korzyść technologii szkieletowej jest bardzo wiele. Użytkownicy doceniają niepowtarzalny klimat drewnianych domów, szybkość ich budowy, a także innowacyjne sposoby wykończenia, zapewniające doskonałą odporność na warunki atmosferyczne oraz korzystny mikroklimat wewnątrz. Nie bez znaczenia jest znaczna ilość interesujących projektów. W ofercie firmy Danmar, znanego producenta domów drewnianych, pojawił się nowy dom całoroczny o symbolu XVII, który cechują niewielkie wymiary, nowoczesny design oraz bardzo atrakcyjna cena.

31.10.2017 | Pompy

Instalacja kanalizacyjna w budynkach jest zwykle projektowana grawitacyjnie, w związku z czym produkowane ścieki spływają rurami w dół pod własnym ciężarem. Jeżeli jednak sytuacja zmusza inwestora do instalacji sprzętu sanitarnego w dużej odległości od głównego pionu kanalizacyjnego lub poniżej kolektora niezbędne jest zamontowanie specjalnych urządzeń pompująco–rozdrabniających, np. firmy SFA, które rozwiążą problem odprowadzania nieczystości.

W dobie wszystkiego, co inteligentne, popularność zdobywa również inteligentna folia na szyby i okna. Ogromne przestrzenie w nowoczesnych biurach i pokoje oddzielone od siebie szklaną ścianką działową, to tylko pozorna prywatność. Każda metoda by im zaradzić, jest dobra – również dla architektów, a folia ciekłokrystaliczna to produkt, który świetnie odpowiada na wyzwania XXI wieku.

13.04.2017 | Posadzki przemysłowe

Wybierając podłogę kierujemy się nie tylko względami dekoracyjnymi. Istotny jest również aspekt użytkowy – wytrzymałość parkietu na chodzenie i uszkodzenia mechaniczne. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem są posadzki żywiczne. Powszechnie stosowane w przemyśle, obiektach handlowych oraz magazynach, coraz częściej wybierane są przez prywatnych inwestorów do domów i mieszkań.

05.04.2017 | Posadzki przemysłowe

Posadzki mikrocementowe to nowy trend, który miał swoją premierę na zeszłorocznych targach wnętrzarskich w Mediolanie. To innowacyjna technologia na rynku posadzek i ścian dekoracyjnych nawiązująca do naturalnego betonu.

Titanium, czyli tytan. Metal bardzo wytrzymały, a przy tym lekki – symbol mocy i niezniszczalności. To nie przypadek, że od niego swoją nazwę wywodzi marka profesjonalnej chemii budowlanej TitaniumPRO. Produkty TitaniumPRO, niczym dobrze przygotowani rugbyści na boisku, sprawdzą się w wielu zadaniach i na wielu budowach.

Planując instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła dla domu jednorodzinnego, na uwadze mamy przede wszystkim oszczędność energii grzewczej i komfort świeżego powietrza. Jednak w przypadku źle dobranej wentylacji z rekuperacją dość szybko można przekonać się, że nie tylko powyższe aspekty się liczą. Głośna praca wentylacji, inwazyjny, nieestetyczny montaż gabarytowych rur pod sufitem czy martwe strefy, do których nie dociera świeże powietrze to mankamenty, które szybko mogą stać się sporym problemem. Na co więc zwracać uwagę?

03.11.2016 | Systemy kominowe

Choć w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym i pasywnym standardem jest instalowanie wentylacji mechanicznej z rekuperacją, o tyle wciąż przeważający odsetek Polaków mieszka w domach i mieszkaniach, w których wymianę powietrza zapewnia wentylacja grawitacyjna. Jednocześnie niemal każdy, nawet średnio zorientowany w temacie budownictwa właściciel nieruchomości wie, że to właśnie niekontrolowana wentylacja pomieszczeń mieszkalnych może stać się przyczyną ogromnych strat ciepła z budynku. Jak im zapobiec?

08.06.2016 | Pompy

Niewykorzystywanie wszystkich pomieszczeń w budynku uznaje się dzisiaj za marnotrawstwo i niegospodarność. Przygotowanie pomieszczeń warsztatowych, pralni, dodatkowej łazienki czy letniej kuchni w podpiwniczeniu domu podnosi wartość nieruchomości, a mieszkańcom daje dodatkowy komfort i poprawia funkcjonalność budynku. Sprawne przetłoczenie brudnej wody i ścieków z tych pomieszczeń może być wyzwaniem dla projektanta i wykonawcy.

06.06.2016 | Grzejniki

Fakt, że wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła jest jedynym racjonalnym rozwiązaniem dla nowoczesnego, szczelnego budownictwa, nie podlega dziś dyskusji. Jednak obok efektywności rekuperatora równie ważna jest prostota jego obsługi, bo przeciętny Kowalski na ogół nie ma czasu ani ochoty, by spędzać wiele godzin na studiowaniu instrukcji. Naprzeciw oczekiwaniom klientów wychodzi producent wentylacji mechanicznej SILENT VENTILATION – firma VASCO, która zaprojektowała nowy, uproszczony system sterowania do swoich urządzeń.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. mazowieckie
woj. dolnośląskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. opolskie
woj. mazowieckie
woj. dolnośląskie
woj. łódzkie

Słowa kluczowe: łaźnia parowa, remont łazienki, uniwersalna mata uszczelniająca, mata uszczelniająca, łazienka, nowoczesne maty, nowoczesne maty uszczelniajace