Rukarbud – producent tulei tekturowych, papierowych

Ekonomiczne rozwiązania dla słupów i kolumn

Tuleje papierowe i tekturowe oferowane przez producenta – firmę Rukarbud, to znakomita alternatywa dla charakteryzujących się wysokimi kosztami szalunków stalowych. Pozwalają one na wykonanie nie tylko filarów, ale też znaków drogowych czy słupów konstrukcyjnych, a ich stosowanie umożliwia szybkie i proste działanie przy dużych oszczędnościach. Co prawda styl dworkowy był bardzo popularny głównie pod koniec lat 90. XX wieku, a dziś żyjemy w czasach nowoczesnego minimalizmu, jednak i teraz znajduje on wielu zwolenników. W związku z tym w budownictwie jednorodzinnym coraz częściej sięga się po znane z budownictwa drogowego szalunki papierowe, nadając w ten sposób stawianym obiektom ponadczasowej elegancji i szyku.

Tuleje papierowe i tekturowe dają możliwość szybkiego i bezpiecznego, a przede wszystkim taniego stawiania filarów i słupów. Stanowią one odwołanie do klasycznych, czy wręcza antycznych wzorców w architekturze, jednak w sposób oczywisty są rozwiązaniem nowoczesnym, spełniającym wszelkie oczekiwania stawiane współczesnym produktom budowlanym. Tuleje papierowe i kartonowe pozwalają na działania solidne, terminowe i ekonomicznie opłacalne, a ich producent, firma Rukarbud gwarantuje zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa. Filary i słupy wykonane z użyciem szalunku tekturowego są zarówno estetyczne pod względem wyglądu, jak też całkowicie bezpieczne.

fot. RUKARBUD

Producent tulei tekturowych – ponad dwie dekady doświadczenia

Firma Rukarbud rozpoczęła działalność w 1993 roku, a dzisiaj jest cenionym na rynku dostawcą opatentowanych, gładkich szalunków na filary. Spółka specjalizuje się w produkcji gładkich szalunków kartonowych (Extra Rura), głowic ozdobnych oraz strzemiączek zbrojeniowych. Wśród odbiorców produktów objętych ofertą firmy Rukarbud są składy i hurtownie materiałów budowlanych, firmy budowlane, centrale materiałów budowlanych, jak też krajowi i zagraniczni klienci indywidualni. Oferowane wyroby umożliwiają szybkie, łatwe i efektowne wykonanie żelbetonowych filarów i kolumn, tak nośnych, jak i ozdobnych. W roku 1995 Rukarbud otrzymał patent na rury szalunkowe z kartonu do wylewania filarów, a jesienią 2005 r. na rynku pojawił się flagowy produkt firmy: pierwszy polski gładki szalunek kartonowy Extra Rura, umożliwiający wykonanie gładkiego filara betonowego. Blisko ćwierć wieku doświadczenia produkcyjnego oraz przyznany certyfikat bezpieczeństwa dają klientom gwarancję zakupu wyrobów najwyższej jakości.

fot. RUKARBUD

Tuleje papierowe i tekturowe – rozwiązania dla domu i przemysłu

Oferowane przez firmę tuleje papierowe (tuleje tekturowe) przeznaczone są do budowy okrągłych filarów, które wyróżniają się gładką powierzchnią natychmiast po rozszalowaniu. Największą wadą zwijanych spiralnie szalunków papierowych oferowanych przez innych producentów są powstające wgniecenia i wgłębienia. Dzięki unikalnej konstrukcji szalunku objętego ofertą spółki Rukarbud, po wykonaniu na filarze nie ma żadnych tego typu pozostałości. powstają żadne, co jest. Co równie istotne, sposób łączenia wewnętrznej warstwy w tego typu szalunku pozwala na uniknięcie pozostawienia resztek wkładki adhezyjnej w betonie. Dzięki temu możemy zapomnieć o czasochłonnym procesie wykuwania papieru z betonu czy też o niezbędnym w przypadku innych tulei papierowych i tulei tekturowych szpachlowaniu kolumny w celu zniwelowania ubytku po zakładce. Jedyna w swoim konstrukcja szalunku Extra Rura umożliwia wykonanie filaru w sposób znacznie szybszy i dokładniejszy, przy jednoczesnym uniknięciu całego szeregu pracochłonnych czynności – wiadomo nie od dziś, że w branży budowlanej oszczędność czasu jest równoznaczne z obniżeniem kosztów. Dzięki temu tuleje papierowe Extra Rura znajdują powszechne zastosowanie zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i przemysłowym.

fot. RUKARBUD

Tuleje tekturowe – bezpieczeństwo przede wszystkim

W dzisiejszych czasach większość inwestorów podczas dokonywania wyboru kluczowych produktów kieruje się przede wszystkim względami ekonomicznymi, decydując się na rozwiązania pozwalające na obniżenie kosztów. Klienci chcący postawić filar lub kolumnę najczęściej wybierają tuleje papierowe i tekturowe. Szalunek wykonany z kartonu pod względem ceny jest realnie korzystniejszym rozwiązaniem od szalunku stalowego, przy czym nie ustępuje mu ani trochę pod kątem jakościowym. Szalunki Extra Rura spełniają wszelkie wymagania Certyfikatu Bezpieczeństwa, a produkowane są przy użyciu najlepszych dostępnych materiałów. Producent, firma Rukarbud, stawia duży nacisk na jakość produktu, a przede wszystkim na bezpieczeństwo i funkcjonalność końcowego wyrobu. Szalunkowe tuleje papierowe (tuleje tekturowe) Extra Rura są dostępne w różnorodnych rozmiarach: średnice od 150 do 800 mm, długość do 10 m. Oferta obejmuje standardowe średnice: 150, 180, 200, 250, 300, 350, 400, 450, 500, 550, 600, 700 i 800 mm. Szalunki produkowane są w długościach od 2,5 mb wzwyż co 0,5m do 6mb. Producent oferuje również wykonanie tulei papierowych w innych długościach na szczegółowe zamówienie klienta.

32-020 Wieliczka, ul. Stroma 21, woj. małopolskie
tel. (012) 250-08-89, 698 192 889,


Liczba odwiedzin: 936 | Data publikacji: 2020-05-27

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


06.04.2021 | Izolacje
Rury miedziane do klimatyzacji z izolacją Tubolit...
Zrównoważone rozwiązania, proekologiczna produkcja, nowoczesne technologie i...
22.07.2020 | Izolacje
Otulina termoizolacyjna na rury to niezwykle ważny...
Dobór rur do instalacji co nie wydaje...
Budownictwo drewniane, w ostatnich latach przeżywa zarówno w...
Ogrzewanie podłogowe w Polsce jest dziś nie...
Giętarki do blachy i giętarki do rur...
Twarda woda to częsty problem w gospodarstwach...
29.06.2021 | Studnie
Własne ujęcie wody pitnej to coraz częściej...
07.04.2021 | Składy budowlane
Niezastąpione na halach, w magazynach, na stacjach...
24.02.2021 | Izolacje
Rosnące wymagania inwestorów z różnych sektorów rynku...
Jak dobrać odpowiednie systemy rurowe z tworzyw...
„Punktuj z Pipelife” to program firmy Pipelife...
14.01.2021 | Studnie
Zapytanie „jak zrobić studnię głębinową” jest dziś...
W marcu bieżącego roku Komisja Europejska przyjęła...
Funkcjonalna i stylowa łazienka to efekt przemyślanej...
Straty z tytułu wentylacji w bilansie cieplnym...
13.11.2020 | Ogrzewanie
Wykonawcy wewnętrznych instalacji grzewczych i wodnych czy...
28.09.2020 | Izolacje
Wszechstronne, elastyczne i łatwe w montażu płyty...
03.09.2020 | Hydraulika
Współczesną technikę grzewczą napędzają technologiczne innowacje. Aby...
25.08.2020 | Systemy kominowe
Ricom energy produkuje systemy instalacji, będące wewnętrznymi...
08.07.2020 | Piece, kotły
Małe kotły na pellet Klimosz, jedna z...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.

Słowa kluczowe: rury, słupy kartonowe, szalunki karton, kolumny, filary, rukarbud, zbrojenia, zbrojeniowe, ozdoby, ozdobne, głowice, głowice ozdobne, szalunki kartonowe, szalunki z kartonu, producent tulei tekturowych,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy