Wyroby stalowe i precyzyjne cięcie stali

Obróbka laserowa rur i profili

Konstrukcje budowlane, maszyny, konstrukcje ciągów logistycznych, ciągi wentylacyjne, przemysł motoryzacyjny – to zaledwie wycinek branż, w których wykorzystywane są różnego rodzaju kształtowniki ze stali. Szeroki asortyment wyrobów ze stali w długościach handlowych lub profesjonalnie ciętych na wymiar oferuje firma INPOL-KRAK.

Firma Inpol- Krak działa na rynku od ponad 20 lat. Początkowo Spółka zajmowała się dystrybucją szerokiego asortymentu wyrobów hutniczych: od stali węglowych, przez narzędziowe, żaroodporne do kwasoodpornych w postaci prętów walcowanych, kutych, ciągnionych, blach, kształtowników i rur. Umożliwiło to spółce nabycie doświadczeń i fachowej wiedzy o gatunkach, właściwościach stali i ich różnych zastosowaniach. Z czasem przedsiębiorstwo zaczęło się specjalizować w sprzedaży precyzyjnych rur, spawanych profili konstrukcyjnych i prętów ciągnionych, co stało się podstawą dalszej działalności. Zapoczątkowana została współpraca z renomowanymi zagranicznymi producentami z Włoch, Wielkiej Brytanii, Niemiec, USA, co znacząco rozwinęło sprzedaż stalowych produktów wysoko przetworzonych. Obecnie krąg dostawców został poszerzony o producentów z Polski, Czech i Bułgarii.
Spółka składuje zdecydowaną większość swoich wyrobów stalowych w ogrzewanych, zamkniętych magazynach, znajdujących się w trzech różnych ośrodkach na terenie Małopolski, Śląska Opolskiego i Wielkopolski, skąd dowozi materiały do klientów z całego kraju. Obsługę klientów gwarantuje grono specjalistów sprzedażowych z biur handlowych znajdujących się w Krakowie, Tarnowskich Górach, Radomiu, Murowanej Goślinie i Gdańsku.

 

fot. Inpol- Krak

Profesjonalne cięcie stali i wykonywanie gotowych detali
– Dostarczamy materiały w długościach ścisłych, zapakowane według życzeń klienta. Oferujemy ponadto usługi cięcia stali precyzyjnego, na które posiadamy
certyfikat jakości IATF 16949 (wcześniej ISO/TS 16949) adresowany do niezwykle wymagającego przemysłu motoryzacyjnego, z którym od paru lat współpracujemy – mówi Janusz Gawlina, prezes firmy INPOL-KRAK.
Proces cięcia stali na precyzyjnych piłach tarczowych obejmuje kilka procesów Oprócz dokładnego cięcia materiał poddawany jest gratowaniu, czyli usuwaniu ostrych zadziorów z krawędzi rur i profili, ., wydmuchiwaniu opiłków i automatycznemu pomiarowi długości każdego ciętego elementu. Możliwy jest dodatkowy proces kąpieli materiału, wykorzystywany zwłaszcza w segmencie motoryzacyjnym. Pocięty materiał pakowany jest automatycznie, w sposób indywidualnie ustalany przez odbiorców.
Dzięki zakładowi produkcyjnemu w Kluczborku Inpol-Krak oferuje dodatkową obróbkę metalu w postaci m. in. cięcia laserowego i dostawy gotowych detali.

 

fot. Inpol- Krak

Zastosowanie produktów
Podstawowymi odbiorcami wyrobów stalowych oferowanych przez INPOL – KRAK są klienci z branży meblarskiej, wyposażenia sklepów i magazynów, producenci grzejników, podwykonawcy z branży motoryzacyjnej. Obsługę zwłaszcza segmentu motoryzacyjnego umożliwia wdrożony system jakości IATF 16949, w zakresie obróbki mechanicznej rur i profili. Oprócz tego materiały stalowe Spółki wykorzystywane są do konstrukcji różnego rodzaju maszyn, urządzeń, przyczep, do konstrukcji budowlanych, ciągów logistycznych ciągów wentylacyjnych, silosów zbożowych, a także jako element konstrukcyjny ogrodzeń czy tuneli foliowych.

 

fot. Inpol- Krak

Dlaczego Inpol- Krak?
Firma od lat bazuje na współpracy z producentami rur stalowych i wyrobów stalowych, gwarantującymi wysoką, powtarzalną jakość produktów. Dzięki swoim doświadczonym pracownikom proponuje swoim klientom odpowiedni dobór materiałów, zabezpiecza ich dostępność i dostarcza pod wskazany adres.
– Jakość materiału i terminowość dostaw to dwa podstawowe filary naszej działalności – mówi Zofia Panek- Gawlina, dyrektor handlowy Spółki.
W razie potrzeby Spółka współpracuje z klientami w formie magazynu depozytowego, który dodatkowo usprawnia szybkość dostaw.
Spółka wykonuje działania logistyczne, które klientom gwarantują pełną terminową obsługę w zakresie potrzeb stalowych i nadzór nad potrzebami materiałowymi w oparciu o otrzymane prognozy.
W 2017 został przyznany Spółce tytuł „Firmy godnej zaufania”.

 

fot. Inpol- Krak

Oferta materiałowa
Dzięki współpracy z ze sprawdzonymi producentami rur stalowych, firma dysponuje szeroką ofertą magazynową w zakresie rur precyzyjnych wykonanych według EN 10305 od fi 8 do fi 250 i precyzyjnych profili zamkniętych od 10×10 do 100×40 o grubościach ścianek od 0,6 do 3 mm.
Oferuje różne przekroje profili: kwadratowe, prostokątne, owalne, semiowalne, eliptyczne, trójkątne i inne.
W zakresie rur konstrukcyjnych wykonanych według EN10219 i EN10210 Spółka proponuje materiały od fi 16,75 do fi 508, o grubości ścianek od 1,5 do 16 mm.
W zakresie zamkniętych profili konstrukcyjnych firma posiada w ofercie kształtowniki kwadratowe i prostokątne w zakresie od 10×10 i 15×10 do 400×400 i 500×300 mm, o grubości ścianek od 1,5 do 16 mm.
W ofercie Spółki znajdują się rury i profile ocynkowane. Wykonane według normy precyzyjnej EN10305 są dostępne w zakresie od 20×20 i 30×18 mm do 60×60 i 80×40 mm o grubości ścianek od 1,25 do 3 mm. Oprócz rur i profili Spółka oferuje szeroki zakres prętów ciągnionych i walcowanych. Pręty ciągnione płaskie są dostępne od 6×2 mm do 400×80 mm, pręty okrągłe od fi 3 do 150 mm, pręty kwadratowe od 4×4 do 100×100 mm oraz sześciokątne od 4 do 100 mm średnicy. Pręty walcowane płaskie są dostępne od 20×4 do 400×40, okrągłe od fi 4 do 250 mm, kwadratowe od 10 do 200 mm.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.inpolkrak.com.pl


Liczba odwiedzin: 31 | Data publikacji: 2018-08-07

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


23.08.2017 | Blachy

Trudno wskazać branżę, która mogłaby się obejść bez blach perforowanych. Wykorzystywane są one zarówno w rolnictwie i przemyśle spożywczym, jak i w budownictwie, w przetwórstwie przemysłowym, a także w branży konstrukcji maszyn i motoryzacyjnej. W ostatnich latach nierdzewne blachy perforowane coraz częściej stają się również symbolem nowoczesnej architektury, pełniąc funkcję nietuzinkowych elewacji, balustrad lub paneli sufitowych. Największym producentem blach perforowanych na świecie jest firma RMIG, której oferta obejmuje wyroby o różnych wzorach perforacji, a także siatki cięto-ciągnione z blachy stalowej.

15.04.2016 | Systemy kominowe

Odprowadzanie spalin z urządzeń grzewczych oraz doprowadzanie powietrza do spalania jest na równi ważne z doborem samego kotła. Błędny dobór parametrów systemu kominowego, niewłaściwy montaż przewodów spalinowych i wentylacyjnych mogą mieć poważne konsekwencje dla przebywających wewnątrz pomieszczeń osób. Systemy kominowe oferowane przez firmę Wadex nie tylko minimalizują ryzyko, wynikające z możliwego niedopasowania poszczególnych elementów, ale także zapewniają łatwy i szybki montaż całej instalacji.

28.11.2014 | Systemy kominowe

W czasach, gdy źródłem ogrzewania najczęściej były kotły na węgiel i koks, do odprowadzania spalin wystarczył komin murowany, który szybko się nagrzewał, a dzięki stałemu dopływowi ciepła nie wykraplała się w nim para wodna. Dziś, gdy nowe domy rzadko ogrzewa się węglem, a istniejące piece wymienia się na kotły gazowe lub kondensacyjne, konieczne jest zamontowanie specjalnego wkładu kominowego. O to, dlaczego jest to tak ważne, zapytaliśmy Ewę Chlebek z firmy Komin-Flex.

Internet to dziś prawdziwa kopalnia wiedzy dla osób, które samodzielnie przeprowadzają naprawy i remonty. Z drugiej strony – często padamy ofiarą skutecznego marketingu, gdy wyrób zachwalany przez producenta okazuje się mało skuteczny. Jak nie pogubić się w gąszczu materiałów budowlanych i nie kupić produktu, którego jakość pozostawia wiele do życzenia? Dobrym odniesieniem może być dla nas przemysł. To właśnie tutaj stosuje się środki najskuteczniejsze, które niemal każdego dnia poddawane są ogniowym próbom pod względem skuteczności, trwałości, wytrzymałości. Dlaczego więc nie przenieść ich do prywatnych domów?

07.02.2018 | Systemy budowlane

Płyty warstwowe z wypełnieniem z wełny mineralnej i pianki poliuretanowej spełniają różnorodne wymagania dla obiektów komercyjnych, przemysłowych oraz publicznych. Zarówno architekci, jak też inwestorzy oraz wykonawcy poszukują płyty dachowych czy ściennych, które znajdują zastosowanie w bardzo wielu projektach.

Balustrady linowe, siatki ze stali nierdzewnej, systemy do zielonych ścian – możliwości wykorzystania konstrukcji linowych zdają się dziś być nieskończone, a wpisujący się w nowoczesne trendy w architekturze produkt wciąż w zaskakujący sposób inspiruje projektantów i designerów. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, bo i możliwości technologiczne są dziś na tyle zaawansowane, że bez trudu można „skroić” gotowy wyrób na miarę specyficznych potrzeb klientów. Wymaga to jednak dużej wiedzy i umiejętności, którymi na polskim rynku może się pochwalić firma LINPLAST, produkująca m.in. konstrukcje linowe do wnętrz, elewacji i terenów zielonych.

22.11.2016 | Systemy kominowe

Konieczność modernizacji lub budowy przewodów kominowych w budownictwie jednorodzinnym nie musi wiązać się z uciążliwą, tradycyjną metodą murowania ich z cegły lub pustaka. Obecnie można korzystać z tanich i łatwych w zastosowaniu wkładów i systemów kominowych ze stali nierdzewnych.

Lekkie hale bezfundamentowe najpowszechniej wykorzystywane są w branży rolniczej, jednak na budowę tego rodzaju obiektów nierzadko decydują się również firmy komunalne. Jako sortownie śmieci i magazyny lekkich elementów typu papier, plastik, folie świetnie sprawdzają się konstrukcje namiotowe – modułowe hale kryte plandeką, będące doskonałą alternatywą dla drogich i na stałe połączonych z gruntem obiektów, które nie mogą być przenoszone ani rozbudowywane.

Stalowe, plastikowe, z włókna szklanego… jakie donice wybrać do biura, jakie do hotelu, kawiarni, na taras czy do ogrodu? Wszystko zależy od charakteru miejsca, a także od innych współtworzących go komponentów. Kosze, ławki i inne elementy małej architektury wraz z dopasowanymi donicami pozwolą zaaranżować przestrzeń atrakcyjną pod względem wizualnym, a jednocześnie dobrze wyposażoną w kontekście funkcjonalności.

21.08.2015 | Oświetlenie

Jakie elementy wystroju budują niepowtarzalną atmosferę rustykalnego salonu, drewnianego domu, altany ogrodowej, tarasu, restauracji? Meble, dodatki, drewno ocieplające aranżację? Z pewnością wszystko po trochu, ale aby wnętrze zyskało pełen blask, potrzeba jeszcze odpowiedniego oświetlenia. Właśnie w takich aranżacjach całości dzieła dopełni dobrze dobrana lampa lub żyrandol w stylu ludowym.

14.04.2015 | Stal, wyroby stalowe

Niewiele jest materiałów, które mają tak wszechstronne i szerokie zastosowanie jak stal. Główną tego przyczyną są zalety wyrobów wykonanych ze stali, jak np. wysoka wytrzymałość na zgniatanie, ściskanie, rozciąganie, zginanie. Ponadto szerokie możliwości obróbki stali (perforowanie, mazerowanie, piaskowanie, cynkowanie) sprawiają, że znajduje ona zastosowanie w wielu branżach, również tam, gdzie obok trwałości liczy się też estetyka i design.

Niezasłonięty otwór wentylacyjny czy kominkowy potrafi zepsuć nawet najbardziej stylowo urządzone pomieszczenie. Nie każdy jednak uświadamia sobie, że kratka wentylacyjna i kominkowa to nie tylko „element niezbędny”, który ma za zadanie zakryć otwory w ścianach, ale również ozdoba, podkreślająca indywidualny charakter wnętrza. Aby w pełni zdać sobie z tego sprawę, wystarczy sobie przypomnieć toporne, plastikowe kratki – relikt minionej epoki, które – nierzadko oklejone kurzem – skutecznie straszyły w PRL-owskich mieszkaniach.

Coraz rzadziej widać w Polsce tradycyjne, druciane siatki stosowane jako ogrodzenia, zwłaszcza na nowych posesjach. Na rynku dostępnych jest tyle różnych alternatywnych rozwiązań – ładniejszych, bardziej praktycznych i ekologicznych, że w ciągu kilku lat można spodziewać się, że część tradycyjnych ogrodzeń na zawsze odejdzie do lamusa.

24.04.2014 | Meble - ogrodowe

Meble i akcesoria kute to inwestycja, która się opłaca. Przede wszystkim są one niemal niezniszczalne, odporne na jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne typu zadrapania czy otarcia. Ich zaletą jest również fakt, że sprawdzą się nie tylko w ogrodzie czy na tarasie, ale również we wnętrzach.

04.11.2013 | Meble - ogrodowe

Wybierając altany i meble do ogrodu warto wziąć pod uwagę nie tylko względy estetyczne, ale również praktyczne – tzn. trwałość materiału, z jakiego są wykonane, konieczność konserwacji, odporność na czynniki atmosferyczne. Wśród rozwiązań różnych producentów, na rynku dostępne są meble i altany kute firmy Metalarte. Cechują się one dużą wytrzymałością i nie wymagają częstej konserwacji. Dzięki temu użytkownicy mogą w spokoju odpoczywać w ogrodzie lub na balkonie, nie tracąc czasu na pracochłonne malowanie i odświeżanie mebli.

Nowoczesna logistyka zakłada szerokie wykorzystanie różnego typu bram, stanowisk przeładunkowych i systemów kontroli dostępu. Stosowanie takich rozwiązań pozwala na dokładne planowanie oraz płynny przepływ materiałów i towarów. W związku z tym, że składa się na nie wiele elementów, ważnym jest aby każdy z nich pochodził od jednego dostawcy. Tylko sprawne zestrojenie tych wszystkich czynników pozwoli na sprawną kontrolę nad nimi oraz ich bezawaryjność.

10.10.2017 | Składy budowlane

Coraz częściej przy wyborze sprzętu budowlanego i drogowego czy małej architektury ogrodowej sięgamy po rozwiązania dostarczane przez polskich producentów, które są równie dobrej jakości, co znanych europejskich marek, a jednocześnie atrakcyjne cenowo. Największy asortyment posiada sklep online Rew‑Ton, który dostarcza rozwiązania dla firm z branży budowlanej i drogowej oraz klientów indywidualnych.

Bezpowrotnie minęły czasy, w których z braku alternatyw budowało się ze wszystkiego, co było dostępne na rynku metodami, które dziś są dla nas nie do zaakceptowania. Branża budowlana wciąż się profesjonalizuje, a jej znakami rozpoznawczymi staje się optymalizacja pracy i bezpieczeństwo. Te potrzeby doskonale rozpoznała firma Olan, która oferuje rusztowania (ramowe, modułowe), a także lekkie systemy szalunkowe, zadaszenia, maszty oraz szereg innych konstrukcji stalowych i aluminiowych stosowanych w budownictwie. Nacisk położony na wykorzystanie najnowszych zdobyczy techniki przemysłowej i informatyki sprawia, że Olan jest jedną z najprężniej rozwijających się w swoim regionie firm z branży rusztowań i szalunków w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw.

Wybór ogrzewania to bardzo ważna decyzja, która zaważy w przyszłości na naszym komforcie cieplnym oraz finansach. Rodzaj instalacji zależy w dużej mierze od możliwości architektonicznych i adaptacyjnych budynku. W ostatnim czasie wielu inwestorów waha się pomiędzy ogrzewaniem podłogowym a tradycyjnymi grzejnikami. Które z tych rozwiązań powinniśmy wybrać i kiedy?

17.01.2018 | Grzejniki

Współczesne budownictwo charakteryzują nie tylko rozwiązania o wysokiej klasie jakości, ale także niepowtarzalnym designie. Każdy element w naszym domu czy mieszkaniu może być funkcjonalny, a przy tym piękny. Dotyczy to także centralnego ogrzewania i grzejników, które powinny mieć nie tylko dobre parametry, ale także efektownie prezentować się we wnętrzu. Jaki grzejnik wybrać, aby spełnił nasze wymagania?

11.10.2017 | Systemy kominowe

Motorem napędowym dla rozwoju technologii – obok rosnących wymagań konsumentów – są zmieniające się przepisy. Dotyczy to zwłaszcza takich produktów, które wywierają wpływ na środowisko i zasoby naturalne. Ścisłe regulacje dotyczące zmniejszenia emisji zanieczyszczeń oraz zwiększenia udziału energii ze źródeł odnawialnych wprowadza też UE. Efekt? Od 26 września 2015 r. producenci mogą produkować tylko wysokoefektywne kotły kondensacyjne oraz niektóre rodzaje dwufunkcyjnych kotłów z otwartą komorą spalania, o parametrach precyzyjnie określonych przepisami. Do nowych regulacji musieli dostosować się też producenci systemów kominowych, poszerzając swoją ofertę o kominy do kotłów kondensacyjnych.

Dziś, gdy w internecie możemy znaleźć całą masę stron poświęconych tematyce aranżacyjno-budowlanej, zaczynamy uświadamiać sobie, że sposobów na wyróżnienie domu jest wiele, i niekoniecznie muszą to być krzykliwe kolory. Coraz częściej również w naszym kraju powstają budynki, których piękno tkwi w wysmakowanej prostocie: stonowane barwy, ciekawa architektonicznie bryła, nieoczywiste zestawienia. Świetnym sposobem na nadanie produktom nowoczesnego wyglądu jest też matowe wykończenie metalowych powierzchni. Na taki zabieg zdecydował się producent stalowych systemów rynnowych – firma Lindab, która do swojej standardowej oferty wprowadziła rynny matowe.

23.02.2017 | Ogrzewanie

Ogrzewanie podłogowe to nie tylko przyjemność stąpania po rozgrzanej posadzce. Dzięki niemu można wygospodarować więcej powierzchni użytkowej w domu, rezygnując z grzejników. Ogrzewanie podłogowe to idealny profil temperatury w pomieszczeniu i równomierne ogrzewanie całej powierzchni, brak widocznych elementów grzejnych ograniczających aranżację wnętrza oraz długowieczność systemu, szacowana na ponad 50 lat pracy. W przypadku instalacji wodnej jest też możliwość podłączenia ze źródłami niskotemperaturowymi, np. pompami ciepła i kotłami kondensacyjnymi, co gwarantuje najwyższą efektywność systemu.

02.02.2017 | Systemy kominowe

Jednym z podstawowych kryteriów, które mają wpływ na rozwój systemów ciepłowniczych jest wielkość popytu na ciepło oraz jego cena. Ciepło sieciowe dla sektora mieszkaniowego i usługowego pod tym względem może z powodzeniem konkurować z gazem ziemnym, a tym bardziej z energią elektryczną, natomiast ogrzewanie domu węglem wciąż jest tańszą alternatywą niż ciepło z sieci. Jak wygląda rynek systemów grzewczych w Polsce? Od czego zależą trendy w tej branży? Czy zgodnie z obiegową opinią ciepło systemowe jest najprostszym, najbezpieczniejszym i najbardziej ekologicznym źródłem ogrzewania?

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.

Słowa kluczowe: precyzyjne cięcie stali, wyroby stalowe, producent rur stalowych, cięcie precyzyjne, obróbka laserowa rur i profili, rury precyzyjne, pręty ciągnione, rury konstrukcyjne, inpol krak