CLIM’UP SMART – jak to działa?

CLIM’UP SMART to nowoczesny zestaw klimatyzacji ściennej, który latem chłodzi, a zimą ogrzewa. Idealne rozwiązanie na polskie warunki atmosferyczne, ponieważ sprawdza się przez cały rok. Dzięki jednej jednostce z łatwością można zadbać o komfort termiczny w pomieszczeniu o każdej porze roku, zwłaszcza że ten klimatyzator, działający jako pompa ciepła typu powietrze/powietrze, pracuje nawet do temperatury -15 stopni Celsjusza. Za funkcjonalność naprzemiennego chłodzenia i grzania odpowiada specjalny komponent zamontowany wewnątrz klimatyzatora CLIM’UP SMART, który odwraca standardowy obieg chłodniczy w urządzeniu. W efekcie jednostka wewnętrzna tymczasowo staje się skraplaczem i nagrzewa wnętrza, a jednostka zewnętrzna parownikiem i ogrzewa powietrze nawiewane.

fot. De Dietrich Technika Grzewcza

Gdzie zastosujesz?

Klimatyzator, który jednocześnie jest pompą ciepłą powietrze/powietrze, to świetne rozwiązanie nie tylko dla mieszkań i domów jednorodzinnych. Takie urządzenie pozwala np. na korzystanie przez cały rok z domku letniskowego, w którym nie ma tradycyjnego ogrzewania. Warto też rozważyć opcję klimatyzatora jako pompy ciepła powietrze/powietrze, jeśli zimą potrzebujemy „dogrzać” pomieszczenia, a latem je schłodzić. Taka sytuacja to częsty problem użytkowych poddaszy: latem dach się szybko nagrzewa i temperatura jest trudna do wytrzymania, a zimą dach szybko się wychładza i temperatura na poddaszu jest zazwyczaj niższa niż na pozostałych kondygnacjach.

Jaki klimatyzator jako pompa ciepła?

Bardzo dobrym wyborem dla domu są klimatyzatory renomowanej francuskiej marki BDR Thermea Poland (De Dietrich), ponieważ ich jakość i możliwości są zawsze dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników. Linia klimatyzatorów ściennych CLIM’UP SMART obejmuje szereg modeli o mocach od 2,6 do 6,7 kW. To urządzenie typu monosplit. Tworzy je niewielkich rozmiarów jednostka zewnętrzna oraz nowoczesna i dyskretna jednostka wewnętrzna, która doskonale dopasuje się do różnych aranżacji pomieszczeń. Co jeszcze wyróżnia modele De Dietrich?

fot. De Dietrich Technika Grzewcza

Optymalny tryb pracy na każde warunki

Ważną zaletą tej linii klimatyzatorów jest możliwość prostego dostosowania parametrów do potrzeb użytkownika, ponieważ każdy z wariantów wyposażony został w kilka funkcji dostosowanych do różnych sytuacji. Użytkowanie ułatwiają więc m. in. tryb automatycznej regulacji temperatury, tryb osuszania i wentylacji pomieszczenia lub tryb eliminacji zimnych przeciągów.

Priorytety, czyli komfort użytkowników

Klimatyzatory stworzone zostały w jednym celu: poprawy komfortu przebywania w pomieszczeniach. Dlatego klimatyzator CLIM’UP SMART wyposażony został w wentylator o zmiennej prędkości, który umożliwia nawiew powietrza w 4 kierunkach oraz na odległość aż do 15 metrów. Możliwość zmiany prędkości wpływa także na wydajność urządzenia, a ta z kolei przekłada się na realne oszczędności w portfelu użytkownika.

fot. De Dietrich Technika Grzewcza

Jeden z najcichszych klimatyzatorów na rynku

Nowoczesne klimatyzatory, które są pompami ciepła typu powietrze/powietrze naprzemiennie chłodzą i ogrzewają. Aby zapewnić pełną wygodę obu trybów pracy w domowym zaciszu, producent zadbał, by były to urządzenia cichobieżne i w pełni zautomatyzowane. Korzystamy z prostego i intuicyjnego zdalnego sterowania o zasięgu do 8 metrów i nie musimy się martwić o głośną pracę czy męczące szumy dochodzące ze ściany w nocy (poziom ciśnienia akustycznego to zaledwie 20 dB(A)).

Bezobsługowa pielęgnacja i zdrowe powietrze dla wszystkich domowników

Jedną z najważniejszych, szczególnie dla alergików, funkcji klimatyzatora CLIM’UP SMART jest system samooczyszczania jednostki wewnętrznej, który zapobiega tworzeniu się pleśni oraz rozprzestrzenianiu się bakterii i wirusów. Możemy zatem cieszyć się w pełni sprawnym i wydajnym urządzeniem, które nie wymaga żmudnej pielęgnacji, a dostarczy nam czyste i zdrowe powietrze przez cały rok.

fot. De Dietrich Technika Grzewcza

Energooszczędny i przyjazny dla środowiska

Klimatyzator (jako pompa ciepła) CLIM’UP SMART jest rozwiązaniem przyjaznym środowisku. To urządzenie wysokiej klasy energetycznej, wyposażone w wysokowydajną sprężarkę ROTARY DC INVERTER. Sprężarka zasilana jest bardziej ekologicznym czynnikiem chłodzącym R32, który zmniejsza wpływ klimatyzatora na środowisko aż o 68% w porównaniu do systemów bazujących na standardowym czynniku R410A. Ponadto ten klimatyzator nie ma wpływu na warstwę ozonową Ziemi i łatwo poddaje się późniejszemu recyklingowi.

fot. De Dietrich Technika Grzewcza

Jeśli zatem rozważamy inwestycję w klimatyzację na nadchodzący sezon letni, warto wybrać efektywne urządzenie, które wykorzystamy także w chłodniejszej części roku.

Więcej informacji o klimatyzatorach jako pompach ciepła powietrze/powietrze CLIM’UP SMART znajdziemy na stronie producenta BDR Thermea Poland (De Dietrich): www.dedietrich.pl

54-105 Wrocław, ul. Północna 15-19, woj. dolnośląskie
tel. 801 080 881,