Producent fontann ogrodowych

Szczypta luksusu w ogrodzie hotelowym, restauracyjnym, przydomowym

Fontanna to doskonale znany obiekt „małej architektury” i jednocześnie rodzaj urządzenia wodnego, zazwyczaj dekoracyjnego, w którym woda jest wyrzucana pod ciśnieniem w górę, albo spływa do ozdobnego basenu. Producent fontann ogrodowych musi umieć zadbać zarówno o estetykę, jak i techniczną sprawność oraz samą wytrzymałość oferowanego przez siebie produktu, a przy wyborze fontanny warto zwracać uwagę na każdy szczegół.

Historia fontanny

Pierwsze fontanny miały przede wszystkim znaczenie użytkowe, dostarczały czystej wody pitnej mieszkańcom miast. Zbiorniki wody były dekoracyjnie ukształtowane i pokryte zdobieniami. Po raz pierwszy pojawiły się w architekturze starożytnej Grecji i były końcowymi punktami akweduktów. Konstrukcje te istniały m.in. w Atenach, Koryncie i innych greckich polis. Najstarsze z nich wzniesiono już w VI wieku p.n.e. W Atenach najwspanialszą fontannę wzniósł tyran Pizystrat – twórca Partenonu na Akropolu Ateńskim. Fontanna Enneacrounos, która znajdowała się przy agorze, miała dziewięć ujść wody i ozdobny basen. W większości greckich fontann woda spływała swobodnie, choć niektóre miały wodotryski z wodą wypływającą pod ciśnieniem. Miastem fontann był również starożytny Rzym.

We współczesnej architekturze zmieniła się rola fontanny, której funkcja użytkowa w znacznej mierze ustąpiła miejsca walorom estetycznym. Dlatego, oprócz bogactwa dostępnych obecnie na rynku wzorów, fontanny często mają wbudowane automatyczne urządzenia do iluminacji czy regulacji strumienia wody. Takie obiekty powstały w XXI wieku w wielu polskich miastach, przykładem może być Wrocławska Fontanna Multimedialna czy Multimedialny Park Fontann w Warszawie. Dzięki temu, że producenci fontann ogrodowych oferują nieprzebraną gamę rozwiązań projektowanych w różnych stylach, dziś coraz częściej na fontannę decydują się właściciele obiektów takich jak restauracje, hotele, domy weselne. Często też na fontannę w ogrodzie montują prywatni inwestorzy, doceniając zarówno walory estetyczne, jak i przyjemny chłód roztaczający się wokół w najbardziej upalne dni, wyższą wilgotność powietrza i kojący szum wody. Równie ważny jest też nieprzeciętny design, które cieszy nie tylko duszę, ale i wzrok.

Rozbudowaną gamę propozycji znajdziemy w ofercie sklepu ogrodowymarket.pl. Jako producent fontann ogrodowych z doświadczeniem, przedsiębiorstwo Ozdoby betonowe 21 Gałązka Łukasz indywidualnie opracowało receptury ręcznej produkcji. Dzięki temu, że fontanny są barwione w masie (a nie malowane) posłużą przez długi czas, nie tracąc na estetyce.

fot. Ozdoby Betonowe 21

Fontanny – dlaczego warto je mieć?

Fontanna to dziś nie tylko dzieło sztuki użytkowej. To doskonałe narzędzie służące utrzymywaniu właściwego klimatu i mikroklimatu w mniejszych i większych ogrodach. To wyjątkowo trafiona propozycja dla wszystkich tych, którzy chcą stworzyć dla swoich potrzeb specyficzną, wręcz odrealnioną przestrzeń. Przestrzeń opowiadającą określoną historię. Jako producent fontann ogrodowych wysokiej klasy, ogrodowymarekt.pl jest w stanie zadbać o indywidualne potrzeby: hoteli, ośrodków SPA, restauracji czy domów weselnych. W ofercie znajdziemy fontanny ogrodowe z basenem lub bez basenu, a także z oczkiem fontannowym. Dostępne są również figury przelewające wodę oraz pompy, dzięki czemu każdy inwestor bez problemu stworzy własny, wyjątkowy zestaw.

– Dzięki obiegowi zamkniętemu fontanny pozwalają na rozsądne gospodarowanie wodą i stworzenie w ogrodzie mikroklimatu przyjaznego roślinom, małym zwierzętom i oczywiście ludziom. To właśnie fontanna, obok przyjaznego szumu wody, przynosi wytchnienie w letnie dni – mówi Gałązka Łukasz.

fot. Ozdoby Betonowe 21

Producent fontann ogrodowych, który daje więcej

Mechanizm funkcjonowania fontanny ogrodowej jest prosty i opiera się na odpowiednim wykorzystaniu ciśnienia wody. Całość można podzielić na dwie części: basen pełniący rolę zbiornika wodnego, a także specjalną pompę oraz dysze, które napędzają działanie całego mechanizmu. Woda spływająca z głównego zbiornika jest przepompowywana, a następnie wyrzucana przez specjalnie przygotowane dysze. Instalacja jest obiegiem zamkniętym, przez co woda powinna być poddawana procesowi filtracji, aby zapobiec powstaniu ewentualnych zanieczyszczeń. Fontanna może być pozbawiona basenu i wtedy będzie mieć postać figury przelewającej wodę.

Jako producent fontann ogrodowych, firma Ozdoby betonowe 21 Gałązka Łukasz to wieloletnie doświadczenie w produkcji galanterii betonowej najwyższej próby. Nie ma tu mowy o hołdowaniu utartym schematom, tak jak nie ma rzeczy niemożliwych. Fontanny ogrodowe i inne wyroby betonowe można nabyć w sklepie internetowym. Na swoje fontanny ogrodowe producent udziela aż 5 lat gwarancji, co na polskim rynku jest fenomenem.

Właściciel firmy zajmuje się również hodowlą ryb słodkowodnych i ozdobnych, które mogą stać się dodatkową atrakcją niejednego oczka wodnego.

Więcej na www.ogrodowymarket.pl

29-145 Secemin, ul. Kościelna 20A, woj. świętokrzyskie
tel. 698 653 192,


Liczba odwiedzin: 1289 | Data publikacji: 2020-07-31

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Zastosowanie szalunków kartonowych pozwala na szybkie wykonanie...
Przestrzeń, porządek i jak najmniejsza ilość niepotrzebnych...
Panele akustyczne dekoracyjne 3D to najdoskonalszy przykład...
08.02.2021 | Galanteria ogrodowa
Beton architektoniczny to rozwiązanie, które cieszy się...
25.06.2020 | Techniki zamocowań
Jak ułatwić sobie prace montażowe i zapewnić...
Okno ze starannie i gustownie dobranymi zasłonami,...
Tapety to element dekoracyjny, który pasuje do...
farby w sprayu
Samodzielne dekorowanie wnętrz daje możliwość stworzenia jedynych...
26.04.2017 | Altany, pergole
Dla mieszkańców miast, zwłaszcza tych, którzy nie...
10.03.2016 | Altany, pergole
Mały drewniany domek postawiony w ogrodzie czy...
Dobór kwiatów, krzewów czy bylin do ogrodu...
Ogrodzenie nieruchomości i brama, która jest jego...
13.03.2015 | Altany, pergole
Wchodzimy właśnie w okres wiosenno – letni,...
Podłoga, jako element dekoracyjny ma bardzo wielki...
14.05.2021 | Oświetlenie
Nowoczesne oświetlenie zewnętrzne to doskonałe dopełnienie przydomowej...
20.02.2019 | Galanteria ogrodowa
Zwany jest czasem „brudną stalą” i wykorzystuje...
09.02.2015 | Sztukateria
Co kryje się pod pojęciem stylowe wnętrze:...
27.05.2020 | Chemia budowlana
Bruk jest nieodłącznym elementem krajobrazu miast od...
Ogród stanowi wizytówkę posesji. Dlatego powinien być...
20.09.2021 | Energia ekologiczna
Inwerter, zwany również falownikiem, określany jest sercem...
15.09.2021 | Obiekty rolnicze
Wytrzymałość, odporność na korozję i warunki atmosferyczne,...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. dolnośląskie
woj. zachodniopomorskie

Słowa kluczowe: ozdoby, ozdoby 21, ozdoby betonowe, ozdoby betonowe 21, ozdoby ogrodowe, ozdoby do ogrodu, fontanny, fontanna, producent fontann ogrodowych,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy