Łaźnia parowa nawet w bloku
Coraz częściej staramy się przenosić elementy salonów SPA do naszych domów i mieszkań. Obecnie szukamy jednak czegoś więcej niż zwykłego jacuzzi i prysznica z opcją masażu. Marzymy o saunie lub łaźni, która pozwoliłaby w pełni zrelaksować się po ciężkim dniu pracy. Chociaż jesteśmy gotowi na poniesienie nakładów finansowych związanych z jej budową, to często słyszymy od ekipy budowlanej, że nie jest to możliwe do wykonania.

 

Nowoczesne maty uszczelniającefot.BASF

 

Zarówno instalatorzy, jak i klienci indywidualni obawiają się degradacji konstrukcji, do której może dojść w wyniku wykorzystania złej maty uszczelniającej lub jej nieprawidłowego zainstalowania. Awaria systemu izolacji może pociągnąć za sobą konieczność rozbiórki elementów wykończeniowych co ciągnie za sobą znaczne straty finansowe. W przypadku drewnianych stropów może być nawet źródłem katastrofy budowlanej. Marka BASF, światowy specjalista w zakresie chemii, postanowiła rozwiązać ten problem i stworzyć produkt, który otworzy nowe możliwości i zapewni całkowitą izolacyjność dla łaźni instalowanych nawet w blokach. Koncern opracował nowoczesne materiały pozwalają na zachowanie wysokiej hydro- i paroizolacyjności, które oferowane są przez firmę PCI, należącą do grupy BASF. Proponowana do tego typu wnętrz, innowacyjna mata oddylatowująca i uszczelniająca PCI Pecilastic® W może być stosowana zarówno na podłogach, ścianach, jak i sufitach w dowolnych budynkach.

 

Nowoczesne maty uszczelniające Nowoczesne maty uszczelniające Nowoczesne maty uszczelniającefot.BASF

 

Produkt charakteryzuje się niewielką grubością (0,5 mm), dzięki czemu nie pogrubia warstw ściennych. Ta mata uszczelniająca cechuje się bardzo wysoką wodoszczelnością (4 m słupa wody) oraz doskonałą paroszczelnością (sD = 80 m; jest to izolacyjność tożsama z warstwą powietrza o grubości 80 m). Bardzo dużą zaletą dla instalatora jest niezwykle łatwa aplikacja maty PCI Pecilastic® W, którą przyrównać można do nakładania tapety. Po jej wyklejeniu można na powierzchni aplikować bez gruntowania dowolne okładziny (zarówno kamienne, ceramiczne, szklane), jak również wykonać mozaiki. Ta niezwykle skuteczna mata oddylatowująca i uszczelniająca znajduje swoje zastosowanie także jako izolacja na balkonach tarasach, a także w przestrzeni publicznej, np. na basenach, w zbiornikach wody użytkowej oraz w przemyśle spożywczym i chemicznym, co dowodzi jej niezawodności. 

Niezwykle uniwersalna mata uszczelniająca
Dla instalatorów poszukujących wszechstronności, koncern BASF przygotował cienką wielowarstwową matę izolacyjną PCI Pecilastic® U dla okładzin płytkowych na posadzkach. Doskonale sprawdzi się ona w łazienkach, umywalniach oraz będzie skutecznie izolować przed wodą opadową na tarasach i balkonach. Pomimo niewielkiej grubości (3,2 mm), ta mata izolacyjna bardzo dobrze radzi sobie na trudnych i niedostatecznie wysezonowanych podłożach.

 

Nowoczesne maty uszczelniające Nowoczesne maty uszczelniającefot.BASF

 

Jedną z jej zalet jest również izolacyjność akustyczna na poziomie 8dB oraz lekkość (2,3 kg/m2), co jest dodatkowym walorem w przypadku stosowania na drewnianych stropach. Warto wspomnieć, że ten produkt wyjątkowo dobrze oddylatowuje okładzinę płytkową od „pracującego” podłoża. Stosując PCI Pecilastic® U nie trzeba również wcześniej wygrzewać jastrychów z ogrzewaniem podłogowym. W skład maty wchodzi pomarańczowa włóknina, która pozwala na bezpośrednie przyklejenie na niej bez wcześniejszego gruntowania dowolnej okładziny. Kolejną warstwą jest wodoszczelna folia polietylenowa oraz wytłaczana folia o strukturze „plastra miodu”, wypełniona kwarcowym piaskiem o pomijalnie niskim oporze cieplnym i kanalikami powietrznymi, które zapewniają jej „oddychanie”. Z kolei szara włóknina zastosowana w tej izolacyjnej macie sprawia, że można ją przyklejać do podłoża standardowym klejem cementowym. Aplikacja maty jest prosta i szybka.

 

Nowoczesne maty uszczelniające Nowoczesne maty uszczelniającefot.BASF