Przekładniowa szlifierka mimośrodowa – ROTEX RO 150 FEQ, ROTEX RO 125 FEQ oraz ROTEX RO 90 DX FEQ
Szlifierki mimośrodowe Festool model ROTEX wyposażone są w przekładnię, która, umożliwia połączenie ruchu obrotowego i mimośrodowego, dzięki czemu urządzenia wydajnie pracują po torze krzywoliniowym. Zastosowana w szlifierkach ROTEX przekładnia wzmacnia także moment obrotowy i podnosi wydajność procesu szlifowania. Trzy warianty narzędzi ROTEX z oferty marki Festool to modele 90, 125 i 150, które różnią się gabarytami, mocą napędu, średnicą talerza szlifierskiego oraz wielkością suwu. Te szlifierki mimośrodowe doskonale nadają się do szlifowania schodów, w trakcie ich renowacji, jak też posadzek drewnianych w miejscach trudnodostępnych dla cykliniarki walcowej. Jest to niezawodne urządzenie 3 w 1, które pozwala na szlifowanie zgrubne, dokładne i polerowanie. Świetnie sprawdza się przy szlifowaniu drewna, w tym stopni schodów, zeszlifowywaniu farb i lakierów, jak też sprawdzi się przy szlifowaniu wstępnym i zgrubnym mas szpachlowych oraz szlifowaniu i polerowaniu materiałów mineralnych.

 

 

Fot. Festool

Wygodna praca i wymiana talerzy
Przekładniowe szlifierki mimośrodowe ROTEX mogą pracować z talerzami o różnej twardości. Zastosowany w urządzeniu system FastFix umożliwia beznarzędziową oraz szybką wymianę talerzy. Wysoki moment obrotowy sprawia, że idealnie nadają się one do wyrównywania powierzchni posadzek za sprawą materiałów ściernych o drobniejszej granulacji niż cykliniarki i szlifierki kątowe. Dzięki temu możliwe jest szybsze rozszlifowanie rys bez ryzyka zbyt głębokiego szlifowania. Taki proces pozwala zaoszczędzić czas, a także zużycie materiałów ściernych. Uzyskane powierzchnie są wyjątkowo równomierne. Przekładniowa szlifierka mimośrodowa Festool, jaką jest model ROTEX, dobrze sprawdza się także w fazie obróbki pośredniej, dzięki temu, że możliwe jest wyłączenie obrotu i wykorzystywanie wyłącznie szlifowania ruchem mimośrodowym. Jest to niezwykle istotne w przypadku szlifowania np. parkietów, ułożonych w jodełkę lub inne skomplikowane wzory, które posiadają ślady rys skośnych, jakie powstały we wcześniejszych fazach obróbki. Można je będzie łatwo wygładzić i ujednolicić.

Bez pyłów i z protektorem
Narzędzia wyposażono w szereg funkcjonalnych udogodnień. Przekładniowe szlifierki ROTEX mają wbudowany kanał odsysający, który jest zakończony króćcem. Wystarczy podłączenie odkurzacza przemysłowego z końcówką D 27 mm, aby cieszyć się czystą i efektywną pracą.
Dodatkowo, urządzenia posiadają protektor, który jest zamontowany w przedniej części głowicy szlifierki. Osłania on skutecznie talerz szlifierski przed uszkodzeniami krawędzi. Doskonale sprawdza się w szlifowaniu podłóg przy ścianach, jak również podstopni schodów. Przekładniowa szlifierka mimośrodowa – ROTEX RO 90 DX FEQ pozwala dodatkowo na zastosowanie stóp szlifierskich o kształcie trójkątnym. Dzięki temu można łatwo szlifować podłogi w trudnodostępnych miejscach, takich jak narożniki, czy też pod grzejnikami. Urządzenie wyposażone jest w nowoczesny układ elektroniczny „Multi Material Control”, który zapewnia regulowaną i stałą prędkość obrotową oraz kontrolę temperatury.

 

 

Fot. Festool

Bezkonkurencyjna na rynku – szlifierka mimośrodowa Festool ETS EC 150
Firma Festool nazywa swoją szlifierkę ETS EC 150 bezkonkurencyjną. Ma ku temu solidne podstawy! To kompaktowe i ergonomiczne urządzenie umożliwia płynne i wygodne szlifowanie w każdym zakamarku, w tym również nad głową! Nadaje się do szlifowania wstępnego, szlifowania końcowego wypełniaczy oraz dokładnego szlifowania materiałów mineralnych. Ta szlifierka mimośrodowa Festool jest idealnie dopasowana do dłoni. Bezszczotkowy silnik w szlifierce ETS EC jest niezwykle solidny i w znacznej mierze optymalizuje pracę. Urządzenie jest bardziej zwarte (waży zaledwie 1,2 kg), lżejsze i mniejsze niż szlifierki posiadające szczotki węglowe. Szlifierka mimośrodowa dostępna jest w wersji z suwem 3 mm (doskonały rezultat ostateczny) oraz 5 mm (idealny wybór do szlifowania wstępnego, międzyoperacyjnego i końcowego farb i lakierów).

Kontrola wibracji, unikalne odsysanie i bezpieczny hamulec
Szlifierka Festool ETS EC 150 cechuje się spokojniejszą pracą z mniejszymi wibracjami dzięki zastosowaniu funkcji „Vibration Control System”, która automatycznie ogranicza moc, jeśli wibracje są zbyt wysokie. Urządzenie posiada także unikatowy system rozpoznawania odsysania. Oznacza to, że szlifierkę uruchomić można tylko wtedy, kiedy wąż ssący jest podłączony. Bezpieczeństwo dla użytkownika, jak również obrabianego elementu stanowi pokryty węglikiem spiekanym hamulec talerza, który pozwala zapobiegać niekontrolowanemu rozpędzaniu się talerza szlifierskiego na biegu jałowym.

 

 

Fot. Festool

Bez klejenia i z funkcją antystatyczną
Solidną zaletą mimośrodowej szlifierki ETS EC 150 jest system StickFix STF, który pozwala na szybkie zamocowanie materiału ściernego. Dzięki tej metodzie odbywa się to bez klejenia oraz zaciskania, co przynosi wymierne korzyści finansowe. Korzystną cechą urządzenia jest funkcja antystatyczna, co zabezpiecza szlifierkę przed gromadzeniem się ładunków elektrostatycznych w trakcie pracy.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.festool.pl

01-991 Warszawa, ul. Kolumbijska 26b, woj. mazowieckie
tel. +48 (22) 122 74 00 ,