Jak wyeliminować zapach psa w domu przy pomocy rekuperatora PRANA?

Wentylowanie pomieszczeń jest niezwykle ważne dla zdrowia oraz dobrego samopoczucia domowników. Częsta wymiana powietrza ułatwia sen, wypoczynek, poprawia koncentrację oraz pozytywnie wpływa na zdrowie każdego człowieka także alergików i astmatyków. Wietrzenie pozwala także pozbyć się niechcianych aromatów, takich jak te powstające np. po kąpieli czworonoga. Nie zawsze otwarcie okna na dłużej jest możliwe, zdarza się to zazwyczaj zimą, kiedy obawiamy się o zbytnie wychłodzenie pomieszczeń. Z pomocą przychodzi rekuperator PRANA, dzięki któremu możemy zapomnieć o tradycyjnym wietrzeniu, ciesząc się świeżością powietrza w domu bez potrzeby otwierania okien! Ale jak wyeliminować zapach psa w domu przy pomocy rekuperatora PRANA?

Zalety wentylacji mechanicznej

Istnieje wiele sytuacji, w których ręczne otwieranie okien jest nieefektywne oraz nieekonomiczne. Jeśli zapomnimy o wietrzeniu, to niestety będziemy musieli zaakceptować nieświeże i zanieczyszczone powietrze w naszym mieszkaniu. Może to się zdarzyć np. po długiej nieobecności w domu albo zimą, kiedy po prostu nie chcemy wietrzyć, aby zbytnio nie wychładzać pomieszczeń. Jednym z powodów, dla których wiele osób boryka się z nieświeżością powietrza i nieprzyjemnymi zapachami w domach jest posiadanie czworonoga, np. psa i kota, chociaż tyczy się to również papug, chomików i królików. Zwierzęta domowe, nawet te najczystsze i dobrze zadbane, mają swój specyficzny zapach, który może zmieniać się na przestrzeni ich życia. Jest to związane np. z wiekiem, chorobami, stresem, rodzajem i marką pożywienia, a w przypadku gryzoni i kotów – nawet stosowaną wyściółką klatki albo kuwety. Posiadacze psów zapewne pamiętają szczenięcy okres, kiedy nauka czystości nie zawsze szła po ich myśli. Chociaż miłośnicy zwierząt akceptują zapachy swoich ulubieńców, to warto zaznaczyć, że istnieje sposób na to, by o nich prawie całkowicie zapomnieć! Zamiast otwierać co chwilę okna oraz narażać się na wyższe koszty za ogrzewanie, można zainstalować w mieszkaniu lub domu rekuperator PRANA, który samodzielnie i na bieżąco przeprowadzi wentylację pomieszczeń, a do tego odzyska ciepłe powietrze!

fot. Prana

Jak to działa?

Rekuperator PRANA to zdecentralizowany system wentylacji mechanicznej. Jest to specjalna jednostka, którą wbudowuje się w ścianę. W środku znajduje się miedziany antyseptyczny prostoliniowy przeciwprądowy wymiennik ciepła. Rekuperator zasilany jest elektrycznie, a jego zadaniem jest ciągła wymiana powietrza (warto pamiętać, że istnieje możliwość dowolnego ustawienia systemu tak, aby odpowiadał naszym potrzebom w zakresie intensywności i czasu wietrzenia). Ciepłe i zużyte powietrze wysyłane jest na zewnątrz, po drodze odzyskuje się ciepło, którym ogrzewa się nowe – czyste powietrze, wprowadzane do mieszkania. Oznacza to, że temperatura świeżego powietrza jest prawie taka sama, a tym samym uzyskujemy wentylację, która nie wpływa negatywnie na koszty ogrzewania. Skuteczność rekuperatorów PRANA na poziomie 95-96% oznacza, że różnica w powietrzu zużytym i świeżym wynosi około 1-2°C. Taki system pozwala cieszyć się z posiadania pupila bez zmartwień o nieprzyjemne zapachy oraz koszty, wynikające z nadmiernego wietrzenia.

fot. Prana

Jaki rekuperator wybrać mając psa?

Warto zaznaczyć, że działanie rekuperatora PRANA jest niezwykle ciche oraz nie wpływa negatywnie na komfort mieszkańców, jak też ich zwierząt. W przypadku chęci wentylowania pomieszczeń, w których przebywają zwierzęta szczególnie warto zwrócić uwagę na model PRANA PREMIUM PLUS, które oferują sterowanie przez smartfona lub za pomocą pilota. Posiadają one wyłącznik czasowy, a także 4 czujniki temperatury, czujnik wilgotności, jakości powietrza VOC, czujnik CO2 oraz ciśnienia atmosferycznego. Dzięki nim nie trzeba martwić się nieświeżym powietrzem, a ich działanie jest praktycznie automatyczne. Ustawianie i programowanie jest szybkie i łatwe, a sterowanie może odbywać się za pomocą pilota lub aplikacji mobilnej.

Rekuperatory decentralne Prana, mają prosty montaż ze względu na bezpośrednie umieszczenie w ścianie. Nie wymagają dodatkowych przewodów wentylacyjnych. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ecoventeam.com

05-090 Raszyn, ul. Nadrzeczna 3, woj. mazowieckie
tel. +48 733 600 737,


Liczba odwiedzin: 188 | Data publikacji: 2021-09-07

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Na rynku jest wiele różnych rozwiązań i...
Wentylacja z odzyskiem ciepła stała się standardem...
Dzisiejsze budownictwo mocno zmierza w kierunku budownictwa...
Planując instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła...
Straty z tytułu wentylacji w bilansie cieplnym...
Nowoczesne systemy wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem...
02.09.2020 | Ogrzewanie
Dostęp do własnej energii, wytwarzanej na przykład...
23.07.2020 | Automatyka domowa
Technologia stała się myślą przewodnią w nowoczesnym...
Fakt, że słowo energooszczędność jest dziś jednym...
Choć w Polsce przeważająca część domów jednorodzinnych...
05.05.2020 | Domy prefabrykowane
Współczesny rynek budowlany oferuje tak wiele technologii...
Katalogi z projektami domów obejrzane, rozmowy przy...
Dom jest naszym azylem, dlatego chcemy czuć...
27.01.2020 | Natryski pianki
W dobie drożejących cen energii nikt nie...
15.01.2020 | Domy prefabrykowane
Budowa domów drewnianych szkieletowych, choć jest technologią...
Smog to słowo, które w ostatnich latach...
Idea inteligentnego domu, który dzięki odpowiedniemu systemowi...
„Energooszczędność” – to słowo, które na dobre...
12.06.2018 | Domy ekologiczne
Gdy kurczące się zasoby naturalne sprawiają, że...
14.03.2018 | Ogrzewanie
Inwestycja w montaż rekuperatora oznacza istotne zmniejszenie...
Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, potocznie nazywana...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: ecoventeam, rekuperacja, wentylacja, usuwanie grzybów i pleśni, eliminacja wilgoci w pomieszczeniu, rekuperatory prana, Prana Group,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy