Wytrzymałe, estetyczne, funkcjonalne – udane połączenie drzwi panelowych serii AG z systemem drzwiowym MB-79N od Aluprof

Drzwi wejściowe to jeden z najważniejszych elementów domu. Będąc jego wizytówką, powinny atrakcyjnie się prezentować, gwarantując przy tym bezpieczeństwo. Ważne też, by zapewniały komfort termiczny – tu nie bez znaczenia pozostają parametry dotyczące przenikania ciepła i wodoszczelności. W spełnieniu wszystkich tych wymagań pomóc mogą aluminiowe drzwi zewnętrzne od Aluprof.

Smukłe konstrukcje o doskonałej izolacyjności – drzwi w systemie MB-79N

Jednym z najnowszych i najbardziej nowoczesnych systemów drzwiowych, jaki możemy znaleźć w ofercie Aluprof, jest MB-79N – jeden z najlepiej izolowanych termicznie systemów drzwiowych na rynku w tej kategorii głębokości profili. Drzwi mają jedynie 70 mm głębokości i pozwalają na budowę smukłych i wytrzymałych konstrukcji, a dodatkowo umożliwiają zlicowanie powierzchni skrzydła i ościeżnicy – zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczenia. Skrzydła drzwi mogą mieć wymiary do 2,7 m wysokości i 1,35 m szerokości i ważyć nawet 200 kg. Nawet w przypadku tak dużej konstrukcji, używanie drzwi jest proste i bezproblemowe – można w nich zastosować ukryte zawiasy i najpopularniejsze okucia obwiedniowe, również w kolorze stolarki, a także funkcje automatyki i kontroli dostępu. Dodatkowo, klienci mogą wybierać spośród wielu serii klamek dostosowanych do koloru okna lub drzwi.

fot. Aluprof

Dzięki zastosowaniu kształtowników wyposażonych w przekładki termiczne najnowszej technologii osiągnięto doskonałe parametry termiczne i użytkowe: wartość współczynnika przenikania ciepła UW dla drzwi MB-79N osiąga wartość już od 0,64 W/(m2K), co pozwala na spełnienie wymagań Warunków Technicznych ustanowionych w 2021 r. System wyróżnia się też bardzo dobrymi parametrami w zakresie szczelności oraz akustyki.

Doskonała szczelność i atrakcyjny wygląd – drzwi panelowe serii AG

Konstrukcja drzwi panelowych Aluprof serii AG bazuje między innymi na wspomnianych wcześniej systemach termoizolowanych kształtowników aluminiowych MB-79N, a także MB-86 oraz MB-104 Passive, które są najbardziej zawansowanymi technologicznie systemami drzwiowymi w ofercie Aluprof. Dzięki temu uzyskano lekkie, a jednocześnie sztywne i wytrzymałe drzwi o bardzo wysokiej szczelności na wodę i powietrze, a także znakomitej izolacyjności termicznej i akustycznej, co ma realne przełożenie zarówno na komfort panujący we wnętrzu budynku, jak i koszty jego ogrzewania. Dodatkowo, drzwi panelowe Aluprof serii AG są zabezpieczone przed naprężeniami powstałymi z różnicy temperatur, a to istotnie wpływa na komfort ich użytkowania i trwałość. Walory estetyczne podnosi możliwość stosowania ukrytych zawiasów. Lekkie, sztywne i wytrzymałe profile umożliwiają konstrukcję drzwi o dużych rozmiarach – do 1,40 m szerokości i do 2,60 m wysokości.

fot. Aluprof

Atrakcyjny wygląd oraz doskonałe parametry techniczne sprawiają, że drzwi wykonane w oparciu o systemy Aluprof spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom wyróżniają się nie tylko wysoką szczelnością i izolacyjnością, ale też solidną konstrukcją, która gwarantuje trwałość na lata. Z kolei wielość dostępnych kolorów i wzorów pozwala idealnie dostosować drzwi zarówno do bardzo nowoczesnych, jak i klasycznych budynków.


Data publikacji: 2022-09-12

Podobne technologie i poradniki


07.06.2024 | Stolarka otworowa
Z początkiem czerwca oferta produktowa WIŚNIOWSKI poszerza...
19.04.2024 | Stolarka otworowa
W świecie projektowania wnętrz i architektury, nawet...
19.12.2023 | Stolarka otworowa
W 2024 roku, w okresie drugiego kwartału,...
06.12.2023 | Stolarka otworowa
Już wkrótce, w pierwszym kwartale 2024 roku,...
16.11.2023 | Stolarka otworowa
Firma Abakus OKNA wprowadza do oferty nową...
16.11.2023 | Stolarka otworowa
SLIDE to przesuwne drzwi tarasowe wyróżniające się...
26.10.2023 | Stolarka otworowa
Nowość od Morad – poznaj system AC-84EI...
17.10.2023 | Stolarka otworowa
fot. Salamander Industrie-Produkte GmbH Duże przeszklenia i...
16.10.2023 | Stolarka otworowa
Nowość w ofercie, z którą stworzysz skuteczną...
06.10.2023 | Stolarka otworowa
Ksiądz Czesław „Kuba” Marchewicz, założyciel Wspólnoty Burego...