Kamienne posadzki do każdego wnętrza

Piękne i trwałe podłogi z naturalnego kamienia

Podłogi to bez wątpienia najbardziej eksploatowane miejsca w domu. Najbardziej narażone na uszkodzenia, najczęściej brudzone i czyszczone, nie da się ich wyłączyć z użytkowania nawet na chwilę. Dlatego podłogi powinny być przede wszystkim trwałe i łatwe w eksploatacji. Jednak oprócz tego, to podłogi nadają pomieszczeniom wyjątkowy charakter i są pierwszym elementem wnętrza, na które zwraca się uwagę – warto więc zadbać o to, by były piękne i stylowe.

Kamienne posadzki to inwestycja na długie lata. Ponadczasowy urok kamienia sprawia, że pasuje on do każdego wnętrza i nigdy się nie nudzi. W połączeniu z trwałością i praktycznością tego materiału, jest to zdecydowanie najlepszy sposób na aranżację podłóg w domu.

 

kamienne posadzki kamienne posadzkifot. Marmur Dulemba

 

Trwałość
Odpowiednio dobrany wysokiej jakości kamień to jedno z najtrwalszych tworzyw. Przy projektowaniu posadzki z kamienia istotne jest określenie miejsca wykorzystania i roli, jaką ma pełnić. Na posadzki czy schody w mieszkaniu nadaje się praktycznie każda odmiana marmuru i granitu, lecz posadzka w urzędzie, na stacji metra, dworcu kolejowym lub w supermarkecie, gdzie co dzień przewijają się tysiące ludzi, musi być wykonana z kamienia bardzo twardego i odpornego na ścieranie. Istotne jest, żeby kamień był idealnie dobrany do indywidualnych potrzeb inwestora nie tylko pod względem koloru czy faktury, ale przede wszystkim pod kątem twardości, ścieralności, nasiąkliwości czy mrozoodporności. Każdy rodzaj kamienia – od granitu, przez piaskowce, po marmur – charakteryzuje inny zestaw cech fizycznych i do innego użytku się on nadaje. Warto więc zaufać sprawdzonemu producentowi i zdać się na jego uwagi w tej kwestii, bo odpowiedni dobór materiału w połączeniu z profesjonalnym wykonaniem to inwestycja na lata.

 

kamienne posadzki kamienne posadzkifot. Marmur Dulemba

 

Pragmatyzm i styl
Kamienna posadzka może stać się elementem łączącym wizję architektoniczną wszystkich pomieszczeń i stać się ich motywem przewodnim. Doskonale wpasuje się w każdy styl architektoniczny: od rustykalnych aranżacji po nowoczesne wnętrza w stylu glamour. Ciekawie łączy się z innymi materiałami budowlanymi, takimi jak drewno, szkło, stal. Podłoga z kamienia zachwyca bez względu na to, czy znajduje się w holu, salonie, sypialni czy łazience: jeśli tylko kamień został dobrze dobrany, efekt jest zawsze oszałamiający. Nowoczesne technologie obróbki kamienia pozwalają na układanie z tego tworzywa nawet najbardziej fantazyjnych wzorów, więc nie muszą to być stonowane i jednolite podłogi do klasycznych wnętrz – mogą mieć duszę i niepowtarzalny design. Nowością w aranżacji wnętrz są tzw. „kamienne dywany” – mozaiki z niewielkich kamiennych elementów o bardzo skomplikowanych wzorach.   Ponadto kamień jest chyba najlepszym rozwiązaniem przy ogrzewaniu podłogowym, gdyż akumuluje ciepło i długo jeszcze po wyłączeniu zasilania oddaje je otoczeniu. Mimo wyższego niż w przypadku innych podług kosztu początkowego, inwestycja w kamienne podłogi zwraca się w perspektywie wielu lat użytkowania. Taka podłoga nie boi się wilgoci, nie zestarzeje się jak drewno ani nie zużyje jak najlepsza nawet wykładzina.  

 

kamienne posadzkifot. Marmur Dulemba

 

Konserwacja
Jeśli tylko kamień jest odpowiednio dobrany – czyli jeśli zastosowano odpowiedni dla danego miejsca rodzaj kamienia – nie ma żadnego problemu z jego czyszczeniem i konserwacją. Płytki kamienne myje się na co dzień zwykłą wodą z detergentem. Można też poszukać  specjalnych preparatów do czyszczenia i impregnacji kamienia, aby mieć pewność, że nie uszkodzimy jego powierzchni. Zwykle są to środki łatwe w aplikacji i niewymagające specjalistycznych prac. Warto jednak pamiętać, aby konserwację i czyszczenie wykonywać w miarę regularnie – bo jak w każdej dziedzinie, tak i tu obowiązuje zasada, że lepiej zapobiegać niż niwelować skutki. Ponieważ starty kamień można wielokrotnie odnawiać i dalej użytkować, warto od razu wybrać elementy kamienne dużej grubości.

 

kamienne posadzki kamienne posadzkifot. Marmur Dulemba

 

Profesjonalne wykonanie
Położenie kamiennej posadzki nie jest czynnością łatwą i wymaga wiedzy oraz doświadczenia. Jeszcze trudniejszy jest wybór odpowiedniego rodzaju kamienia z uwzględnieniem jego funkcji i stopnia użytkowania. Warto także postawić na jakość – tylko dobry gatunkowo kamień spełni nasze oczekiwania co do trwałości i estetyki. Firma Marmur Dulemba oferuje kamień z niemalże wszystkich zakątków świata, zapewniając jednocześnie jego fachową obróbkę. Bogata kolorystyka oferowanego kamienia sprosta wymaganiom każdego projektu architektonicznego, a mnogość rodzajów i faktur zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów.

Z ofertą firmy Marmur Dulemba można zapoznać się na stronie www.marmur-dulemba.pl
 
  

43-262 Kobielice, ul. Pańska 16, woj. śląskie
tel. 32 211 33 33, +48 695199689,


Liczba odwiedzin: 1927 | Data publikacji: 2015-12-11

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


07.10.2013 | Ogrodzenia z kamienia
W dzisiejszych czasach coraz więcej osób świadomie...
01.06.2021 | Chemia budowlana
Na efekt końcowy prac związanych z układaniem...
Wśród podstawowych usług wielu firm budowlanych jest...
Obserwując współczesne trendy w aranżacjach wnętrz trudno...
Blaty kamienne na wymiar stają się coraz...
Jak nadać łazience elegancki rys? Ułożyć kamień...
Branża ogrodowa rządzi się swoimi prawami i...
Już od kilku sezonów jednym z najgorętszych...
Latem ogród staje się drugim domem, bo...
Powierzchnia odporna na zarysowania, działanie wysokich temperatur,...
Poszukiwanie nieszablonowych rozwiązań w aranżacjach wnętrz jest...
Meble kuchenne wykonywane na zamówienie stały się...
Warto wiedzieć, że na percepcję wnętrza wpływają...
Wykorzystywanie kamienia dekoracyjnego we wnętrzach nadaje przestrzeniom...
Zastosowanie kamieni naturalnych w budownictwie ma bardzo...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. pomorskie
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. świętokrzyskie

Słowa kluczowe: kamienna posadzka, posadzka z kamienia
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy