Wyroby stalowe i precyzyjne cięcie stali

Obróbka laserowa rur i profili

Konstrukcje budowlane, maszyny, konstrukcje ciągów logistycznych, ciągi wentylacyjne, przemysł motoryzacyjny – to zaledwie wycinek branż, w których wykorzystywane są różnego rodzaju kształtowniki ze stali. Szeroki asortyment wyrobów ze stali w długościach handlowych lub profesjonalnie ciętych na wymiar oferuje firma INPOL-KRAK.

Firma Inpol- Krak działa na rynku od ponad 20 lat. Początkowo Spółka zajmowała się dystrybucją szerokiego asortymentu wyrobów hutniczych: od stali węglowych, przez narzędziowe, żaroodporne do kwasoodpornych w postaci prętów walcowanych, kutych, ciągnionych, blach, kształtowników i rur. Umożliwiło to spółce nabycie doświadczeń i fachowej wiedzy o gatunkach, właściwościach stali i ich różnych zastosowaniach. Z czasem przedsiębiorstwo zaczęło się specjalizować w sprzedaży precyzyjnych rur, spawanych profili konstrukcyjnych i prętów ciągnionych, co stało się podstawą dalszej działalności. Zapoczątkowana została współpraca z renomowanymi zagranicznymi producentami z Włoch, Wielkiej Brytanii, Niemiec, USA, co znacząco rozwinęło sprzedaż stalowych produktów wysoko przetworzonych. Obecnie krąg dostawców został poszerzony o producentów z Polski, Czech i Bułgarii.
Spółka składuje zdecydowaną większość swoich wyrobów stalowych w ogrzewanych, zamkniętych magazynach, znajdujących się w trzech różnych ośrodkach na terenie Małopolski, Śląska Opolskiego i Wielkopolski, skąd dowozi materiały do klientów z całego kraju. Obsługę klientów gwarantuje grono specjalistów sprzedażowych z biur handlowych znajdujących się w Krakowie, Tarnowskich Górach, Radomiu, Murowanej Goślinie i Gdańsku.

 

fot. Inpol- Krak

Profesjonalne cięcie stali i wykonywanie gotowych detali
– Dostarczamy materiały w długościach ścisłych, zapakowane według życzeń klienta. Oferujemy ponadto usługi cięcia stali precyzyjnego, na które posiadamy
certyfikat jakości IATF 16949 (wcześniej ISO/TS 16949) adresowany do niezwykle wymagającego przemysłu motoryzacyjnego, z którym od paru lat współpracujemy – mówi Janusz Gawlina, prezes firmy INPOL-KRAK.
Proces cięcia stali na precyzyjnych piłach tarczowych obejmuje kilka procesów Oprócz dokładnego cięcia materiał poddawany jest gratowaniu, czyli usuwaniu ostrych zadziorów z krawędzi rur i profili, ., wydmuchiwaniu opiłków i automatycznemu pomiarowi długości każdego ciętego elementu. Możliwy jest dodatkowy proces kąpieli materiału, wykorzystywany zwłaszcza w segmencie motoryzacyjnym. Pocięty materiał pakowany jest automatycznie, w sposób indywidualnie ustalany przez odbiorców.
Dzięki zakładowi produkcyjnemu w Kluczborku Inpol-Krak oferuje dodatkową obróbkę metalu w postaci m. in. cięcia laserowego i dostawy gotowych detali.

 

fot. Inpol- Krak

Zastosowanie produktów
Podstawowymi odbiorcami wyrobów stalowych oferowanych przez INPOL – KRAK są klienci z branży meblarskiej, wyposażenia sklepów i magazynów, producenci grzejników, podwykonawcy z branży motoryzacyjnej. Obsługę zwłaszcza segmentu motoryzacyjnego umożliwia wdrożony system jakości IATF 16949, w zakresie obróbki mechanicznej rur i profili. Oprócz tego materiały stalowe Spółki wykorzystywane są do konstrukcji różnego rodzaju maszyn, urządzeń, przyczep, do konstrukcji budowlanych, ciągów logistycznych ciągów wentylacyjnych, silosów zbożowych, a także jako element konstrukcyjny ogrodzeń czy tuneli foliowych.

 

fot. Inpol- Krak

Dlaczego Inpol- Krak?
Firma od lat bazuje na współpracy z producentami rur stalowych i wyrobów stalowych, gwarantującymi wysoką, powtarzalną jakość produktów. Dzięki swoim doświadczonym pracownikom proponuje swoim klientom odpowiedni dobór materiałów, zabezpiecza ich dostępność i dostarcza pod wskazany adres.
– Jakość materiału i terminowość dostaw to dwa podstawowe filary naszej działalności – mówi Zofia Panek- Gawlina, dyrektor handlowy Spółki.
W razie potrzeby Spółka współpracuje z klientami w formie magazynu depozytowego, który dodatkowo usprawnia szybkość dostaw.
Spółka wykonuje działania logistyczne, które klientom gwarantują pełną terminową obsługę w zakresie potrzeb stalowych i nadzór nad potrzebami materiałowymi w oparciu o otrzymane prognozy.
W 2017 został przyznany Spółce tytuł „Firmy godnej zaufania”.

 

fot. Inpol- Krak

Oferta materiałowa
Dzięki współpracy z ze sprawdzonymi producentami rur stalowych, firma dysponuje szeroką ofertą magazynową w zakresie rur precyzyjnych wykonanych według EN 10305 od fi 8 do fi 250 i precyzyjnych profili zamkniętych od 10×10 do 100×40 o grubościach ścianek od 0,6 do 3 mm.
Oferuje różne przekroje profili: kwadratowe, prostokątne, owalne, semiowalne, eliptyczne, trójkątne i inne.
W zakresie rur konstrukcyjnych wykonanych według EN10219 i EN10210 Spółka proponuje materiały od fi 16,75 do fi 508, o grubości ścianek od 1,5 do 16 mm.
W zakresie zamkniętych profili konstrukcyjnych firma posiada w ofercie kształtowniki kwadratowe i prostokątne w zakresie od 10×10 i 15×10 do 400×400 i 500×300 mm, o grubości ścianek od 1,5 do 16 mm.
W ofercie Spółki znajdują się rury i profile ocynkowane. Wykonane według normy precyzyjnej EN10305 są dostępne w zakresie od 20×20 i 30×18 mm do 60×60 i 80×40 mm o grubości ścianek od 1,25 do 3 mm. Oprócz rur i profili Spółka oferuje szeroki zakres prętów ciągnionych i walcowanych. Pręty ciągnione płaskie są dostępne od 6×2 mm do 400×80 mm, pręty okrągłe od fi 3 do 150 mm, pręty kwadratowe od 4×4 do 100×100 mm oraz sześciokątne od 4 do 100 mm średnicy. Pręty walcowane płaskie są dostępne od 20×4 do 400×40, okrągłe od fi 4 do 250 mm, kwadratowe od 10 do 200 mm.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.inpolkrak.com.pl

30-831 Kraków, ul. Kosiarzy 2 , woj. małopolskie
tel. +48 12 29 00 801, +48 602 183 990,


Liczba odwiedzin: 1457 | Data publikacji: 2018-08-07

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Budownictwo, branża spożywcza, motoryzacyjna, kolejowa, lotnicza, szeroko...
Rozbudowany asortyment glazury, jaki możemy dziś znaleźć...
Florian Centrum od początku powstania w 1996...
12.02.2019 | Artykuły ogrodnicze
Obrzeża trawnikowe metalowe (stalowe i aluminiowe) to...
23.08.2017 | Blachy
Trudno wskazać branżę, która mogłaby się obejść...
15.04.2016 | Systemy kominowe
Odprowadzanie spalin z urządzeń grzewczych oraz doprowadzanie...
28.11.2014 | Systemy kominowe
W czasach, gdy źródłem ogrzewania najczęściej były...
26.11.2020 | Ogrzewanie
Inwestycja w energooszczędne pompy obiegowe oraz naczynia...
Tuleje papierowe i tekturowe oferowane przez producenta...
30.03.2020 | Składy budowlane
W branży przemysłowej, kojarzonej zazwyczaj z potężną...
28.01.2020 | Domy prefabrykowane
Doświadczony producent domów modułowych Moodhouse spod Poznania...
24.07.2019 | Stalowe konstrukcje
Firma KOLB, polski producent konstrukcji stalowych, nieustannie...
07.02.2018 | Systemy budowlane
Płyty warstwowe z wypełnieniem z wełny mineralnej...
22.11.2016 | Systemy kominowe
Konieczność modernizacji lub budowy przewodów kominowych w...
Lekkie hale bezfundamentowe najpowszechniej wykorzystywane są w...
Stalowe, plastikowe, z włókna szklanego... jakie donice...
21.08.2015 | Oświetlenie
Jakie elementy wystroju budują niepowtarzalną atmosferę rustykalnego...
14.04.2015 | Stal, wyroby stalowe
Niewiele jest materiałów, które mają tak wszechstronne...
Niezasłonięty otwór wentylacyjny czy kominkowy potrafi zepsuć...
Coraz rzadziej widać w Polsce tradycyjne, druciane...
24.04.2014 | Meble - ogrodowe
Meble i akcesoria kute to inwestycja, która...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. małopolskie

Słowa kluczowe: precyzyjne cięcie stali, wyroby stalowe, producent rur stalowych, cięcie precyzyjne, obróbka laserowa rur i profili, rury precyzyjne, pręty ciągnione, rury konstrukcyjne, inpol krak
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy