Nierówną, pofałdowaną przestrzeń ogrodu pomogą „opanować” oferowane przez firmę Joniec bloczki skarpowe RIO. Producent zadbał, by łączyły one w sobie estetykę i funkcjonalność. Dzięki standaryzowanym wymiarom i kształtom układanie bloczków nie jest skomplikowane. Natomiast ich kolorystyka i łupana powierzchnia przypomina naturalny wygląd skał.
Bloczki RIO sprawdzą się zarówno przy wznoszeniu konstrukcji o falistym lub kołowym kształcie, jak i przy stawianiu prostego muru. Dodatkowo można je wykorzystać do budowy wszelkich ogrodowych elementów dekoracyjnych.

 

bloczki skarpowefot. Joniec
 

Bloczki skarpowe – wymiary i barwy
Bloczki skarpowe produkowane są w kształcie trapezu. Kształt ten ułatwia układanie z nich pożądanych kształtów. W środku bloczek jest pusty. Wypełnia się go gruntem lub betonem w celu wzmocnienia i ustabilizowania całej konstrukcji.
Bloczki dostępne są w dwóch wymiarach: RIO10 i RIO20 o gabarytach odpowiednio 45 × 28 × 10 cm i 45 × 28 × 20 cm. Oferta obejmuje również cztery różne wybarwienia bloczków: Alaska, Onyx, Piryt, Vera. Każde z nich przypomina naturalną skałę.

 

bloczki skarpowe wymiary bloczki skarpowe wymiary
bloczki skarpowefot. Joniec

 

Bloczki skarpowe – powstrzymują degradację terenu
Bloczki RIO z powodzeniem można wykorzystać jako elementy „podtrzymujące” grunt pod skarpą, co skutecznie zapobiega jego osuwaniu, oraz jako podparcie kilkupoziomowych ogrodów tarasowych czy umocnienie wzniesień o różnych rozmiarach.  Stabilizacja gruntu skutecznie powstrzymuje erozję skarpy i degradację terenu. Dzięki temu w ogrodach o nieregularnej powierzchni można wytyczać trwałe ścieżki i obsadzać je roślinami, bez obawy o niszczące siły natury.

 

bloczki skarpowefot. Joniec

 

Bloczki skarpowe – uniwersalne zastosowanie
Bloczki z oferty firmy Joniec sprawdzają się wszędzie tam, gdzie zależy nam na ustabilizowaniu terenu i aranżacji ciekawej przestrzeni. Ich naturalny wygląda komponuje się z zielenią ogrodu i przełamuje monotonię. Wijące się bluszcze, kwitnące kwiaty czy małe iglaki na skarpie otoczonej „łupaną skałą” przypominają czarujący górski krajobraz.

 

bloczki skarpowe bloczki skarpowefot. Joniec

Bloczki sprawdzą się nie tylko w ogrodzie czy parku miejskim, ale też jako element ścianek ekranów tłumiących hałas lub efektowne ogrodzenie oddzielające sąsiadujące posesje. Użytkownicy doceniają je też za ich walory dekoracyjne, wybierając bloczki RIO na obramowanie klombu, kwietnika lub trawnika.

Ze szczegółową ofertą firmy Joniec można zapoznać się na stronie: www.joniec.pl

 

34-650 Tymbark, Tymbark 109, woj. małopolskie
tel. 18 332 53 90, 602 539 182,