Nowoczesne maszyny rolnicze dla wymagających

Sprzęt rolniczy od polskiego producenta

Szybko, efektywnie, bezpiecznie – to oczekiwania, jakie współczesne rolnictwo ma wobec maszyn i sprzętu rolniczego. Tak zarysowane wymagania to również dobitny dowód na to, jak bardzo ta gałąź gospodarki jest dziś sprofesjonalizowana, oczekując rozwiązań skrojonych na miarę potrzeb, które usprawnią codzienną pracę i odciążą człowieka. Na wymagania firm z sektora rolniczego muszą też dziś umieć odpowiedzieć dostawcy sprzętu rolniczego, którzy nowoczesne maszyny i urządzenia rolnicze dopasowują do różnych wymagań, zawsze jednak mając w horyzoncie widzenia optymalizację stosowanych rozwiązań konstrukcyjnych. Jedną z takich firm jest Keltec-Pl Sp. z o.o. – producent sprzętu rolniczego dla wymagających.

Firma Keltec-Pl Sp. z o.o., która początkowo zajmowała się głównie produkcją osprzętu do maszyn budowlanych, z czasem poszerzyła swoją ofertę o profesjonalny sprzęt rolniczy. Dziś przedsiębiorstwo zaopatruje rolników w nowoczesne maszyny rolnicze, wśród których znajdują się m.in. chwytaki i transportery do beli, przecinak do bel, szybkozłącza i in.

Transport beli
Jednym z flagowych rozwiązań z oferty Keltec-Pl Sp. z o.o. jest transporter beli, który umożliwiają ich szybki i bezpieczny transport bez uszkodzeń. Jednocześnie jest to sprzęt rolniczy, który jest bezawaryjny w eksploatacji, co gwarantuje solidna i wytrzymała konstrukcja. Użytkownicy podkreślają ponadto, że dzięki użyciu jednego, uniwersalnego rozwiązania, zmniejsza się też zniszczenia pola uprawnego.

 

sprzęt rolniczy keltecfot. Keltec-Pl Sp. z o.o.

 

– Jednym z ważniejszych aspektów, na które zwracają dziś uwagę klienci kupujący nowoczesne maszyny rolnicze, są kwestie związane z bezpieczeństwem. Dlatego transporter beli wyposażony jest w automatyczne blokady bezpieczeństwa po obu stronach – mówi Artur Augustyniak z firmy Keltec-Pl Sp. z o.o.
Samo załadunkowy transporter beli występuje w dwóch wersjach, dzięki czemu można dopasować rozwiązanie najbardziej adekwatne do potrzeb danego klienta. Tam, gdzie szczególnie liczy się efektywność i potrzebna jest maszyna rolnicza o maksymalnej wydajności, najlepiej sprawdzi się dwuosiowy transporter na 10 bel.
– Możliwości tego typu sprzętu rolniczego to 72 bele na godzinę, które można przewieźć na odległość do 1 kilometra – wyjaśnia Artur Augustyniak.
Z kolei wersja jednoosiowa na 8 bel w ciągu godziny przewiezie maksymalnie 60 sztuk bel.

 

sprzęt rolniczy keltec Specyfikacja techniczna transportera bel w wersji jednoosiowej i dwuoosiowej

 

Przecinacz do beli
– Inną popularną maszyną rolniczą naszej produkcji jest przecinacz do beli, który podczas cięcia sam usuwa folię i siatkę, odciążając człowieka i zdejmując z niego konieczność wykonywania tej pracy ręcznie  – mówi Artur Augustyniak.

 

sprzęt rolniczy keltec sprzęt rolniczy keltecfot. Keltec-Pl Sp. z o.o.

 

Jak działa przecinacz do bali?
Otóż ostrza, w które jest wyposażona ta maszyna rolnicza, tną bele od spodu do góry, dzięki czemu kiszonka nie wypada na folię. Następnie folia i siatka są usuwane do góry na długich chwytach zaciskowych, które zapewniają też ich mocne przytrzymywanie. Te same uchwyty są w stanie usunąć do 90% sznurka z beli siania lub słomy w czasie ich rozcinania.
Maszyna doskonale nadaje się do podawania kiszonki do wozów paszowych i okrągłych podajników, jak również bezpośrednio na korytarze paszowe. Dzięki innowacyjnej konstrukcji nie trzeba przy tym obawiać się, że folia i siatka spadną poniżej poziomu zębów tnących. Nowoczesna maszyna rolnicza, jaką jest przecinacz do beli, wykorzystywana jest również do podziału siana i bel słomy.

 

sprzęt rolniczy keltecSpecyfikacja techniczna przecinacza do beli

 

Przecinacz może być zamocowany do dowolnej ładowarki lub ciągnika, który wyposażony jest w ładowacz czołowy. Do sterowania chwytaków folii i sitaki oraz szczęki tnącej wymagany jest tylko jeden układ hydrauliczny.

Z ofertą firmy Keltec-Pl Sp. z o.o. można zapoznać się na stronie: www.keltec.pl


Liczba odwiedzin: 52 | Data publikacji: 2018-03-05

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Zakup maszyn budowlanych i rolniczych wiąże się z dużymi kosztami. Dlatego właściciele firm starają się kupować maszyny uniwersalne, takie jak ładowacze czołowe, ciągniki czy ładowarkfi teleskopowe, na których można instalować osprzęt o wielorakich funkcjach. Są to łyżki uniwersalne, kontenery, łyżki do mieszania betonu, kosze transportowe itp. Producenci tego typu urządzeń stawiają przede wszystkim na to by ich produkty charakteryzowały się funkcjonalnością, trwałością i dobrym stosunkiem jakości do ceny. Jedną z takich firm jest Metalinvest z Wałcza.

Ładowarki kołowe to najczęściej używane maszyny w przemyśle. Jedną z najważniejszych części tych maszyn jest łyżka, która odpowiednio skonfigurowana odpowiada za wydajność całej pracy maszyny i jej właściwe wykorzystanie. Wieloletnie doświadczenie firmy Fuhrmann w produkcji łyżek oraz zastosowanie najwyższej jakości szwedzkiej stali gwarantuje ich długą żywotność.

Od firm serwisujących maszyny budowlane wymaga się przede wszystkim szybkiej reakcji na zgłoszenia oraz bezpośredniej dostępności części zamiennych. Firma KNK SERWIS prowadzi serwis maszyn do produkcji, transportu i pompowania betonu. W swojej ofercie posiada części do wszystkich najważniejszych marek maszyn pracujących w tym sektorze branży. O działalności firmy i jej osiągnięciach rozmawialiśmy z Gerardem Kuligem, dyrektorem firmy.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. łódzkie
woj. podkarpackie

Słowa kluczowe: przecinacz do bali, przecinacze do beli, transport beli, transportowanie bel, chwytaki do bel