Wnieś życie do swojego ogrodu – pergola MB-OPENSKY 140 od Aluprof

Beztroski wypoczynek z bliskimi na tarasie czy w ogrodzie w otoczeniu natury i z dala od sąsiedzkich spojrzeń to marzenie niejednego inwestora. Jednak często dynamicznie zmieniająca się aura sprawia, że poszukujemy uniwersalnego produktu, który pozwoli na korzystanie w pełni z uroków upalnego dnia, zapewniając jednocześnie ochronę przed deszczem i porywistym wiatrem.

fot. Aluprof 

Zyskaj nieograniczony komfort

Rozwiązaniem, które z pewnością spełni te oczekiwania jest pergola MB-OpenSky 140. Stanowi ona nie tylko bardzo funkcjonalne zadaszenie dla dużych powierzchni, ale także stylowy i efektowny dodatek, wpisujący się doskonale w trendy nowoczesnego budownictwa. Produkt dostępny jest w wersji przyściennej i wolnostojącej, a jego przemyślana konstrukcja pozwala na zastosowanie różnych konfiguracji. Co istotne, charakteryzuje się ponadprzeciętnymi wymiarami konstrukcji, bowiem maksymalny wymiar pojedynczego segmentu pergoli to: dł. 7 m x szer. 5 m x wys. 3 m. Ponadto występuje ona też w rozwiązaniach dwunawowych, co pozwala na zwiększenie powierzchni użytkowej. Tym samym, Pergola MB-OpenSky 140 stanowi niezwykle praktyczne rozwiązanie, które może znaleźć wiele zastosowań. Produkt doskonale sprawdzi się nie tylko w przypadku zabudowy tarasów i ogrodów, ale także w obiektach komercyjnych, stanowiąc nowoczesny i praktyczny element zadaszenia ogródków w kawiarniach czy restauracjach.

fot. Aluprof 

Zaufaj sprawdzonej technologii

Konstrukcja systemu MB-OPENSKY 140 wykonana jest z ekstrudowanego aluminium, co gwarantuje jej trwałość i wytrzymałość przez lata użytkowania. Dodatkowo pozwala na polakierowanie na dowolny kolor z palety RAL, a tym samym na dopasowanie do stolarki okiennej czy fasady budynku. Stabilność podnosi również innowacyjna metoda spasowania profili, która zapewnia również estetyczne łączenia, bez widocznych szczelin. Pergola została wyposażona w ruchome zadaszenie, które umożliwia zmianę konta nachylenia lameli w płaszczyźnie od 0 do 135°. Dodatkowo lamele te zostały wyposażone w specjalne uszczelki doszczelniające, które zabezpieczają przed wodą opadową, a system odwodnienia został ukryty w słupach, co pozwala skutecznie odprowadzać ją do instalacji burzowej.

fot. Aluprof 

Skonfiguruj według własnych potrzeb

Przemyślana konstrukcja pergoli MB-OPENSKY 140 pozwala na zastosowanie przesłon bocznych takich jak screeny SkyRoll czy szklane panele przesuwne. Dzięki temu możemy stworzyć wyjątkowy klimat w otoczeniu natury niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Co więcej, produkt posiada również możliwość zastosowania oświetlenia w technologii LED. Oświetlenie zostało zaprojektowane tak, aby móc bezinwazyjnie współpracować z lamelami dachowymi oraz nagrzewnicą. Dostępne rozwiązanie przewiduje jego instalację zarówno w lameli dachowej w postaci paska LED, jak i światła punktowego oraz dodatkowo oświetlenia po obwodzie w górnej części konstrukcji pergoli.

fot. Aluprof 

Zarządzaj inteligentnie

Pergola MB-OPENSKY 140 została wyposażona w pełni elektryczny mechanizm sterowania dachem, który został dodatkowo estetycznie ukryty w konstrukcji systemu. Sterowanie może być realizowane za pomocą pilota, przełącznika, aplikacji na telefonie lub za pomocą odpowiedniego scenariusza zaprogramowanego w centrali sterującej domem. Ponadto, produkt może być wyposażony także w różnego rodzaju akcesoria, w tym m.in.: czujnik wiatru, deszczu czy słońca, które znacznie poprawiają komfort użytkowania. W przypadku zastosowania osłon bocznych istnieje możliwość pełnej integracji z systemem sterowania dachem, a tym samym sterowanie pergolą za pośrednictwem jednego urządzenia.


Data publikacji: 2022-09-01

Podobne technologie i poradniki


15.11.2022 | Altany, pergole
Wybierz nowoczesne aluminiowe systemy zadaszeń Ekskluzywny design,...
08.03.2021 | Altany, pergole
Ostatnio coraz częstsze jest budowanie różnego rodzaju...
25.03.2020 | Altany, pergole
Altany ogrodowe są elementami małej architektury. Stanowią...
21.08.2018 | Altany, pergole
Pergole, zadaszenia, wiaty, ogrody zimowe – eleganckie...