Pompy ciepła to tanie źródło ogrzewania, które jest przyjaźniejsze dla planety oraz bardzo łatwe w obsłudze. Bardzo dobre opinie o tych urządzeniach potwierdzają liczne korzyści płynące z ich stosowania dla inwestorów oraz użytkowników. Jednak jak wiadomo, nie każda technologia jest taka sama. Czy pompy ciepła się między sobą różnią? Czy można znaleźć urządzenia, które są wydajniejsze od innych oraz lepiej sprawdzają się w coraz surowszym klimacie Polski? Przychodzimy z odpowiedzią, prezentując pompy ciepła FERIS, które zostały zaprojektowane dla maksymalnych korzyści z ich użytkowania. Dopasowanie do krajowych potrzeb, atrakcyjne cenowo pompy ciepła FERIS to pewny wybór technologiczny oraz komfort eksploatacji.

fot. FERIS 

Pompa ciepła FERIS – opinie potwierdzają skuteczność

Tym, co wyróżnia pompy ciepła FERIS jest wyeliminowanie konieczności zastosowania grzałek elektrycznych.

– Oferowane przez nas polskie pompy ciepła nowej generacji zostały zaprojektowane tak, aby odpowiadały wymaganiom polskiego klimatu oraz działały bez grzałki elektrycznej – wyjaśnia Marcin Dziedzic z firmy FERIS, oferującej nowoczesne systemy grzewcze. – Znaleźć tu można autorskie rozwiązanie konstrukcyjne, dzięki czemu udało się osiągnąć lepszą sprawność i wydajność oraz klasę A++.

Warto wspomnieć, że typowe pompy ciepła o działają wiele słabiej, jeśli temperatura na zewnątrz spada poniżej określonego poziomu. Dla uniknięcia spadku sprawności oraz utrzymania dobrej mocy grzewczej producenci stosują grzałki elektryczne, których zadaniem jest wspomaganie pracy pompy. To jednak generuje większy pobór prądu i dodatkowe koszty. Pompy ciepła FERIS są tak zaprojektowane, że sprostają bardzo niekorzystnym warunkom atmosferycznym i temperaturze nawet – 20° C bez potrzeby grzałki elektrycznej.

– Nasze pompy są większe od standardowych, posiadają duże parowniki oraz wyposażone zostały w autorski system iFROST – tłumaczy Marcin Dziedzic.

To właśnie dlatego pompy FERIS cieszą się dobrymi opiniami. Urządzenia korzystają z dolnego źródła (powietrza) do produkcji energii cieplnej i za sprawą eliminacji grzałek, pozwalają znacznie zaoszczędzić koszty.

fot. FERIS 

Szybsze odszranianie i odmrażanie

W parownikach pomp ciepła FERIS zastosowano autorską konstrukcję lamel, które odpowiednio oddalone od siebie sprawiają, że krople wody nie stykają się między ściankami wymiennika. W efekcie oznacza to mniej energii potrzebnej na odmrażanie, które dodatkowo przebiega dużo szybciej. Czas pomiędzy cyklami odmrażania wynosi nawet 90 minut, bez negatywnego wpływu na sprawność i moc urządzenia. Co ważne – nie schładzamy instalacji czy bufora.

fot. FERIS 

Duże znaczenie ma też sam parownik o mocy 8 kW i powierzchni wymiany 40 m2, również zbudowany według autorskich rozwiązań.

– Parowniki w naszych pompach cechuje wysoka jakość i wysokie współczynniki COP – mówi Marcin Dziedzic. – Odmrażanie odbywa się automatycznie i ekspresowo, bowiem w zaledwie 30 sekund. Nie jest potrzeba do tego grzałka elektryczna, nawet przy odmrażaniu 24 h na dobę.

fot. FERIS 

Zalety wentylatora

Pompy ciepła FERIS wyposażone zostały także w nowoczesne wentylatory z silnikami EC komutowanymi elektrycznie.

– Zaletą wentylatorów jest ich sprawność na poziomie powyżej 90% oraz oszczędności w zużywanej energii do 50% jeśli porównamy je do konwencjonalnych urządzeń – tłumaczy Marcin Dziedzic.

fot. FERIS 

Warto dodać, że silniki wentylatorów są ciche, trwałe oraz niezawodne. Spore wentylatory sprawiają, że można zredukować prędkość obrotową przy zachowaniu wymaganego przepływu powietrza.

– Duże wentylatory zastosowane w pompach dopasowują się do wymaganych przepływów powietrza poprzez ograniczanie prędkości obrotowej z zachowaniem bardzo wysokiej sprawności. Zapewniają przepływ powietrza na poziomie 3.000 do 10.000 m3/h.– mówi Marcin Dziedzic.

Wybierz pompę pod potrzebę oraz… kolor elewacji!

Firma FERIS oferuje dwa rodzaje pomp ciepła. Możemy wybierać pomiędzy gruntowymi pompami ziemia-woda od 8 do 60 kW oraz powietrze-woda w jednostkach od 8 do 25 kW (monoblok, monoblok EVI, split, split EVI) a także o większej mocy od 30 do 60 kW w jednej obudowie w przypadku pomp przemysłowych. Pompy mogą być wykonane w obudowie o dowolnym kolorze z palety RAL, co pozwala dopasować je do każdego budynku.

fot. FERIS 

Pompa ciepła FERIS – cena

Marka cieszy się dużym uznaniem oraz pozytywnymi opiniami za sprawne działanie. Użytkownicy często wymieniają także korzystną cenę pompy ciepła FERIS. Wysoka skuteczność działania nawet w duże mrozy i niski pobór prądu oznaczają więcej oszczędności dla domowego budżetu. Jeśli mowa o kosztach, to warto dodać, że urządzenia FERIS są wykonane z komponentów światowej klasy. Oznacza to długą żywotność, a do tego dostęp do części zamiennych nawet za kilkanaście lat. W pompach ciepła FERIS znajdziemy zapewniające najwyższe osiągi zaawansowane technologicznie sprężarki typu scroll (wersja Premium copeland). Te uznane za najbardziej żywotne sprężarki cechuje bezawaryjna praca, szacowana na 30 lat (100.000 godzin). FERIS udziela 5-letniej gwarancji po 2-letnim przeglądzie serwisowym.

fot. FERIS 

Wygoda mobilnego sterowania

Pompy ciepła FERIS są wyposażone w innowacyjne oraz mobilne sterowanie, które pozwala na bardzo komfortową eksplantację.

– Sterowanie pompą jest proste i wygodne za sprawą mobilnego systemu sterowania iFERIS, który posiada funkcję przewidywania pogody, zdalny serwis, a także diagnostykę on-line – dodaje Marcin Dziedzic.

fot. FERIS 

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.feris.tech

05-400 Otwock , ul. Władysława Reymonta 67 , woj. mazowieckie
tel. 601 437 122, 601 446 848 ,