Wellisair odtwarza naturalne mechanizmy dezynfekcji występujące w atmosferze

Rodniki hydroksylowe uznaje się za naturalne detergenty powietrza. To związki tlenu i wodoru występujące w przyrodzie. Hydroksyle powstają na skutek reakcji światła UV z parą wodną (H2O) i ozonem (O3) w dolnych i górnych partiach atmosfery, a także poprzez reakcję ozonu z olejkami roślinnymi (terpeny), które parują z roślin. Hydroksyle neutralizują ponad 2500 różnych związków, takich jak dwutlenek węgla i metan, które są głównymi przyczynami efektu cieplarnianego. Proces oczyszczania powietrza z wirusów, bakterii, zanieczyszczeń, pleśni, alergenów i innych szkodliwych substancji następuje na skutek zaawansowanych procesów utleniania (AOP). Patogeny zostają rozbrojone i unieszkodliwione (wirusy i bakterie), zmineralizowane (lotne gazy), przemienione w rozpuszczalne w wodzie i bezpieczne substancje organiczne. To szczególnie cenne w przypadku związków nieulegających biodegradacji.

fot. Rosenberg Polska

Technologia dekontaminacji powietrza i powierzchni, opatentowana w urządzeniu Wellisair przez Grupę Rosenberg, odtwarza ten naturalny proces, dzięki czemu jest to najlepszy oczyszczacz powietrza dla alergików. Wellisair działa poprzez stałe wytwarzanie neutralnych dla zdrowia rodników hydroksylowych. Z wkładu wewnątrz urządzenia rozpraszane są znormalizowane ilości terpenów, takich jak D-limonen lub nadtlenek wodoru H2O2. Związki te wchodzą w kontrolowaną reakcję z ozonem w niskich stężeniach dozwolonych przez normy WHO (<0,02 ppm). Wygenerowane hydroksyle rozpoczynają proces oczyszczania powietrza i powierzchni na całej przestrzeni pracy urządzenia. To technologia aktywna, a zatem powietrze nie musi być mechanicznie przetłaczane przez urządzenie. Wkłady wystarczy wymienić co 3 miesiące. Co więcej, aromatyczny wkład z D-limonenem (cytrusowy olejek eteryczny, z którego w przyrodzie również fotolizowany jest rodnik hydroksylowy) ma działanie prozdrowotne.

fot. Rosenberg Polska

Jaki oczyszczacz powietrza dla alergika i dezynfekcji powierzchni?

Skuteczność technologii urządzeń Wellisiar potwierdza stałe zastosowanie oczyszczaczy w licznych sektorach usługowych, przemysłowych, rolniczych i medycznych. Z dezynfekcji rodnikami hydroksylowymi korzystają także coraz powszechniej klienci indywidualni w domach wolnostojących czy zabudowie wielorodzinnej.

fot. Rosenberg Polska

Niemal 100% eliminacja patogenów sprawia, że jest to optymalny wybór dla alergika. Oczyszczacz powietrza Wellisair usuwa:

Wirusy – te mikroskopijne, lotne i łatwo rozprzestrzeniające się patogeny stanowią stałe zagrożenie dla zdrowia człowieka. Testy urządzenia Wellisiar potwierdzają efektywną eliminację z powietrza między innymi wirusów oddechowych typu RSV, a także rotawirusów czy koksawirusów.

Bakterie – rodniki hydroksylowe w kilka godzin skutecznie atakują obecne w powietrzu i na powierzchni bakterie wywołujące zapalenie płuc, gronkowca, salmonellę i wiele innych chorób. Dzięki zaawansowanemu procesowi utleniania rodniki OH modyfikują strukturę bakterii i prowadzą do ich usunięcia.

Lotne związki organiczne (LZO) – to węglowe związki chemiczne, które mogą zawierać szkodliwe dla człowieka gazy takie jak fluor, chlor, brom lub siarkę. Wellisair chroni układ oddechowy przez rodniki hydroksylowe (OH), które mineralizują LZO i zmieniają je w związki neutralne dla ludzi i przyrody.

Pyły zawieszone (PM) – urządzenie w przeciągu 30 minut zmniejsza ilość pyłów PM w powietrzu o 95%. Od najbardziej niebezpiecznych i niewidocznych pyłów o średnicy w normie PM 1, powstałych ze spalania niskiej jakości paliw, przez pyły o średnicy PM 2,5 np. z przydomowych kotłowni, po pyły PM 10 z codzienego ruchu ulicznego i spalania węgla. Wellisiar to oczyszczacz dla alergika, który filtruje smog z powietrza, przekształcając go w cięższe związki, opadające na powierzchnię,

Odory – nieprzyjemne i niebezpieczne zapachy to codzienność branży spożywczej, medycznej, przemysłu, rolnictwa. Oczyszczacze powietrza Wellisair średnio w ciągu 2h dokonują 50% dezodoryzacji pomieszczeń m.in. z amoniaku, formaldehydów, etylenu.

fot. Rosenberg Polska

Który oczyszczacz powietrza dla alergika wybrać – przegląd modeli urządzeń Wellisair

Obok technologicznej innowacyjności zaletami oczyszczaczy powietrza Wellisair są: kompaktowość, elegancki design, pozwalający estetycznie wkomponować urządzenie w otoczenie, cicha praca, bezobsługowe działanie, niski koszt eksploatacji i wszechstronność zastosowań. W wyborze optymalnych do potrzeb urządzeń wspierają klientów eksperci firmy Rosenberg.

Welisair WADU-02

Podstawowy model Welisair WADU-02 rekomendowany jest do dużych powierzchni biur, sal szpitalnych, laboratoriów, linii produkcyjnych żywności, poczekalni i innych przestrzeni skupisk ludzkich. Model zapewnia skuteczną dezynfekcję pomieszczeń do 60 m2, niski pobór energii 3,6 W/h, zwartą i elegancję konstrukcję 368x220x150 (mm), automatyczną eliminację nieczystości i tryb cichej pracy nocnej. Parametry te sprawiają, że jest też optymalnym wyborem oczyszczacza powietrza dla alergika w domu jednorodzinnym, mieszkaniu w bloku, lofcie czy kamienicy.

fot. Rosenberg Polska

Wellisair Room i Wellisair Lift

Uzupełnieniem oferty są urządzenia do mniejszych powierzchni, w których szybkie i skuteczne oczyszczenie z toksyn jest szczególnie istotne. Weilisair Room to urządzenie przenośne. Dzięki swym małym wymiarom (212x147x100 mm), niskiej wadze zaledwie 0,5 kg oraz cichej pracy (poziom hałasu 39 dB) sprawdzi się zarówno jako oczyszczacz w pokoju dziecięcym, jak i narzędzie dezynfekcji gabinetu kosmetycznego czy sali konferencyjnej. Wellisair Lift o wymiarach 204x147x65 mm montowany jest do ściany lub sufitu. Przy niskim poborze prądu (0,2 W/h) skutecznie oczyści małe zamknięte pomieszczenia, w których wskazana jest stała praca dekontaminacyjna (windy, szatnie, gabinety).

fot. Rosenberg Polska

Grupa Rosenberg – lider innowacyjnych systemów wentylacji i klimatyzacji

Grupa Rosenberg produkuje energooszczędne systemy wentylacyjne i klimatyzacyjne od 40 lat. Szerokie doświadczenie i opatentowane autorskie technologie pozwalają inżynierom marki opracowywać rozwiązania odpowiadające na wyzwania współczesności. Wszystkie urządzenia firmy posiadają stosowne certyfikaty wydajności, jakości i bezpieczeństwa. Technologia Wellisair jest efektywniejsza niż inne obecne na rynku systemy oczyszczania takie jak filtry HEPA i węglowe, lampy UV, jonizacja czy samo ozonowanie i fotokataliza.

fot. Rosenberg Polska

Szczegółowe informacje dotyczące technologii urządzeń Wellisair, które mogą być pomocne przy wyborze oczyszczacza powietrza dla alergika, dostępne są na stronie www.wellisair.pl.

02-486 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 200, woj. mazowieckie
tel. (+48) 22 720 67 73,