Drewno jest od wieków najpopularniejszym materiałem budowlanym, a to tylko jedno z jego wielu zastosowań. Zawsze popularne, potrzebne i często niezastąpione, jest doskonałym sposobem na ulokowanie gotówki. To pewny zysk, ponieważ drewno jest coraz droższe, a mimo tego popyt na nie stale wzrasta.  Uważane za materiał ekologiczny, w rzeczywistości rzadko jest pozyskiwane w sposób bezstratny dla środowiska naturalnego. Na szczęście naukowcy już znaleźli rozwiązanie tego problemu – stworzyli Oxytree: drzewo, które szybko rośnie, może być wielokrotnie ścinane, a jego drewno nie ustępuje właściwościami innym gatunkom.

 

oxytreefot. Oxytree

 

Czym jest Oxytree?
Oxytree to odmiana popularnej szczególnie w Azji Paulowni, stworzona w warunkach laboratoryjnych w wyniku skrzyżowania i klonowania. W 2011 roku zostało dodane do Urzędu Odmiany Roślin (UE). Posiada uznany na arenie międzynarodowej europejski paszport, certyfikat jakości oraz licencję handlową. Ogromną jego zaletą jest fakt, że Oxytree niezwykle szybko rośnie. Już w 6. roku od posadzenia osiąga 16 m wysokości i 35 cm średnicy pnia. Jednak znacznie istotniejszy jest fakt, że po ścięciu to drzewo wyrasta na nowo! W ten sposób w ciągu 20 lat da 4 razy więcej drewna niż inne rodzime gatunki, ponieważ od drugiego cyklu wzrostu rośnie szybciej, dzięki czemu w 10. roku może być ścięte ponownie. Oxytree bardzo dobrze przystosowuje się do różnych warunków klimatycznych (-25 °C, +45 °C) i różnych rodzajów gleby (wymaga jedynie 800 mm opadów na rok!). Dlatego z powodzeniem może być uprawiane w Europie, nie straszne mu nasze warunki klimatyczne. Do szybkiego wzrostu Oxytree potrzebuje dużej ilości dwutlenku węgla, a podczas fazy wzrostu wytwarza znaczne ilości tlenu – to doskonałe antidotum na zanieczyszczone powietrze!

 

oxytreefot. Oxytree

 

Jak racjonalnie korzystać z Oxytree?
Każdy fragment drzewa Oxytree może zostać z powodzeniem wykorzystany. Jeden pień Oxytree zapewnia 70% drewna; pozostałe 30% pochodzące z gałęzi, liści, kwiatostanu i owoców możemy wykorzystać jako biomasę. Dzięki wysokiej zawartości białka i azotu liście nadają się także na paszę i zastępują nawozy sztuczne. Z 1 hektara Oxytree można również uzyskać 700 kg aromatycznego, jasnego miodu. Oxytree to także wysokowartościowe drewno opałowe - posiada wysoką wartość opałową, porównywalną do węgla brunatnego. Jednak co najważniejsze, wysokiej jakości drewno jest idealne do produkcji mebli oraz jako materiał budowlany. Drewno Oxytree jest łatwym do obróbki surowcem, można je malować, lakierować, kleić, jest elastyczne i wodoodporne. Drewno uzyskane z Oxytree jest także jednorodne, bez sęków ani wosku, a jego temperatura palności jest bardzo wysoka (420-430 °C). Możliwości wykorzystania Oxytree jest naprawdę wiele. Wszystkie jego cechy powodują, że Oxytree jest cenne a co za tym idzie inwestycja w nie - bardzo opłacalna.

 

oxytreefot. Oxytree

 

Inwestycja w Oxytree – to się opłaca!
W obecnych czasach nie trzeba już nikogo przekonywać, że oszczędzanie w bankach jest niskoopłacalne, a inwestycje giełdowe niosą ze sobą ogromne ryzyko na niestabilnym rynku finansowym. A przecież każdy chciałby „odłożyć” na dom dla siebie lub swoich dzieci, oraz zapewnić najbliższym jak najbezpieczniejszą przyszłość. Dlatego warto zainwestować w to, co pewne, trwałe i zawsze będzie potrzebne – warto zainwestować w drewno. O ile zasadzenie zwykłego lasu przynosi zyski dopiero po kilkudziesięciu latach i jednorazowo, to plantacja Oxytree gwarantuje systematyczny zysk już nawet po 3 latach od jej zasadzenia. Warunkiem opłacalności inwestycji jest jednak założenie plantacji o powierzchni minimum 1 ha.

 

oxytreefot. Oxytree

 

Oxyprogram – pomysł na zysk
Dla wszystkich tych, którzy są zainteresowani zainwestowaniem w Oxytree, ale nie dysponują własnym gruntem, stworzono Oxyprogram. Jest to program polegający na zakładaniu plantacji drzew Oxytree, które dzięki możliwemu do przewidzenia dochodowi ze sprzedaży drewna, pozwalają osiągnąć pewny zysk. Przystępujący do programu inwestorzy stają się właścicielami drewna pozyskanego z plantacji i mogą nim dysponować zgodnie ze swoimi potrzebami. Firma Oxytree Solutions Poland oferuje również opcję odkupu zasadzonego drewna po zagwarantowanej w umowie cenie, więc zysk jest pewny i gwarantowany, a nie tylko hipotetyczny. W ramach Oxyprogramu specjaliści firmy Oxytree Solutions Poland zajmują się sadzeniem, uprawą i wycinką drzew Oxytree – rolą inwestora jest w tym przypadku jedynie cierpliwe oczekiwanie na dochody.

 

oxytreefot. Oxytree

 

Do kogo jest skierowany Oxprogram?
Do rozsądnych inwestorów, którzy oczekują zysku finansowego w perspektywie wzrastających cen drewna na rynku. Do troskliwych rodziców, którzy szukają długoterminowego zabezpieczenia finansowego dla swoich dzieci. Do przezornych, którzy już dziś chcą zadbać o spokojne i wygodne życie na emeryturze. Jednak przede wszystkim do tych, którzy chcą chronić rodzime lasy. Niezależnie od wieku i upodobań, racjonalne planowanie i zarządzanie swoimi finansami jest sprawą niezwykle ważną.

Więcej informacji o drzewach Oxytree dostępnych jest na stronie www.oxytree.pl

Zasady inwestowania w Oxyprogramie szerzej omówione są na stronie www.oxyprogram.pl

53-030 Wrocław, ul. Życzliwa 25/2, woj. dolnośląskie
tel. +48 (71) 726 00 16,