Inwestując w czyste powietrze, inwestujesz w siebie. Wraz z jakością wdychanego powietrza poprawia się bowiem nie tylko samopoczucie, ale przede wszystkim stan zdrowia. W dobie rosnących kosztów utrzymania budynków mieszkalnych,  każdy inwestor dąży do bardziej ekonomicznych rozwiązań, które w jak najefektywniejszy sposób spełnią jego oczekiwania oraz przyczynią się do znacznych oszczędności. Aby zapewnić jak najmniejszą stratę energii w budynku, należy zdecydować się na odpowiednie materiały lub elementy konstrukcyjne. Bardzo często brane są pod uwagę tylko izolacja oraz stolarka okienna. Dzięki temu powstają budynki szczelne, które ograniczają straty energetyczne do minimum, a dodatkowo chronione są przed zewnętrznym hałasem. Rozwiązania takie oznaczają jednak inny problem – który często nie jest brany pod uwagę – niezadowalająca jakość powietrza wewnątrz budynku, która w efekcie jest związana z koniecznością otwierania okien, w celu wymiany zużytego oraz nieświeżego powietrza. W praktyce powstaje zatem sprzeczność techniczna, której rozwiązanie stanowić może jedynie wydajny system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Wentylacja naturalna nie spełnia założonych wymagań – również w kontekście norm prawnych. Zimą częste otwieranie okien powoduje spadek temperatury w pomieszczeniu oraz poczucie dyskomfortu. Nie jest to również rozwiązanie efektywne pod kątem oszczędności energii, co stanowi także wadę w przypadku wentylacji bez odzysku ciepła. Należy zatem stwierdzić zasadność poniesienia nakładów inwestycyjnych, związanych z instalacją nowoczesnego systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, by w przyszłości ograniczyć koszty zużycia energii oraz eksploatacji systemu wentylacji oraz móc cieszyć się pełnym komfortem cieplnym w wentylowanych pomieszczeniach. Decydując się na taki wydatek warto zadbać o to, by radość z czystego powietrza trwała jak najdłużej. Wybór produktów marki Zehnder lub Paul to aż pięć lat pewności, że nawet jeśli konieczna będzie jakakolwiek naprawa, zostanie ona wykonana w możliwie najszybszym terminie, z maksymalnym profesjonalizmem i bez dodatkowych kosztów.

 

efektywana wentylacja zehnderfot. Paul

 

Dla kogo przedłużona gwarancja?
Aby użytkownicy systemów wentylacji marki Zehnder i rekuperatorów Paul mogli ubiegać się o udzielenie przedłużonej do pięciu lat gwarancji, muszą spełnić pięć podstawowych warunków. Po pierwsze, cały system musi być prawidłowo zaprojektowany. Już na pierwszym etapie inwestycji specjaliści marki Zehnder i Paul wspomagają w kompetentnym doradztwie, prawidłowym zaprojektowaniu i wykonaniu całego systemu. Po drugie,  przedłużona 5-letnia gwarancja obowiązuje tylko dla systemów złożonych wyłącznie z komponentów firmy Zehnder oraz rekuperatorów Zehnder bądź Paul. W skład takiego systemu wchodzą urządzenia wentylacyjne o wydajności mniejszej niż 800 m3/h, systemy rozdzielania powietrza oraz wymienniki ciepła. Po trzecie, wszystko musi być prawidłowo zamontowane, zgodnie z wytycznymi zawartymi w instrukcjach montażowych producentów. Po czwarte, system musi zostać prawidłowo uruchomiony przez autoryzowaną firmę wykonawczą, a poprawność jego działania musi zostać potwierdzona protokołem uruchomienia. Po piąte i ostatnie, regularna wymiana filtrów oraz konserwacja systemu muszą być przeprowadzane zgodnie z  „Planem serwisowym dla urządzeń wentylacyjnych“ firmy Zehnder i odnotowywane w książce serwisowej. Warto zatem rozważyć podpisanie umowy serwisowej na cały okres przedłużonej gwarancji. Spełnienie tych pięciu prostych warunków zagwarantuje komfort użytkowania i bezproblemową pracę urządzeń.

 

efektywana wentylacja zehnderfot. Zehnder

 

Kiedy i kto wnioskuje o udzielenie przedłużonej gwarancji?
Po zaprojektowaniu, zakupie i montażu urządzeń marki Zehnder lub Paul sprzedawca wykonuje poprawny montaż i potwierdza to protokołem pierwszego uruchomienia. Następnie wypełnia dostępny na stronie internetowej lub w dziale wentylacji marki Zehnder formularz rejestracyjny i wraz z protokołem uruchomienia, protokołem regulacji systemu oraz kopią faktury sprzedażowej wystawionej użytkownikowi instalacji wysyła na adres producenta ([email protected] dla obu marek). Przedstawiciel producenta weryfikuje poprawność wniosku i po jego zaakceptowaniu  odsyła klientowi  teczkę zawierająca komplet dokumentacji potwierdzającej przedłużoną 5-letnią gwarancję.

Co obejmuje przedłużona gwarancja?
Przedłużona gwarancja polega na bezpłatnym usunięciu ujawnionych w czasie pięciu lat od poprawnego uruchomienia systemu wad fabrycznych i materiałowych, a także na możliwości przystąpienia do programu obsługi systemu na preferencyjnych warunkach. Z gwarancji wyłączone są elementy podlegające naturalnemu zużyciu (np. filtry) oraz elementy, które muszą być wymieniane w trakcie prac konserwacyjnych, szkody powstałe na skutek nieprawidłowego montażu, niezgodnego z instrukcją użytkowania lub w wyniku działania czynników zewnętrznych (np. mrozu lub wyładowań atmosferycznych, nieprawidłowego składowania, uszkodzenia fizycznego, braku czyszczenia i konserwacji, siły wyższej). W przypadku awarii kupujący/użytkownik instalacji może wysunąć swoje roszczenie bazujące na przedłużonej 5-letniej gwarancji za pośrednictwem firmy instalacyjnej. Przedłużona 5-letnia gwarancja obejmuje bezpłatną dostawę części zamiennych oraz naprawę wraz z materiałem i czasem pracy (na terenie Polski).

 

efektywana wentylacja paulfot. Paul

 

Dlaczego warto starać się o przedłużoną gwarancję?
Sama możliwość ubiegania się o przedłużoną gwarancję mobilizuje wykonawcę systemu wentylacji marki Zehnder oraz Paul do zachowania podstawowych zasad projektowania i montażu urządzeń. To z kolei już samo w sobie eliminuje ryzyko awarii spowodowane nieprawidłowym dobraniem komponentów lub pomyłkami projektowymi, automatycznie podnosząc sprawność systemu. Dodatkowo, ubieganie się o pięcioletnią gwarancję wymusza pośrednio na użytkowniku właściwe korzystanie z urządzeń oraz regularną konserwację i wymianę filtrów, co również przedłuża czas bezawaryjnego działania wszystkich komponentów. System wentylacji mechanicznej to inwestycja, która ma zapewnić przede wszystkim komfort i idealny klimat. Jest to zawsze spora inwestycja. Nie dziwi więc fakt, iż tak ważne dla użytkowników są gwarancje i najwyższej jakości usługi serwisowe oferowane wraz z zakupem produktów. Oczekują oni by instalowane urządzenia były wydajne i energooszczędne, a także by działały bez zarzutu przez wiele lat. Przedłużona gwarancja to pewność, że inwestują Państwo w wysokiej jakości, perfekcyjnie dopasowane do siebie pod względem technologicznym produkty. W tym obszarze marki Zehnder i Paul oferują rozwiązania wyróżniające się najwyższą funkcjonalnością i żywotnością. Warto więc zainwestować w produkty sprawdzone, skorzystać z wiedzy specjalistów i zapewnić sobie komfortowy klimat wnętrz, bez przykrych niespodzianek. Zdrowie i dobre samopoczucie Twoje i Twojej rodziny jest przecież bezcenne!

Ze szczegółami pięcioletniej gwarancji można zapoznać się na stronach: Facebook firmy Paul oraz www.zehnder.pl

52-214 Wrocław, ul. Kurpiów 14a, woj. dolnośląskie
tel. 71 367 64 24,