Film w sklejkach – przedłużenie żywotności

Budowa sklejki filmowanej niczym nie odbiega od budowy sklejki standardowej o budowie krzyżowej gdzie sąsiadujące ze sobą warstwy warstwy są ułożone krzyżowo względem siebie. Jest jednak coś co wpływa na „żywotność” tego materiału a jednocześnie wygląd warstw zewnętrznych i ich strukturę. Jest to naprasowany na gorąco film.

Film w sklejkach to nic innego jak papier zaimpregnowany żywicą, która przenika do płyty bazowej pod wpływem temperatury i ciśnienia. W zależności od zapotrzebowania i przeznaczenia film może być fenolowy lub melaminowy. Mogą też być różne powierzchnie, powstałe w wyniku odciśnięcia przez matrycę na etapie prasowania.

sklejki filmowane

fot. PAGED S.A.

Lekka i trwała – sklejka filmowana

Sklejka filmowana to od kilkudziesięciu lat ulubiony materiał inwestorów i wykonawców. Jest mocniejszy niż inne panele drewnopochodne a dodatkowo waży 40% mniej.

Kombinacja sklejka+film sprawia, że płyta jest odporna na podwyższoną temperaturę i przenikanie wody, jest także uodporniona na działanie alkaliów, olejów, smarów itp.

 

film w sklejkach sklejka filmowana

fot. PAGED S.A.

Sklejki filmowane – nowości w ofercie

Nowymi produktami w ofercie Sklejki Paged są sklejki filmowane TWIN, MIRROR i 100% SOSNA. Te trzy nowe produkty już znalazły zainteresowanie i uznanie wśród inżynierów i wykonawców nie tylko budowlanych.

Zarówno TWIN, MIRROR jak i 100% SOSNA są sklejkami filmowanymi z filmem naprasowanym na gorąco. Dostępne w wymiarze 1250×2500 w trzech grubościach 15,18 i 21mm. W zależności od wymagań istnieje możliwość wyprodukowania arkuszy z powierzchnią gładką lub z odciskiem siatki lub hexoidalnym.

TWIN, MIRROR charakteryzują się budową mieszaną. Są kombinacją gatunków brzozy i sosny z warstwami o grubości 1,45mm brzoza lub 2,8mm w przypadku sosny. 100% SOSNA produkowana jest najczęściej z gatunku „pinus sylvestris”, który w większości pochodzi z lasów mazurskich.

Świadectwem na jakość oferowanych przez PAGED S.A. Wyrobów jest zastosowany w zakładach Zintegrowany System Zarządzania Jakością wg EN ISO 9001:2008 , Ochrony Środowiska wg EN ISO 14001:2009 oraz Bezpieczeństwa i Higieny Pracy wg PN-N 18001:2004.

tabela nowości sklejki

fot. PAGED S.A.

Zarówno sklejki filmowane oraz wiele innych produktów skierowanych dla przemysłu budowlanego znajduje się w ofercie Grupy sklejkowej firmy PAGED S.A.