Aluprof S.A.Adres firmy:
43-300 Bielsko-Biała,
ul. Warszawska 153,
woj. śląskie
Zobacz na mapie


Kontakt:
tel. 338195300
Email: aluprof@aluprof.eu
WWW: www.aluprof.eu

Aluprof S.A.

O firmie


Aluprof jest częścią Grupy Kapitałowej Grupa Kęty S.A. Firma zajmuje się produkcją profili aluminiowych i obecnie jest jednym z czołowych producentów w Europie. Aluprof posiada swoje oddziały w wielku krajach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych. Przez ponad 50 lat Aluprof zebrał ogromne doświadczenie i posiada ponad 1300 stałych klientów. Firma może się pochwalić przychodzem przekraczającym 230 mln euro i rozwiniętym eksportem, który stanowi około 36% ogólnej sprzedaży.

 

Zakłady Aluprof w Polsce zajmują łącznie ponad 220 tys. m2 powierzchni i są wyposażone w zautomatyzowaną linię do produkcji kształtowników zespolonych, dziesięć najnowszej generacji linii do produkcji profili i skrzynek roletowych, magazyny wysokiego składowania oraz w nowoczesne zautomatyzowane linie do lakierowania proszkowego.

 

W skład oferty Aluprof wchodzą zarówno okna, drzwi, jak i systemy roletowe, systemy bramowe, a także systemy przeciwpożarowe oraz antywłamaniowe. Aluprof oferuje również takie rozwiązania jak systemy fasadowe aluminiowe czy ogrody zimowe aluminiowe. Wyroby aluminiowe oferowane przez firmę to skomplikowane technologicznie produkty spełniające szereg norm wymaganych w budownictwie. Producent stolarki aluminiowej na bieżąco udoskonala swoją ofertę, poszerzając równocześnie jej zakres.

 

Wybierając konstrukcje aluminiowe Aluprof można mieć pewność, że wybiera się zaawansowaną technologię, która zapewnia bezpieczeństwo mieszkańcom oraz ich dobytkom, ponieważ stanowią one skuteczną barierę dla włamywaczy a także ratują życie i zdrowie mieszkańców podczas pożaru. Systemy aluminiowe świetnie sprawdzają się również w budownictwie energooszczędnym.

Produkty i Usługi


Galeria


Artykuły o tej firmie


Nowoczesny budynek ma być jasny i przestronny. Osoby budujące dom coraz chętnej otwierają salon lub jadalnię na ogród, wybierając wielkogabarytowe okna panoramiczne czy drzwi tarasowe. Nierzadko, zajmują one większość ściany elewacyjnej i zapewniają tym samym bardzo dobry dopływ światła dziennego do wnętrza. Pomimo dużej powierzchni przeszklenia, nowoczesna stolarka zapewnia wysoki komfort termiczny.
Nowoczesne budownictwo stawia przede wszystkim na estetykę elewacji w nowo powstających budynkach. Niezmiennie modne w tym zakresie są duże połacie szklano-aluminiowe. Jednocześnie wzrastają wymagania co do termoizolacyjności budynków. Dlatego specjaliści branży budowlanej poszukują systemów aluminiowych, które spełniają kryteria budownictwa energooszczędnego, ponieważ przez nieodpowiednio dobrane fasady, okna i drzwi nieruchomość może tracić do 30 proc. energii cieplnej.
Z punktu widzenia budownictwa pasywnego wymagania stawiane budynkom energooszczędnym są niewystarczające. Dlatego to budownictwo pasywne charakteryzuje się jeszcze wyższymi współczynnikami związanymi z ochroną cieplną budynków. Budownictwo pasywne dzięki, któremu można ograniczyć zużycie energii a tym samym sprawić, że budynki będą będą ekologiczne i ekonomiczne wymaga stosowania materiałów i produktów o najwyższych potwierdzonych parametrach. Jest wśród nich stolarka otworowa. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom rynku Aluprof wprowadziła do swojej oferty nowoczesny system okienny MB-104 Passive, który uzyskał certyfikaty Instytutu Budynków Pasywnych w Darmstandt.
31.07.2015 | Stolarka otworowa
Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej... ale czy naprawdę zawsze czujemy się w pełni komfortowo w swoich domach? Gorące lato lub mroźne zimowe wieczory powodują, że temperatura wewnątrz budynku może stać się dokuczliwa. Aby chronić się przed uciążliwymi warunkami należy zastosować odpowiednie materiały izolacyjne i ochronne. W walce ze zbytnim nagrzaniem lub wyziębieniem wnętrza budynku nieocenione okazują się osłony na okna - rolety, żaluzje lub okiennice.

Słowa kluczowe: