Ładowanie i rozładowywanie materiałów sypkich – łyżki
Na każdej budowie i gospodarstwie rolnym spotykamy się z problemem przenoszenia, załadunku i transportu materiałów sypkich. W zakresie takich robót podstawowym narzędziem są różnego rodzaju łyżki podczepiane do ładowaczy czołowych (EURO/SMS) oraz ładowarek teleskopowych.
Firma Metalinvest swoją ofertę tego osprzętu otwiera łyżką prostą, której głównym przeznaczeniem jest załadunek oraz rozładunek materiałów sypkich. Kształt łyżki ułatwia zgarnianie materiału oraz całkowite napełnienie łyżki. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego materiału oraz solidnego wzmocnienia podwójną blachą tylnej konstrukcji łyżka gwarantuje bezpieczną i długotrwałą pracę. Powłoka lakiernicza nanoszona jest na mokro.
Konstruktorzy Metalinvest szczególną uwagę poświęcili wysokiej dokładności wykonania lemiesza. Dodatkowo już w standardzie lemiesz wykonywany jest ze stali Hardox o grubości 12mm.

 

łyżki do materiałów sypkich łyżki do materiałów sypkichfot. Metalinvest

Dużo bardziej zaawansowanym urządzeniem w zakresie łyżek jest mieszalnik do betonu, który może być wykorzystywany w szeregu prac budowlanych. Wszędzie tam, gdzie ekipa budowlana ma ograniczony dostęp do energii elektrycznej mieszalnik do betonu jest przydatnym i wygodnym rozwiązaniem. Produkt ten szczególnie dobrze sprawdza się przy utwardzaniu nawierzchni, renowacji i budowie chodników, kanałów burzowych, ściekowych, krawężników, itp. Uniwersalne zastosowanie mieszalnika nie kończy się jedynie na przygotowaniu zaprawy. Ułatwia on również transport gotowej mieszanki do miejsca, w którym będzie ona stosowana.
Tak jak w przypadku łyżki ładowarkowej również mieszalnik do betonu zbudowany jest z trudno ścieralnej stali z dokładnie wykonanym lemieszem. Wyposażony jest w rozdzielacz hydrauliczny sterujący ślimakiem oraz spustem betonu (w opcji), silnik hydrauliczny z przekładnią łańcuchową. Element mieszający – ślimak jest przystosowany do wykonywania mieszanek na sucho i mokro. Krata zabezpieczająca spełnia rolę ochrony dostępu do ślimaka. Na kracie są umiejscowione zęby, na których można rozcinać worki z cementem dodawanym do mieszanki. Dodatkowym elementem jest rura spustowa, dzięki której pomocnik operatora może sterować wylewaniem betonu wg potrzeb.
W zakresie łyżek specjalistycznych ofertę zamykają urządzenia typowo rolnicze. Są to łyżko – krokodyl, łyżka wielofunkcyjna i krokodyl. Urządzenia znajdują zastosowanie w załadunku oraz rozładunku obornika, kukurydzy oraz sianokiszonki. Konstrukcja i materiały zastosowane przy produkcji urządzenia tak jak w przypadku poprzednich łyżek charakteryzują się wysoką trwałością.

 

łyżki do materiałów sypkich łyżki do materiałów sypkichfot. Metalinvest

 

Transport ładunków różnych – kontenery transportowe
W zakresie transportu ładunków różnych w rolnictwie firma Metalinvest oferuje szeroką gamę skrzyń ładunkowych. Są to urządzenia z mechanicznym jak i hydraulicznym systemem rozładunkowym przystosowane do zaczepiania na trójpunktowym układzie zawieszania ciągnika. Konstrukcja skrzyń umożliwia
napełnianie materiałów sypkich oraz samo-rozładunek przez zwolnienie zaczepu. Szybkie otwieranie przedniej burty umożliwione jest przez zwolnienie blokad na sprężynach. W przypadku skrzyń ładunkowych z wywrotem hydraulicznym wyładunek jest realizowany przez siłownik.
Wykonanie kontenerów transportowych charakteryzuje wysoka jakość. Powłoka lakiernicza nanoszona jest na mokro, na życzenie klienta istnieje możliwość ocynkowania produktu.
Standardowo skrzynie wyposażane są w lemiesz ze stali trudno ścieralnej St 70-2.

 

kontenery transportowe kontenery transportowefot. Metalinvest

 

Prace na wysokościach – kosz transportowy
Uniwersalne cechy w zastosowaniu w budownictwie lub działalności rolniczej posiada również kosz transportowo – wysokościowy przeznaczony do instalowania na ładowarkach. Przeznaczony jest on do pracy w sadach lub przy pracach na wysokościach.
Ocynkowany kosz wyposażony jest w Euro-zaczep oraz ryglowane drzwiczki.

 

kosz transportowyfot. Metalinvest

 

Ładunek i załadunek bel, obornika – chwytaki, podnośniki, gable
Metalinvest proponuje również urządzenia przeznaczone do typowych prac rolniczych. Uwagę zwracają narzędzia przeznaczone do załadunku i rozładunku bel słomy czy obornika.
Solidną i wzmocnioną konstrukcją charakteryzują się gable do załadunku i rozładunku obornika. Zapewnia ona długą bezawaryjną i bezpieczną pracę. Gable wykonywane są w szerokościach roboczych od 1,2m do 2,0m. Kute zęby zapewniają zwiększoną wytrzymałość osprzętu. Użytkownik ma możliwość zamocowania urządzenia do ładowaczy czołowych (EURO/SMS) oraz różnych typów ładowarek
teleskopowych.

 

chwytaki, podnośniki, gable chwytaki, podnośniki, gablefot. Metalinvest

W zakresie załadunku i rozładunku bel sianokiszonek, słomy lub siana ciekawym urządzeniem jest hydrauliczny chwytak dedykowany do zawieszania na ładowaczach lub ładowarkach. Wyposażony jest w siłowniki, które są schowane w ramie, tym samym nie zahaczają się o bele oraz gwarantują stały nacisk. Solidna i dokładnie wykonana konstrukcja łap gwarantuje bezpieczne przewożenie również bel
owiniętych folią o maksymalnej średnicy 1,65 m.
Mniej zaawansowanymi technicznie aczkolwiek przydatnymi w opisywanych pracach gospodarskich są również podnośniki do bel oraz nośnik szpicowy.

 

chwytaki, podnośniki, gablefot. Metalinvest

 

Pobieranie, wycinanie i transport kiszonki
Wycinaki służą do wycinania kiszonki i sianokiszonki z pryzm silosowych i transportu do miejsca skarmiania lub wyładunku na środek transportu. Wycinak kiszonki składa się z ramy, w której osadzone są zęby poziome. Do ramy za pomocą sworzni zamocowany jest wycinak, który jest zamykany i otwierany za pomocą dwóch cylindrów hydraulicznych. Siłowniki hydrauliczne o dużej mocy specjalnie zaprojektowane i wykonane pod kątem sprawności i trwałości gwarantują niezawodność przy wycinaniu bloków z pryzmy lub rozcinaniu bel. Kute wymienne zęby charakteryzujące się dużą wytrzymałością zostały specjalnie dopasowane do konstrukcji urządzenia. Grubościenny profil, w której osadzone są tuleje prowadzące zęby gwarantuje sztywność ramy i zapobiega jej odkształceniom przy dużym obciążeniu. Szczęka górna ze stali wzmocnionej wyposażona w zęby boczne oraz przednie (wymienne) wykonany ze stali HARDOX pozostawia gładkie powierzchnie w miejscu cięcia. Konstrukcja oraz sposób jej działania zostały tak opracowane aby nie naruszać struktury pryzmy podczas cięcia dzięki czemu nie zachodzą przyspieszone procesy gnilne. Ocynkowane i hartowane sworznie oraz tuleje ślizgowe wykonane ze stali odpornej na ścieranie zapewniają niezawodność działania. Solidna i trwała konstrukcja wykonana ze stali o podwyższonej wytrzymałości oraz zabezpieczenie powłoką lakierniczą nanoszoną nowoczesną metodą natryskową gwarantują długotrwałe i bezpieczne użytkowanie. Urządznenia można zamocować do ładowaczy czołowych (EURO/SMS) oraz różnych typów ładowarek teleskopowych.

 

pobieranie, wycinanie, transport kiszonki pobieranie, wycinanie, transport kiszonkifot. Metalinvest

Modyfikacją maszyn do wycinania i transportu kiszonki są szarpaki. Szarpak kiszonki jest urządzaniem przeznaczonym do pobierania kiszonki z silosów oraz transport do miejsc karmienia lub załadunku na rożne środki transportu. Szarpak znajduje szerokie zastosowanie tam gdzie kiszonka składa się z trawy lub kukurydzy. Uniwersalność szarpaka pozwala na używanie go również jako łyżki do materiałów sypkich bez konieczności przezbrajania Przeznaczony jest m. in. do pobierania porcji kiszonek z pryzmy, półpłynnych frakcji obornika, przenoszenie balotów, ładowania chrustu oraz do wielu innych prac rolniczych i komunalnych. Pełne dno łyżki umożliwia całkowite zebranie materiału i zabezpiecza go przed wypadaniem. Specjalnie wyprofilowane zęby wykonane ze stali o podwyższonej wytrzymałości ułatwiają wydobycie materiału, dociśnięcie i wepchnięcie do środka łyżki.
Pobieranie i transport materiałów drobnych i półpłynnych umożliwiają łyżko – wycinaki. Szczęka górna oraz łyżka wykonana ze stali wzmocnionej wyposażona w zęby boczne oraz przednie (wymienne) wykonany ze stali HARDOX pozostawia gładkie powierzchnie w miejscu cięcia. W celu uzyskania odpowiedniego ścisku materiału zastosowano dwa dużej mocy siłowniki hydrauliczne. Możliwość zamocowania do ładowaczy czołowych (EURO/SMS) oraz różnych typów ładowarek teleskopowych.

 

pobieranie, wycinanie, transport kiszonkifot. Metalinvest

 

Pielęgnacja łąk i pastwisk – brona z chwastownikiem
Nowości Metalinvest w zakresie maszyn rolniczych zamyka brona przeznaczona do pielęgnacji łąk i pastwisk. Konstrukcja brony łąkowej pozwala na równomierne i dokładne równanie powierzchni, niwelację kretowisk, kopców oraz odchodów zwierzęcych. Brona łąkowa powoduje szybkie obsychanie gleby i przyśpieszenie jej ogrzewania. Głównym celem jej używania jest uzyskanie przyśpieszenia terminu siewu oraz szybszy i wydajniejszy wzrost traw. Siatki włóki są wyposażone w elementy robocze z dwustronną możliwością zastosowania: strona zębata służy do: szybkiego obsychania gleby i przyśpieszenie jej ogrzewania. Dzięki temu uzyskujemy przyśpieszenie terminu siewu oraz powoduje równomierny wzrost. Strona gładka służy do obróbki powierzchni trawiastych, rozdrabniania brył gleby oraz wyrównywania. Brony występują w dwóch wersjach hydrauliki, jedno i dwusiłownikowych oraz dwa rodzaje odlewów typu COMBI (na pole, łąki i pastwiska) lub NORMAL (na łąki i pastwiska) .
Brona MULTI bazuje na standardowej bronie dwusiłownikowej do której dołączony jest rama z trzema rzędami podwójnych zębów sprężynowych wykonanych z pręta fi 7. Bezpośrednimi korzyściami z zastosowania chwastownika: zniszczenie chwastów, spulchnienie gleby, polepszenie dostępności składników pokarmowych, pobudzenie do rozkrzewiania oraz uaktywnienie napowietrzania gleby. Brona MULTI łączy w sobie cechy tradycyjnej brony łąkowej oraz chwastownika dzięki czemu pozwala zaoszczędzić czas pracy na łąkach oraz zwiększyć efektywność prac.

 

brona z chwastownikiem brona z chwastownikiemfot. Metalinvest

 

Metalinvest – elastycznie pod indywidualne zamówienie
Producent opisywanych urządzeń, firma Metalinvest powstała w 2012 r. postawiła sobie za cel produkcję głównie urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa i klientów na rynku krajowym jak i zagranicznym. Dzięki nowoczesnemu parkowi
maszynowemu i wykorzystywaniu innowacyjnych technik komputerowych modelowania 3D, firma może szybko odpowiadać na potrzeby klientów i szybko projektować zamówione elementy oraz wdrażać nietypowe rozwiązania, co ostatecznie pozwala na produkcję nie tylko maszyn katalogowych, ale również tych wykonywanych pod indywidualne zamówienie.

Ze szczegółową ofertą firmy Metalinvest można zapoznać się na stronie: www.metalinvest.pl

 

78-630 Człopa , ul. Rybacka 2 , woj. zachodniopomorskie
tel. 673872140,