Firma Inpol- Krak działa na rynku od ponad 20 lat. Początkowo Spółka zajmowała się dystrybucją szerokiego asortymentu wyrobów hutniczych: od stali węglowych, przez narzędziowe, żaroodporne do kwasoodpornych w postaci prętów walcowanych, kutych, ciągnionych, blach, kształtowników i rur. Umożliwiło to spółce nabycie doświadczeń i fachowej wiedzy o gatunkach, właściwościach stali i ich różnych zastosowaniach. Z czasem przedsiębiorstwo zaczęło się specjalizować w sprzedaży precyzyjnych rur, spawanych profili konstrukcyjnych i prętów ciągnionych, co stało się podstawą dalszej działalności. Zapoczątkowana została współpraca z renomowanymi zagranicznymi producentami z Włoch, Wielkiej Brytanii, Niemiec, USA, co znacząco rozwinęło sprzedaż stalowych produktów wysoko przetworzonych. Obecnie krąg dostawców został poszerzony o producentów z Polski, Czech i Bułgarii.
Spółka składuje zdecydowaną większość swoich wyrobów stalowych w ogrzewanych, zamkniętych magazynach, znajdujących się w trzech różnych ośrodkach na terenie Małopolski, Śląska Opolskiego i Wielkopolski, skąd dowozi materiały do klientów z całego kraju. Obsługę klientów gwarantuje grono specjalistów sprzedażowych z biur handlowych znajdujących się w Krakowie, Tarnowskich Górach, Radomiu, Murowanej Goślinie i Gdańsku.

 

fot. Inpol- Krak

Profesjonalne cięcie stali i wykonywanie gotowych detali
- Dostarczamy materiały w długościach ścisłych, zapakowane według życzeń klienta. Oferujemy ponadto usługi cięcia stali precyzyjnego, na które posiadamy
certyfikat jakości IATF 16949 (wcześniej ISO/TS 16949) adresowany do niezwykle wymagającego przemysłu motoryzacyjnego, z którym od paru lat współpracujemy – mówi Janusz Gawlina, prezes firmy INPOL-KRAK.
Proces cięcia stali na precyzyjnych piłach tarczowych obejmuje kilka procesów Oprócz dokładnego cięcia materiał poddawany jest gratowaniu, czyli usuwaniu ostrych zadziorów z krawędzi rur i profili, ., wydmuchiwaniu opiłków i automatycznemu pomiarowi długości każdego ciętego elementu. Możliwy jest dodatkowy proces kąpieli materiału, wykorzystywany zwłaszcza w segmencie motoryzacyjnym. Pocięty materiał pakowany jest automatycznie, w sposób indywidualnie ustalany przez odbiorców.
Dzięki zakładowi produkcyjnemu w Kluczborku Inpol-Krak oferuje dodatkową obróbkę metalu w postaci m. in. cięcia laserowego i dostawy gotowych detali.

 

fot. Inpol- Krak

Zastosowanie produktów
Podstawowymi odbiorcami wyrobów stalowych oferowanych przez INPOL – KRAK są klienci z branży meblarskiej, wyposażenia sklepów i magazynów, producenci grzejników, podwykonawcy z branży motoryzacyjnej. Obsługę zwłaszcza segmentu motoryzacyjnego umożliwia wdrożony system jakości IATF 16949, w zakresie obróbki mechanicznej rur i profili. Oprócz tego materiały stalowe Spółki wykorzystywane są do konstrukcji różnego rodzaju maszyn, urządzeń, przyczep, do konstrukcji budowlanych, ciągów logistycznych ciągów wentylacyjnych, silosów zbożowych, a także jako element konstrukcyjny ogrodzeń czy tuneli foliowych.

 

fot. Inpol- Krak

Dlaczego Inpol- Krak?
Firma od lat bazuje na współpracy z producentami rur stalowych i wyrobów stalowych, gwarantującymi wysoką, powtarzalną jakość produktów. Dzięki swoim doświadczonym pracownikom proponuje swoim klientom odpowiedni dobór materiałów, zabezpiecza ich dostępność i dostarcza pod wskazany adres.
- Jakość materiału i terminowość dostaw to dwa podstawowe filary naszej działalności – mówi Zofia Panek- Gawlina, dyrektor handlowy Spółki.
W razie potrzeby Spółka współpracuje z klientami w formie magazynu depozytowego, który dodatkowo usprawnia szybkość dostaw.
Spółka wykonuje działania logistyczne, które klientom gwarantują pełną terminową obsługę w zakresie potrzeb stalowych i nadzór nad potrzebami materiałowymi w oparciu o otrzymane prognozy.
W 2017 został przyznany Spółce tytuł „Firmy godnej zaufania”.

 

fot. Inpol- Krak

Oferta materiałowa
Dzięki współpracy z ze sprawdzonymi producentami rur stalowych, firma dysponuje szeroką ofertą magazynową w zakresie rur precyzyjnych wykonanych według EN 10305 od fi 8 do fi 250 i precyzyjnych profili zamkniętych od 10x10 do 100x40 o grubościach ścianek od 0,6 do 3 mm.
Oferuje różne przekroje profili: kwadratowe, prostokątne, owalne, semiowalne, eliptyczne, trójkątne i inne.
W zakresie rur konstrukcyjnych wykonanych według EN10219 i EN10210 Spółka proponuje materiały od fi 16,75 do fi 508, o grubości ścianek od 1,5 do 16 mm.
W zakresie zamkniętych profili konstrukcyjnych firma posiada w ofercie kształtowniki kwadratowe i prostokątne w zakresie od 10x10 i 15x10 do 400x400 i 500x300 mm, o grubości ścianek od 1,5 do 16 mm.
W ofercie Spółki znajdują się rury i profile ocynkowane. Wykonane według normy precyzyjnej EN10305 są dostępne w zakresie od 20x20 i 30x18 mm do 60x60 i 80x40 mm o grubości ścianek od 1,25 do 3 mm. Oprócz rur i profili Spółka oferuje szeroki zakres prętów ciągnionych i walcowanych. Pręty ciągnione płaskie są dostępne od 6x2 mm do 400x80 mm, pręty okrągłe od fi 3 do 150 mm, pręty kwadratowe od 4x4 do 100x100 mm oraz sześciokątne od 4 do 100 mm średnicy. Pręty walcowane płaskie są dostępne od 20x4 do 400x40, okrągłe od fi 4 do 250 mm, kwadratowe od 10 do 200 mm.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.inpolkrak.com.pl

30-831 Kraków, ul. Kosiarzy 2 , woj. małopolskie
tel. +48 12 29 00 801, +48 602 183 990,