Impregnat do betonu, kamienia, cegły

Ekologiczne impregnaty do wewnątrz

„Silikony Polskie” Sp. z o.o. jest podmiotem zaangażowanym w rozwój inteligentnych materiałów i rozwiązań dla budownictwa i przemysłu. Impregnat do betonu, cegły, kamienia jest przykładem takiego właśnie projektu. I to jemu poświęcony będzie ten artykuł. Warto jednak nadmienić, że impregnat do betonu posiada zbliżone właściwości, ale nie jest jednak tym samym, co impregnat do kamienia. Podobnie rzecz się ma jeśli chodzi o impregnat do cegły. „Silikony Polskie” kładą bowiem nacisk nie tylko na zaawansowaną technologię, ale posiadają również opinię skoncentrowanych na dostosowaniu asortymentu produkcji do zróżnicowanych oczekiwań klientów.

A oczekiwania mogą zmieniać się jak w kalejdoskopie – w tym wypadku architektonicznym i trendów wnętrzarskich.

Le Corbusier (to on wprowadził beton na salony i przestał nakładać na niego tynk) zdziwiłby się zapewne oglądając betonowe elementy wystroju wnętrz. Beton architektoniczny jest wszędzie. Nic dziwnego, bo może być: odporny na zarysowania, wysoką temperaturę, działanie wody i warunki pogodowe, ogień prawie się go nie ima. Jednak aby osiągnąć to wszystko niezbędny jest…

Impregnat do betonu

Sarsil® Beton Premium to jedno z najmłodszych i najbardziej udanych dzieci Zakładów Chemicznych „Silikony Polskie”. Produkt zasługuje na najlepsze opinie. Ma postać wodnej emulsji silikonowej na bazie drobnocząsteczkowych silanów. Brzmi skomplikowanie? No cóż… ważne, że ta forma gwarantuje łatwość aplikacji i gotowość do bezpośredniego użycia. Z jego nałożeniem poradzi sobie nawet amator – każda „złota rączka”. Co istotne jest on też odpowiedzią na pytanie jak zadbać o betonowe designerskie wnętrze. W tym wypadku stare, tradycyjne metody przecież nie istnieją. Kolejną zaletą tej emulsji jest fakt, że jest on bezpieczna dla otoczenia i obojętna dla domowników. Nie dość, że ekologiczna to jest jeszcze bardzo wszechstronna w zastosowaniu. Można ją używać do hydrofobizacji wielu typów powierzchni na zewnątrz, ale i wewnątrz. Czyli? Środek ochrania materiał przed namakaniem i zabrudzeniem. Praktycznie uniemożliwiając rozwój tzw. „korozji biologicznej”. Zachowanie gładkiej, jednolitej struktury jest dziecinnie proste – tak jak nadanie wnętrzom nietuzinkowego charakteru.

 

Impregnat do cegły

„Podaj cegłę podaj cegłę. Zbudujemy nowy dom…” I może przy okazji wyłożymy nią wnętrza. Cegły z elewacji coraz częściej trafiają do salonów, kuchni i innych pomieszczeń. Szturmem podbiły świat wnętrzarskiego designu. Tak w loftach jak i w przestrzeniach o innych aranżacjach Sarsil® Cegła Premium to kolejny nowoczesny produkt, który zabezpieczy powierzchnie przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. I tym razem producent wyszedł naprzeciw potrzebom zwykłych użytkowników.

Sarsil® Cegła Premium jest idealny m.in. do pracy ze ściankami ze starej bądź palonej cegły. Pozwoli się cieszyć pięknem surowości tego materiału na długo. Chroni przed kurzem i zabrudzeniami, ale co równie ważne, przed rozwojem niebezpiecznej dla zdrowia pleśni. Impregnat do cegły wewnątrz, podobnie jak inne z najnowszej linii SARSIL®, jest neutralny dla ludzi i środowiska.

Impregnat w wersji FX czyli nie bój się zadań specjalnych

Tu sprawdzi się SARSIL® FX – preparat stworzony na bazie związków krzemoorganicznych (również ekologicznych!) o doskonałych własnościach ochronnych. Pozytywne opinie na jego temat mają swe źródło w hydro i oleofobowym charakterze tej substancji. W tym wypadku blaty kuchenne, posadzki, schody czy kominek (nawet nie zaprawionego we wnętrzarskich bojach) domowego majsterkowicza będą zabezpieczone również przed tłuszczem. Bez obaw można wziąć sobie do serca zawołanie Boba Budowniczego, bo „damy radę”. Ten impregnat do kamienia od marmuru po gres sprawi, że rustykalny bądź surowo minimalistyczny styl wnętrz zyska nowy blask i zachowa go na dłużej.

Impregnat do betonu, cegły gipsowej kilka słów o tym jak przygotować podłoże

Nowoczesne impregnaty spełnią właściwie swoją rolę gdy nie zaniedbamy przygotowania podłoża. Wszelkie niedociągnięcia w tym zakresie skutkować mogą brakiem satysfakcji (nie tylko u naszej drugiej połówki, ale i u nas) z zastosowanego produktu. Powierzchnia musi być przede wszystkim idealnie odtłuszczona aby substancja miała możliwość wniknięcia w głąb impregnowanego materiału. Równie istotna jest czystość i równomierna jej porowatość. Należy ściśle stosować się do zaleceń odnoszących się do poszczególnych rodzajów materiałów.

 

Impregnat do kamienia i sztuka właściwego nakładania

Wszystkie nowoczesne impregnaty od „Silikony Polskie” nakładać można metodą natryskową lub pędzlem. Sarsil® Beton Premium oraz Sarsil® Cegła Premium wymagają dwukrotnej aplikacji metodą „mokre na mokre”. SARSIL® FX to jedynie jednokrotne nałożenie.

Zaawansowane technologicznie produkty SARSIL® to także doskonały stosunek jakości do ceny. Klient otrzymuje nietoksyczny produkt do wnętrz i całorocznego zastosowania, który sprosta nawet najbardziej wymagającym projektom. A mimo to można zdać się na własne siły (zamiast szukać fachowców), bo aplikacja opisywanych emulsji SARSIL® jest bardzo prosta.

Więcej o nich można przeczytać na www.silikonypolskie.pl

37-310 Nowa Sarzyna, ul. Chemików 1, woj. podkarpackie
tel. + 48 17 78 51 200,


Liczba odwiedzin: 2839 | Data publikacji: 2019-07-12

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


23.07.2021 | Chemia budowlana
Upływ czasu oraz warunki atmosferyczne to czynniki,...
04.08.2020 | Chemia budowlana
Odpowiedni impregnat hydrofobowy do betonu, jak też...
02.07.2020 | Beton
Beton architektoniczny to gwarancja łatwego i szybkiego...
Ogrodzenia betonowe to przede wszystkim ponadczasowa estetyka,...
27.06.2021 | Chemia budowlana
Cienkowarstwowy beton dekoracyjny na schody wewnętrzne, podłogi...
10.06.2020 | Obiekty sportowe
Minigolf do ogrodu hotelowego, na placu zabaw...
Wymagania, jakim muszą sprostać nawierzchnie zewnętrzne sportowe...
Panujący aktualnie trend, pozwalający na wszechstronne wykorzystanie...
03.01.2020 | Posadzki przemysłowe
Najczęstszym elementem w obiekcie, który jest wykonywany...
Contractors-glowne
Donice ze stali corten, donice betonowe... Producenci są...
Produktem, który w ostatnich latach bezkonkurencyjnie podbił...
10.01.2019 | Posadzki przemysłowe
Mirkocement to produkt, który na polskim rynku...
Schody w domu, czy też na zewnątrz...
05.04.2017 | Posadzki przemysłowe
Posadzki mikrocementowe to nowy trend, który miał...
06.06.2016 | Chemia budowlana
Na rynku produktów chemii budowlanej pojawił się...
16.06.2015 | Chemia budowlana
Trudno dziś znaleźć dom czy ogród bez...
Po długich latach siermiężnej, PRL-owskiej rzeczywistości w...
06.06.2014 | Chemia budowlana
Kostka brukowa, klinkier oraz różnego rodzaju kamienie...
06.05.2014 | Beton
Na świecie stosowanie prefabrykowanych elementów betonowych jest...
Polscy inwestorzy coraz chętniej wykorzystują ceramiczne produkty...
31.03.2020 | Chemia budowlana
Nieograniczony potencjał surowca, jakim jest kamień naturalny,...
16.03.2017 | Kruszywa
Kamień to naturalny i od dawna wykorzystywany...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie
woj. śląskie
woj. dolnośląskie
woj. łódzkie

Słowa kluczowe: Impregnat do betonu, impregnat do cegły, impregnat do kamienia
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy