Rukarbud – producent tulei tekturowych, papierowych

Ekonomiczne rozwiązania dla słupów i kolumn

Tuleje papierowe i tekturowe oferowane przez producenta – firmę Rukarbud, to znakomita alternatywa dla charakteryzujących się wysokimi kosztami szalunków stalowych. Pozwalają one na wykonanie nie tylko filarów, ale też znaków drogowych czy słupów konstrukcyjnych, a ich stosowanie umożliwia szybkie i proste działanie przy dużych oszczędnościach. Co prawda styl dworkowy był bardzo popularny głównie pod koniec lat 90. XX wieku, a dziś żyjemy w czasach nowoczesnego minimalizmu, jednak i teraz znajduje on wielu zwolenników. W związku z tym w budownictwie jednorodzinnym coraz częściej sięga się po znane z budownictwa drogowego szalunki papierowe, nadając w ten sposób stawianym obiektom ponadczasowej elegancji i szyku.

Tuleje papierowe i tekturowe dają możliwość szybkiego i bezpiecznego, a przede wszystkim taniego stawiania filarów i słupów. Stanowią one odwołanie do klasycznych, czy wręcza antycznych wzorców w architekturze, jednak w sposób oczywisty są rozwiązaniem nowoczesnym, spełniającym wszelkie oczekiwania stawiane współczesnym produktom budowlanym. Tuleje papierowe i kartonowe pozwalają na działania solidne, terminowe i ekonomicznie opłacalne, a ich producent, firma Rukarbud gwarantuje zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa. Filary i słupy wykonane z użyciem szalunku tekturowego są zarówno estetyczne pod względem wyglądu, jak też całkowicie bezpieczne.

fot. RUKARBUD

Producent tulei tekturowych – ponad dwie dekady doświadczenia

Firma Rukarbud rozpoczęła działalność w 1993 roku, a dzisiaj jest cenionym na rynku dostawcą opatentowanych, gładkich szalunków na filary. Spółka specjalizuje się w produkcji gładkich szalunków kartonowych (Extra Rura), głowic ozdobnych oraz strzemiączek zbrojeniowych. Wśród odbiorców produktów objętych ofertą firmy Rukarbud są składy i hurtownie materiałów budowlanych, firmy budowlane, centrale materiałów budowlanych, jak też krajowi i zagraniczni klienci indywidualni. Oferowane wyroby umożliwiają szybkie, łatwe i efektowne wykonanie żelbetonowych filarów i kolumn, tak nośnych, jak i ozdobnych. W roku 1995 Rukarbud otrzymał patent na rury szalunkowe z kartonu do wylewania filarów, a jesienią 2005 r. na rynku pojawił się flagowy produkt firmy: pierwszy polski gładki szalunek kartonowy Extra Rura, umożliwiający wykonanie gładkiego filara betonowego. Blisko ćwierć wieku doświadczenia produkcyjnego oraz przyznany certyfikat bezpieczeństwa dają klientom gwarancję zakupu wyrobów najwyższej jakości.

fot. RUKARBUD

Tuleje papierowe i tekturowe – rozwiązania dla domu i przemysłu

Oferowane przez firmę tuleje papierowe (tuleje tekturowe) przeznaczone są do budowy okrągłych filarów, które wyróżniają się gładką powierzchnią natychmiast po rozszalowaniu. Największą wadą zwijanych spiralnie szalunków papierowych oferowanych przez innych producentów są powstające wgniecenia i wgłębienia. Dzięki unikalnej konstrukcji szalunku objętego ofertą spółki Rukarbud, po wykonaniu na filarze nie ma żadnych tego typu pozostałości. powstają żadne, co jest. Co równie istotne, sposób łączenia wewnętrznej warstwy w tego typu szalunku pozwala na uniknięcie pozostawienia resztek wkładki adhezyjnej w betonie. Dzięki temu możemy zapomnieć o czasochłonnym procesie wykuwania papieru z betonu czy też o niezbędnym w przypadku innych tulei papierowych i tulei tekturowych szpachlowaniu kolumny w celu zniwelowania ubytku po zakładce. Jedyna w swoim konstrukcja szalunku Extra Rura umożliwia wykonanie filaru w sposób znacznie szybszy i dokładniejszy, przy jednoczesnym uniknięciu całego szeregu pracochłonnych czynności – wiadomo nie od dziś, że w branży budowlanej oszczędność czasu jest równoznaczne z obniżeniem kosztów. Dzięki temu tuleje papierowe Extra Rura znajdują powszechne zastosowanie zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i przemysłowym.

fot. RUKARBUD

Tuleje tekturowe – bezpieczeństwo przede wszystkim

W dzisiejszych czasach większość inwestorów podczas dokonywania wyboru kluczowych produktów kieruje się przede wszystkim względami ekonomicznymi, decydując się na rozwiązania pozwalające na obniżenie kosztów. Klienci chcący postawić filar lub kolumnę najczęściej wybierają tuleje papierowe i tekturowe. Szalunek wykonany z kartonu pod względem ceny jest realnie korzystniejszym rozwiązaniem od szalunku stalowego, przy czym nie ustępuje mu ani trochę pod kątem jakościowym. Szalunki Extra Rura spełniają wszelkie wymagania Certyfikatu Bezpieczeństwa, a produkowane są przy użyciu najlepszych dostępnych materiałów. Producent, firma Rukarbud, stawia duży nacisk na jakość produktu, a przede wszystkim na bezpieczeństwo i funkcjonalność końcowego wyrobu. Szalunkowe tuleje papierowe (tuleje tekturowe) Extra Rura są dostępne w różnorodnych rozmiarach: średnice od 150 do 800 mm, długość do 10 m. Oferta obejmuje standardowe średnice: 150, 180, 200, 250, 300, 350, 400, 450, 500, 550, 600, 700 i 800 mm. Szalunki produkowane są w długościach od 2,5 mb wzwyż co 0,5m do 6mb. Producent oferuje również wykonanie tulei papierowych w innych długościach na szczegółowe zamówienie klienta.

32-020 Wieliczka, ul. Stroma 21, woj. małopolskie
tel. (012) 250-08-89, 698 192 889,


Liczba odwiedzin: 197 | Data publikacji: 2020-05-27

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:


Podobne artykuły


Dobór rur do instalacji co nie wydaje...
Budownictwo drewniane, w ostatnich latach przeżywa zarówno w...
Ogrzewanie podłogowe w Polsce jest dziś nie...
08.07.2020 | Piece, kotły
Małe kotły na pellet Klimosz, jedna z...
29.05.2020 | Studnie
Pytanie, jak wykopać studnię głębinową to fraza...
27.05.2020 | Automatyka domowa
Kable grzewcze są doskonałym rozwiązaniem wielu problemów...
22.05.2020 | Uzdatnianie wody
Przydomowa oczyszczalnia ścieków to szansa na niezależność...
21.05.2020 | Pompy
W tej chwili coraz większym problemem staje...
W ofercie firmy Adiam, oferującej narzędzia diamentowe...
23.04.2020 | Posadzki przemysłowe
Odgłosy kroków czy upadających przedmiotów, szum wody...
Firma EWE Armatura wyspecjalizowała się w produkcji...
13.01.2020 | Energia ekologiczna
Produkty ekologiczne czy wykorzystujące źródła odnawialne są...
04.12.2019 | Ogrzewanie
Nieustanny rozwój, ciągłe dążenie do doskonałości oraz...
18.11.2019 | Chemia budowlana
Łazienka powinna cieszyć ładną aranżacją, będąc przy...
20.08.2019 | Domy prefabrykowane
Budowa domu z keramzytu to z wielu...
toolmec-glowne
11.07.2019 | Wózki widłowe
Wózek widłowy diesel, elektryczny czy LPG? To...
17.06.2019 | Studnie
Istnieją dwa sposoby na pozyskanie wody dla...
28.05.2019 | Piece, kotły
Czy kotły c.o. na ekogroszek są ekologiczne?...
21.05.2019 | Beton komórkowy
Budowa posadzki wiąże się z dokonywaniem wielu...
06.03.2019 | Ogrzewanie
Czy montaż grzejnika może być banalnie prosty?...
24.01.2019 | Uzdatnianie wody
Inwestycja w filtry wody do domu i...
To trudne pytanie, ale w dobie wszechobecnego...
11.01.2019 | Ogrzewanie
Nadejście zimy to powrót problemów, które tej...
keramzyt-impregnowany
29.08.2018 | Kruszywa
Budownictwo mieszkaniowe jedno- i wielorodzinne, garaże, budynki...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.

Słowa kluczowe: rury, słupy kartonowe, szalunki karton, kolumny, filary, rukarbud, zbrojenia, zbrojeniowe, ozdoby, ozdobne, głowice, głowice ozdobne, szalunki kartonowe, szalunki z kartonu, producent tulei tekturowych,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy