Jeżeli chodzi o systemy ogrodzeniowe to do tej pory na rynku znane były jedynie bramy skrzydłowe i przesuwne. Jednak jak wiadomo pomysłowość ludzka nie zna granic i w związku z tym możemy obecnie cieszyć się trzecim rozwiązaniem, którym są bramy chowane. Pomysł jak zwykle w takich sytuacjach wziął się z potrzeby. Firma Milaris otrzymała nietypowe zlecenie, które polegało na tym by stworzyć bramę wjazdową na posesję inną niż tradycyjna otwierana. Jednostkowy projekt stał się z czasem produktem, który rewolucjonizuje rynek bram.
– Jest to w pełni polski pomysł i produkt a długa lista korzyści, jakie wynikają z użytkowania bram naszej produkcji powoduje, że naszym produktem interesuje się coraz większa rzesza klientów – mówi Jerzy Skrzypek, właściciel firmy Milaris.

 

milaris wyglad bramy system montazfot. Milaris

 

Czym są bramy tonące?
Bramy chowane to nic innego jak przęsła, które w trakcie otwierania „toną” w podłożu. Chowają się w specjalnej kasecie umiejscowionej pod powierzchnią ziemi. Opuszczanie i podnoszenie bramy realizowane jest poprzez system hydraulicznych siłowników i rolek umiejscowionych w kasecie i wzdłuż dwóch pionowych słupów.
Montaż bram chowanych nie jest skomplikowany i nie wymaga dodatkowych robót związanych z wzmacnianiem podłoża, takich jak zbrojenie czy wykonywaniem elementów betonowych. Montaż polega na zainstalowaniu metalowej kasety we wcześniej przygotowanym wykopie.

 

system wtapiania bramy chowanej w podloze instalacja bramy milarisfot. Milaris

 

Brama chowana – Dlaczego ta a nie inna?
Jak przyznaje sam pomysłodawca bram, są one produktem milowym, ale nie najtańszym. Dlaczego, więc bramy tonące cieszą dużym zainteresowaniem? Przemawia za tym długa lista korzyści jakie wynikają z ich użytkowania. Przede wszystkim bramy Milaris otwierają nowe możliwości przed właścicielami małych lub nietypowo usytuowanych działek. Dzięki temu, że brama chowa się w podłożu nie potrzeba zapewniać dodatkowego miejsca na obsługę bramy.
Bramy chowane cechuje bardzo szybki czas otwierania. Sterowana z pilota brama nie wymaga wysiadania z samochodu, np. przy nieprzyjemnej pogodzie. Naciśnięcie jednego guzika na urządzeniu sterującym powoduje opuszczenie bramy, które trwa nie dłużej niż 10 sekund.

 

brama chowana milaris otwor schowana brama w ziemiefot. Milaris

 

Właściciele samochodów nie są również narażeni na przypadkowe uszkodzenie pojazdu przez bramę, która może zamknąć się pod wpływem podmuchu wiatru. Bezpieczeństwo zapewnia również zainstalowany czujnik nacisku, który zatrzymuje bramę w momencie wyczucia oporu. To szczególnie ważne w przypadku rodzin z małymi dziećmi lub posiadaczy zwierząt, dla których klasyczne rozwiązania mogą być niebezpieczne.
Listę korzyści uzupełniają również takie zalety jak niepodważalna innowacyjność, jakość oraz duży wybór kolorów i wzorów.

Inwestycja na długie lata
– Naszą bramę poddaliśmy licznym testom bezpieczeństwa, sprawdziliśmy też jej działanie w różnych warunkach atmosferycznych. Wszystko po to, by zaoferować produkt całkowicie bezpieczny, który będzie służył swoim nabywcom latami – mówi Jerzy Skrzypek.
Bramy nie wymagają kosztownych i okresowych przeglądów ani serwisu.  Dzięki zastosowaniu komponentów wysokiej jakości są one bezobsługowe przez długie lata. Pompy i siłowniki dobierana są w zależności od masy i wielkości bramy. Zawsze posiadają moc odpowiednio większą niż minimalne zapotrzebowanie, a więc nie mogą zużyć się ze względu na jakiekolwiek przeciążenia.
Bramy chowane firmy Milaris przeznaczone są dla klientów, którzy cenią sobie nietypowość i innowacyjność oraz szukają produktu, który rozwiąże ich problemy związane np. z nietypowym usytuowaniem posesji. Gotowy produkt czeka na nich na rynku i aż prosi się o zamówienie. 

Wpływ warunków atmosferycznych na działanie bramy
Jak każda brama, również brama chowana przez okrągły rok wystawiona jest na  oddziaływanie warunków pogodowych. W bramach otwieranych automatycznie ważne jest odpowiednie zabezpieczenie wszelkich mechanizmów i układów elektronicznych. Dlatego, w przypadku bram chowanych wszystkie rozwiązania techniczne zostały zaprojektowane w ten sposób by ich właściciele mogli cieszyć się bezawaryjną, długoletnią pracą urządzenia.
Bramy chowane szczególnie mogą być narażone na oddziaływanie niskich temperatur i wody. Jak już opisywaliśmy wcześniej przęsło bramy chowa się w podłoże do metalowej kasety, dzięki specjalnego systemowi rolek, umiejscowionych wzdłuż dwóch pionowych słupów. Wewnątrz słupów znajdują się siłowniki hydrauliczne, które powodują pionowy ruch przęsła bramy. Siłowniki zasilane są olejem odpornym na działanie nawet bardzo niskich temperatur, dzięki czemu cały mechanizm działa bez zarzutu przez cały rok, bez względu na pogodę.
W przypadku bram przesuwanych niska temperatura może powodować, że szyna prowadząca osadzona w betonie może odkształcać się pod wpływem niskich temperatur i powodować problemy w działaniu. Bramy Milaris nie są podatne na negatywne skutki działania niskich temperatur.
Natomiast spływająca do wewnątrz kasety woda deszczowa jest automatycznie usuwana poprzez pompę.