Jak działa panel fotowoltaiczny?

Darmowy prąd ze słońca z Solar-Expert

Inwestycja w odnawialne źródła energii (OZE) to coraz częściej standard w budowie domów prywatnych oraz budynków przemysłowych, biznesowych czy przestrzeni użyteczności publicznej. Decydując się na pozyskiwanie energii ze słońca warto wiedzieć, jak działa panel fotowoltaiczny, czyli podstawa systemu, by wybrać najkorzystniejszy zestaw instalacji dla swoich potrzeb. Opłacalne rozwiązania w zakresie optymalnego wyboru fotowoltaiki i kolektorów solarnych oferuje firma Solar-Expert.

Jak działa panel fotowoltaiczny?

Instalacje fotowoltaiczne to sposób na oszczędność finansową i niezależność energetyczną, uzyskane w zgodzie z ekologią i zrównoważonym rozwojem. Działanie fotowoltaiki opiera się o współpracę systemu elementów, który tworzą: panele fotowoltaiczne, falowniki (inwertery, zmieniające produkowany przez ogniwa prąd stały na prąd zmienny) i systemy montażowe (haki, wkręty, złącza, stelaże). Sam panel zbudowany jest z wielu ogniw fotowoltaicznych i to w nich znajduje się wyjaśnienie jak działa panel fotowoltaiczny. To bowiem ogniwa, jako półprzewodniki zbudowane z wykorzystaniem pierwiastków krzemu lub selenu, prowadzą proces konwersji energii słonecznej na prąd i ciepło. Gdy promienie słoneczne padają na ogniwo, zachodzi zjawisko fotowoltaiczne. Foton (jednostka światła ze słońca) pada na płytę krzemową ogniwa, a ta, w procesie pochłaniania energii, wybija elektron, rozpoczynając ruch – przepływ energii elektrycznej. Ogniwa dzielą się na polikrystaliczne, monokrystaliczne i cienkowarstwowe. Te drugie są coraz popularniejsze, dzięki swej wydajności i wytrzymałości na uszkodzenia. Technologia ogniw cienkowarstwowych jest bardzo rozbudowaną gałęzią branży PV i choć najmłodsza, najmniej sprawna to rozwija się najbardziej dynamicznie, obecnie rzadko stosowana w Europie. Pojedyncze ogniwa łączone są w panele fotowoltaiczne, aby wytworzyć więcej energii. A inwertery, kolejny element systemu, przekazują przekształcony prąd stały w prąd zmienny do sieci użytkownika dopasowując parametry energii do tych panujących w sieci OSD.

fot. Solar-Expert

Sprawne działanie paneli fotowoltaicznych przekłada się na moc systemu, dlatego warto inwestować w modele trwałe, wydajne i solidne. Takie są moduły dostępne w sprzedaży Solar-Expert. Producent, korzystając wyłącznie z urządzeń renomowanych europejskich marek, oferuje do 20 lat pełnej gwarancji na systemy fotowoltaiczne. Decyzje dotyczące samego asortymentu oraz wiedza o zasadach działania paneli fotowoltaicznych są równie ważne, co wybór właściwego i rzetelnego dostawcy. Na co zwrócić uwagę w tym aspekcie?

Działanie fotowoltaiki – jak wybrać firmę?

Wiedząc, jak działają panele fotowoltaiczne, warto dla bezpieczeństwa własnego i powodzenia całej inwestycji wybierać firmy korzystające z elementów instalacyjnych i montażowych posiadających stosowne certyfikaty i spełniające europejskie normy jakościowe. Szybki rozwój technologii fotowoltaicznej wymaga też od liderów rynku wprowadzania nowoczesnych rozwiązań w tym zakresie. Solar-Expert współpracuje z naukowcami z Politechniki Krakowskiej, w celu opracowywania najbardziej wydajnych systemów i doboru odpowiednich elementów konstrukcji solarnych, zapewniających optymalne działanie paneli fotowoltaicznych.

fot. Solar-Expert

Równie ważna jest dostępność i bliskość ekipy montażowej od klienta. Firma Solar-Expert zapewnia profesjonalny serwis, bieżące naprawy oraz przeglądy instalacji kolektorów i fotowoltaiki wszystkich marek. Przeszkoleni profesjonaliści to gwarancja właściwego doradztwa, szybkiego montażu i trwałej, wydajnej eksploatacji modułów przez lata. Efektywność działania fotowoltaiki od Solar-Expert doceniają sami konsumenci. Firma w 2020 roku uzyskała tytuł Konsumenckiego Lidera Jakości, przyznawanego przez użytkowników systemów solarnych. Doświadczenie, które procentuje wraz z kolejnymi realizacjami i satysfakcją klientów, ma duże znaczenie dla firm realizujących inwestycje fotowoltaiczne, które budowane są na lata, przynosząc zyski z upływem czasu.

fot. Solar-Expert

Konsumencki Lider Jakości za kolektory słoneczne dla Solar Expert

Solar-Expert jest także jednym z wiodących producentów kolektorów słonecznych. Mając na uwadze wiedzę o tym, jak działa fotowoltaika, warto przybliżyć również specyfikę działania i zastosowanie kolektorów. Panele i kolektory mają inne zadania, ale wspólny cel przechwytywania i przetwarzania energii słonecznej. Kolektory przekształcają słoneczną energię w ciepło. To systemy, które sprawdzą się jako przydomowe podgrzewacze wody użytkowej, basenów, wspomagania C.O.. Nadmiar energii nie zostanie jednak spożytkowany, a zimą, gdy promieniowanie słoneczne jest ograniczone, kolektory dostarczą mniej ciepła niż latem. Działanie paneli fotowoltaicznych jest zatem szersze, ale w ofercie Solar-Expert znaleźć można systemy hybrydowe, łączące najbardziej efektywne elementy obu urządzeń do przetwarzania energii słonecznej, produkując zarówno w ciepło, jak i energię elektryczną. Kolektory słoneczne produkcji Solar-Expert posiadają certyfikat Solar Keymark. Wysoki standard systemów zapewnia także zastosowanie jakościowych materiałów do budowy kolektorów, dzięki czemu krakowska firma oferuje 15 lat gwarancji na oferowane zestawy.

fot. Solar-Expert

Solar-Expert – wybierz ekspertów od fotowoltaiki

Solar-Exper to sprawdzony partner inwestycji w energię odnawialną. Obok wysokiej klasy oferowanych systemów i usług, wartym zaznaczenia atutem jest optymalny stosunek jakości do ceny i wydajność produkowanych i dystrybuowanych przez firmę modeli kolektorów słonecznych oraz paneli fotowoltaicznych. Przy dużej popularności tematyki OZE, wielu przypadkowych firmach oferujących podobne zestawy usług, warto skorzystać z eksperckiego wsparcia rzetelnego lidera branży, sprawdzonego i docenianego także przez polskich konsumentów.

Ze szczegółową ofertą firmy wraz z poradnikami przybliżającymi działanie panelu fotowoltaicznego, można zapoznać się na stronie www.solar-expert.pl

30-702 Kraków, ul. Romanowicza 11/4, woj. małopolskie
tel. +48 32 230 27 14, +48 601 466 227,


Liczba odwiedzin: 1175 | Data publikacji: 2021-02-04

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


17.12.2021 | Energia ekologiczna
Choć obecnie planowane zmiany w fotowoltaice dotyczące...
01.09.2021 | Oświetlenie
Współczesne lampy solarne to coś więcej niż...
08.06.2021 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika to najszybciej rozwijający się sektor OZE...
30.03.2021 | Energia ekologiczna
Niezawodne, trwałe pokrycia dachowe – to pierwsze...
03.03.2021 | Ogrzewanie
W dobie coraz większych opłat za ogrzewanie...
01.03.2021 | Energia ekologiczna
Obowiązująca od 2021 roku obowiązkowa opłata mocowa,...
16.12.2020 | Energia ekologiczna
Od kilkunastu lat branża OZE w Polsce...
Optigruen - Solar15 to zielony dach retencyjny...
15.09.2020 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika na dachu bloku to rozwiązanie coraz...
20.08.2020 | Energia ekologiczna
Rosnąca skokowo ilość instalacji fotowoltaicznych w naszym...
10.08.2020 | Energia ekologiczna
Gdy szukamy najbardziej wydajnego, autonomicznego i opłacalnego...
22.07.2020 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika Bruk-Bet Solar to rozwiązanie dla klientów...
28.05.2020 | Stolarka otworowa
Poszukiwanie jakości często najlepiej zacząć od lokalnego...
04.05.2020 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika a brak prądu w sieci –...
29.01.2020 | Energia ekologiczna
Malborska firma KDP jest znana ze swojego...
19.12.2019 | Energia ekologiczna
Popularność fotowoltaiki nieustannie rośnie, ponieważ jest to...
07.11.2019 | Energia ekologiczna
W Polsce z roku na rok przybywa...
14.10.2019 | Energia ekologiczna
Wzrost cen energii, rozwój technologii, nowe przepisy...
30.08.2019 | Energia ekologiczna
Firma LMV Group dostarcza kompleksowe rozwiązania z...
Branża Odnawialnych Źródeł Energii nieustannie rośnie w...
15.09.2017 | Energia ekologiczna
Zasoby naturalne kurczą się gwałtownie, nic więc...
23.11.2016 | Energia ekologiczna
Prosty rachunek ekonomiczny jest czynnikiem, który w...
20.09.2016 | Energia ekologiczna
Według raportu Polskich Sieci Elektroenergetycznych już za...
11.01.2022 | Energia ekologiczna
W połowie grudnia branża OZE zawrzała po...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. lubelskie
woj. mazowieckie
woj. pomorskie
woj. pomorskie
woj. lubelskie
woj. pomorskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. podkarpackie
woj. mazowieckie
woj. małopolskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: jak działa fotowoltaika, działanie fotowoltaiki, działanie panela fotowoltaicznego, zasada działania panela fotowoltaicznego, solar, expert, solar expert, instalacje solarne, instalacje fotowoltaiczne, instalacje słoneczne, solary, panele solarne, tani prąd, tania energia, tania energia elektryczna, fotowoltaika, kolektory, kolektory słoneczne,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy