Kocioł elektrodowy – opinie, cena, zasada działania

Bezpieczne i tanie ogrzewanie

W dobie coraz większych opłat za ogrzewanie oraz rosnącej świadomości ekologicznej, zwiększa się potrzeba nowoczesnych technologii. Na rynku pojawia się coraz więcej dobrych opinii o kotłach elektrodowych i ich cenie, a także oszczędnościach, jakie wynikają z ich użytkowania. Przyjrzyjmy się, na czym polega zasada działania kotłów elektrodowych oraz jakie korzyści niosą.

Kotły elektrodowe stanowią doskonałą alternatywę dla różnego rodzaju systemów grzewczych. Są ekologiczne, niskoemisyjne, a do tego mogą współpracować nawet z fotowoltaiką!

– Kiedy opracowywaliśmy nasze kotły elektrodowe, za główny cel postawiliśmy sobie stworzenie ekologicznego oraz oszczędnego rozwiązania, na którym będzie można polegać, zarówno w zakresie ogrzewania budynku, jak i dostarczania ciepłej wody użytkowej – mówi Tadeusz Drabek, prezes zarządu w firmie Blue Install, produkującej kotły elektrodowe. – Opinie o kotłach elektrodowych są doskonałym potwierdzeniem, że system sprawdza się na rynku i odpowiada na potrzeby odbiorców. Cena kotła elektrodowego to prawdziwie pozytywne zaskoczenie dla kupujących, to prawdziwa inwestycja, która przynosi realne korzyści finansowe. Oczywiście nie można zapominać o prostej zasadzie działania kotła elektrodowego, co również stanowi ogromną zaletę, szczególnie dla osób, które wcześniej zmagały się np. z piecami wymagającymi czyszczenia z pyłu lub uzupełniania paliwa w zasobniku.

fot. Blue Install

Kocioł elektrodowy – opinie ponad przeciętną

Dobre opinie o kotłach elektrodowych oraz ich cenie sprawiają, że zainteresowanie tym systemem grzewczym rośnie z każdym tygodniem. Sprawdźmy na czym polega zasada działania kotła elektrodowego oraz czym się on wyróżnia?

fot. Blue Install

– Kotły elektrodowe to innowacyjne, ekologiczne i niskoemisyjne urządzenie, dzięki któremu można ogrzać dom oraz ciepłą wodę użytkową – wyjaśnia prezes. – W trakcie pracy kotła elektrodowego następuje zjawisko fizyczne zwane elektrolizą, które zmienia energię elektryczną na cieplną. Zgromadzone w zasobniku ciepło jest następnie rozprowadzane na instalację w budynku. Tym, co w szczególności wyróżnia produkowane przez nas kotły jest prosta konstrukcja. W praktyce oznacza to brak ruchomych części, wirników, sprężarek, kompresorów, zaworów, przekładni czy palników. Oznacza to bezawaryjność i długą, bezproblemową pracę. Kotły elektrodowe nie są wrażliwe na temperaturę zewnętrzną i osiągają tą samą, prawie 100% sprawność liniową, niezależnie od temperatury. Mając na uwadze komfort odbiorców naszych kotłów, dołożyliśmy wszelkich starań, aby zminimalizować hałas. Dzięki temu nasze urządzenia można zamontować wewnątrz domu, np. w holu, szafie, na sąsiedniej ścianie od sypialni, bez ryzyka o zakłócenie snu czy odpoczynku.

 

Kocioł elektrodowy – cena, zyski i możliwości

– Ekonomiczność naszych kotłów wyrażona jest nie tylko w ich efektywności, ale także cenie. Kocioł elektrodowy stanowi atrakcyjną inwestycję z wielu powodów – informuje Tadeusz Drabek. – Wspomnieliśmy już o wysokiej sprawności, niezależnie od pogody. Do tego warto dodać ich niezwykłą cechę, jaką jest możliwość połączenia z instalacją fotowoltaiczną. Posiadając swój prąd, możemy przekazać go do systemu grzewczego i uzyskać budynek pasywny z kosztami ogrzewania wynoszącymi 0 zł. Kolejna zaleta, o której często rozmawiamy z użytkownikami to dofinansowania. Dzięki opiniom o kotłach elektrodowych od naszych użytkowników oraz własnemu doświadczeniu wiemy, że bez problemu można uzyskać na nie dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze”. Produkowane przez nas kotły elektrodowe to ekologiczne urządzenia, które spełniają szereg norm i wpisują się tym samym także winne dofinansowania, np. o zasięgu gminnym oraz ulgi termomodernizacyjne. Dodajmy także, że w zakres oszczędności związanych z zakupem wchodzi także prosta budowa i zasada działania kotła elektrodowego. Możliwość zawieszenia kotła na ścianie sprawia, że nie musimy tworzyć dobudówek, ani przeznaczać innych części użytkowych na kotłownię. Co więcej, kotły nie wymagają ani kominów ani innych dodatkowych instalacji, wystarczy doprowadzenie prądu trójfazowego.

fot. Blue Install

Kocioł elektrodowy – zasada działania prostsza niż myślisz

Kotły elektrodowe Blue Install nadają się zarówno do domów jednordzennych, mieszkań, a także pomieszczeń usługowych, biurowych i gospodarczych. Niewielkie i lekkie urządzenia z łatwością można zawiesić na ścianie lub wkomponować w zabudowę meblową. Same kotły są bezobsługowe i nie wymagają zaangażowanie użytkownika, ale producent przygotował specjalną aplikację, na której można online doglądać pracę kotła.

fot. Blue Install

– Aspekt wygody i funkcjonalności jest dla nas niezwykle istotny – wyjaśnia prezes. – Chcieliśmy, aby zasada działania kotłów elektrodowych była możliwie najprostsza, to samo dotyczy konserwacji. Nasze urządzenia posiadają 15 lat gwarancji. Oczywiście zalecamy coroczny przegląd kotła, co nie różni się w żadnym razie od innych urządzeń grzewczych. Poza umówieniem wizyty serwisanta użytkownik naprawdę nie musi niczego doglądać ani dokonywać samodzielnych przeglądów.

fot. Blue Install

Ogromną zaletą dla użytkowników, którą możemy znaleźć w opiniach o kotłach elektrodowych, jest możliwość jego samodzielnej instalacji. Czy jest to prosta czynność?

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że dla niektórych użytkowników cena kotła elektrodowego to tylko jeden z wielu wydatków, jakie ponoszą w trakcie budowy lub remontu – mówi Tadeusz Drabek. – Między innymi z tego powodu opracowaliśmy prostą konstrukcję, którą można zamontować samodzielnie. Wszystkich zainteresowanych instruujemy o kluczowych aspektach takiego montażu oraz zapraszamy na szkolenia instalatorskie, po którym uzyskują oni stosowny certyfikat. Takie szkolenie pozwala prawidłowo zainstalować kocioł i nie wpływa to zupełnie na gwarancję urządzenia.

fot. Blue Install

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.blue-install.pl

42-680 Tarnowskie Góry, ul. Zagórska 167, woj. śląskie
tel. 727 944 436,


Liczba odwiedzin: 1334 | Data publikacji: 2021-03-03

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


20.01.2016 | Piece, kotły
Wokół ogrzewania prądem od lat narosło sporo...
13.05.2021 | Piece, kotły
Pompa ciepła i kocioł wodorowy będą najbardziej...
11.01.2021 | Piece, kotły
Nowy kocioł na pellet 10 kW-30kW o...
22.07.2020 | Piece, kotły
Inwestycja w kocioł wodny co. zasilany ekologicznym...
03.10.2019 | Piece, kotły
Częściowy zwrot pieniędzy mogą uzyskać osoby, które...
18.09.2019 | Ogrzewanie
Kocioł elektryczny centralnego ogrzewania – opinie większości...
21.11.2017 | Piece, kotły
Zaostrzanie unijnych przepisów dotyczących emisji szkodliwych substancji...
31.10.2017 | Piece, kotły
Kotły cieszą się dużą popularnością wśród klientów...
12.10.2017 | Piece, kotły
W Polsce nie brakuje zwolenników centralnego ogrzewania...
24.08.2017 | Ogrzewanie
Przywykliśmy już, że przekazy medialne każdej zimy...
07.06.2017 | Piece, kotły
Współczesne budownictwo wymaga od producentów rozwiązań najwyższej...
04.04.2017 | Piece, kotły
W ostatnich miesiącach nie było chyba dnia,...
28.10.2016 | Piece, kotły
Osoby, które uważają, że kocioł węglowy na...
24.05.2016 | Piece, kotły
Automatyczne kotły centralnego ogrzewania to dziś coraz...
08.05.2015 | Piece, kotły
Współczesny, świadomy konsument wie, że kupując jakikolwiek...
12.12.2013 | Piece, kotły
Paliwa stałe są obecnie najbardziej racjonalnym wyborem...
Energooszczędność w obecnych czasach to coś więcej...
02.06.2021 | Piece, kotły
Polska znajduje się w czołówce państw Unii...
26.05.2021 | Piece, kotły
Jeszcze nie tak dawno o wyborze kotła...
26.03.2021 | Ogrzewanie
Paliwa stałe to wciąż najtańsze źródło energii...
18.02.2021 | Ogrzewanie
Kotłownia z buforem zasilana energią elektryczną –...
Inwestycja w nową instalację grzewczą – niezależnie...
16.11.2020 | Systemy kominowe
Odprowadzenie spalin z kotła gazowego jak też...
12.10.2020 | Systemy kominowe
Zaostrzające się przepisy precyzyjnie regulują kwestie norm,...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. mazowieckie
woj. dolnośląskie
woj. pomorskie
woj. mazowieckie
woj. podlaskie
woj. mazowieckie
woj. lubelskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: kocioł elektrodowy opinie, kocioł elektrodowy cena, kocioł elektrodowy zasada działania, opinie o kotłach elektrodowych i ich cena, blue install, blueinstall, kocioł, kotły, kotły elektradowe, bufory ciepła, ciśnieniomierze, filtry, pompy obiegowe, zbiorniki przeponowe,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy