Producent Wrocławskie Centrum Okien, działający na terenie całego kraju, oferuje systemy okienne PCV w wersji standard, comfort i premium, o których bliżej wspomnimy w dalszej części artykułu. Okna z PCV wyróżniają się wieloma cechami, które przyczyniają się do ich popularności. Materiał, z którego są wykonane, czyli polichlorek winylu, to tworzywo sztuczne, mające doskonałe właściwości izolacyjne, co pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz budynku. Dzięki temu zmniejsza się zapotrzebowanie na ogrzewanie zimą oraz klimatyzację latem, a to przekłada się na niższe rachunki za energię. Cena taniego okna PCV zależy od wielu czynników, m.in. od jego wielkości, liczby szyb, dodatkowych opcji i akcesoriów, marki czy lokalizacji.

fot. Wrocławskie Centrum Okien

Okna z PCV – zalety

Okna z polichlorku winylu to nie tylko doskonała izolacja. PCV jest odporny na wilgoć, deszcz, śnieg i zmienne warunki pogodowe, co sprawia, że okna te są długotrwałe i nie wymagają intensywnej konserwacji. Długa żywotność powoduje, że stanowią inwestycję na lata. Nie ulegają korozji ani deformacjom i pozostają estetyczne przez długi czas.

Czyszczenie oraz konserwacja są proste i nie wymagają specjalistycznych środków ani umiejętności. Dostępne są różne wzory i kolory okien PCV, które pozwalają dopasować je do indywidualnych preferencji i stylu architektonicznego budynku. Dobrej jakości okna PCV, takie jak te z oferty Wrocławskie Centrum Okien, znacząco ograniczają przenikanie dźwięków z zewnątrz do wnętrza domu, co poprawia komfort mieszkańców. Zalety te sprawiają, że coraz więcej inwestorów interesują dobre i tanie okna PCV. Ceny zależne są od wielu czynników, którym się przyjrzymy.

fot. Wrocławskie Centrum Okien

Tanie okna PCV cennik – od czego zależy

Poszukując oferty okien PCV, możemy natknąć się na różne ceny. Mogą one zależeć od wielu czynników, ponieważ wiele elementów wpływa na ostateczny koszt. Wśród głównych czynników znajdują się wymiary i kształt. Duże okna i te o nietypowych kształtach będą droższe niż standardowe, prostokątne. Wartość energetyczna okna z PCV zależy od grubości i jakości profilu. Lepsze jakościowo profile oferują lepszą izolację termiczną i akustyczną, ale mogą być droższe. Kolejna sprawa to liczba szyb. Okna z podwójnymi lub potrójnymi szybami będą miały wyższą cenę niż okna z pojedynczą szybą. Okna PCV mogą mieć także różne dodatkowe opcje, takie jak wzory na szybach, okucia antywłamaniowe, specjalne kolory profili itp., co również będzie wpływać na cenę. Za typowe modele uznaje się prostokątne okna o wymiarach 1230×1480 mm. W ich przypadku średnie koszty wynoszą ok. 550 zł/m2. W przypadku okien na wymiar zaś, cena ta będzie wyższa i przygotowana indywidualnie.

fot. Wrocławskie Centrum Okien

Systemy standard, comfort, premium – Wrocławskie Centrum Okien

W ofercie producenta Wrocławskie Centrum Okien znajdziemy okna PCV na wymiar w 3 wariantach. Systemy okien standard to 6-komorowy system profili okiennych o głębokości zabudowy 80mm, który gwarantuje ochronę cieplną oraz akustyczną na najwyższym poziomie. Okna comfort to nowy Kombisystem S 9000 o głębokości 83mm. Posiada zalety zarówno systemu z uszczelką środkową, jak i oporową. Najwyższą izolację cieplną gwarantują budowa ościeżnicy i skrzydła. Z kolei systemy okienne premium produkowane są z profili klasy A, charakteryzujących się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i zmiany temperatur. Grube ścianki profili zapewniają doskonałą statykę nawet przy dobowych wahaniach temperatur od -2° do 16° C, bez zagrożenia pęknięciem. Szczegółowe informacje i parametry poszczególnych systemów można znaleźć na stronie producenta, widocznej na dole artykułu.

fot. Wrocławskie Centrum Okien

Wpływ na efektywność energetyczną

Jednak cena tanich okien PCV to nie wszystko, na co powinniśmy zwrócić uwagę. Okna PCV mają znaczący wpływ na efektywność energetyczną. W dzisiejszych czasach, kiedy świadomość ekologiczna wzrasta, efektywność energetyczna jest ważnym czynnikiem rozważanym podczas budowy i modernizacji budynków. Dzięki doskonałej izolacyjności termicznej, okna PCV zapobiegają utracie ciepła w zimie i unikają nagrzewania się pomieszczeń w lecie. W rezultacie mieszkańcy domu nie muszą polegać na intensywnym użyciu systemów grzewczych i chłodzących, co prowadzi do obniżenia rachunków za energię oraz mniejszej emisji dwutlenku węgla.

Technologiczny postęp pozwolił na produkcję okien PCV o jeszcze lepszych parametrach izolacyjnych. Współczynniki przenikania ciepła dla nowoczesnych okien PCV są obecnie znacznie niższe niż w przypadku starszych, tradycyjnych okien.

fot. Wrocławskie Centrum Okien

Okna PCV to nie tylko estetyczne i funkcjonalne elementy wyposażenia domów, ale także kluczowy czynnik wpływający na efektywność energetyczną budynku. Wybór odpowiednich okien PCV to inwestycja na lata, która przyczyni się do komfortowego i ekonomicznego użytkowania domu. Z uwagi na ich liczne zalety, można spodziewać się, że okna PCV pozostaną popularnym wyborem w branży budowlanej również w przyszłości.

Więcej informacji na stronie: https://wco.wroclaw.pl/

55-040 Magnice, ul.Kwiatowa 5, woj. dolnośląskie
tel. +48 884 905 905,