Archiwum STIEBEL ELTRON Polska: wystawa kotłów grzewczych marki HYDROTHERM, ogrzewaczy wody i paneli słonecznych w siedzibie przy ul. Instalatorów 9, 1998 rok.

 

25 lat temu, 19 listopada 1991 roku powstało w Polsce samodzielne przedstawicielstwo niemieckiego koncernu STIEBEL ELTRON z siedzibą w Warszawie. Głównym celem była dystrybucja na polskim rynku urządzeń grzewczych z szerokiej oferty producenta oraz zorganizowanie ogólnopolskiej sieci partnerów handlowych i zakładów serwisowych.

 

stiebel eltronArchiwum STIEBEL ELTRON Polska: wystawa pomp ciepła w siedzibie przy ul. Instalatorów 9, 2007 rok.

 

Asortyment Stiebel Eltron
Początkowo oferta firmy obejmowała kotły grzewcze Hydrotherm, urządzenia wentylacyjne i klimatyzacyjne oraz, co najważniejsze, ogrzewacze wody i pomieszczeń, w których koncern specjalizuje się od lat 20-tych XX wieku. Urządzenia te cieszą się rosnącą popularnością, ponieważ zużywają mało energii elektrycznej, w szybki sposób ogrzewając pomieszczenie lub wodę. W 2000 roku wprowadzono do polskiej oferty pompy ciepła, należące do najbardziej wyspecjalizowanych technologicznie urządzeń na rynkach światowych. Później asortyment wzbogacono o kolektory słoneczne i ogniwa fotowoltaiczne, które dziś wyznaczają nowe trendy w pozyskiwaniu energii elektrycznej ze światła słonecznego.

Wyjątkowo szeroka gama produktów ze strony jednego producenta pozwoliła na optymalne zaopatrzenie każdej inwestycji budowlanej w źródło ciepła idealnie dopasowane do oczekiwań i możliwości inwestora, zarówno prywatnego, jak również instytucjonalnego. Potwierdzeniem tego są tysiące zrealizowanych inwestycji w Polsce.

 

stiebel eltronSTIEBEL ELTRON Polska: Nowoczesne urządzenia grzewcze

 

Sukcesywny rozwój usług
STIEBEL ELTRON to nie tylko szeroka gama produktów, ale również duży zasób usług. Koncern czynnie inwestuje w rozwój takich przedsięwzięć jak system regularnych szkoleń dla partnerów handlowych, zakładów serwisowych, instalatorów oraz projektantów. Utworzony został jeden z najrzetelniejszych systemów serwisu gwarancyjnego na polskim rynku, gdzie uruchomienia i obsługa gwarancyjna stanowią bezpośredni koszt producenta.
Jesienią 2007 roku powstało w Gdańsku Pomorskie Centrum Szkoleniowe, które organizuje szkolenia i oferuje doraźne wsparcie techniczne dla inwestycji w regionie. Przedstawiciele udzielają tam niezbędnych informacji, przygotowują na bieżąco oferty handlowe oraz koordynują obsługę inwestycji.

Panel pomocy przy opracowaniu projektów technicznych, audytów i ekspertyz na potrzeby dużych inwestycji okazał się trafionym posunięciem. Dzięki temu współpraca z instytucjami technicznymi, szkołami wyższymi, elektrociepłowniami, spółdzielniami mieszkaniowymi oraz organizacjami i stowarzyszeniami działającymi w zakresie odnawialnych źródeł energii owocuje do dziś.

Profesjonalny system szkoleniowy oraz sprawnie działający serwis wraz z monitoringiem zostały docenione i dwukrotnie wyróżnione statuetką Złotego Instalatora dla Najlepszych w 2002 i 2005 roku. Z kolei pompy ciepła – jako produkt o wysokim standardzie jakości – otrzymały dwukrotnie złoty Laur Konsumenta w latach 2008 – 2009, Grand Prix 2010 oraz liczne międzynarodowe wyróżnienia za ponadczasowe wzornictwo.

 

stiebel eltronSTIEBEL ELTRON Polska: Targi INSTALACJE 2016 w Poznaniu

 

Z myślą o przyszłości
Rynek nieustannie się zmienia, a nowoczesne technologie wypierają tradycyjne rozwiązania, dlatego należy otwierać się na zmiany i myśleć o tym, co będzie najkorzystniejsze w budownictwie za kilka lat. Dzięki dostępnym możliwościom komunikacyjnym i informatycznym koncern STIEBEL ELTRON jest w stanie zaoferować polskim Klientom ponad 30000 systemowych rozwiązań, które pomogą przygotować każdy dom i obiekt na wymagania przyszłości. A oferowany obecnie asortyment zawiera ponad 2000 produktów w dziedzinach: energii odnawialnych, wody użytkowej, klimatyzacji i ogrzewania pomieszczeń, które od wielu lat wyróżniają się dużą niezawodnością, wysoką jakością i długą żywotnością.

Rok 2016 to nie tylko jubileusz firmy, ale również 40-ta rocznica produkcji pomp ciepła przez koncern STIEBEL ELTRON. Wybrane produkty najnowszej generacji zostały zaprezentowane podczas kwietniowych targów INSTALACJE w Poznaniu.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.stiebel-eltron.pl

02-234 Warszawa, ul. Działkowa 2, woj. mazowieckie
tel. 22 609 20 30,