System sterowania wodnym ogrzewaniem podłogowym – nowoczesny termostat

System grzewczy pod kontrolą

Inteligentne i kompleksowe sterowanie budynkiem nikogo dziś nie dziwi, a rozwój technologii pozwala na wygodne programowanie wielu funkcji: ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji, oświetlenia, alarmów, żaluzji, a nawet podlewania ogrodu. Spośród wymienionych jednym z najważniejszych jest możliwość sprawnego sterowania ogrzewaniem, zwłaszcza podłogowym. Brak kontroli w tym zakresie przełoży się nie tylko na niski komfort cieplny i wysokie zużycie energii, ale może nawet doprowadzić do uszkodzenia okładziny podłogowej.

Jak wybrać system sterowania hydraulicznym układem grzewczym?
Oczywistością jest, że utrzymywanie wewnątrz budynku optymalnej temperatury przekłada się na komfort cieplny, a więc i samopoczucie przebywających wewnątrz osób. Dotyczy to nie tylko domów prywatnych, ale także hoteli, biurowców czy obiektów komercyjnych. Najbardziej zaawansowana, nowoczesna automatyka do kontroli układów grzewczych pozwala zarówno na utrzymanie idealnej temperatury wewnątrz pomieszczeń, jak i na oszczędne orazracjonalne gospodarowanie energią. Takie rozwiązanie oferuje firma OJ ELECTRONICS, która ma już ponad 50-letnie doświadczenie w zakresie projektowania i rozwoju elektronicznych układów sterowania systemami ogrzewania podłogowego, instalacjami grzewczymi, wentylacyjnymi i klimatyzacyjnymi.
– Opracowany przez nas system sterowania OJ Waterline™ optymalizuje zużycie energii dzięki zintegrowanej kontroli pracy kotła, pomp i termostatów w jednym, inteligentnym układzie– wyjaśnia Robert Bielecki z OJ ELECTRONICS.
Zaletą tego rozwiązania jest też możliwość schładzania dowolnego typu pomieszczeń, a czynnik grzewczy i chłodzący może być dostarczany poprzez ten sam system rurlub z dwóch odrębnych rozdzielaczy. Co istotne zarówno podczas grzania, jak i w czasie chłodzenia system działa niemal bezobsługowo.

 

oj electronics oj electronicsfot. OJ ELECTRONICS

 

Automatyka do sterowania ogrzewaniem podłogowym
Sercem systemu OJ Waterline™ jest moduł główny, który zapewnia harmonijną pracę układu grzewczego oraz jego komponentów. Jest on kompatybilny z systemami inteligentnych budynków (BMS), ponadto można go rozbudować o OJ Floor Management System (FMS™), zapewniający kompletny interfejs użytkownika dla lokalnej i zdalnej kontroli systemu grzewczego.
W efekcie rozwiązanie to sprawdzi się w domach prywatnych, jak i w dużych, kilkupiętrowych budynkach, umożliwiając kontrolę nad wieloma pomieszczeniami.
– Zintegrowane w sieci moduły mają możliwość kontrolowania lokalnych pomp i zaworów mieszających, zainstalowanych nawet w odrębnych częściach obiektu. Nie ma też problemu, aby w razie potrzeby rozbudowywać system i dodawać do niego kolejne moduły – mówi Rober Bielecki.
Klienci decydujący się na zaawansowany system sterowania ogrzewaniem OJ Waterline™ mogą wybrać komunikację przewodową z wykorzystaniem niskonapięciowego (BUS), 2-żyłowego przewodu (dla pojedynczego systemu może to być obsługa maksymalnie 24 termostatów i inteligentna kontrola aż 14 stref grzewczych).W przypadku rozbudowy sieciowej, system może obsługiwać do 1860 pomieszczeń w jednym, zintegrowanym układzie. W przypadku bezprzewodowego połączenia termostatów pokojowych obsługa standardowych modułów głównych możliwa jest dzięki dodaniu odbiornika sygnału.

 

oj electronicsfot. OJ ELECTRONICS

 

System sterowania ogrzewaniem – ile zaoszczędzisz?
Odpowiedzią rynku na gwałtownie kurczące się zasoby naturalne jest projektowanie rozwiązań pozwalających na racjonalne gospodarowanie energią.
– W systemie sterowania OJ Waterline™ zastosowaliśmy kilka funkcjonalności, które realnie obniżają nakłady ponoszone na ogrzewanie – mówi Robert Bielecki. – Już sama możliwość dostosowania ilości energii potrzebnej do utrzymywania pożądanej temperatury pozwala zredukować koszty nawet o 30% – dodaje.

 

oj electronicsfot. OJ ELECTRONICS

W odróżnieniu od zwykłych termostatów, które przegrzewają lub nie dogrzewają pomieszczeń, sterowanie OJ Waterline™ wyposażone jest w termostaty typu PI. Dostosowują one ilość energii do aktualnej różnicy temperatur. Efekt? Nawet 20% oszczędności.
Sporo, bo nawet 10%, można też zyskać dzięki kompensacji pogodowej, czyli dostosowaniu wody zasilającej do warunków panujących na zewnątrz.
– Jest to rozwiązanie specjalnie dopasowane do systemów ogrzewania podłogowego, które mają tendencję do utraty energii podczas jej dostarczania do pomieszczeń. Dzięki kompensacji te straty są zredukowane do minimum – wyjaśnia Robert Bielecki.
Rachunki można też zmniejszyć nawet o 10% jeśli zaprogramujemy system tak, by obniżał temperaturę pomieszczeń nieużywanych lub sam redukował ogrzewanie np. w godzinach nocnych. Prawidłowo skonfigurowany i wysterowany układ grzewczy może przynieść użytkownikowi do 55% oszczędności w porównaniu z systemami standardowymi.

 

oj electronicsfot. OJ ELECTRONICS

 

Sterowanie ogrzewaniem – prosto, czytelnie, oszczędnie
Dzięki wielu dodatkowym funkcjom, w jakie producent wyposażył sterowanie OJ Waterline™, klient końcowy zyskuje wygodne i inteligentne narzędzie, które nie tylko ułatwi sterowanie temperaturą, ale umożliwi też na nadzór nad produkcją CWU, kontrolę zaworu mieszającego czy grzejników.
Nie bez znaczenia jest też elegancki design oraz intuicyjna obsługa: graficzne, czytelne symbole wyświetlane na dużym, podświetlanym ekranie z wygodnym pokrętłem docenią nawet ci, którzy nie przepadają za technologicznymi nowinkami.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.ojelectronics.pl

 

58-160 Świebodzice, ul. Brzozowa 4 , woj. dolnośląskie
tel. 69 82 33 332,


Liczba odwiedzin: 927 | Data publikacji: 2016-06-03

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:Podobne artykuły


13.09.2016 | Ogrzewanie
Nasi pradziadkowie nie uwierzyliby, gdyby powiedzieć im,...
25.01.2018 | Piece, kotły
Bardzo szybki rozwój technologiczny zaowocował wieloma inteligentnymi...
05.06.2018 | Grzejniki
Kwestia ogrzewania w domu jest bardzo ważna....
23.06.2017 | Ogrzewanie
Pompy ciepła to jedne z najbardziej efektywnych...
29.09.2015 | Automatyka domowa
Nowa linia osprzętu elektroinstalacyjnego firmy Legrand Polska...
25.06.2014 | Automatyka domowa
O domowej inteligencji napisano już bardzo wiele....
02.09.2019 | Ogrzewanie
Zainteresowanie ogrzewaniem podłogowym nieustannie rośnie. Nic dziwnego....
09.08.2019 | Ogrzewanie
Według potocznych opinii ogrzewanie podłogowe elektryczne to...
toolmec-glowne
11.07.2019 | Wózki widłowe
Wózek widłowy diesel, elektryczny czy LPG? To...
domy drewniane
20.11.2018 | Domy drewniane
Czy możliwe jest połączenie nowoczesności i naturalności...
11.10.2018 | Pompy
Okres grzewczy spędza sen z powiek tysiącom...
budowa hali stalowej
Firma JAKON od 1989 roku zajmuje się...
22.03.2018 | Ogrzewanie
Rozwój technologii sprawia, że świadomie wybieramy takie...
15.02.2018 | Pompy
Czy ogrzewanie domu ciepłem z ziemi się...
28.08.2017 | Ogrzewanie
Kontrola ogrzewania przez telefon, sterowanie pracą urządzeń...
26.09.2016 | Ogrzewanie
W Polsce od kilku lat obowiązuje norma...
15.09.2015 | Ogrzewanie
Choć sercem systemu centralnego ogrzewania bez wątpienia...
01.10.2013 | Ogrzewanie
Nowoczesne, ekologiczne a przede wszystkim tanie źródło...
20.04.2016 | Ogrzewanie
Na coraz bardziej profesjonalizującym się polskim rynku...
Wybór systemu grzewczego to wybór na lata,...
Automatyka do bram zyskuje coraz większą popularność....
Wygoda to w dzisiejszych czasach decydujący o...
Brama wjazdowa jest zawsze jednym z najbardziej...
05.11.2014 | Automatyka domowa
Instalatorzy mogą obecnie przebierać w rozwiązaniach dla...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. lubelskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. zachodniopomorskie
woj. wielkopolskie
woj. dolnośląskie

Słowa kluczowe: sterowanie ogrzewaniem, ogrzewanie podłogowe sterowniki, automatyka, ogrzewanie podłogowe, system sterowania ogrzewaniem, podgrzewanie podłogi, inteligentne ogrzewanie, inteligentne sterowanie ogrzewaniem, wodne ogrzewanie podłogi
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy